Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-11, 22:08   #1711
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Nu ma asteptam sa se ajunga aici, cand s-a deschis topicul asta, ma bucur ca s-a ajuns atat de departe, televiziuni,ziare,etc.

Sa-mi explice cineva va rog, ce e rau daca in zilele in care teoretic NU se alimenteaza, eu alimentez de la ROMPETROL.
Care din cate stiu, n-are legatura cu tot grupu omv-petrom + lukoil / mol care cumpara de la primii.

Nu cumperi de la unii, cumperi de la altii, nu te afecteaza deloc situatia,nu esti nevoit sa mergi cu tramvaiu si etc.
Si-n acelasi timp ii si sapi, dezbina si cucereste, cel putin la nivel logic, eu cred ca petrom omv mol lukoil dupa o luna in care toata tara alimenteaza doar de la rompetrol, nu vad ce alta solutie au decat sa scada pretul, ca sa atraga clientii, cand scad pretul, simtitor nu 3 bani, lumea reincepe sa bage de la ei, rompetrol ramasa cu preturi mari, e nevoita sa scada si ea, ca sa vina lumea si la rompetrol. eh voila.
benzinarii = epic fail
noi, oamenii = win
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 22:13   #1712
cutzitaru

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 61
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

La noi asta e problema cea mai mare... Asa gandesc din pacate majoritatea romanilor: Ma plateste, trebuie sa-l pup in cur, sa il slavesc si sa... Nu conteaza ca gresesc, nici macar ca sunt penibili sau ca se discrediteaza total... Ei stiu numai ca trebuie sa stea aplecati cand are ala de-i plateste chef sa dea la buci...
__________________
BMW E36 320i &
Kadett 3drs. C16NZ
cutzitaru is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 22:34   #1713
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Nu ma asteptam sa se ajunga aici, cand s-a deschis topicul asta, ma bucur ca s-a ajuns atat de departe, televiziuni,ziare,etc.

Sa-mi explice cineva va rog, ce e rau daca in zilele in care teoretic NU se alimenteaza, eu alimentez de la ROMPETROL.
Care din cate stiu, n-are legatura cu tot grupu omv-petrom + lukoil / mol care cumpara de la primii.

Nu cumperi de la unii, cumperi de la altii, nu te afecteaza deloc situatia,nu esti nevoit sa mergi cu tramvaiu si etc.
Si-n acelasi timp ii si sapi, dezbina si cucereste, cel putin la nivel logic, eu cred ca petrom omv mol lukoil dupa o luna in care toata tara alimenteaza doar de la rompetrol, nu vad ce alta solutie au decat sa scada pretul, ca sa atraga clientii, cand scad pretul, simtitor nu 3 bani, lumea reincepe sa bage de la ei, rompetrol ramasa cu preturi mari, e nevoita sa scada si ea, ca sa vina lumea si la rompetrol. eh voila.
benzinarii = epic fail
noi, oamenii = win

Citez cele spuse mai sus de Santos
DTH is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 22:36   #1714
alinpa

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 5
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Salut,
Eu am alta propunere (daca nu a spus-o deja cineva). Sa cumparam fiecare foarte putin combustibil (1-2l) daca chiar e nevoie de mai multe ori pe zi si de fiecare data sa se plateasca cu cardul, cel mai bine de la o banca de la care nu au pos, in felul acesta vor plati comisioane pt tranzactie. In rest chiar daca e marunt sau ba, tot bani sunt si mie chiar imi pare rau pt angajatii de la casa, care pana la urma sunt doar angajatii ca multi dintre noi.
Si legat de gagii care scriu impotriva acestui protest, in AT si DE, spre ex, benzina deja e mai ieftina si AT spre ex nu au decat marea rafinarie din Viena si nici un camp petrolier, totul e adus, deci pretul de productie e mai mare (plus salarii mai mari), calitatea combustibilului e mult mai buna si tot piata libera este, dar romanii "e mai fraieri", nu?
Ar fi cazul sa se mai trezeasca lumea si sa nu mai fie niste ghiocei si viitori sclavi, asa cum suntem de cateva generatii deja.
In rest, respect, pt cei care s-au trezit sau sunt pe cale sa o faca.
alinpa is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 22:39   #1715
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Am impresia ca tie iti ia comisionul cand faci o tranzactie
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 23:33   #1716
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by cutzitaru View Post
Am pregatit banii! Cred ca imi ajung pentru toata luna
eu mi-am facut temele pt astazi
da nush ce cauti tu cu aia de 5 bani, sa numai zic de aia de 50 bani.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SAM_0284.JPG
Views:	46
Size:	4.96 MB
ID:	1815614   Click image for larger version

Name:	SAM_0292.JPG
Views:	102
Size:	4.77 MB
ID:	1815615  
montero is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 23:46   #1717
optimus

Stage 5
 
optimus's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 374
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Salutare baietii am citit in libertatea ca taximetristi indepedentii fac in bucurestii aceasi treaba ca si voi.
Ar fi bine daca ati uni fortele.
optimus is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 23:49   #1718
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Thumbs down Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Ce e frate aia in Hunedoara???Lumea e saraca dar are bani de amenzi!!!Bun asa!
@Road Empire si "restul" mai usor cu poze si imagini ca ati dat si pe aici si pe pagina de Facebook de nu stiam ce sa mai fac!!!Nu o sa schimb poza aia si mai usor @Road Empire cu blogul ala de pe Facebook!Cred ca deja este apusa de mult "era" banner-elor,a afiselor si a imaginilor!Deja trebuie sa trecem la fapte mai convingatoare care sa atraga romanii si sa ii trezeasca!
Eu,unu,sunt satul de vorbe si de promisiuni care defapt sunt minciuni!Imi place ca sunt cativa baieti,se stiu ei,care informeaza si se informeaza despre preturi,studii,declaratii oficiale si alte "nebunii" si e de apreciat asta!

@Santos LUKOIL stiu ca este ruseasca si nu are legatura cu OMV-ul!Asta o stie si @Dany12epz!

@Eugen TL si @cangri numai sustineti "fapta" celor din Hunedoara ca nu e asa de bine ce au facut ei!!!Data viitoare sa evite sa mai tipe,claxoneze,sa tureze in gol,sa mearga pe avarii in coloana!
Nu e deloc bine si nu "dam" de loc frumos "in poza"!!!!
bau88g3 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 23:56   #1719
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bau88g3 View Post
@Santos LUKOIL stiu ca este ruseasca si nu are legatura cu OMV-ul!Asta o stie si @Dany12epz!
De fapt am impresia ca LUKOIL e din Bulgaria, mai exact in orasul Burgas. Cred ca asa se scrie. Ma rog, ideea e ca nu cumpara de la Petrom.

La protestul de pe 4 au fost si la noi ceva claxoane / alte chestii de-astea. Le-am spus unora sa o lase mai lejer, dar au mers in continuare. Bine ca nu a luat nimeni nicio amenda. Am inteles ca a oprit politia pe cineva, dar nu au fost sanctiuni.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 00:00   #1720
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

La noi sa intors si pe linie continua la greu dar politia a fost ok numai cu atentionari verbale!Buna treba cu taximetristi!
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 00:01   #1721
mariusika_jak

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 40
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

stie careva cand mai ai la cluj???
mariusika_jak is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 00:12   #1722
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Cel mai probabil vineri 14 ianuare, ora 17:00. Verifica pe sectiunea Cluj, imposibil sa nu fi precizat nimeni nimic!

LE: Da, se pare ca pe 14 la ora 17:00. Aici gasesti mai multe detalii https://forum.4tuning.ro/37-cluj/2294...ml#post3968676 !
eMH is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 00:36   #1723
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bau88g3 View Post
Ce e frate aia in Hunedoara???
Vineri am fost la deva ~50 de masini din Hunedoara-Deva-Simeria-Brad-Orastie si ce localitati mai sunt pe langa.
Duminica am fost doar din Hunedoara 50 de masini, majoritatea tineri pasionati de motoare. Cine crede ca-i asa de usor sa aduni atatia oameni la un loc, in nici 2 zile, intr-o tara terminata psihic vorbeste din povesti. Daca cei de la peco au blocat pompele normal ca a trebuit o scanteie sa inceapa lumea sa-si arate nemultumirea, chiar daca teoretic ne faceau un bine.
Ca au claxonat, turat etc, o fac pe barba lor. Nu a fost om sa nu ne salute intentia, chiar si cei care venau sa alimenteze si nu au putut
-----
Vineri 14 Ianuarie in parcarea hypermaket-ului Real din Deva, adunare generala
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 00:45   #1724
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Exclamation Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
De fapt am impresia ca LUKOIL e din Bulgaria, mai exact in orasul Burgas. Cred ca asa se scrie. Ma rog, ideea e ca nu cumpara de la Petrom.

La protestul de pe 4 au fost si la noi ceva claxoane / alte chestii de-astea. Le-am spus unora sa o lase mai lejer, dar au mers in continuare. Bine ca nu a luat nimeni nicio amenda. Am inteles ca a oprit politia pe cineva, dar nu au fost sanctiuni.
http://www.lukoil.ro/apropo.php

Aici gasesti mai multe detalii despre LUKOIL!
bau88g3 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 00:50   #1725
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Vineri am fost la deva ~50 de masini din Hunedoara-Deva-Simeria-Brad-Orastie si ce localitati mai sunt pe langa.
Duminica am fost doar din Hunedoara 50 de masini, majoritatea tineri pasionati de motoare. Cine crede ca-i asa de usor sa aduni atatia oameni la un loc, in nici 2 zile, intr-o tara terminata psihic vorbeste din povesti. Daca cei de la peco au blocat pompele normal ca a trebuit o scanteie sa inceapa lumea sa-si arate nemultumirea, chiar daca teoretic ne faceau un bine.
Ca au claxonat, turat etc, o fac pe barba lor. Nu a fost om sa nu ne salute intentia, chiar si cei care venau sa alimenteze si nu au putut
-----
Vineri 14 Ianuarie in parcarea hypermaket-ului Real din Deva, adunare generala
Hmmm...in fine!Incercati si voi sa numai claxonati si sa faceti taraboi!!Decat sa claxonati si sa urlati 2-3 ore dece nu blocati de la ora 07:00 pana la 23:00 benzinariile?!O sa aveti succes mai mult ca sigur!
bau88g3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -