Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 02-05-15, 09:23   #6091
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by ROAD EMPIRE View Post
Domnule moderator! Loganul Exelixis am pus eu o poza mai sus. E sporsorizat de fata lui Cornel. Corina Bibiri e chiar la volan in poza pe care am puso mai sus. Evident ca, Cornel vorbeste la mana pe care o avea pe vremea lui. E ca si cum ai face o comparatie intre 2 fotbalisti din generatii diferite. Credeam ca ai inteles !! Ete nah !!!
Domnule Road, Loganul Exelixis si faptul ca fata lui Cornel a fost sponsorul lui Alex Lascu n-are nicio legatura cu discutia asta. Am dat exemplu Loganul pentru ca stiu ca se poate inchiria (atat pentru ROTac, pentru care a fost pregatit, dar si pentru coasta).

Cornel a spus CLAR:
Quote:
[...] exceptia Vidraru unde am curaj sa ma bat cu cineva cu putere dubla fatza de mine [...]
vorbind la prezent, nu la trecut. Vorbeste, ca intotdeauna, despre "mieii, beheheee" pe care-i dispretuieste (parerea mea) ca n-au trait vremurile alea, in care trebuia sa ai mana (de parca acum ar fi teleghidate masinile).
Quote:
Originally Posted by cornel1955 View Post
Nu vorbeste nostalgia din mine, aici la tzara la mine am posibilitati sa ma antrenez -am avut aici si vreo 2 monstrii de masini- si constat ca inca sunt tare (adica talent innascut ) chiar la 60 de ani (vezi Monster Tajima -62 ani care a facut praf la Pike Peaks pe toti cei de 26 de ani)....asta nu se uita exact ca mersul pe bicicleta sau innotul........ma refeream strict la Vidraru...Opiniile generale le ai mai sus ....sauzim de bine ca vine apocalipsa si ne ia dracu pe toti si de 26 si de 60 de ani
Pai... ce pot spune? Antreneaza-te si vino la start daca vrei sa demonstrezi ca inca mai poti si altceva, in afara de cuvinte.

Cat despre Tajima... diferenta dintre tine si el, e ca el, in cei 62 de ani pe care-i are, n-a facut nicio pauza de 30 de ani in pilotaj, ca tine Pilotajul nu s-o uita, dar materialele de concurs, infrastructura, etc. se schimba si nu ai putea sa ma faci vreodata sa cred ca daca te urci pe-o masina de ultima generatie vei putea merge (macar) ca cel care-o piloteaza in prezent.

Nu va desconsidera nimeni, Cornele, ti-am mai spus asta inca de cand ai intrat pe forum si-ai inceput sa arunci injurii in stanga si-n dreapta. Nu va ia nimeni nimic din ce-ati facut atunci, ci din contra, eu, personal, citesc cu mare placere povestile voastre, dar tu, personal, ai momente in care consideri ca nici Sebastian Loeb n-are vreun merit pentru cariera lui in automobilism
__________________
DelSol D13Z6

Last edited by Gabi; 02-05-15 at 09:33.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 02-05-15, 09:35   #6092
iocodesign

Stage 2
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 62
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Viteza pe circuit Pitesti 1985 - Nicu Grigoras si Werner Hirschvogel (imagine obtinuta prin amabilitatea domnului Jigman Bogdan)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nicu grigoras 6556.jpg
Views:	129
Size:	30.0 KB
ID:	3094747  
iocodesign is offline   Reply With Quote
Old 02-05-15, 11:52   #6093
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Daca tot se discuta despre logan ...
Aici un filmulet : https://www.youtube.com/watch?v=nWyh...ature=youtu.be

Offtopic pentru Nea Tibi : weekend-ul asta la Andancata are loc prima etapa din Campionatul National de Motociclism Viteza, unde se da o lupta foarte interesanta intre Catalin Cazacu si Robert Muresan, sper sa nu se cenzurere link-ul http://www.prosport.ro/alte-sporturi...ncata-14185456
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	10382642_773692976071541_6012216508157668597_n.jpg
Views:	38
Size:	59.2 KB
ID:	3094752  
DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 02-05-15, 12:26   #6094
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Talking Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Domnule Road, Loganul Exelixis si faptul ca fata lui Cornel a fost sponsorul lui Alex Lascu n-are nicio legatura cu discutia asta. Am dat exemplu Loganul pentru ca stiu ca se poate inchiria (atat pentru ROTac, pentru care a fost pregatit, dar si pentru coasta).

Cornel a spus CLAR:vorbind la prezent, nu la trecut. Vorbeste, ca intotdeauna, despre "mieii, beheheee" pe care-i dispretuieste (parerea mea) ca n-au trait vremurile alea, in care trebuia sa ai mana (de parca acum ar fi teleghidate masinile).Pai... ce pot spune? Antreneaza-te si vino la start daca vrei sa demonstrezi ca inca mai poti si altceva, in afara de cuvinte.

Cat despre Tajima... diferenta dintre tine si el, e ca el, in cei 62 de ani pe care-i are, n-a facut nicio pauza de 30 de ani in pilotaj, ca tine Pilotajul nu s-o uita, dar materialele de concurs, infrastructura, etc. se schimba si nu ai putea sa ma faci vreodata sa cred ca daca te urci pe-o masina de ultima generatie vei putea merge (macar) ca cel care-o piloteaza in prezent.

Nu va desconsidera nimeni, Cornele, ti-am mai spus asta inca de cand ai intrat pe forum si-ai inceput sa arunci injurii in stanga si-n dreapta. Nu va ia nimeni nimic din ce-ati facut atunci, ci din contra, eu, personal, citesc cu mare placere povestile voastre, dar tu, personal, ai momente in care consideri ca nici Sebastian Loeb n-are vreun merit pentru cariera lui in automobilism
Ai vorbit si ai gresit la toate punctele expuse de tine...noi (si cred ca toti de aici vor fi de acord) nu avem nevoie de sfaturile unora care sau nascut cu bemveu' in pat si nu au strans nici macar un surub la masina cu care se dau (nu mai vorbim de talent si daruire)....ar fi bine sa te rezumi la treaba ta de moderator si in necunostiinta de cauza sa nu te mai bagi decat daca discutiile o iau razna sau daca ai ceva important sa ne transmiti...oricum aici citesc oameni si piloti de elita si daca ai dat in mine ai dat in toti ....lasane pe noi sa fim cu fluturi la cap acu la batranetze si bucurate de discutiile de aici ...
PS : in secunda 2 masi urca pe o masina daca asi avea banii vostri si credema ca INCA MAI POT !!!
__________________
Sunt viu si nevatamat ! In poze sunt chiar eu...Cu capu' stau rau...Se vede la avatar !
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-15, 12:45   #6095
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Nici nu ma asteptam la alt ton in raspunsul tau, Cornele Esti la fel de arogant si ai impresia ca daca noi, astia de-o seama cu copiii vostri, ne-am "nascut in BMW", suntem niste habarnisti, iar tu ai fost singurul "talent" pe care Romania l-a avut la curse

Daca ai impresia ca prin interventia mea am dat in tine (sau, ma rog, in toti cei care au concurat pe vremuri), iti spun pentru a nu stiu cata oara ca ai o problema in gandire De putut o-i mai putea tu, dar cu siguranta nu vei mai fi vreodata competitiv. Crede-ma pe cuvant cand iti spun ca habar n-ai la ce nivel sunt masinile de curse in zilele noastre, chiar si in campionatul national, plin de "miei, behehehe" (ca sa te citez) si fac pariu cu tine pe orice, oricand, ca daca te-ai urca intr-o masina de top de H4, ti-ai frange gatul.

PS1: da-mi voie sa nu ma rezum la treaba de mea de moderator si sa ma bag in discutii atunci cand am chef.
PS2: nu mai lua totul atat de personal si coboara cu picioarele pe pamant, ca n-ai fi nici primul, nici ultimul, care-si ia grade fara sa aiba nici cel mai mic motiv
PS3: eu n-am bani, sefu', conduc o Honda cu motorul din semnatura si organizez curse de aproape 6 ani de zile, curse la care am vazut masini de la Dacii canceroase si monoposturi home made cu motor de Oltcit, pana la masini de top.}
PS4: pe 28 iunie avem coasta la Craiova; esti invitatul meu, sa stam la povesti, sa vezi cum poate sa arate o cursa la nivel local si sa te convingi ca noi, mieii nascuti in BMWuri nu suntem asa de rai cum parem.

Last edited by Gabi; 02-05-15 at 13:12.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 02-05-15, 12:53   #6096
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Dan,multumesc pentru stiri si pentru filmulet
ce priveste loganul am recunoscut traseul,este cel identic cu cel pe care am concurat noi,numai startul este mai sus
ce priveste LOGANUL in cursa,treptarea cutiei lasa mult de dorit nu este permis sau nu este nimic facut sau gresit?
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-15, 13:31   #6097
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by TG53 View Post
Dan,multumesc pentru stiri si pentru filmulet
ce priveste loganul am recunoscut traseul,este cel identic cu cel pe care am concurat noi,numai startul este mai sus
ce priveste LOGANUL in cursa,treptarea cutiei lasa mult de dorit nu este permis sau nu este nimic facut sau gresit?
Loganul este preparat pentru circuit, a participat la prima etapa din campionatul national de turisme unde a fost pilotat de Theodor Perimenis, posibil ca asta sa fie motivul ...

La Rasnov a mai participat si Matei Mihaiescu cu al sau Logan de circuit (prima fotografie), in a doua fotografie apar ambele Loganuri, Matei Mihaescu in stanga, in centru Norris Mageanu (presedintele FRAS) in dreapta Theodor Perimenis, si in a treia fotografie Alex Lascu.

P.S. Cu cea mai mare placere
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	11168086_10153292574729201_3314052024859075106_n.jpg
Views:	64
Size:	100.0 KB
ID:	3094775   Click image for larger version

Name:	11115586_1078312525516033_5481717787108568660_n.jpg
Views:	79
Size:	91.6 KB
ID:	3094790   Click image for larger version

Name:	11020799_1079010458779573_2414210934109802844_n.jpg
Views:	64
Size:	96.6 KB
ID:	3094791  


Last edited by DanSGH; 02-05-15 at 13:35.
DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 02-05-15, 19:42   #6098
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Talking Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Nici nu ma asteptam la alt ton in raspunsul tau, Cornele Esti la fel de arogant si ai impresia ca daca noi, astia de-o seama cu copiii vostri, ne-am "nascut in BMW", suntem niste habarnisti, iar tu ai fost singurul "talent" pe care Romania l-a avut la curse

Daca ai impresia ca prin interventia mea am dat in tine (sau, ma rog, in toti cei care au concurat pe vremuri), iti spun pentru a nu stiu cata oara ca ai o problema in gandire De putut o-i mai putea tu, dar cu siguranta nu vei mai fi vreodata competitiv. Crede-ma pe cuvant cand iti spun ca habar n-ai la ce nivel sunt masinile de curse in zilele noastre, chiar si in campionatul national, plin de "miei, behehehe" (ca sa te citez) si fac pariu cu tine pe orice, oricand, ca daca te-ai urca intr-o masina de top de H4, ti-ai frange gatul.

PS1: da-mi voie sa nu ma rezum la treaba de mea de moderator si sa ma bag in discutii atunci cand am chef.
PS2: nu mai lua totul atat de personal si coboara cu picioarele pe pamant, ca n-ai fi nici primul, nici ultimul, care-si ia grade fara sa aiba nici cel mai mic motiv
PS3: eu n-am bani, sefu', conduc o Honda cu motorul din semnatura si organizez curse de aproape 6 ani de zile, curse la care am vazut masini de la Dacii canceroase si monoposturi home made cu motor de Oltcit, pana la masini de top.}
PS4: pe 28 iunie avem coasta la Craiova; esti invitatul meu, sa stam la povesti, sa vezi cum poate sa arate o cursa la nivel local si sa te convingi ca noi, mieii nascuti in BMWuri nu suntem asa de rai cum parem.
EXACT CACATURI DE JUSTIFICARI SI ACUZE UNOR OAMENI CARE NU SE COMPARA CU TINE...ATUNCI DUTEN P... MEA SI AM PLECAT DE AICI CA ESTI PUS SA DISTRUGI NU SA MODEREZI ...CINE P... MEA CREZI CA ESTI ???? EU STIU CINE SUNT SI ALTII CA MINE STIM CE PUTEM SI CU MASINILE DE CACAT DIN ZIUA DE AZI...NU NE SPERIEM DE 500 SAU 700 cp...DRUM BUN CU BEMVEU' TAU
mesajul poti sal tai (ca la asta te pricepi foarte bine) si il dau la toti pe E-mail ca sa vada moderator la un topic de cea mai mare audienta...esti de mahala nene moderatorule si tiam vorbit ca atare

Last edited by cornel1955; 02-05-15 at 19:58.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-15, 20:08   #6099
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Dan,daca masina este pregatita pentru circuit,asa am inteles este normal ca nu se potriveste pe coasta are masina cutia modificat sau este serie pentru circuit am inteles ca nu ai voie sa modifici cutia sau?
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-15, 20:14   #6100
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Talking Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

si domnule moderator ia si poza sa dormi cu ea sub cap si cu bemveu' tau ca e on-topic
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	FINAL(1).jpg
Views:	69
Size:	241.3 KB
ID:	3094895  

Last edited by cornel1955; 02-05-15 at 20:21.
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-15, 09:36   #6101
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

mai oameni buni,fiecare din noi are partile lui bune dar si cele rele,asa este in viata,eu zic sa acceptam acest fapt si sa lasam certurile si reprosurile si sa continuam pasnici pe acest forum,restul nu aduce nimic bun
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-15, 15:51   #6102
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Cornele, ti-am mai recomandat si in trecut, fa o vizita la doctor, ca nu esti ok

Repet: daca faci niste afirmatii, vino si sustine-le. Daca nu poti sa le sustii, ciocu' mic.

PS: eu nu te dau in p... mea, ca am inclinatii sexuale cat se poate de normale
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 03-05-15, 15:56   #6103
racerVTM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 325
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by cornel1955 View Post
si domnule moderator ia si poza sa dormi cu ea sub cap si cu bemveu' tau ca e on-topic
Cornel , imi pare rau ca te-am starnit la discutii aprinse , dar se pare ca NU TE MAI FACI BINE .Asemanarea intre tine si Tajima este exact asemanarea intre TIR ( pe care l-ai condus ) si un Easter , adica nici una Tu ai fost sofer de TIR si atat ramai ,iar pilotajul a fost un HOBBY. Ce conduce TAJIMA tu nu ai nici in vise idee ce masinarie performanta este si cu care poti muri oricand si nu ,nu din prostie,din nestiinta si din lipsa de antrenament. Te rog posteaza( sau comenteaza ) si nu mai injura , tu ai pilotat niste masini empirice produse in garaj si acum se piloteaza masini cu proiectare in spate de nici nu iti imaginezi . Daca te sui pe Lola , nici nu poti merge cu ea pe drum drept daca ii calci pedala la BLANA , asa ca lasa comparatiile si sa uitam discutiile cu GAbi , moderatorul , care poate scrie la fel ca si tine , CE VREA EL < nu este forumul TAU si nici TOPICUL tau .

Nu sunt de acord nici cu TG care sustine ca pe Doman are timp la cateva zecimi de sec de LOLA lui Lucian . Intre un Easter si o Lola la performante , viteza si demaraj , este diferenta ca intre o bicicleta si o motocicleta , deci sa nu mai comparam .
racerVTM is offline   Reply With Quote
Old 03-05-15, 16:16   #6104
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Race,te rog sa mai citesti odata cu ATENTIE ce am scris eu referitor la timp,nu este vorba de cateva zecimi ci de aproape 20 de secunde,inca o data citeste cu ATENTIE si dupa aceia putem comenta astept raspuns
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-15, 19:06   #6105
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Si iata de ce ne intrebam unde sunt fostele masini de curse, unde ne sunt pilotii de alta data, unde ne e istoria !? Ne intrebam de ce nu avem un muzeu al motorsportului in romania. Am rapunsul aici ! Ptr ca nu stim sa ne respectam valorile, ptr ca suntem niste ignoranti, niste invidiosi si niste denigratori. Cornel a facut parte din lotul national, la fel si nea Tibi. Noi in loc sa fim bucurosi ca se afla aici si ne impartasesc materiale si povestiri de legenda. ce facem ? Le dam in cap. Trist!
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -