Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-11, 20:26   #1786
Paco_IL

Stage 2
 
Paco_IL's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 63
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by lupu View Post
Nu vreau sa fiu rautacios dar o sa dau in damblageala daca mai aud pe unii care cred ca un protest trebuie facut de oameni in liniste ,drepti si cu capul plecat. Da poate a inceput cu boicotarea unor benzinarii..ok si mai departe? Intreb si eu din curiozitate, scopul unui protest nu e sa te faci auzit sau pentru romani conteaza numai "imaginea" cum am citit prin alte posturi,o facem ca e la moda sau ca vrem sa transmitem un mesaj, ca totusi, suntem nemultumiti si ca nu permitem bataia de joc a unora! Daca grecii au facut ce au facut nu a zis nimeni de ei ca sunt salbatici si violenti din cale afara din contra au fost intelesi pentru ceea ce au facut si apreciati de altii.
Doar atunci cand persoanele competente vor vedea ca suntem un potential real si ceea ce facem noi ia amploare pe zi ce trece fara a arata ca am da un pas inapoi abia atunci cred eu ca mesajul ce vrem sa il transmitem a ajuns unde trebuie si se va face ceva dar asta doar daca vrem intradevar sa schimbam ceva cu adevarat pentru ca proteste au mai fost si au trecut exact ca zilele din calendar si lumea s-a lasat pagubasa si au zis ca decat sa continuie mai bine stau acasa in patul lor comod si iaca o mai trece si peste asta.
In incheiere vreau doar sa zic atat,toti cei care s-au alaturat protestelor acestea nu au avut fixata in minte numai problema scumpirii carburantilor,nu e vorba doar de faptul ca draga doamne nu mai se pot plimba cu masina ori de cate ori au chef ca e scumpa benzina si majoritatea au protestat la ceea ce se intampla in tara asta de o vreme buna incoace si la deciziile proaste luate de oameni incompetenti care afecteaza omul de rand din tara asta iar pentru cei care nu se simt afectati de ce se intampla lasatii pe cei ce cred si vor sa schimbe ceva in tara asta sa se manifeste cum vor nu mai taiati elanul cu pareri si critici superficiale!
eu unu sunt de acord cu tine. bine zis

in legatura cu 17,18,19 sa nu alimentam nu cred ca o sa reusim ceva, hai sa zicem ca ma bag si eu, dar nu o sa fie multi, daca ai nevoie sa pleci pe undeva si atunci trebuie sa bagi benzina ce faci? si mai mult ca sigur multi nu o sa tina cont de datele astea in care sa nu alimentam, sunt prea multe zile si nu poti sa sti ce faci dupa o zi pe alta, cel putin eu.
Paco_IL is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 20:32   #1787
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Paco_IL View Post
eu unu sunt de acord cu tine. bine zis

in legatura cu 17,18,19 sa nu alimentam nu cred ca o sa reusim ceva, hai sa zicem ca ma bag si eu, dar nu o sa fie multi, daca ai nevoie sa pleci pe undeva si atunci trebuie sa bagi benzina ce faci? si mai mult ca sigur multi nu o sa tina cont de datele astea in care sa nu alimentam, sunt prea multe zile si nu poti sa sti ce faci dupa o zi pe alta, cel putin eu.
Bagi de la competitie: Rompetrol si Lukoil... chiar nu vede nimeni ce spunem noi, nu?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 20:48   #1788
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Exclamation VORBITI CA SA NU VA IA SOMNUL!!!

Iar a inceput tiganeala si cearta pe aici???Nici nu stiu de ce il doare pe X si pe Y ca angajatii din benzinarii nu au nici o vina!!!
Frate nu sunt pusi de noi sa lucreze acolo!Cand au semnat actele de angajare automat si-au asumat si niste riscuri!Eu cred ca e un risc mai mare cand iti sare statia in aer si tu cu ea decat cand intra simpli clienti(ca pana la urma asta suntem cei care participam la boicotare atata timp cat platim)si alimenteza de cat isi pot permite!
Sunt satul de oamenii care intra aici doar ca sa isi dea cu parerea gen @lupu care dupa ce se cearta putin pe aici iese la o bere ca pe el nu il intereseaza si nici nu avem nevoie de parerea lui @Sindrom care il trimite pe @Santos sa traiasca in Austria daca nu e multumit de viata de aici.
@Sindrom-eu inteleg din ceea ce ai spus :

"Am si eu o curiozitate santos, daca tu compari Romania cu Austria, de ce nu te duci acolo???? Traiesti in Romania, o tara de lasi si de dezbinati ce nu poate fi comparata cu nici o tara din Europa.",ca tu preferi sa traiesti in Romania si cei care nu vor sa plateasca taxe si preturi mult prea mari pentru salariile din aceasta tara sa plece unde cred ei ca este mai bine!

Pai bine omule,daca eu sunt cetatean al acestei tari la fel ca si tine si avem aceleasi drepturi(care din pacate nu sunt respectate) de ce sa fiu furat pe fata!?Nu doresc sa plec in alta tara!Doresc sa imi fie respectate drepturile de cetatean al acestei tari si doresc sa lupt daca nu sunt respectate!Intelegi ce vreau sa zic?!Suntem furati in nestire si condusi la ruina de un presedinte si un premier care isi vad doar interesele si care obliga pe altii sa le faca "treburile murdare" contra unor salarii si bonusuri!

Cea mai tare a fost acea lege,ordonanta ce era cu impozitarea de 16% a unei averi nedeclarate si facuta ilegal!Numai tin minte,parca dl. Blanculescu a spus clar:acea avere daca se considera ilegala este automat fructul unei infractiuni si se trece la penal!
Cum poti tu sa impozitezi asa ceva?!

E ca si cum ai cere parte ca si tara la o escrocherie,trafic de carne vie,droguri etc. unei persoane care le-a dobandit ilegal!

Adica statul zice cam asa:-Bai proxenetule,traficantule,camatarule,hotule da-mi 16% din ce ai furat ca sa nu te bag la puscarie!Parca miroase a mita!!!

Cam asa cere si Rutiera spaga!!!
bau88g3 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 20:58   #1789
lupu

Stage 3
 
lupu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 160
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

La faza cu berea eram ironic...eu unu nu ma cert cu nimeni si decat asa sustinere ce am vazut de la unii pe aici mai bine protestez singur. mai bine fac singur ceva decat sa ii fac pe unii sa faca ceva in care nu cred si la o adica daca iasa bine sa zica pai am participat si noi. La urma urmei nu e nimeni obligat sa schimbe ceva in tara asta si cred ca cel mai mult ne-au aratat treaba asa cei care ne conduc. asta e problema cu forumurile ,fiecare intelege ce vrea,citeste doar ce posturi vrea si da dreptate doar cui ii place. Crede-ma mie chiar i-mi pasa spre deosebire de altii ,muncesc de cand am terminat liceul si tot ce am avut am avut pe banii mei nu am asteptat de la parinti tocmai de asta ma doare asa tare de ce se intampla in tara nu ca nam ce face acasa.
Dar sa revenim la protest, TOT RESPECTUL MEU CELOR CE CRED CA PUTEM SCHIMBA CEVA IN TARA ASTA!
__________________
I GO SIDEWAYS SOMETIMES...WHAT THE FUCK?!... !!!ALL THE TIME!!!

[img][url]https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic2764_12.gif[url][img]
lupu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 21:00   #1790
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

ATENTIE !!!

fratilor , institutul de CONCURENTA unde este ?? ????

am intrat in PETROM aici la Piata Muncii ca e in fata scarii mele sa cumpar o sticla de PEPSI la 2.5 litri !!! stiam pretul 5.4 lei ...acum am avut o SURPRIZA ...cum mama masii costa 7.6 lei sticla ?))

am inteles ca la MOL (benzinaria) BANEASA costa 9 lei ???

e NORMAL sa practice aceste preturi ??? pe piata o sticla ajunge la maxim 6 lei !!! ????
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 21:06   #1791
Codrut88

Stage 1
 
Codrut88's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 17
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Bagi de la competitie: Rompetrol si Lukoil... chiar nu vede nimeni ce spunem noi, nu?

Haideti oameni buni sa fim uniti chiar nu vad nimic asa dificil sa sabotam PETROM /OMV ... Cum companiile ce vand combustibili se inteleg in ceea ce priveste pretul la pompa asa ne putem intelege si noi sa nu mai cumparam de la PETROM/OMV.
Codrut88 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 21:13   #1792
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Codrut88 View Post
Haideti oameni buni sa fim uniti chiar nu vad nimic asa dificil sa sabotam PETROM /OMV ... Cum companiile ce vand combustibili se inteleg in ceea ce priveste pretul la pompa asa ne putem intelege si noi sa nu mai cumparam de la PETROM/OMV.
pa iei ma am zis si ep mamele lor )

astia au crescut pretul la BENZINA au crescut si la SUC ?) cu 25% ) HUOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO mama voastra de CRIMINALI !!!


A FOST UN TRUCAJ ......RUSINEEE DINU PATRICIUUU !!! =))))
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 21:16   #1793
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

[QUOTE=Sindrom;3972759]
Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post


Mai bine citeai tot post-ul si-ti schimbai parerea. Sau macar imi ofereai niste variante. Poate intelegi si tu ca nu poti face un protest peste noapte, ai nevoie de logistica si oameni de incredere. Ce faceti acum, il va face pe x si y sa se amuze in timp ce stau linistiti in vile de milioane si vad o stire cu voi.
dasta tiam si zis asa . stai in fata PC ca alte 10 000 000 de tineri ca noi SI DATI DIN TASTATURA iesiti draq din anonimat ..si faceti ceva impreuna cu noi POATE asa skimbam ceva !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 21:19   #1794
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

cei care aceti posibilitatea , faceti niste anunturi a4 , si lipitele pe interioru la masina ...in data de 17-18-19 IANUARUE 2011 nu alimentam !!! ETC !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 21:26   #1795
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Codrut88 View Post
Haideti oameni buni sa fim uniti chiar nu vad nimic asa dificil sa sabotam PETROM /OMV ... Cum companiile ce vand combustibili se inteleg in ceea ce priveste pretul la pompa asa ne putem intelege si noi sa nu mai cumparam de la PETROM/OMV.
Nu inteleg de ce m-ai citat pe mine?!
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 21:33   #1796
Codrut88

Stage 1
 
Codrut88's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 17
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Nu inteleg de ce m-ai citat pe mine?!
Am vazut ca aveai aceeas parere, adica sa nu mai alimentam de la PETROM/OMV . Eu asta voi face nu voi mai alimenta de la ei asta e singura solutie pe care o cred de efect pe termen mai lung, asta cu protestu de 3 zile nu cred ca va avea efect, oricum nici in astea 3 zile nu alimentez deloc.
Codrut88 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 21:39   #1797
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

rover_cabrio, fara nici o suparare dar poti folosi cu incredere functia EDIT
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 21:43   #1798
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

eu nu inteleg de ce va tot certati ca, cat ia ala cat ia statul...nu conteaza trebuie sa facem ceva si cum a vorbit si dany12epz cu transportatori sa facem ceva plus la Asociatia pentru protectia consumatorului din Romania ca ne asteapta sa discutam si paote facem ceva la bucuresti cu toti cei care vor sa participe la protest la Guvern sau unde va fi...asa ca trebuie sa facem noi o miscare pana ajungem la ceva legal
__________________
bertone turbo by ruff ryders
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:00   #1799
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
@emh:
sunt curios ce muncesti tu din greu ca sa-ti permiti sa razi de niste oameni ce muncesc si stau la caldura. Si mai sunt curios de cat bagi tu benzina lunar de te afecteaza pretul asta asa de mare.
Cred ca m-am exprimat putin gresit si am fost inteles un pic mai gresit.

Toata lumea spune ca nu trebuie sa ne razbunam pe angajatii benzinariilor pentru pretul benzinei. Intrebarea mea e de ce considera lumea ca ne razbunam pe angajati? De ce consideri tu, de exemplu, ca au de suferit angajatii? Pentru ca stau la caldura si numara banii, in timp ce eu, de exemplu, ca protestant fac acelasi lucru?

Sincer sa fiu bag destul de multa benzina lunar, dar asta conteaza mai putin. Sincer sa fiu imi permit sa alimentez suficient de des, dar asta nu inseamna ca trebuie sa scumpeasca ei combustibilul.

S-a terminat epoca lui Robin Hood! Sofatul nu e un viciu! Daca am bani, nu inseamna ca vreau sa le dau lor.

Am vazut ca ai intrebat cu ce ma ocup, nu vreau sa para ca ocolesc intrebarea. Sunt sofer pe o duba, castig in jur de 1.000 RON lunar.
Si in caz ca te intrebi, nu stiu cu ce te ocupi tu, dar sa fii sofer pe duba nu e deloc relaxant / reconfortant / linistitor! Intr-adevar, nu car pietre de moara, dar nu e atat de usor cum pare!
eMH is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:11   #1800
Bărbos

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 6
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Nu-si bate nimeni joc de angajatii de la benzinarii, asta e meseria lor.
Sa plece sau sa vorbeasca cu Isarescu sa scoata monedele...

P.s Noi suntem bataia de joc a animalelor de ne conduc ( deocamdata ) , nu angajatii de la benzinarii
Bărbos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -