Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-11, 22:14   #1801
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

bai sunteti in stare toate judetele sa va adunati oamenii si sa cadem de acord sa iesim pe una dintre cele 3 date aparute la tv (17,18 sau 19)
eu la constanta o sa reusesc sa adun ceva oameni ca si ultima data(data de 7 ian)...restu sa isi adune pe judetu lor .... sa ne vorbim...sa ne sincronizam datele si orele...la aceasi ora in aceasi zi sa iesim toti in cat mai multe judete din tara....
va garantez ca in acea zi se va vedea paguba facuta de noi toti !
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:16   #1802
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

poi data este deja si ora...14.01.2011 orele 17
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:19   #1803
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by YCEE View Post
bai sunteti in stare toate judetele sa va adunati oamenii si sa cadem de acord sa iesim pe una dintre cele 3 date aparute la tv (17,18 sau 19)
eu la constanta o sa reusesc sa adun ceva oameni ca si ultima data(data de 7 ian)...restu sa isi adune pe judetu lor .... sa ne vorbim...sa ne sincronizam datele si orele...la aceasi ora in aceasi zi sa iesim toti in cat mai multe judete din tara....
va garantez ca in acea zi se va vedea paguba facuta de noi toti !
Pai s-a hotarat data data de 14.01.2010 ora 17.00 la niverl national
Datele de 17-18-19 sunt de solidaritate la aceste proteste prin folosirea transportului in comun si prin nealimentare
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:19   #1804
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

pai si ce judete si-au anuntat participarea ?
la constanta nu s-a auzit nimic pana acum...
si la tv se asteapta ceva de amploare pe una din cele 3 date

L.E: bai degeaba solidaritate pe datele de 17,18 si 19... eu unu de exemplu tot va trebuii sa alimentez si multi dintre noi o vom face pentru ca este necesitate...mi se pare aiurea asta cu nu alimentam...o facem 100-200 de persoane dar restu de 15 milioane de romani sau cati soferi suntem o vor face.
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:20   #1805
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by YCEE View Post
pai si ce judete si-au anuntat participarea ?
la constanta nu s-a auzit nimic pana acum...
si la tv se asteapta ceva de amploare pe una din cele 3 date
pai nu am avut cu cine vorbii acolo daca te uiti o sa vezi ca am postat ca sa avem un lider acolo care sa conlucreze...nimeni nu s-a oferit
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:22   #1806
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
pai nu am avut cu cine vorbii acolo daca te uiti o sa vezi ca am postat ca sa avem un lider acolo care sa conlucreze...nimeni nu s-a oferit
ok la constanta sunt eu...cred ca pot sa adun lumea pe 14...dar cate judete mai sunt pt data de 14 la aceasi ora
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:23   #1807
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

marea majoritatea vor fi in data de 14 acu ca nu o sa fie toate e partea a doua da cred ca o sa fie peste 20
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:26   #1808
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by YCEE View Post
L.E: bai degeaba solidaritate pe datele de 17,18 si 19... eu unu de exemplu tot va trebuii sa alimentez si multi dintre noi o vom face pentru ca este necesitate...mi se pare aiurea asta cu nu alimentam...o facem 100-200 de persoane dar restu de 15 milioane de romani sau cati soferi suntem o vor face.
E ultima data cand o spun, dupa aia nu imi mai bat degetele! Cine trebuie MUSAI sa alimenteze, sa nu se atinga de pompele alora de la OMV/PETROM/MOL/AGIP.

Sa se duca linistit la Rompetrol si la Lukoil si sa cumpere de acolo.

Strict pentru cei care vor musai sa alimenteze. Cei care pot merge pe jos, sa lase masina acasa. Cei care au rezervorul plin in perioada aia, n-au oricum ce cauta in benzinarii... asa ca... ne-am facut si noi intelesi cat de cat?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:30   #1809
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

ok o sa fiu in pas cu voi si alimenta de la rompetrol dar incerc sa va deschid ochii ca nimeni nu ne va simtii prezenta la celalalte statii credeti-ma...peste cateva zile tot de la ei vom alimenta...deci tot la papucii lor ajungem
mi se pare inutila asta am inteles ideea si imi place dar e imposibila ca sa facem ceva ..

L.E http://stirileprotv.ro/video/premier...nzina/60466775

Deci la constanta nu vom iesii daca nu ne asteptati si pe noi sa ne organizam si observ ca multe judete nu si-au confirmat prezenta...
Ori suntem uniti ori ne bagam picioarele si am iesit degeaba pana acum.
Haideti sa asteptam confirmare de la fiecare judet si sa iesim pe o data mai indepartata un pic dar vom iesii multi si toti gramada.
Am facut incalzirea si am iesit piele pe piele...trebuie sa ajungem la urmatoarea etapa ca deja ziaristii incep sa se sature si daca nu este mediatizat..cam nu facem nimic

Last edited by YCEE; 10-01-11 at 22:54.
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:59   #1810
Bărbos

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 6
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Aveti timp sa va adunati. S-a stabilit de ceva vreme ca se va face pe 14....
Bărbos is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 23:03   #1811
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

sa anuntat de ceva vreme ca pe data de 14 se va iesi in toata tara.mai sunt 4 zile pentru a vorbi sa va strangeti
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 23:09   #1812
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

[QUOTE=rover_cabrio;3973159]
Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post

dasta tiam si zis asa . stai in fata PC ca alte 10 000 000 de tineri ca noi SI DATI DIN TASTATURA iesiti draq din anonimat ..si faceti ceva impreuna cu noi POATE asa skimbam ceva !!!
Dupa 24 de ani m-am saturat de poate. Poate schimbam, poate facem, da poate iese bine. Zi-mi ce sa fac, sa merg cu gloata prin benzinarii????? PENTRU CE????? Cati dintre cei ce vin la protest sunt cu adevarat afectati????? Eu fac aproape 700km pe saptamana, asta inseamna un plin de motorina pe saptamana, adica aproximativ 210-220lei, intr-o luna inseamna ~840 de lei. ADICA UN PLIN PENTRU UN CAMION.

Exista o logica, daca transportatorii care sunt cei mai loviti nu protesteaza, ma trezesc eu sa ma duc sa blochez benzinarii. Asta e chiar tare. Si ca idee chestia cu nealimentatul in zilele alea e frectie la picior de lemn. Din motivele de mai sus. Nu alimentezi tu, nu-i nimic, oricum vine camionu/tir-u si baga.
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 23:15   #1813
AR.10.NBV

Stage 2
 
AR.10.NBV's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 50
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

hedeti baieti cu protestele tot mai multe va tin pumnii si in arad or fost proteste
astea nus normali cu scumpirile astea haideti cu toti sa blocam toate benzinarile , in romania asat trebuie iara o revolutie asa nu se mai poate
AR.10.NBV is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 23:18   #1814
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

dupa mine as face revolutie si maine da ai cu cine asta e intrebarea...romanu ii e de ajuns sa i se bage pe gat taxe impozite si toate cele si degeaba ...noi facem sau incercam macar sa facem dar o sa trebuiasca mai mullta sustinere pe care speram ca o capatam incet incet
__________________
bertone turbo by ruff ryders
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 23:24   #1815
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Votati aici de la cine nu vom cumpara nimic in luna Februarie
vot
cangri is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -