Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 07-11-09, 14:19   #106
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
nu stiu de ce ai arunca 100.000 euro pe un audi a8 care arata a "anul 2000". Daca tot vrei sa arunci banii astia, macar sa ii arunci pe ceva care chiar merita cu adevarat. Poate ca s-ul costa mai mult, insa e mercedes si e S .
eu iti spun cu mana pe inima...ca as arunca cei 100k euro pe un 4.2 TDI si nu mi-as lua seria 7 pt nimic in lume... pt simplu fapt ca arata hidos.
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 15:27   #107
gtigabi

Stage 3
 
gtigabi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 88
Smile Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

e parerea mea personala, fiecare are dreptul la o opinie si faptul ca suntem diferiti, ne face speciali.

bmw-ul e inauntru birou , sec linii seci , fara personalitate !

mb e pac-pac curat, pt oameni ce merg deseori in costum sau micii interlopi

, si la audi q7 au ei feblete, (personal la masinile mari, imi place Range-ul si Land Cruiser) dar la cele turisme nu jeep, audi cam bate orice masina din clasa ei.
audi e cred ca producatorul cu aerul cel mai tineresc, sunt subiectiv, nu imi plac deloc masinile tractiune spate, iar cele 2 mb si bmw(multi copii teribilisti cum pierd spatele sunt in pomi), cam pe astea se bazeaza, imi place audi din mai multe puncte de vedere, design inovator, multe sunt quatro, si in general la mai toate testele adac si altele vezi topgear si fifthgear, audi cam bate orice pe segmentul ei.

la orice masina din clasa s-a audi iese superior......(nu includ maybach)....si pret si putere...tinuta de drum, in 2008 A6 a iesit cea mai stabila masina din clasa ei !

am zis ca urmatoarea masina o sa fie audi quatro all-road !

drave safe multi km, fara incidente
numai bine !
__________________
VR / 46

Last edited by gtigabi; 07-11-09 at 15:32.
gtigabi is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 15:33   #108
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by gtigabi View Post
la orice masina din clasa s-a audi iese superior......(nu includ maybach)....si pret si putere...tinuta de drum
Povesti. Incepand cu clasa mini unde A2 e varza, continuand cu hatchback unde Focus face legea, apoi compacte unde Alfa 159 si Lexus IS sunt pe primele locuri, apoi sedanuri mid-size unde avem E-Klasse si CTS, ajungand la sedanuri full-size unde S-klasse e varful. La masini sport nici nu se pune problema, TT e inferior lui 911, A5/S5 n-am idee, dar daca as vrea o masina de genul ala mi-as lua GT-R fara sa stau pe ganduri, apoi r8 e sub Ford GT, Lexus LFA si care mai sunt in zona.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 15:34   #109
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

eu as alege 740d cu motorul 3.0l de 306cp a iesit castigator in testul cu S420CDI..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 15:39   #110
gtigabi

Stage 3
 
gtigabi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 88
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

^
^
^

cum spui tu prietene....))

TT cu 911 =)), buna asta R8 intra cu gallardo....cu 911, nu cu TT(bine ca nu ai comparat TT-ul cu un GTR , in fine ...ai dreptate ESTI MAI BUN..plasticele de la lancia si alfa sunt marfa rau, dupa 2 ani sar din bord )

la hatch-uri iar gresesti daca crezi ca Focus e peste un GTI, sau A3, dar cum am zis ai dreptate, .....de RS6, ce mai zici, e cel mai puternic break din lume
gtigabi is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 15:48   #111
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by gtigabi View Post
vezi topgear si fifthgear, audi cam bate orice pe segmentul ei.

la orice masina din clasa s-a audi iese superior......(nu includ maybach)....si pret si putere...tinuta de drum, in 2008 A6 a iesit cea mai stabila masina din clasa ei !

am zis ca urmatoarea masina o sa fie audi quatro all-road !

drave safe multi km, fara incidente
numai bine !
Esti manipulat.
Cate A6 si serie5 ai condus? Mie nu mi s-a parut stabil A6, cel putin nu mai stabil ca un serie 5, nu 530i , 525d fara pachet M.
https://www.youtube.com/watch?v=Qaw8p__T62w derulati la 1:51.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 15:51   #112
gtigabi

Stage 3
 
gtigabi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 88
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

mdaaaa...puteti sa ma banati pt urmatoarea afirmatie(si aveti si acoperire)...dar cred ca e cel mai slab forum, pe care mi-am facut cont vreodata.

asa e sunt manipulat ! (pt ca nu am bmw ca tine ) si nu sunt moderator
multa bafta in continuare si succes, ma refer la oamenii superficiali !
gtigabi is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 15:52   #113
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by gtigabi View Post
^
^
^

cum spui tu prietene....))

TT cu 911 =)), buna asta R8 intra cu gallardo....cu 911, nu cu TT(bine ca nu ai comparat TT-ul cu un GTR , in fine ...ai dreptate ESTI MAI BUN..plasticele de la lancia si alfa sunt marfa rau, dupa 2 ani sar din bord )

la hatch-uri iar gresesti daca crezi ca Focus e peste un GTI, sau A3, dar cum am zis ai dreptate, .....de RS6, ce mai zici, e cel mai puternic break din lume
1.Ce legatura are Lancia cu threadul asta?
2.Compara TT asta cu ce vrei, nu mai stiu cu ce e in clasa. Daca e cu SLK si cu Brera, atunci un mare din partea mea pentru tt.
3.Hatchback... tu pe ce lume traiesti? Focus RS e "the shit" de vreo 10 ani incoace.
4.deci RS6 e cel mai puternic break din lume? Asta e veste buna pentru caini, nu pentru mine ca sofer
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 16:47   #114
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

4.deci RS6 e cel mai puternic break din lume? Asta e veste buna pentru caini, nu pentru mine ca sofer

Cea mai buna replica !!! =))) UN MARE ADEVAR !
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 19:27   #115
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by gtigabi View Post
mdaaaa...puteti sa ma banati pt urmatoarea afirmatie(si aveti si acoperire)...dar cred ca e cel mai slab forum, pe care mi-am facut cont vreodata.

asa e sunt manipulat ! (pt ca nu am bmw ca tine ) si nu sunt moderator
multa bafta in continuare si succes, ma refer la oamenii superficiali !
Ce să facem, sincer ne cerem scuze că nu am reuşit să creăm şi să īntreţinem īn ultimii 7 ani un forum suficient de bun pentru nivelul tău.
Ai venit supărat şi agresiv, ne-ai făcut varză pe toţi, să ştii că e momentul tău acum, poţi pleca īn glorie dintre noi cei slabi şi superficiali, te vom chema noi īn momentul īn care vom reuşi să avem o argumentaţie suficient de coerentă pentru nivelul tău de cunoştinţe auto.
Pānă atunci ne zbatem īn ignoranţa noastră, fără tine.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 22:01   #116
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Esti manipulat.
Cate A6 si serie5 ai condus? Mie nu mi s-a parut stabil A6, cel putin nu mai stabil ca un serie 5, nu 530i , 525d fara pachet M.
https://www.youtube.com/watch?v=Qaw8p__T62w derulati la 1:51.
am condus eu A6 si 2.0 si 3.0 ... destul de mult timp si pot sa spun ca e o masina foarte stabila... chiar ceva mai stabila decat 525d
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 08-11-09, 09:44   #117
Acem

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 27
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Mercedes nu am condus,Audi nu am condus.

BMW am condus,si-mi place,atat ca design cat si ca performante/feeling etc.
Chiar daca e o parere subiectiva(si trunchiata de lipsa experientei cu celelealte 2 firme de masini),tind sa cred ca BMW e pe primul loc,dar pana la urma gusturile nu se discuta,ci se impartasesc.
Acem is offline   Reply With Quote
Old 08-11-09, 14:39   #118
ovidiutm

Stage 2
 
ovidiutm's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 63
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Mie imi place de Larisa ca vede ca toate Audi-urle sunt la fel si cu LED-urile alea pe post de Devil sunt comparate cu beculetele de pe pom. Daca ar vedea si opusul... ca bordul de la BMW nu s-a schimbat din anii 2000, ca modelele BMW pana de curand aveau culoarea luminilor din bord pe portocaliu exact cum are LOGANUL, ca seria 3 are ceasurile la fel de mari ca si MATIZUL, ca moda ledurilor a inceput de la Angel eyes, astfel ca acum pana si Daciile 1300 au asa ceva, ca asa cum seamana Audi-urile intre ele asa seamana si BMW-urile, macar Audi a schimbat look-ul cu grila mai mare (alungita) fata de BMW care nu a facut mare lucru la narile alea, ca atat BMW-ul nou seria 3 cat si A4B8 au stopurile cam identice, ca lemnul nu a fost NICIODATA de actualitate pe masinile sport ci pe limuzine (si merge numai in tandem cu tapiteria de piele), ca A8-ul e rotund si seria 7 nu (iar asta e un lucru negativ pentru Audi) - ca sa nu zic ca X6 si seria 6 are un design dezgustator, ca reprezentanta Banat Car e plina de masini care au probleme majore la o boala cronica a BMW-ului: cutiile de viteza automate si in final pentru ca BMW nu e AUDI si invers.

Da, am Audi dar mi-a ramas loc si pentru un plus pentru brandul BMW, seria 3 avanseaza de la model la model (net superior fata de seria 5 si seria 7), look agresiv peste Mercedes, motoare fiabile si silentioase.

Last edited by ovidiutm; 08-11-09 at 14:42.
ovidiutm is offline   Reply With Quote
Old 08-11-09, 18:52   #119
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Crezi ca eu am ales bmw pentru bord?) loganu-ul e fabricat dupa. Iti atasez un interior e46 . si sa nu incepem cu craciunul ca sunt pline masinile de led'uri model proiectoare S6 si mai bine da un angel eyes decat o linie de led'uri... asta e parerea mea .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bmw4.JPG
Views:	105
Size:	34.6 KB
ID:	1167972   Click image for larger version

Name:	bmw5.JPG
Views:	93
Size:	35.8 KB
ID:	1167973  
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-09, 20:17   #120
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by gtigabi View Post

la orice masina din clasa sa audi iese superior......(nu includ maybach)....si pret si putere...tinuta de drum, in 2008 A6 a iesit cea mai stabila masina din clasa ei !
!
stii ce e ciudat? ca vw-urile sunt mai rapide decat audi ( ex: a4 cu passat, golf cu a3, etc ) nu stiu cum poti spune ca audi iese superior, atata timp cat r8 impartaseste elemente de interior de la golf, etc.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -