Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-10, 15:31   #916
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by ClaudyuNSL View Post
multumim pe aceasta cale televiziunilor care au inteles mesajul nostru si se pare ca ne sustin in continuare....numai pe ziua de azi la realitatea tv sa dat stirea ora de ora,national tv la fel,antena 1 si 3 ,kanal D,si alti......

dati pe realitatea acum
Astia profita dupa urma voastra....)))
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 15:35   #917
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dony ddc View Post
Astia profita dupa urma voastra....)))
Nu te simti inutil ?
Nu simti ca nu contribui cu nimic constructiv discutiei ?
Cum e sa te simti un nimic ?
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 15:38   #918
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Nustiu,poate imi spui tu cum e.Eu am spus ca profita de voi dar in acelas timp afla tara si o sa faca lumea lafel!!!Tu te crezi deasupra noastra sau ce???Ai 3 .........???
__________________
BMWGirlsMoney
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 15:46   #919
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dony ddc View Post
Nustiu,poate imi spui tu cum e.Eu am spus ca profita de voi dar in acelas timp afla tara si o sa faca lumea lafel!!!Tu te crezi deasupra noastra sau ce???Ai 3 .........???
Nope, dar m-am saturat de oameni ca tine.
O seara placuta-ti urez.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 15:46   #920
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Santos eu inteleg perfect ce vrei tu sa zici si chiar sunt de acord,doar ca aici in capitalismul asta gri in mii de nuante nu prea e valabil.(departe de a duce o polemica in contradictoriu cu tine).

Asta se poate intampla in Franta,Germania,etc. si de ce apun asta?! pt ca ei chiar au putere de cumparare si pot plati pretul dar totusi nu sunt de accord cu el si fac boicot ! La noi difera lucrurile putin si anume ca noi in curand nu vom mai avea bani sa alimentam deloc. Populatia saraceste pe zi ce trece ,dar preturile cresc.
Asta e capitalism de AFRICA . Deci in curand Boicotul care se vrea unul liber consimtit se va transforma intr-un "BOICOT" fortat de lipsa baniilor de a alimenta. Si iti spun eu ca nici o companie petroliera nu va da faliment. Mai vine nenea BOC si le mai da niste facilitati,scutirir de impozit,afaceri cu statul,etc.

....in fine,ecum ai spus si tu e alegerea fiecaruia dintre noi sa aleaga ce face.
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 15:48   #921
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Nope, dar m-am saturat de oameni ca tine.
O seara placuta-ti urez.
Si eu mam saturat de fanatici....
Multumesc lafel....
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:10   #922
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

@santos : stii care e partea cea mai proasta in toata ecuatia asta?ca noi care incercam totusi sa schimbam ceva ne-am putea abtine sa nu mai alimentatm o luna , sau sa nu mai alimentam o luna de la un anumit grup petrolier..DAR , sunt n firme , n soferi , n firme te transport , n camioane care trebuie sa alimenteze pt ca de acolo isi castiga ei bani.cand intra cate-un camion in benzinarie si dintr-un foc alimenteaza cat mine in 5luni...se duce draq tot.toti astia de mai sus nu pot sa faca chestia asta deoarece pt ei transportu(alimentarea) le aduce bani..
si inca o o chestie(care s-a observat si la noi in brasov) multa lume vorbeste degeaba(excludem persoanele care au muncit sau au avut un motiv real si n-au putut) dar cand vine vb sa iasa in strada o dau din colt in colt.probabil se va aduna ceva lume in toata romania sa nu mai alimenteze o x perioada de timp dar nu sunt sigur ca se vor aduna atat de multi incat sa se faca simtita chestia asta.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:12   #923
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
@santos : stii care e partea cea mai proasta in toata ecuatia asta?ca noi care incercam totusi sa schimbam ceva ne-am putea abtine sa nu mai alimentatm o luna , sau sa nu mai alimentam o luna de la un anumit grup petrolier..DAR , sunt n firme , n soferi , n firme te transport , n camioane care trebuie sa alimenteze pt ca de acolo isi castiga ei bani.cand intra cate-un camion in benzinarie si dintr-un foc alimenteaza cat mine in 5luni...se duce draq tot.toti astia de mai sus nu pot sa faca chestia asta deoarece pt ei transportu(alimentarea) le aduce bani..
si inca o o chestie(care s-a observat si la noi in brasov) multa lume vorbeste degeaba(excludem persoanele care au muncit sau au avut un motiv real si n-au putut) dar cand vine vb sa iasa in strada o dau din colt in colt.probabil se va aduna ceva lume in toata romania sa nu mai alimenteze o x perioada de timp dar nu sunt sigur ca se vor aduna atat de multi incat sa se faca simtita chestia asta.
gresit...si sa iti spun de ce..vb in calitate de transportator. Pe mine unu ma sperie cand vad cat e motorina si cand e vb sa mai ceri ceva in plus(bani) la transport nu ti se ofera. De ce in loc de un leu sa nu imi ramana 2? cu mentalitatea asta ar trebui sa vina toti
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:17   #924
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by G0rdy View Post
gresit...si sa iti spun de ce..vb in calitate de transportator. Pe mine unu ma sperie cand vad cat e motorina si cand e vb sa mai ceri ceva in plus(bani) la transport nu ti se ofera. De ce in loc de un leu sa nu imi ramana 2? cu mentalitatea asta ar trebui sa vina toti
eu te cred ca te sperie cand astia tot cer si tot cer...dar , cat timp esti dispus sa nu alimentezi si bineinteles sa nu transporti(caz in care vei pierde si bani odata cu cele 2)?

nu ma intelegeti gresit , mie chiar nu mi-e greu 1 luna sau 2 sa nu alimentez de la petrom sa zicem..si , si daca ma duc in alta parte sa alimentez nu mi-e greu sa bag numa de jumate din cat as fi bagam normal.asta pt ca eu nu depind atat de mult de masina ca altii.dar cati sunt ca mine?
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:22   #925
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
eu te cred ca te sperie cand astia tot cer si tot cer...dar , cat timp esti dispus sa nu alimentezi si bineinteles sa nu transporti(caz in care vei pierde si bani odata cu cele 2)?

nu ma intelegeti gresit , mie chiar nu mi-e greu 1 luna sau 2 sa nu alimentez de la petrom sa zicem..si , si daca ma duc in alta parte sa alimentez nu mi-e greu sa bag numa de jumate din cat as fi bagam normal.asta pt ca eu nu depind atat de mult de masina ca altii.dar cati sunt ca mine?
deacord cu tine..dar aici revine mentaliatea romanesca...ce zic uni..lasa ca ala ala face greva, de ce sa nu ma duc eu in locul lui sa ii si iau lu ala mai putin pe transport. Si cand te gandesti cati sunt( ma refer in aria mea,transporturi). Si uite asa la noi nu e unealaa,toti sa ne sapam uni pe alti. Cred ca daca am incepe cat de cat sa se afle peste tot de prostest,plecand de la turisme, nu cred ca firmele de transport " serioase" nu o sa sustina miscarea
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:23   #926
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

UNIREA a avut loc 1 DATA !!!

REVOLUTIA a avut loc 1 DATA !!!

TOATA LUMEA PREZENTA !!!

.................................................. ...............

sa ne strangem TOTI pentru o cauza NOBILA ca aceasta la care MERGEM cu SPERANTA la fiecare INTALNIRE ...1 sansa la 22 000 000 de locuitori !!!

SA MERGEM LA POMANA (mancare si bautura gratis) in parcul SEBASTIAN la primarul care este VANGHELIE ...toata lumea din sector PREZENTA si din alte sectoare !!!

RUSINE !!! O TARA DE POMANAGII !!!


CONCLUZIE : in loc sa mai alimentam de 10 lei , alimentam de 1 leu precum colegii din IASI si de restul ...punem BANII cumparam vin la bidoane de 10 litri si FACEM o POMANA nemaipomenita cu TOATA lumea PREZENTA !!! POMANA BENZINEI !!!

ROMANUL 2010 : unde este POMANA hop si romanu cu tot neamu
unde este o adunare pentru sustinerea unei cauze CARE ila fecteaza 100% ...BATE VANTUL ca doar nu se da nimik gratis CI trebuie sa vi cu masina pana acolo si consumi BENZINA !!!

RUSINEEEE !!! RUSINNEEEE !!! RUSINEEE !!!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322

Last edited by rover_cabrio; 29-12-10 at 16:29.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:27   #927
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by G0rdy View Post
deacord cu tine..dar aici revine mentaliatea romanesca...ce zic uni..lasa ca ala ala face greva, de ce sa nu ma duc eu in locul lui sa ii si iau lu ala mai putin pe transport. Si cand te gandesti cati sunt( ma refer in aria mea,transporturi). Si uite asa la noi nu e unealaa,toti sa ne sapam uni pe alti. Cred ca daca am incepe cat de cat sa se afle peste tot de prostest,plecand de la turisme, nu cred ca firmele de transport " serioase" nu o sa sustina miscarea
sunt sceptic in privinta asta.si firmele alea de transport "serioase" ar trebui sa renunte la profitu lor ca sa ne sustina miscarea.e exact aceelasi lucru care-l cerem noi de la grupurile astea petroliere si anume sa renunte la o parte din profitu lor si sa vanda benzina la adevarata valoare. + ca esti la fel de constient ca si mine ca la firmele astea "serioase" de transport , care si-ar face mai mult decat simtita prezenta la miscarea asta , e tot cate un calic dupa bani la fel ca boc , dinu patriciu si etc care n-ar renunta la profit nici sa le dai foc...
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:29   #928
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Felicitari colegii din bucuresti pentru peco-urile pe care le-ati blocat pana acuma,speram sa se ajunga la un numitor comun pana la urma
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:32   #929
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
sunt sceptic in privinta asta.si firmele alea de transport "serioase" ar trebui sa renunte la profitu lor ca sa ne sustina miscarea.e exact aceelasi lucru care-l cerem noi de la grupurile astea petroliere si anume sa renunte la o parte din profitu lor si sa vanda benzina la adevarata valoare. + ca esti la fel de constient ca si mine ca la firmele astea "serioase" de transport , care si-ar face mai mult decat simtita prezenta la miscarea asta , e tot cate un calic dupa bani la fel ca boc , dinu patriciu si etc care n-ar renunta la profit nici sa le dai foc...
sa iti mai zic ceva...si dezamagit o spun ca ma gandeam cam cine ar putea sa iasa din transportatori..cine? edy? Dumagas? tehnologica radion? vlase? emvetrans? +++++++ multe altele..ale cui sunt??? tot ale lor. deja pica. Nu cred ca o sa o vad eu pe udrea sa iti tina masinile in peco si sa alimenteze cu ele de 50 lei si sa plateasca cu monede.
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:42   #930
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

trebuie sa RECUNOASTETI si voi !!!

nu suntem romani suntem o tara de POMANAGII !!!

nu imi este RUSINE sa recunosc dar asta suntem POMANAGII
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -