Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 07-08-14, 12:12   #4891
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

realizarea este remarcabila si dovedeste ca se poate,dar dupa parerea mea ramane un unicat,caci si parerea mea este ca nu este conceputa pentru curse si in rest unde ar putea fi folosita
John,tu ai dreptate cu mijloace artizanale,pe genunchi nu poti construi o masina,care sa ia Lola,Mitsu sau Ferrari de git,dar parerea mea este ca se poate construi un monopost cit mai simplu cu piese de la dezmembrari,de exemplu motor 4 cilindri,2000ccm,cutie la liber,greutate totala limitata,sa zicem 500 Kg samd,poate asa se stimuleaza un pic sportul cu motor,plus calitati de proiectant si constructor.Repet,este parerea mea,buna,rea nu stiu
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-14, 23:58   #4892
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Talking Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by ROAD EMPIRE View Post
Ce dracu mai conteaza ce cauta acolo sau ce intrebuintare are. E o vechitura care inca mai exista si functioneaza si care conteaza ca o mica parte de istorie aruncata la gunoi de noi romanii in general. Si nici nu ma mira!!!
Imi pare rau ca am dat de stire! cu carcoteli de gen.... cred ca o sa-mi vad de treaba si eu in alta parte!


Sanatate multa!
Stai potolit aici ca ai pus punctul pe "I"...asta este si motivul pt care nu am mai iesit aici : Gica Contra asta vrea sa ne scoata la pensie dar fara succes...cred ca o opinie generala a celor care au ridicat acest topic ar fi benefica...el este o carcoteala proprie sau manipulata asa cum vam zis pe PM tuturor care au muncit sa avem ratingul acesta ...stai aici in continuare pt ca mai avem multe de discutat si personal voi gasi modalitatea sa il banam pe acest individ care scrie dar nu spune nimic, asa cum am fost si eu banat poate fi si el, iar nasul meu de vulpoi va simti daca intra sub alt ID...foarte misto masina si ca info pt racer de la service la final se monta "trombonul" care acorda evacuarea la motor si avea intre 50 si 70 cm si se monta cu arcuri...dar ce sa stie unul care "prepara" masini de curse de primul loc (din coada) ?
__________________
Sunt viu si nevatamat ! In poze sunt chiar eu...Cu capu' stau rau...Se vede la avatar !

Last edited by cornel1955; 09-08-14 at 00:18.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-14, 07:33   #4893
racerVTM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 325
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by cornel1955 View Post
: Gica Contra asta vrea sa ne scoata la pensie dar fara succes...............personal voi gasi modalitatea sa il banam pe acest individ ............

Cornel , credeam ca ai probleme cu netul , dar acum imi dau seama , chiar ai PROBLEME vad eu , dar nu la internet , in alta parte a corpului
racerVTM is offline   Reply With Quote
Old 09-08-14, 07:35   #4894
racerVTM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 325
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by cornel1955 View Post
nasul meu de vulpoi.................................se monta "trombonul" care acorda evacuarea la motor si avea intre 50 si 70 cm ...............:
daca stingatorul ala se numeste la tine trombon , este chiar bineeee . Si sorry dar nu ai cum sa imi dai tu BAN , poate moderatorul , dar acela cred ca rade frumos cand vede ce scrii din nou
racerVTM is offline   Reply With Quote
Old 09-08-14, 07:40   #4895
racerVTM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 325
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by cornel1955 View Post
...........Stai potolit aici ca ai pus punctul pe "I"...asta este si motivul pt care nu am mai iesit aici :.......:
Stai linistit , ca nu ai mai iesit pe nicaieri , s-a verificat deja , nu o mai da cotita ca arborele de Lada usurat de tine cu 5 kilo .
te-am atacat destul acum , ca sa revii aici si sa scrii ceva ????
racerVTM is offline   Reply With Quote
Old 09-08-14, 09:27   #4896
INMT-Bucuresti

Stage 2
 
INMT-Bucuresti's Avatar
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 46
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Nea Cornele, ce avem noi aici?


P.s. Va rog frumos lasati cearta aici pe topic.. sunt mi de oameni care ne urmaresc si deja o mare parte din ei, nu mai viziteaza topicul din cauza certurilor voastre. Titlul topicului sunt cam asa, Cand au inceput circuitele in Romania? NU, Cand au inceput CERTURILE in Romania? Sa fim seriosi....si sa facem treaba.
Sanatate!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1556356_10202200607754308_728957053_o.jpg
Views:	133
Size:	61.0 KB
ID:	3016155   Click image for larger version

Name:	1511535_10202200606314272_576395777_o.jpg
Views:	148
Size:	79.2 KB
ID:	3016156   Click image for larger version

Name:	1601302_10202207012594425_1754382099_n.jpg
Views:	119
Size:	73.3 KB
ID:	3016157  

INMT-Bucuresti is offline   Reply With Quote
Old 09-08-14, 14:21   #4897
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

despre certuri sau "pareri diferite" nu mai vreau sa aud nimic si nici nu mai spun nimic nu ne aduc mai departe
cea ce am vrut eu sa spun mai demult topicul se numeste cind au inceput circuitele in Romania foarte frumos,dar din pacate circuitele sau terminat in Romania de aproape 25 de ani,noi scriem ce sa intimplat "atunci" si sintem nevoiti sa comentam curse VTM ,deorece circuite nu mai exista,cea ce de fapt este off topic,dar ce sai faci asa tinem opicul in viata,caci ce sa spui de circuite.Sper ca cei mai multi inteleg ce vreau sa spun.
de fapt cind si unde sa tinut ultimul circuit oficial in Romania?eu nu mai stiu exact
eu am sa continui,pe masura posbilitatilor cu povestire despre TG 86,si sper sa mai fie cititori interesati
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-14, 16:01   #4898
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Dupa 89 stiu ca s-a tinut ceva pe aeroportul Baneasa, ca a fost sau nu ultimul habar n-am...
Pe vremuri erau pereche etapele,.vinerea coasta si duminica circuit, aceeasi protagonisti, deci nu e complet off topic discutia despre coasta!
john17 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-14, 16:07   #4899
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

poate ne ajuta Mitica,el trebuie sa stie,eu parca tin minte ca in 90 a mai fost ceva si dupa aceea am aflat ca circuite nu se vor mai tine,motivele nu leam inteles
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-14, 16:30   #4900
msdab

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 18
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by TG53 View Post
despre certuri sau "pareri diferite" nu mai vreau sa aud nimic si nici nu mai spun nimic nu ne aduc mai departe
cea ce am vrut eu sa spun mai demult topicul se numeste cind au inceput circuitele in Romania foarte frumos,dar din pacate circuitele sau terminat in Romania de aproape 25 de ani,noi scriem ce sa intimplat "atunci" si sintem nevoiti sa comentam curse VTM ,deorece circuite nu mai exista,cea ce de fapt este off topic,dar ce sai faci asa tinem opicul in viata,caci ce sa spui de circuite.Sper ca cei mai multi inteleg ce vreau sa spun.
de fapt cind si unde sa tinut ultimul circuit oficial in Romania?eu nu mai stiu exact
eu am sa continui,pe masura posbilitatilor cu povestire despre TG 86,si sper sa mai fie cititori interesati
Apreciez cu respect atitudinea ta corecta . Chiar daca stiu ca sangele vostru circula cu peste 200 km/h , certurile din forum nu ajuta la nimic . In cel mai rau caz ne priveaza pe noi "cititorii interesati" de a mai afla cate ceva despre masinile voastre agresive facute din fier si pasiune , in comparatie cu plasticele de firma cu pretentii care circula azi pe sosele .
"Continua pe masura posibilitatilor" . Noi suntem aici .

Cu stima

Cititor interesat
msdab is offline   Reply With Quote
Old 09-08-14, 17:17   #4901
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by TG53 View Post
poate ne ajuta Mitica,el trebuie sa stie,eu parca tin minte ca in 90 a mai fost ceva si dupa aceea am aflat ca circuite nu se vor mai tine,motivele nu leam inteles
Viteza pe Circuit s-a tinut ultima oara la Bucuresti City Chalenge 2008
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	formula-3-1.jpg
Views:	59
Size:	352.4 KB
ID:	3016370   Click image for larger version

Name:	cupa_dacia_logan_2008.jpg
Views:	69
Size:	31.4 KB
ID:	3016371   Click image for larger version

Name:	bucharest-city-challenge-3.jpg
Views:	51
Size:	294.7 KB
ID:	3016372  

Click image for larger version

Name:	Bucharest 2008_02.jpg
Views:	51
Size:	264.4 KB
ID:	3016373  
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 09-08-14, 18:21   #4902
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by msdab View Post
Apreciez cu respect atitudinea ta corecta . Chiar daca stiu ca sangele vostru circula cu peste 200 km/h , certurile din forum nu ajuta la nimic . In cel mai rau caz ne priveaza pe noi "cititorii interesati" de a mai afla cate ceva despre masinile voastre agresive facute din fier si pasiune , in comparatie cu plasticele de firma cu pretentii care circula azi pe sosele .
"Continua pe masura posibilitatilor" . Noi suntem aici .

Cu stima

Cititor interesat
Hai ca asta m-a uns pe suflet!!! Ce frumos suna

"Masinile voastre agresive facute din fier si pasiune"
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 10-08-14, 12:56   #4903
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

msdab,cred ca o descriere mai potrivita cea ce priveste masinile de atunci,nu exista,ai lovit cuiul direct in cap fier,da si pe linga fier,putin aluminiu,cauciuc,fibra de sticla,dar mult metal nu ca astazi nimai plastic si electronica
pasiune,da multa munca,mult creier stors,dorinta de a face ceva cu mainile tale,in masura posibilitatzilor de atunci,care sa si functioneze cit de cit si daca vad interesul in forum cred ca am si reusit,dorintza mea cea mai mare poate se mai gasesc pasionatzi care sa continuie,cu fier si pasiune si nu numai cu plastic si electronica cumparata pe bani grei
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-14, 02:23   #4904
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Thumbs up Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by TG53 View Post
msdab,cred ca o descriere mai potrivita cea ce priveste masinile de atunci,nu exista,ai lovit cuiul direct in cap fier,da si pe linga fier,putin aluminiu,cauciuc,fibra de sticla,dar mult metal nu ca astazi nimai plastic si electronica
pasiune,da multa munca,mult creier stors,dorinta de a face ceva cu mainile tale,in masura posibilitatzilor de atunci,care sa si functioneze cit de cit si daca vad interesul in forum cred ca am si reusit,dorintza mea cea mai mare poate se mai gasesc pasionatzi care sa continuie,cu fier si pasiune si nu numai cu plastic si electronica cumparata pe bani grei
AS DA NOTA 10 PT POSTAREA ASTA...este si ideea care a dezvoltat topicul acesta...mai pe romaneste "sa faci din rahat bici sa si pocneasca"...habar nu au multi cum am facut noi fiarele alea, cum ne certam cu familia si alte complicatii....ar fi frumos o masina pe care sa lasi sangele pe schimbator cum am facut eu la Valea Domanului 1986 cand mia cazut masina pe mana dreapta...o masina NORMALA SI ADEVARATA SI CREATA DE TINE !!!

Last edited by cornel1955; 11-08-14 at 02:31.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-14, 02:45   #4905
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Talking Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by INMT-Bucuresti View Post
Nea Cornele, ce avem noi aici?


P.s. Va rog frumos lasati cearta aici pe topic.. sunt mi de oameni care ne urmaresc si deja o mare parte din ei, nu mai viziteaza topicul din cauza certurilor voastre. Titlul topicului sunt cam asa, Cand au inceput circuitele in Romania? NU, Cand au inceput CERTURILE in Romania? Sa fim seriosi....si sa facem treaba.
Sanatate!!
Tu sa taci din gura !!!...nu dispare nimeni de aici...ce se mai aude cu "monster" al tau ?(dami pe PM) si de unde ai pozele cu Florea Gelu cu primul Easter de 800 kg conceput de mine si de el fara nici un fel de documentatie sau fise tehnica noroc cu motorul de Lada care eu am fost primul in Romania care a bagat Lada pe Easter? Spor la treaba si mai dami poze !
cornel1955 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -