Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-10, 12:34   #886
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
http://www.bzi.ro/zeci-de-soferi-au-...o-video-201254
se poate mai putine vorbe si mai multe fapte
va garantez ca am sa merg la extrem prin ceia ce voi face la iasi o viata am si aia o voi trai ca roman cu fruntea sus ca am facut ceva pentru tara si poporul ei multi au devenit lasi unde e bucurestiul de la revolutie timisoara
azi in timisoara miine in toata tara
fratilor suntem romani si de e de la iasi venim pe jos la voi
https://www.youtube.com/watch?v=dvs1R95Ksbo
fratilor hai sa fim uniti ca asa nu se mai poate

NASCUT IN ROMANIA

BRAVO prietene ....ati facut si putina galagie ...dar aici la BUCURESTI nu ai voie sa afisezi un STEAG nu ai voie sa pui un afis pe EXTERIORUL MASINII , nu ai voie sa pui un afis pe tine ...daca claxonezi sau pui avarii iti iei amenda !!!

PE VIITOR incerati sa bagati benzina NU de 1 leu dar in 15 minute ..+ spalarea masinilor ,..vb si etc in 30 de minute de 10 lei !!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 12:41   #887
mandgeo

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Mi se pare mie sau e cam mare brambureala pe aici...

rover_cabrio zice astazi ca "ora 15:00 parcarea ROND de la stadionul LIA MANOLIU !!!"...

Mai exista inca un topic "Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August"

Nu-i aceeasi zona? Pana la urma cand e treaba, azi sau maine?

Si in alta ordine de idei, eu stiu ca am subscris la topicul cu protestul de pe 28, topic care a disparut, si m-am trezit abonat la topicul cu discutii generale despre protest.

M-as fi asteptat si eu ca in acel topic, pentru 28, sa se puna un link catre topicul urmatorului protest, serverul sa imi dea un mail, si sa nu mai fiu nevoit sa parcurg 50-60 de pagini de discutii.

Deci, astazi unde este protestul? Maine unde e? Sau mai corect ar fi sa stabilim un punct de intalnire, ca pe urma ne-o iau astia inainte si inchid benzinariile.
mandgeo is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 12:42   #888
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

SERIOS PUTINA GALAGIE ......
MERSI

DA PE VOI VA MOLESTEAZA AIA FAC CE VOR DIN VOI CA SA VA TINA SUB PAPUC DAR AI VOIE PE TINE SA PORTI CE VREI TU ARATA-MI O LEGE UNDE NU AI VOIE SI SA STII CA NU AM STAT DOAR 1 MIN IN BENZINARII
ASA E CUM ZICI TU DIN CAUZA MULTOR CA TINE NU IESE LUMEA
EU AM MERS PE JOS CU STEAGU SI CU AFISELE ALEA PE MINE APROOPE TOT IASUL 2 OAMENI KAMIKAZE SI NU AM PATIT NIMIC ATITA TIMP CIT NU AM LIPIT PE STILPI SI IN LOCURI PUBLICE AFISE E LEGAL CA PE HAINELE MELE SA PUN ORI CE AFIS VREU NUMAI SA NU FIE OBSCEN
ACUM IL INTELEG PE SANTOS CE A VRUT SA ZICA
criminales is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 12:42   #889
ionutz85zkh

Stage 3
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 126
Member of:
[Suzuki]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Maine pe 30.12.2010 la ora 15 este protestul
ionutz85zkh is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 12:44   #890
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Ati auzit de "cainii latra, caravana trece"?

Ar trebui sa o adoptam.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 12:45   #891
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by mandgeo View Post
Mi se pare mie sau e cam mare brambureala pe aici...

rover_cabrio zice astazi ca "ora 15:00 parcarea ROND de la stadionul LIA MANOLIU !!!"...

Mai exista inca un topic "Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August"

Nu-i aceeasi zona? Pana la urma cand e treaba, azi sau maine?

Si in alta ordine de idei, eu stiu ca am subscris la topicul cu protestul de pe 28, topic care a disparut, si m-am trezit abonat la topicul cu discutii generale despre protest.

M-as fi asteptat si eu ca in acel topic, pentru 28, sa se puna un link catre topicul urmatorului protest, serverul sa imi dea un mail, si sa nu mai fiu nevoit sa parcurg 50-60 de pagini de discutii.

Deci, astazi unde este protestul? Maine unde e? Sau mai corect ar fi sa stabilim un punct de intalnire, ca pe urma ne-o iau astia inainte si inchid benzinariile.

la ora 15:00 MAINE 30-12-2010 IMI cer scuze daca am postat gresit acolo ....dar stau cu laptopu in brate ca inca nu mam trezit si scriu mai ciudat mai asa IMI SCAPA !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 12:46   #892
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Thumbs down Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

JOI 30-12-2010 PROTEST parcarea rond LIA MANOLIU stadionul national !!!

ora 15:00


rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 13:07   #893
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Numarul nemultumitilor pentru scumpirea carburantului este mare, dar speram ca si numarul nemultumitilor care sunt gata sa ia masuri va fi mare... daca ne strangem 15 masini pe oras, nu facem prea mare lucru... hai sa ne strangem cat mai multi in cat mai multe localitati posibile si doar asa e sansa sa rezolvam ceva... in Tulcea ne ocupam de asta, maine vom bloca si noi in numar cat mai mare speram benzinaria sau speram benzinariile in cazul in care vom fi foarte multi, s-au facut si afise pentru a ne lipi pe masina, am strans marunt... hai sa incercam sa facem toti asta!!!

Avem o persoana cu 10ron in de-al de 1 ban => 1000 bani
__________________
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 13:07   #894
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Ati auzit de "cainii latra, caravana trece"?

Ar trebui sa o adoptam.
Daca suntem prosti nu o sa avem dureri de cap!
auzi uite ce zice lumea care ma cunoscut ieri la protest

zorro6299


Stage 5

zorro6299's Avatar

Join Date: Nov 2006
Oras: -IASI-
Posts: 538
Member of:
[4Tuning International]
[VW]

Thumbs up Re: Boicot Benzinărie
criminales , respect frate , esti tare omule !!! daca te-as putea clona / as schimba Romania

cel mai tare ma bucura ca BZI au facut acel montaj pe o melodie preferata de criminales / bine aleasa / pacat ca NU se trezesc Romanii / mai mult k sigur cand se vor trezi...v-a fi prea tarziu.....

cred ca " miscarea" de azi.... e un inceput promitator pentru " Marea Miscare" din Ianuarie, cand , poate, vom fi intr-un numar mai mare ...vorba aia :
Unde-s multi Puterea Creste !!!

La Mai Mare !!!

P.S. Pentru autografe ( acu' ca am ajuns vedeta ) apasati tasta "o" de pe orice telefon fix in reteaua de canalizare a orasului

P.S.2 Huotiiiiii !!!!

https://forum.4tuning.ro/36-iasi/2294...ml#post3936531

si am sa o fac pina ce voi stringe linga mine cei 30% ca sa schimb tara
criminales is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 13:10   #895
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Stage 5

MihaiCsl's Avatar

Join Date: Nov 2009
Oras: Iasi
Age: 19
Posts: 421

Default Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
criminales , respect frate , esti tare omule !!! daca te-as putea clona / as schimba Romania

cel mai tare ma bucura ca BZI au facut acel montaj pe o melodie preferata de criminales / bine aleasa / pacat ca NU se trezesc Romanii / mai mult k sigur cand se vor trezi...v-a fi prea tarziu.....
Daca 30% din oameni ar fi ca el, n-am mai fi in cacatu asta de acum.
Tot respectul meu pentru crimales si-mi doresc sa simta toti romanii ceea ce simte el de a ajuns sa faca chestia asta.
____________
criminales is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 13:11   #896
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

UE ne-a dat la _UE ! Avem de gand sa facem si o pancarta cu asa ceva!
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 13:28   #897
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Tazmaniak View Post
Adevarat! Treziti-va! NU mai visati ca veti schimba ceva,iesind asa in strada,si la emisiuni penibile de la TV!

Cum eu nu l-am inteles pe Santos,multi dintre voi nu inteleg nici ce scriu eu sau altii care vezi doamne,suntem vai de mama noastra,nu suntem in stare sa facem nimic si bla bla bla...


Fiti sinceri voi cu voi,cate iesiri in strada au fost in ultimii ani?Cata lumeeee,cata? Si au schimbat ceva?DA!Medicamentele sau starea de sanatate,si cam atat .

Care are ceva in sfecla de pe umeri,intelege ce scriu,care nu, TRAIASCA REVOLUTIAAA!


Hai... Un an Nou Fericiti si plin de impliniri,si mai putina prostie!


PS: EvLSanTos,pe viitor daca te mai duci la emisiuni Tv,radio etc,ai grija la astia,ca sunt pregatiti,au dictie,cunostinte in domeniu,etc...te fac din vorbe si iti inchid gura, chiar daca nu au neaparat dreptate...
Vad ca tot o tii intruna ca multi au iesit in strada de-a lungul timpului si ca nu au rezolvat nimic
Pai hai sa iti spun eu ceva toate acele mitinguri organizate de sindicate si din umbra de opozitie sunt la fel ca deplasarile cu autocarele la cabina de vot,toata lumea stie dinainte ce se va intampla,toata lumea primeste instructaje,totul se intampla ca pe vremea raposatului la fiecare 23 august
Vrei sa iti spun eu cate proteste ADEVARATE au fost in Romania...iti spicuiesc eu...

Revolta de la Brasov din 1987

Revolutia care mai apoi a fost deturnata

Piata universitatii din 1990

Mamele care au protestat pentru dreptul copiilor lor si au castigat prin acel protest

Mitingurile cu Taxa auto si care a obtinut o pasuire de 3 luni

Si cu ajutorul vostru al tuturor romanilor cu SIMT CIVIC va fi si acest boicot

Si toate au zdruncinat din temelii guvernantii.
Ei stau prea linistiti acolo sus,datorita voua cei ce nu luati atitudine si stati comozi la caldurica in casa in timp ce altii dardie de frig pentru voi.
Si pana cand limita de suportabilitate a acestui popor nu va fi atinsa si nu vor face altceva decat sa profite de noi

Nimeni nu s-a facut de ras ca am mers la tv,am mers ca sa mediatizam acest boicot si sa il aducem la cunostiinta fiecarui roman in speranta ca simtul civic se va trezii in fiecare dintre voi
Nimeni nu ne-a pus la punct in emisiune,am venit cu date concludente si poate ca bunul nostru simt de a nu intrerupe pe cineva cand a luat cuvantul s-a interpretat altfel.
Chiar Dl.Blanculescu cel cu mustata la intrebarea mea de ce printr-o directiva europeana se poate intervenii pe o piata imensa a telefoniei mobile si se pot regla preturile cum se face ca in Romania acest lucru este imoral si ca totul ar trebuii reglat prin raportul cerere/oferta...chiar si Dl Prigoana a accepta ca statul ar trebuii sa joace un rol mult mai important in verificarea acestor mecanisme de crestere a pretului si este din PDL.
Numai impreuna si cat mai multi vom reusii sa facem ceva.
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 13:32   #898
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
Vad ca tot o tii intruna ca multi au iesit in strada de-a lungul timpului si ca nu au rezolvat nimic
Pai hai sa iti spun eu ceva toate acele mitinguri organizate de sindicate si din umbra de opozitie sunt la fel ca deplasarile cu autocarele la cabina de vot,toata lumea stie dinainte ce se va intampla,toata lumea primeste instructaje,totul se intampla ca pe vremea raposatului la fiecare 23 august
Vrei sa iti spun eu cate proteste ADEVARATE au fost in Romania...iti spicuiesc eu...

Revolta de la Brasov din 1987

Revolutia care mai apoi a fost deturnata

Piata universitatii din 1990

Mamele care au protestat pentru dreptul copiilor lor si au castigat prin acel protest

Mitingurile cu Taxa auto si care a obtinut o pasuire de 3 luni

Si cu ajutorul vostru al tuturor romanilor cu SIMT CIVIC va fi si acest boicot

Si toate au zdruncinat din temelii guvernantii.
Ei stau prea linistiti acolo sus,datorita voua cei ce nu luati atitudine si stati comozi la caldurica in casa in timp ce altii dardie de frig pentru voi.
Si pana cand limita de suportabilitate a acestui popor nu va fi atinsa si nu vor face altceva decat sa profite de noi

Nimeni nu s-a facut de ras ca am mers la tv,am mers ca sa mediatizam acest boicot si sa il aducem la cunostiinta fiecarui roman in speranta ca simtul civic se va trezii in fiecare dintre voi
Nimeni nu ne-a pus la punct in emisiune,am venit cu date concludente si poate ca bunul nostru simt de a nu intrerupe pe cineva cand a luat cuvantul s-a interpretat altfel.
Chiar Dl.Blanculescu cel cu mustata la intrebarea mea de ce printr-o directiva europeana se poate intervenii pe o piata imensa a telefoniei mobile si se pot regla preturile cum se face ca in Romania acest lucru este imoral si ca totul ar trebuii reglat prin raportul cerere/oferta...chiar si Dl Prigoana a accepta ca statul ar trebuii sa joace un rol mult mai important in verificarea acestor mecanisme de crestere a pretului si este din PDL.
Numai impreuna si cat mai multi vom reusii sa facem ceva.
BRAVO FELICITARI

ROMANIA TREZESTE-TE FRATILOR TREZITI-VA
ACUM MINGEA E LA FILEU NU MAI FACEM ZUMZET


DAM INAPOI DAM DOVADA DE LASITATE
criminales is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 13:39   #899
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

noi deja am venit cu un nume al acestui protest
"MAREA MISCARE "
LA CARE TOT ROMANU NEMULTUNIT ISI POATE MANIFESTA NEMULTUMIRILE

PS: Ca sa nu mai chinuiti casierii cu banuti marunti puteti incerca sa platiti cu carduri expirate sau cu lipsa disponibil. Se pierde foarte mult timp mai ales daca incerci sa platesti de vreo doua trei ori convins fiind ca ar trebui sa ai bani pe acel card. Deasemenea se pot cere detalii despre produsele din benzinarie... luati rafturile la rand.

Last edited by criminales; 29-12-10 at 13:41.
criminales is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 13:42   #900
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
BRAVO FELICITARI

ROMANIA TREZESTE-TE
Aseara nimeni nu a reusit sa imi dea un singur argument la intrebarea mea de ce 1000 litri de benzina (pret fara taxe si accize) costa 527 euro iar media europeana este 524 euro/1000 l iar motorina depaseste si mai mult media europeana de 568/1000 l la noi fiind 575/1000 l in condittile in care:

50% din petrolul folosit la rafinare este extras de la noi din tara si pentru care platesc cea mai mica redeventa din europa 6$ pe baril

Orice angajat omv romania de la cel ce lucreaza la sonda,cel din rafinarie,sau cei de la statia de benzina castiga de 10 ori mai putin decat un angajst omv austria

Chiar aseara am aflat ca preturile transportatorilor din romania sunt mai ieftine cu 18% decat media europeana

Si acum se discuta pe antena 3 problema benzinei si a acestor cresteri de pret si se vor mai discuta si mai mult,nu uitati de la 1 iannuarie se anunta o nua scumpire
Romani este timpul sa actionam

Last edited by dany12epz; 29-12-10 at 13:44.
dany12epz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -