Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-11, 17:31   #1756
valir30

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 74
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bau88g3 View Post
Ce rost are sa ma cert cu tine!!!Data viitoare adica pe 14 evitati galagia!Daca tipi si claxonezi si mergi cu 25km/h pe avarii nu se ieftineste benzina!
Am mers cu 25km/h, cu avariile si cu claxoane ca sa ne vada lumea, ca daca mergeam cu 50 km/h fara avarii si fara claxoane ne vedea moartea. Am mers prin oras am dat cateva ture si turele alea cu claxoane avarii si mers incet a dat roade. A venit lumea dupa noi !!!
valir30 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 17:50   #1757
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by valir30 View Post
Am mers cu 25km/h, cu avariile si cu claxoane ca sa ne vada lumea, ca daca mergeam cu 50 km/h fara avarii si fara claxoane ne vedea moartea. Am mers prin oras am dat cateva ture si turele alea cu claxoane avarii si mers incet a dat roade. A venit lumea dupa noi !!!
PRIETENE !!! daca mergi cu claxoane si avarii !!! 1 risti amenda de la POLITIE pentru ORDINE si LINISTE PUBLICA ...si 2 de la RUTIERA pentru ca mergi pe AVARII intrun cortegiu neautorizat !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 17:53   #1758
valir30

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 74
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
PRIETENE !!! daca mergi cu claxoane si avarii !!! 1 risti amenda de la POLITIE pentru ORDINE si LINISTE PUBLICA ...si 2 de la RUTIERA pentru ca mergi pe AVARII intrun cortegiu neautorizat !!!
Nu suntem atat de tampiti incat sa mergem cu claxoane cand vedem politia. De avarii nu ne zice nimeni nimic.
valir30 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 18:17   #1759
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by valir30 View Post
Nu suntem atat de tampiti incat sa mergem cu claxoane cand vedem politia. De avarii nu ne zice nimeni nimic.
e bine , la noi aici la Bucuresti nu este asa Politia .....orice faci TE ARDE si te arde RAU )
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 18:25   #1760
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

trecu ce era interesant pentru noi
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 18:27   #1761
Paco_IL

Stage 2
 
Paco_IL's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 63
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

eu zic ca nu e nimic rau sa mergi cu clanxoane si avarii, inafara de politie, dar la noi sa zicem ca e mai bine, nu ne-au facut nimic.
Paco_IL is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 18:28   #1762
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

poate va lasa asa pentru prima data da nu poti sti ce au in cap curcaniiodata e ca niciodata
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 18:36   #1763
sex99

Stage 5
 
sex99's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 911
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Salut ... sunt din bolintin deal km 23 bucuresti pitesti ... deja ne am strans vreo 11-13 prieteni care vrem sambata 15 ianuarie sa merem la benzinaria petrom militari sa bagam de 50-60 lei in fiecare masina si sa achitam cu cele mai mici monede ca sa dureze toata ziua sa numere in felul asta se vor bloca pompele si vor abea pierderi destul de mari .. mai ales ca sambata pleaca toata lumea la munte ... mai se alatura cineva ?
__________________
nu te uita in spate ca deja sunt in fata ta
sex99 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 18:41   #1764
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by sex99 View Post
Salut ... sunt din bolintin deal km 23 bucuresti pitesti ... deja ne am strans vreo 11-13 prieteni care vrem sambata 15 ianuarie sa merem la benzinaria petrom militari sa bagam de 50-60 lei in fiecare masina si sa achitam cu cele mai mici monede ca sa dureze toata ziua sa numere in felul asta se vor bloca pompele si vor abea pierderi destul de mari .. mai ales ca sambata pleaca toata lumea la munte ... mai se alatura cineva ?
NU se alatura nimeni, alaturati-va voi pe 14 sau plecati linistiti la munte, nu se supara nimeni.
ORI suntem UNITI ori NU.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 18:47   #1765
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by sex99 View Post
Salut ... sunt din bolintin deal km 23 bucuresti pitesti ... deja ne am strans vreo 11-13 prieteni care vrem sambata 15 ianuarie sa merem la benzinaria petrom militari sa bagam de 50-60 lei in fiecare masina si sa achitam cu cele mai mici monede ca sa dureze toata ziua sa numere in felul asta se vor bloca pompele si vor abea pierderi destul de mari .. mai ales ca sambata pleaca toata lumea la munte ... mai se alatura cineva ?
Da duceti-va in timpu saptamanii la o benzinarie mai aglomerata de pe centura. Ca voi bagati de 50-60 de lei, un camion baga de 600de lei.

Nu vreau sa-mi pun lumea in cap, dar faceti un protest fara cap. Dati in angajatii din benzinarii, nicidecum in cine trebuie. Ia vedeti din pretul ala al carburantului cat ia statul.

E atat de greu sa vedeti ca benzina/motorina creste doar atunci cand se maresc accizele?!?!?!?!

Un protest nu se face cu 100 de masini, se face cu 10.000 de masini.

S-a mai protestat si cu taxa auto si ce s-a intamplat???!?!?!? Marirea taxei. Foarte eficient protestul asta.
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.

Last edited by Sindrom; 10-01-11 at 18:52.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 18:48   #1766
sex99

Stage 5
 
sex99's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 911
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

normal ca venim dar ) ce este pe forum aici numai vad deloc caut de 30 pagini unde la ce ora cum si nu gasesc va rog un pm pe 14 unde la ce ora loc va multumesc o sa venim cel putin 20 masini si noi garantat
sex99 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:00   #1767
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
Da duceti-va in timpu saptamanii la o benzinarie mai aglomerata de pe centura. Ca voi bagati de 50-60 de lei, un camion baga de 600de lei.

Nu vreau sa-mi pun lumea in cap, dar faceti un protest fara cap. Dati in angajatii din benzinarii, nicidecum in cine trebuie. Ia vedeti din pretul ala al carburantului cat ia statul.

E atat de greu sa vedeti ca benzina/motorina creste doar atunci cand se maresc accizele?!?!?!?!

Un protest nu se face cu 100 de masini, se face cu 10.000 de masini.

S-a mai protestat si cu taxa auto si ce s-a intamplat???!?!?!? Marirea taxei. Foarte eficient protestul asta.
Angajatii de la benzinarie daca erau destepti ( in fine daca erau destepti nu lucrau ca angajat intr-o benzinarie) daca erau destepti, faceau greva, ca-n austria un om care face ACELASI lucru ca si ei are salariul de 5 ori mai mare decat un angajat roman care face acelasi lucru.

Deci un austriac castiga intr-o luna de 5 ori mai mult decat castiga un roman care face acelasi lucru.
N-are nimeni nimic cu angajatii din benzinarii, si mai dai in pwla mea si p`aia, ce ? monedele nu-s bani ?
intra in foaia de munca faptul ca tre sa incaseze bani ?
sa incaseze.
care-i problema ?
sa se trezeasca in pwla mea la realitate ca-s niste prosti, ca 95% din populatia acestei tari.
sa le dam capu nostru ?
tu-ti dai seama ce putere au angajatii benzinariilor ?
daca toti angajatii benziinarilor iau foc, si fac greva, nu se mai alimenteaza toata tara..
da cu cine sa faci ?
cu niste prosti fricosi ?
ne-ar scuti de multe daca s-ar trezi si ei si si-ar cere drepturile.


Pretul benzinei in romania la pret de austria ?! OKAY ! SI SALARIU TOT DE AUSTRIA !
CORECT?
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:08   #1768
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Eu nu inteleg de ce ne spune toata lumea ca ii lovim mai mult pe angajatii benzinariilor.

Mai exact ce el facem? CONCRET?

Hai sa facem un calcul.
1. eu stau in frig.
2. eu numar banii.
3. eu platesc un combustibil care nu isi merita pretul.

De cealalta parte:
1. Angajatul sta la caldura, in benzinarie.
2. Angajatul numara aceiasi bani pe care i-am numarat si eu.
3. Angajatului ii este decontata o parte din benzina / motorina consumata.

Deci DE CE are toata lumea impresia ca noi ii tot enervam pe "bietii angajati"??


BTW, las-o-n punga mea de treaba, se zice CLAXON, nu clanson, clanxon, clarkson, carlsson sau mai stiu eu cum. Hai ca nu e greu...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:10   #1769
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Eu nu inteleg de ce ne spune toata lumea ca ii lovim mai mult pe angajatii benzinariilor.

Mai exact ce el facem? CONCRET?

Hai sa facem un calcul.
1. eu stau in frig.
2. eu numar banii.
3. eu platesc un combustibil care nu isi merita pretul.

De cealalta parte:
1. Angajatul sta la caldura, in benzinarie.
2. Angajatul numara aceiasi bani pe care i-am numarat si eu.
3. Angajatului ii este decontata o parte din benzina / motorina consumata.

Deci DE CE are toata lumea impresia ca noi ii tot enervam pe "bietii angajati"??


BTW, las-o-n punga mea de treaba, se zice CLAXON, nu clanson, clanxon, clarkson, carlsson sau mai stiu eu cum. Hai ca nu e greu...
Cel mai tare protest care trebuie organizat si cat mai repede trebuie sa fie protestul care sa BATA, nu sa combata, protestul ala in care se strang 50 de insi si ii snopesc in bataie pe aia prosti, ca NUMAI din cauza prostilor s-a ajuns aici, trezirea fratilor, nu mai tine
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:17   #1770
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Cel mai tare protest care trebuie organizat si cat mai repede trebuie sa fie protestul care sa BATA, nu sa combata, protestul ala in care se strang 50 de insi si ii snopesc in bataie pe aia prosti, ca NUMAI din cauza prostilor s-a ajuns aici, trezirea fratilor, nu mai tine
CRED ca ne batem CAPUL in zadar SANTOS cu foarte multa lume dupe acest FORUM si din viata de zi cu zi !!!

ROMANUL O DUCE BINE : nu il descurajeaza pretul carburantului !!!
nu il supara TAXA AUTO !!!
nu il supara HINGHERII auto cu 800 lei !!!
nu il supara taxele de DRUM si altele !!!
nu il supara IMPOZITELE si ASIGURARILE exagerate !!

SE PARE ca ....o ducem bine dupe mintea la altii !!! DAIA AM SI AJUNS UNDE SUNTEM ACUMA !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -