Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-10, 19:11   #1216
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

https://forum.4tuning.ro/36-iasi/2294...ie/page-7.html
putin din ceia ce e in iasi si comunitatea 4 tuning in iasi
acum inteleg de ce sa strigat si o sa se mai strige iasul lasul
si acum va cred de ce va tot luati de cei din iasi cind vin prin bucuresti
asa ca spor la protest si la stirpit ieseni lasi care ne-au facut de rusine in toata tara
cu respect pentru voi cei care luptati pentru o cauza dreapta
un an nou fericit si plin de impliniri
criminales is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 19:59   #1217
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

https://forum.4tuning.ro/36-iasi/2294...ml#post3944247


LA IASI A FOST INABISITA MICA NOASTRA MISCARE DE CATRE POSESORII SECTIUNII IASI
FELICITARI LOR
criminales is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 20:10   #1218
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

La multi ani si respect!
https://www.youtube.com/watch?v=k_BCrvPsejE
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 20:18   #1219
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Urmatorul protest este cel tacit... fara blocarea benzinariilor.
Trebuie sa "scadem cererea". Astfel, eu vad cea mai buna solutie fara alimentare timp de o luna... cine trebuie sa alimenteze musai, sa ia carburant de la orice benzinarie in afara de OMV/PETROM in prima luna... in a doua luna sa se evite la fel consumul iar daca este imperios consum de carburant sa se evite Rompetrol si tot asa... timp de cateva luni. Daca se scade cererea si se face la competitie, cred ca se vor mai "slabi" si preturile astea nesimtite - si ii si fortam cu ocazia asta sa aibe COMPETITIE, nu cum fac ei acorduri!

Cred ca asa "sensibilizam" si partile care nu se vor desparti de masina NEAM, pentru mersul pe Dorobanti la o cafea cu pitzipoanca din dotare in vederea impresionarii ei. Cu alte cuvinte, snobii.

Spun asta, deoarece vor aparea in curand, intre noi, oameni infiltrati si agitatori pentru discreditarea noastra. Se va gasi un garcea sau un individ platit care sa provoace un necaz prin benzinarii (va injura un angajat, ii va da una, sau cine stie ce alte tampenii va mai face) si vom deveni huligani. Stiu ca suna demn de filmul "teoria conspiratiei", dar sa nu uitam ca traim in Romania si securistii (chiar daca, sanchi, nu mai exista) isi vor face treaba bine de tot.

Eu zic ca asta trebuie sa fie urmatoarea forma de prostest.
Sau ar mai fi o idee buna sfidarile de genul: 30-40 de masini intra in benzinarie... stau 2-3 minute, se uita la pretul carburantului pe litru, il intreaba pe plimbaretul ala de pe acolo de tine furtunul si spala geamurile altora: "Tot scumpa e nene?" (de parca n-am vedea), asteptam raspunsul lui pozitiv, dupa care spunem sec: "SCUMPA! O sa ramaneti cu ea!" si plecam.

Eu de maine nu mai dau benzinarilor decat 100 ron pe luna... folosesc masina mai putin si asta e!
Si eu sunt pro acestui protest de a nu mai alimenta de la Omv-Petrom
La ultima actiune au venit infiltrate dupa parerea mea 3 masini din care una bag mana in foc...vw-ul scirocco din intamplare stata la mine pe strada si ai stiam numarul i-am zis-o pe fata ca e cadru..a ras si a dat din cap lucreaza la filaje si alte chestii...in acelasi grup de discutie a mai fost un astra gtc alb si un mercedes E negru...culmea ei discutau foarte mult cu domnul de la jandarmerie in geaca portocalie...va spun foarte clar ca daca vor in 5 secunde ne discrediteaza lejer.
Cand anuntam baietii ceva si le ziceam sa vb incet ca vin antenele se gasea unu sa tipe in gura mare sau sa ma intrebe daca mergem unde am zis
bau88g3 NU FACE PARTE DINTRE AGITATORI
Ideea ca urmatoarele actiuni sa se faca dupa 15.01.2011 o sustin si eu

Last edited by dany12epz; 31-12-10 at 20:34.
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 20:32   #1220
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

La multi ani la toata lumea...un an nou cat mai bun si plin de satisfactii pe toate planurile.
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 21:31   #1221
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

https://www.youtube.com/watch?v=ixHV3v35Dyg

CHIAR nu avem si noi putina valoare ? nu se pune poblema ....e cevva afplam si noi inaninte
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P291110_16.24.jpg
Views:	127
Size:	421.8 KB
ID:	1803542   Click image for larger version

Name:	P291110_16.24_[01].jpg
Views:	104
Size:	365.1 KB
ID:	1803543  
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 22:32   #1222
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

la MULTI ani la toata lumea si ....sa ne auzim cu mai bine in 2011 !!!

JOS taxa auto !!! Preturi mai bune la BENZINA !!!

catalin_toyo is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 22:34   #1223
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Wink Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Nu-i problema, facem pana cand o sa fie PE BUNE asta cu alimentatu de maxim 5 ron!
bravo FOCSANI , PLOIESTI , CRAIOVA , BUCURESTI !!!
catalin_toyo is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 00:00   #1224
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

La multi ani!!!Sanatate multa va doresc la toti!!!
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 04:27   #1225
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bau88g3 View Post
Da man..stiu intre noi doi e :HAI BULGARIA!!!

Lumea e acum in febra sarbatorilor de iarna si lumea nu vine pe diferite motive

Le dau 15 zile pauza si dupaia sa ii aud cu ce motive mai apar!!!


de parca facem ce facem numai pentru noi!!!

SA VA FIE INTELES: pana nu apare nimic pe pagina de Facebook pe care multi participanti o stiu nu se va face nimic !!!!
Boss..noi la Ploiesti am vb sa facem pe 3...care e problema ca nu inteleg..fiecare face cand poate..de pe 3 pana pe 15 mai e timp sa tot facem..daca am inceput nu trebuie sa luam pauza ca isi iese lumea din mana...zici ca suntem in concediu sa ne dai 15 zile pauza)..sa fim seriosi...face fiecare cand poate si aia e...o sa fie greu sa facem toti odata findca unii vor pe 3, unii pe 7 si unii pe 15 si tot asa.....ma bucur ca de la tine a inceput protestu dar asta nu iti da dreptu sa hotarasti in numele la toti....deciziile astea nu le iei tu pe forum sau pe facebook....poate nu toti sunt de acord..indicat e intai sa ceri parerea....si apoi sa hotaram toti nu hotarasti tu in numele la toti si apoi sa faci afirmatii de genu: "SA VA FIE INTELES: pana nu apare nimic pe pagina de Facebook pe care multi participanti o stiu nu se va face nimic !!!!"...cred ca ar trebuii sa ai mai mult respect pentru cei ce participa si sa nu ne vorbesti de sus, de zici ca te vezi vreun presedinte de stat!!!!!!..Emh nu a stiut cine esti findca nu prea ai postat pe 4tuning...si sincer nici eu nu stiam de tine.
Ideea e ca nu trebuie sa ne certam si nici sa apara discutii sau sa facem pe sefii sau organizatorii....trebuie sa fim uniti ca sa facem treaba buna!!!
Nu am vrut sa te deranjez cu postul meu dar asta e adevara,
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 04:29   #1226
1Evil

Stage 3
 
1Evil's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 98
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
Ideea ca urmatoarele actiuni sa se faca dupa 15.01.2011 o sustin si eu
LMA.

Ok, vrei pe 15, spune un motiv de ce vrei pe acea data ?

Va intreb: vreti ca protestu sa ii loveasca acolo unde ii doare (la profit) sau vreti sa protestati doar de dragul de a protesta ?
__________________
"Domnu' Presedinte, in jurul dumneavoastra nu creste nici iarba"

Last edited by 1Evil; 01-01-11 at 04:32.
1Evil is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 10:47   #1227
amce

Stage 4
 
amce's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Am si eu o curiozitatea, la protestele voastre de pana acum cati au fost protestatari adevarati si cati securisti imputiti? 50-50%, 80-20$, 60-40%??
Ca vreau sa realizez mai bine in ce tara traiesc!
__________________
amce is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 10:49   #1228
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Thumbs down Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

LA MULTI ANI LA TOATA LUMEA !!!!!

sa ne auzim cu bine in 2011 ...si cat mai multe impliniri !!!

eu am inceput BINE 2011 am nevoie de USA NOUA la sufragerie (a sarit cu totul din TOC) .....o noua LUSTRA in sufragerie (acum am un bec atarnat ....avea unu capu mare) ....si 1 set nou de pahare


HAI BULGARIAAAAAAA !!!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 11:08   #1229
morph_e30
Dacia Driver

Stage 3
 
morph_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
LA MULTI ANI LA TOATA LUMEA !!!!!

sa ne auzim cu bine in 2011 ...si cat mai multe impliniri !!!

eu am inceput BINE 2011 am nevoie de USA NOUA la sufragerie (a sarit cu totul din TOC) .....o noua LUSTRA in sufragerie (acum am un bec atarnat ....avea unu capu mare) ....si 1 set nou de pahare


HAI BULGARIAAAAAAA !!!!
HAI BULGARIAA ROVERR)))

La multi ani la toata lumea,sanatate si virtute s'avem ce bea s'avem....benzina in rezervor mai ieftina=)))
Hai sa ne auzim intr'un 2011 mai frumos,plin de bucurii,ca in rest noi sa fim sanatosi)
__________________


<3 E30 & E36
morph_e30 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 11:11   #1230
stormsurfer

Stage 2
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 67
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

in primul rand, imi pare bine ca va vad pe toti in noul an, fie ca-n 2011 sa luptam pt un nivel de trai mai decent si sa nu inghitim atatea porcarii.. pentru ca, dupa cum stau lucrurile, n-o sa ni se dea pe tava. asta ne-au dat de inteles anii ce au trecut.

probabil ca exista un grup care converseaza pe messenger despre cum si care va fi urmatoarea intalnire, dupa care posteaza aici pe forum. ma refer la bucuresti.
ideea ca un grup restrans sa se ocupe de asa ceva e ~ok, pentru ca stiu cum e la romani. daca ne intreaba cineva "e bine pe data de ...??" gata s-a terminat. apare unu ca poate pe 7, altu poate pe 10, dar totusi parca-i mai bine pe ....
adica nimic concret. asa s-ar umple pagini degeaba. pana acum, fara prea multe negocieri, ne-am strans destule masini. ni s-a spus data, am venit sau n-am venit.
dar acum nu doar bucurestenii stabilesc intalnirea. vrem sa facem ceva la nivel national nu? trebuie sa discutam aici pe forum si sa ajungem la un punct comun, fara sa ne lungim prea mult.

P.S: pacat de atitudinea colegului nostru bau88g3 VOI SUNTETI OILE MELE EHEHEHEHEHE PAC PAC
adica inteleg, avem nevoie de ceva ordine, dar vii tu si incepi cu pi2de si chestii d'astea nu merge. daca stiu o chestie, stiu ca doar cu vorba buna atragi oamenii de partea ta.
stormsurfer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -