Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-10, 13:27   #1171
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Ar fi o idee un boicot national la adresa OMV-Petrom. Desi nu stiu ce efect are pana la urma urmei ca nu alimenteaza 20 de masini. Pentru un oras ca Bucuresti este cam dezamagitor numarul mic de participanti la protest, daca si IRL ati fi tot atat de galagiosi cum sunteti pe forum...
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 13:27   #1172
morph_e30
Dacia Driver

Stage 3
 
morph_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
@ursophila... tu mai bine te-ai duce sa mai cauti 1000/2000 rol sa iti iei o cafea de la Petromul dupa Mihai Bravu, lasa copiii fara permise in pace.
Este?Asa si daca aveam nevoie de 2000 sa imi iau o cafea care e problema?Nu am nimic cu aia fara permise,ca nici eu nu am,am ceva cu aia care stau la caldurica in casa si asteapta sa faca altii ceva pt ei.Asta ma oftica...

Deja o dam iar in offtopic...lasa'o balta pls...Hai sa revenim la oile noastre.Deci pana la urma cum rezolvam problema?Parerea mea e ca ar trebui sa facem dupa sarbatorile astea,ca atunci lumea revine la munca si vor avea nevoie sa alimenteze si etc etc....si la partea cu "fluturasii" probabil o sa ma ocup eu ca vad ca nimeni nu ia in seama ideea mea
__________________


<3 E30 & E36
morph_e30 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 13:35   #1173
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by morph_e30 View Post
Este?Asa si daca aveam nevoie de 2000 sa imi iau o cafea care e problema?Nu am nimic cu aia fara permise,ca nici eu nu am,am ceva cu aia care stau la caldurica in casa si asteapta sa faca altii ceva pt ei.Asta ma oftica...

Deja o dam iar in offtopic...lasa'o balta pls...Hai sa revenim la oile noastre.Deci pana la urma cum rezolvam problema?Parerea mea e ca ar trebui sa facem dupa sarbatorile astea,ca atunci lumea revine la munca si vor avea nevoie sa alimenteze si etc etc....si la partea cu "fluturasii" probabil o sa ma ocup eu ca vad ca nimeni nu ia in seama ideea mea
Am spus-o in gluma - sa nu o iei personal.
Eu am spus ce am avut de spus pe topicul asta. Ramane sa actionam mai departe. Prin orice fel de protest... ideea e ca trebuie lasat deoparte grupul OMV/PETROM si cateii lui: AGIP, MOL. Sa simta la buzunar ca nu e ok.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 13:42   #1174
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

hai ca e cu scandal imi place , mi-am luat un nes3in 1 , o tigare , UNDITA si stau in mislocul sufrageriei POATE prind ceva ...totusi ma uit aici la film BAGA TARE !!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 13:44   #1175
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

VENITI SI VOI CU IDEI !!!
asa cum am spus ..pentru BUCURESTI ,,,,un BRECK (poate vin cu al meu ) , un COSTIUG sa punem bani sa lom unu la 180 lei il folosim la PROTEST , apoi il DONAM unei nevoias .... , ALTU care ai o idee sa ...faca valva la TV ???

ideea e ca daca vin cu brecku ...il opreste pe unkimiu in trafic si ii face lumea solicitari de INMORMANTARI !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:10   #1176
1Evil

Stage 3
 
1Evil's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 98
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Daca imi faceti rost de 3-400 ron in maruntis, pe 3 cand incep munca, ma bag si eu cu o duba...

..eventual mai aduc inca 3 dube, asa de-al dracu

Last edited by 1Evil; 31-12-10 at 14:13.
1Evil is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:13   #1177
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by 1Evil View Post
Daca imi faceti rost de 3-400 ron in maruntis, pe 3 cand incep munca, ma bag si eu cu o duba...
Te duci la banca, sigur te ajuta oamenii aia.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:14   #1178
1Evil

Stage 3
 
1Evil's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 98
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Probabil tre' sa ma duc la BNR...
1Evil is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:14   #1179
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Pe 5-6 ian daca vreti sa facem in toata tara la omv si petrom, pot ajuta la TULCEA. De pe 9 n-am sa mai pot ajuta. In Tulcea se vor alatura si altii din cate am inteles, au vazut ca nu-s probleme.
Haideti sa incercam si pe la ora 17:00 sa vedem daca intradevar faptul ca unii sunt la munca nu vin. Incercam si asa, poate dupa program vine mai multa lume.

Ganditi-va bine si luati o hotarare cei din buc, faceti un nou topic, faceti si pe fiecare oras pt a vedea toata lumea. SI toti sa respectam ziua si ora, dar sa fie la un 17 de data asta , sa vedem daca se mai alatura unii care spun ca ziua lucreaza.

Eu cand aflu data si ora, voi incepe sa strang, sa fac reclama. Dar ganditi-va de pe acum, ca in 2 zile nu se mobilizeaza nimeni. Facem miercuri sau joi, avem timp de reclama, avem timp ca lumea sa fie anuntata, sa afle de pe fb si etc. Mai bine sa vina mai multa lume o data pe sapt, decat putina de 3ori pe sapt. PAREREA MEA.

HAIDETI un ultim protest in TOATA TARA la aceeasi ora si zi. Dupa care vom anunta cu 1-2 sapt inainte o zi in care facem apel la popor sa nu alimenteze de nicaieri. SI VEDEM DACA functioneaza ceva. Daca nu, revenim la proteste. Alta idee n-am.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:16   #1180
1Evil

Stage 3
 
1Evil's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 98
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Bun, ar merge pe 7 ianuarie, de regula vinerea toata lumea pleaca la tara si multi alimenteaza...

In orasele mari le recomand pe cele de la iesiri

Last edited by 1Evil; 31-12-10 at 14:20.
1Evil is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:34   #1181
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dony ddc View Post
Credema ca daca eram major aveam si carnet si masina si faceam mai mult decat faci tu...
eu sunt major, am permis, am si masina, dar am venit pe jos. motivul: s-a "stricat" motorul, si tot am fost alaturi de ceilalti participanti la protest
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:34   #1182
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

7 ianuarie urmatorul protest!!
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:35   #1183
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

is la munca si pierd distractia
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:41   #1184
morph_e30
Dacia Driver

Stage 3
 
morph_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
7 ianuarie urmatorul protest!!
prietene,cine a zis pe 7?Stabilesti tu asa de unu singur?ho bai nene sa treaca sarbatorile astea gen sa se duca romanu la munca ca apoi o sa le faci al astia mare gaura in profit ca dupa sarbatori oamenii se duc la munca astea:>

Inainte sa zici ceva concret,ia in considerare si parerea altora:>
morph_e30 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:44   #1185
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Tu esti cam cu gura mare.

Omul a avut o parere. A mai spus cineva de 7 ianuarie. Eu in continuare consider ca cel mai bine ar fi pe 3 ianuarie la 17:00-17:30, cam asa. Am inteles ca Bucuresti-ul e de acord sa o facem pe 3.
S-ar mai gasi cateva orase disponibile pentru 3. Deci...?
eMH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -