Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-11, 19:19   #1771
lupu

Stage 3
 
lupu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 160
Member of:
[Opel]
Exclamation Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Nu vreau sa fiu rautacios dar o sa dau in damblageala daca mai aud pe unii care cred ca un protest trebuie facut de oameni in liniste ,drepti si cu capul plecat. Da poate a inceput cu boicotarea unor benzinarii..ok si mai departe? Intreb si eu din curiozitate, scopul unui protest nu e sa te faci auzit sau pentru romani conteaza numai "imaginea" cum am citit prin alte posturi,o facem ca e la moda sau ca vrem sa transmitem un mesaj, ca totusi, suntem nemultumiti si ca nu permitem bataia de joc a unora! Daca grecii au facut ce au facut nu a zis nimeni de ei ca sunt salbatici si violenti din cale afara din contra au fost intelesi pentru ceea ce au facut si apreciati de altii.
Doar atunci cand persoanele competente vor vedea ca suntem un potential real si ceea ce facem noi ia amploare pe zi ce trece fara a arata ca am da un pas inapoi abia atunci cred eu ca mesajul ce vrem sa il transmitem a ajuns unde trebuie si se va face ceva dar asta doar daca vrem intradevar sa schimbam ceva cu adevarat pentru ca proteste au mai fost si au trecut exact ca zilele din calendar si lumea s-a lasat pagubasa si au zis ca decat sa continuie mai bine stau acasa in patul lor comod si iaca o mai trece si peste asta.
In incheiere vreau doar sa zic atat,toti cei care s-au alaturat protestelor acestea nu au avut fixata in minte numai problema scumpirii carburantilor,nu e vorba doar de faptul ca draga doamne nu mai se pot plimba cu masina ori de cate ori au chef ca e scumpa benzina si majoritatea au protestat la ceea ce se intampla in tara asta de o vreme buna incoace si la deciziile proaste luate de oameni incompetenti care afecteaza omul de rand din tara asta iar pentru cei care nu se simt afectati de ce se intampla lasatii pe cei ce cred si vor sa schimbe ceva in tara asta sa se manifeste cum vor nu mai taiati elanul cu pareri si critici superficiale!
__________________
I GO SIDEWAYS SOMETIMES...WHAT THE FUCK?!... !!!ALL THE TIME!!!

[img][url]https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic2764_12.gif[url][img]
lupu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:19   #1772
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by sex99 View Post
Salut ... sunt din bolintin deal km 23 bucuresti pitesti ... deja ne am strans vreo 11-13 prieteni care vrem sambata 15 ianuarie sa merem la benzinaria petrom militari sa bagam de 50-60 lei in fiecare masina si sa achitam cu cele mai mici monede ca sa dureze toata ziua sa numere in felul asta se vor bloca pompele si vor abea pierderi destul de mari .. mai ales ca sambata pleaca toata lumea la munte ... mai se alatura cineva ?
PRIETENE ...veniti vineri sa alimentam ...ca si eu bag de 150 lei MONEZI sa vedem ..ca vreau sa trag si eu o tura la munte ....daca suntem 12 masini a 150 ron ) iti dai seama cate KG de marunt se strange ????
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:21   #1773
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by lupu View Post
Nu vreau sa fiu rautacios dar o sa dau in damblageala daca mai aud pe unii care cred ca un protest trebuie facut de oameni in liniste ,drepti si cu capul plecat. Da poate a inceput cu boicotarea unor benzinarii..ok si mai departe? Intreb si eu din curiozitate, scopul unui protest nu e sa te faci auzit sau pentru romani conteaza numai "imaginea" cum am citit prin alte posturi,o facem ca e la moda sau ca vrem sa transmitem un mesaj, ca totusi, suntem nemultumiti si ca nu permitem bataia de joc a unora! Daca grecii au facut ce au facut nu a zis nimeni de ei ca sunt salbatici si violenti din cale afara din contra au fost intelesi pentru ceea ce au facut si apreciati de altii.
Doar atunci cand persoanele competente vor vedea ca suntem un potential real si ceea ce facem noi ia amploare pe zi ce trece fara a arata ca am da un pas inapoi abia atunci cred eu ca mesajul ce vrem sa il transmitem a ajuns unde trebuie si se va face ceva dar asta doar daca vrem intradevar sa schimbam ceva cu adevarat pentru ca proteste au mai fost si au trecut exact ca zilele din calendar si lumea s-a lasat pagubasa si au zis ca decat sa continuie mai bine stau acasa in patul lor comod si iaca o mai trece si peste asta.
In incheiere vreau doar sa zic atat,toti cei care s-au alaturat protestelor acestea nu au avut fixata in minte numai problema scumpirii carburantilor,nu e vorba doar de faptul ca draga doamne nu mai se pot plimba cu masina ori de cate ori au chef ca e scumpa benzina si majoritatea au protestat la ceea ce se intampla in tara asta de o vreme buna incoace si la deciziile proaste luate de oameni incompetenti care afecteaza omul de rand din tara asta iar pentru cei care nu se simt afectati de ce se intampla lasatii pe cei ce cred si vor sa schimbe ceva in tara asta sa se manifeste cum vor nu mai taiati elanul cu pareri si critici superficiale!
DE ACORD CU TINE !!!

multi nu realizeaza TAXA AUTO ILEGALA FRATILOR !!! ESTE ILEGALA !!!

Taxe de drum viniete si multe altele !!!

IMPOZITE de te doare capu !!!

ASIGURARI de....MILIOANE !!! numai la noi POSIBIL !!!

NENORICIITII aia de ridica masini ia 800 lei , 300 lei se duce la PRIMARIE si POLITIE si 500 lei ?? CAMATARIE cu acordul STATULUI !!! asta suntem pentru ca suntem niste TAMPITI !!! CAMATARIE cu acordul statului sa ne usuce de bani MAI MARI ca salariul MINIM pe economie !!! CUM este posibil sa platesti ..800 ron ????


DRUMURILE din banii nostrii ...de am ajuns an de an sa skimb CAPETE bara BIELETE directie si sa fac GHEOMETRI in fiecare an la masina !!! DEAJUNS !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:25   #1774
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Cel mai tare protest care trebuie organizat si cat mai repede trebuie sa fie protestul care sa BATA, nu sa combata, protestul ala in care se strang 50 de insi si ii snopesc in bataie pe aia prosti, ca NUMAI din cauza prostilor s-a ajuns aici, trezirea fratilor, nu mai tine
parerea mea SANTOS ...sincera ...daca la PROTESTUL asta din 2 000 000 de locuitori in BUCURESTI sa nu punem imprejurimile ...nu ne strangem 100 de masinii ...SINCER ....ma las batut de aceste initiative .....prea mare NESIMTIREA cel putin INTRE TINERII ASTIA CA NOI !!! daca la ...5 ne strangem iar 30 de masini ,,inseamna ca la ora ...20-21-22 VICTORIEI , KISELEFF....REALURILE , VICTORIEI sunt PLINE OCHI de masini ......de aici tragem o CONCLUZIE !!! toata lumea o arde la MISTO pe COLA si TIGARI !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:27   #1775
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

[QUOTE=eMH;3972635] QUOTE]


Am si eu o curiozitate santos, daca tu compari Romania cu Austria, de ce nu te duci acolo???? Traiesti in Romania, o tara de lasi si de dezbinati ce nu poate fi comparata cu nici o tara din Europa.

Acum daca tot o luom cu comparatiile intre tari, ca sa intelegi de ce nu ne putem compara cu tarile astea europene. In franta au iesit 10.000 de tineri in numai 5 ore de la promulgarea unei legi ce ii afecta pe ei cand ieseau la pensie.

@emh:
sunt curios ce muncesti tu din greu ca sa-ti permiti sa razi de niste oameni ce muncesc si stau la caldura. Si mai sunt curios de cat bagi tu benzina lunar de te afecteaza pretul asta asa de mare.

Inca odata daca voi credeti ca cu 50-100 de masini faceti un protest va inselati, va pierdeti timpul si mai dati televiziunilor niste subiecte.


P.S.: Daca tot vreti sa faceti o chestie vizibila, va impartiti la cat mai multe benzinarii, pentru ca degeaba va duceti ca turma la o benzinarie. Uite in sectorul 6 sunt 10 benzinarii, daca tu blochezi 5 din cele mai importante atunci o sa se simta ceva. Dar pentru asta va trebuie masini si oameni de caracter ceea ce sunt greu de gasit. Cand sunteti multi toti dau din gura dar daca din 50 raman 10 pe care sa pui baza ar fi bine sa va declarati multumiti.
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.

Last edited by Sindrom; 10-01-11 at 19:33.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:31   #1776
lupu

Stage 3
 
lupu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 160
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Ca sa fac un precedent sa zic asa iata ce s-a intamplat la Hunedoara duminica 09.01.2011 in momentul cand am ajuns la OMV au oprit pompele dar tot in momentul acela noi am protestat si am huiduit decizia angajatilor si ca sa vezi minune..pompele au reintrat in functiune...de ce oare? va zic eu suprematia maselor.... cine era nebun la cap sa se puna cu atata lume cand politia doare se agita din masini cand treceau pe acolo si nici macar nu ne-au intrebat ce facem pentru ca mesajul era clar...nu se mai poate asa! si acelasi mesaj trebuie sa il transmitem si celor de la putere si competenti sa faca ceva,daca nu de vorba buna de frica atunci!
lupu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:32   #1777
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by lupu View Post
Ca sa fac un precedent sa zic asa iata ce s-a intamplat la Hunedoara duminica 09.01.2011 in momentul cand am ajuns la OMV au oprit pompele dar tot in momentul acela noi am protestat si am huiduit decizia angajatilor si ca sa vezi minune..pompele au reintrat in functiune...de ce oare? va zic eu suprematia maselor.... cine era nebun la cap sa se puna cu atata lume cand politia doare se agita din masini cand treceau pe acolo si nici macar nu ne-au intrebat ce facem pentru ca mesajul era clar...nu se mai poate asa! si acelasi mesaj trebuie sa il transmitem si celor de la putere si competenti sa faca ceva,daca nu de vorba buna de frica atunci!
prietene ..daca apelam la FORTA intram la belele pentru ca atunci pot interveni fortele de securitate DACA adresesi injurii sau instigi la VIOLENTA risti sa te alegi cu o MAMA de bataie de la FORTELE DE SECURITATE si nu ai ce sa le faci ....,apoi amendat de Politie si paote si vero 24 de ore pe circa !!!

TOTUL PERFECT LEGAL !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:37   #1778
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

[QUOTE=rover_cabrio;3972723]
Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post

parerea mea sincera este ca esti un MARE TERMINAT !!!

Mai bine citeai tot post-ul si-ti schimbai parerea. Sau macar imi ofereai niste variante. Poate intelegi si tu ca nu poti face un protest peste noapte, ai nevoie de logistica si oameni de incredere. Ce faceti acum, il va face pe x si y sa se amuze in timp ce stau linistiti in vile de milioane si vad o stire cu voi.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:38   #1779
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bau88g3 View Post
Fetesti aka. Hunedoara!pffffff
Quote:
Originally Posted by valir30 View Post
Am mers cu 25km/h, cu avariile si cu claxoane ca sa ne vada lumea, ca daca mergeam cu 50 km/h fara avarii si fara claxoane ne vedea moartea. Am mers prin oras am dat cateva ture si turele alea cu claxoane avarii si mers incet a dat roade. A venit lumea dupa noi !!!
Rau ati facut, trebuia sa dansati dansul pinguinului, doar asa oamenii puteau lua la cunostinta sa nu alimenteze pe 17-18-19 si sa se mobilizeze pentru data de 14.
Lupule, noroc ca esti din Hunedoara ca altfel mai puneai un oras pe lista neagra
Santos, parca ziceai ca nu mai protestezi.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:42   #1780
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by lupu View Post
Ca sa fac un precedent sa zic asa iata ce s-a intamplat la Hunedoara duminica 09.01.2011 in momentul cand am ajuns la OMV au oprit pompele dar tot in momentul acela noi am protestat si am huiduit decizia angajatilor si ca sa vezi minune..pompele au reintrat in functiune...de ce oare? va zic eu suprematia maselor.... cine era nebun la cap sa se puna cu atata lume cand politia doare se agita din masini cand treceau pe acolo si nici macar nu ne-au intrebat ce facem pentru ca mesajul era clar...nu se mai poate asa! si acelasi mesaj trebuie sa il transmitem si celor de la putere si competenti sa faca ceva,daca nu de vorba buna de frica atunci!
esti vechi, nu te supara ca-ti zic, dar esti vechi.
protestele din ziua de azi trebuie sa fie destepte.
au iesit sindicalistii in piata victoriei, au schimbat ceva ?
nu.
singurul lucru pe care tre sa-l faca unu care boicoteaza pretul petrolului e sa alimenteze de unde trebuie
dezbina si cucereste.
o seara placuta va doresc, si mai documentati-va, nu strica.
mai lasati emisiuni gen in puii mei...
alea te indobitocesc si atat...
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:50   #1781
lupu

Stage 3
 
lupu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 160
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

nu ma refer la violenta nici prin cap nu mi-a trecut asta...frica nu e numai cea de bataie ca la o adica daca era politia sa ne vada ca actionam violent sigur ne rupeau ei pe noi dar au vazut ca pur si simplu nu vrem altceva decat sa alimentam, de aceea eu ma refeream la frica celor de la putere ca romanul se dezmeticeste sincepe sa realizeze ca ceva nu e bine...si asta ar putea incurca anumite lucruri la un nivel mai amplu. de exemplu ce ai zice daca dupa noi ar incepe si marii transportatori sa protesteze chiar cu riscul de a pierde sume mari de bani, la randul lor sa iasa si profesorii in strada doar sa scandeze nimic mai mult apoi cfr-istii si tot asa...asta ar insemna paralizia acestei tari, membra UE si nu cred ca conducatorii unei astfel de tari sa poarte povara responsabilitatii unui asemenea scenariu. nu totul se rezuma la violenta se pot rezolva si pe alte cai dar pentru asta trebuie sa fim uniti si credem ceea ce vrem. Si oricum violenta nu da intotdeauna rezultate!
lupu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:56   #1782
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

no post
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 20:03   #1783
lupu

Stage 3
 
lupu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 160
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
esti vechi, nu te supara ca-ti zic, dar esti vechi.
protestele din ziua de azi trebuie sa fie destepte.
au iesit sindicalistii in piata victoriei, au schimbat ceva ?
nu.
singurul lucru pe care tre sa-l faca unu care boicoteaza pretul petrolului e sa alimenteze de unde trebuie
dezbina si cucereste.
o seara placuta va doresc, si mai documentati-va, nu strica.
mai lasati emisiuni gen in puii mei...
alea te indobitocesc si atat...
poti alimenta de unde vrei pretul nu difera mult dar statul are aceleasi incasari prin impozite si accize! m-am documentat si ca sa faci ceva ar insemna sa nu m-ai alimentam deloc. o seara placuta ma duc sa protestez in fata blocului la bere cu pensionarii mei ca sa mai destind atmosfera.
lupu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 20:09   #1784
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

parca era vorba sa ne intelegem si sa facem ceva...nu sa incepem ca ala e asa, ala asa....iar treaba cu niste "clansoane" nu cred ca ar strica !
montero is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 20:15   #1785
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Mai dati-o-n pana mea...

Bai frate, da' va e asa greu sa nu alimentati de la OMV/PETROM, Mol, AGIP sau deloc intre 17-19 ianuarie???

Hai ca va inteleg ca nu puteti renunta la masini in perioada aia, da' chiar va doar oasele daca nu luati o perioada de timp de la astia mai sus mentionati??? Hai sa zicem ca blocarile benzinariilor au ajuns un fel de frectie la picior de lemn cu Diana pentru PETROM/OMV... dar nu puteti sa schimbati si voi "furnizorul" de carburant pentru o perioada nedeterminata, astfel incat arogantii astia de OMV/PETROM sa se vada in imposibilitate de plata a datoriilor? Chiar va dor outele mai baieti?
Mustang is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -