Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-11, 19:02   #1366
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

MOL a avut`o mereu ma scumpa...deci si acuma e mai scumpa...
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 19:06   #1367
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Tocmai am bagat Carrera95 cu 5.11lei

Mustangule, ar fi o idee buna, dar nu cred ca s-ar strange suficienti oameni s-o urmeze, iar cei de la OMV/Petrom nici n-ar simti treaba asta. Eu m-as conforma, chiar daca mie imi creste putin consumul cu Rompetrol.
Trebuie intr-adevar facut ceva sa simta bine astia la buzunare, ca de oameni nemultumiti li se rupe total (dovada pretul de la pompa in crestere continua).
Dar oamenilor nu le pasa. Tot norodu' se plange in stanga si-n dreapta ca n-are bani n-are bani. Dar de sarbatori se calcau in picioare in hypermarket-uri si-si umpleau cate 2 cosuri pana la refuz. Ma uitam uimit si ma intrebam la ce dracu' mai striga astia ca n-au bani? Parcarile sunt in continuare arhipline de masini, deci bani de benzina au. La radio am auzit ca 1 din 100 romani are televizor 3D, care costa de la 1000eur in sus. Tot in hypermarket-uri ii vad cum isi indeasa ditamai cutiile cu LCD-uri in cosuri si fac cozi enorme la garantie. Asa ca ce sa te astepti ca se deplaseaza lumea ca sa schimbe ceva, pe ei ii doare in c*r, stau cu burta plina de bere in sus uitandu-se la Realitatea pe LCD-u de 1m si doar comenteaza si injura.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 19:08   #1368
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Tin minte in 2005 cand eram in America ca toata lumea incepuse tare cum emigrantii le fura job`urile si blah blah blah ca lucreaza pe bani putini si alte alea.
Si s-au hotarat mexicanii sa faca un boicot si 3 zile nu s-au dus la munca.
Econimia Americii a pierdut milioane de dolari,si toata lumea si-a dat seama de importanta celor care fac munca de jos.
Dar acest lucru s-a realizat datorita faptului ca mai mult de 70% din oameni au participat la protest.

Asa si la noi.Degeaba nu alimentam noi astia de pe 4tuning daca lumea nu este solidara cu noi.Atunci cand mai mult de 70% din propietarii de masini nu vor alimenta 3 zile,abia atunci se va vedea impactul.
Nu spun ca lucrul asta nu e bun.Ba da din contra,acesta este exemplul ca se poate, si asa se vor aduna mai multi la aceasta cauza.

Si mai aveam o idee.De ce sa blocam 20-30 de insi o benzinarie cand putem sa mergem cate 2 la fiecare pompa cu rezervorul gol si sa facem plinul si sa platim cu monede de 5 si de 10 bani?
Stiti cat timp dureaza sa numeri 200-300 RON cat e un plin un monede de 20 bani plus sa faci plinul cu tartaita?
Si in asa fel ceilalti blocheaza alte benzinarii si se blocheaza mult mai multe benzinarii in acelasi timp.
__________________
R.I.P. Opel Vectra B2 2.5 V6 CDX



Audi A2 1.4tdi 75BHP (sold)



Hyundai Tucson 2.0 CRDI 140BHP

cangri is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 19:19   #1369
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Pai noi facem protest sau le umplem lor buzunarele ?! ca nu i deranjeaza cu nimic ca sunt marunti,chair daca sta sa i numere.Poti sa stai si 2 ore la pompa si sa bagi de 50bani tot aia e ..
__________________

Înscrie-te aici
În baze de date pentru toate mașinile rapide din Romania pe 1/4 mile

Geox` is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 19:22   #1370
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Ii facem de marunt. Au ce sa dea rest...deci e si in avantajul lor ...si monezile tot bani sunt
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 19:26   #1371
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Uitati-va cat de greu e sa aducem cati mai multi oameni la aceste boicoturi, cat de greu este sa-i facem sa relizeze ca aceste preturi ne afecteaza pe toti ca mergem indiferent cu ce mergem masina personala sau autobuz si dupa aia sa vedeti cat de greu e sa faci ca o parte mare din populatie sa faca acest lucru, eu unul as face chestia asta un an intreg si sa mor de nu mi-as lua un cazan de dacie si as scrie pe ea "Anul asta nu merg cu masina ca-i prea scumpa benzina, poate am noroc la anul". Nu mi-ar fi cine stie ce sa-mi urc curul in autobuz sau in maxi sa ajung unde am nevoie, dar pretul unui bilet in Iasi la R.A.T.P e 4 lei si 7 bani.
@Cat despre plinul facut si platit cu marunti, e o ideea aiurea, scuze, dar nu asta era ideea, ideea era sa le cauzam pierderi si sa facem lumea sa vada ca se poate, cum a zis si omu ala in emisiunea aia.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 19:29   #1372
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Eu oricum in Bucuresti m-am resemnat si imi fac cuminte abonament RATB lunar. Chiar nu are sens sa cheltuiesc de 6-7 ori mai mult pe benzina. Masina sta destul de bine si ieftin in parcare...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 19:33   #1373
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Uitati-va cat de greu e sa aducem cati mai multi oameni la aceste boicoturi, cat de greu este sa-i facem sa relizeze ca aceste preturi ne afecteaza pe toti ca mergem indiferent cu ce mergem masina personala sau autobuz si dupa aia sa vedeti cat de greu e sa faci ca o parte mare din populatie sa faca acest lucru, eu unul as face chestia asta un an intreg si sa mor de nu mi-as lua un cazan de dacie si as scrie pe ea "Anul asta nu merg cu masina ca-i prea scumpa benzina, poate am noroc la anul". Nu mi-ar fi cine stie ce sa-mi urc curul in autobuz sau in maxi sa ajung unde am nevoie, dar pretul unui bilet in Iasi la R.A.T.P e 4 lei si 7 bani.
@Cat despre plinul facut si platit cu marunti, e o ideea aiurea, scuze, dar nu asta era ideea, ideea era sa le cauzam pierderi si sa facem lumea sa vada ca se poate, cum a zis si omu ala in emisiunea aia.

Ai mare dreptate, nu trebuie mers la statia peco si facut plinul..indiferent in ce monezi il faci..nu asta e ideea.Sincer stau si citesc si raman uimit..dc asa lume putina cu Noi...unde sunt restul?? Daca era vreo cursa legala de 402 m erau toti prezenti...
Pacat de oamenii aia care au murit pt noi in 89...
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 19:42   #1374
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
Ai mare dreptate, nu trebuie mers la statia peco si facut plinul..indiferent in ce monezi il faci..nu asta e ideea.Sincer stau si citesc si raman uimit..dc asa lume putina cu Noi...unde sunt restul?? Daca era vreo cursa legala de 402 m erau toti prezenti...
Pacat de oamenii aia care au murit pt noi in 89...
ABSOLUT CORECT !!! seara la IKEA toata lumea cand da ZAPADA
VINERI seara toata lumea la rontait SEMINTE , baut COLA si fumat TIGARI !!!
toata lumea de la mic la mare la BOLENTIN si PLOIESTI !!!
si lista continua !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 20:02   #1375
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

rover_cabrio: tu n-ai inteles inca faptul ca tot oamenii care au nevoie de masina si care merita sa o foloseasca vor face sacrificii?ei nu vor mai alimenta,ei vor merge pe jos,cu autobuzul etc
cei care merg la curse sau ce mai spuneti voi sunt o cauza pierduta, vor alimenta si vor arde benzina degeaba fie ca e 3 lei, fie ca e 10 litrul.
degeaba te dai cu curu de pamant ca vai doamne de ce nu vin aia la protest

Last edited by cosmin_cosmin_1; 04-01-11 at 20:07.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 20:06   #1376
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Eu oricum in Bucuresti m-am resemnat si imi fac cuminte abonament RATB lunar. Chiar nu are sens sa cheltuiesc de 6-7 ori mai mult pe benzina. Masina sta destul de bine si ieftin in parcare...
sta in parcare dar uite ca am dat bani pe ea si nu o folosim
si acuma trebuie sa mai platim si impozit
ah si autobuzul tau tot cu motorina de la ei merge
si daca iei troleul curentul tot cu pacura de la ei se face
si daca painea o sa fie 1,50 RON tot de la pretul carburantului se trage
si uite asa saracim noi si ei se inbogatesc
cangri is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 20:12   #1377
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by cangri View Post
sta in parcare dar uite ca am dat bani pe ea si nu o folosim
si acuma trebuie sa mai platim si impozit
ah si autobuzul tau tot cu motorina de la ei merge
si daca iei troleul curentul tot cu pacura de la ei se face
si daca painea o sa fie 1,50 RON tot de la pretul carburantului se trage
si uite asa saracim noi si ei se inbogatesc
Daca romanul nu este interesat de rezolvarea problemelor... trebuie sa ne resemnam. Asta vroia sa spuna amphetamine.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 21:09   #1378
CLM_Audi
Audi Driver

Stage 5
 
CLM_Audi's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 302
Member of:
[AUDI]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Pai sa fie, fiindca romanul a ajuns unde este fiindca a stat ca o p**a bleaga de fiecare data in 20 de ani cand i s-au bagat sub nas astfel de scumpiri cum traim acum; numai ca a ajuns cutitul la os de data asta, si noi vrem sa ne eschivam de scumpiri, facandu-ne abonament la bus

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Eu oricum in Bucuresti m-am resemnat si imi fac cuminte abonament RATB lunar. Chiar nu are sens sa cheltuiesc de 6-7 ori mai mult pe benzina. Masina sta destul de bine si ieftin in parcare...
numai ca aceste scumpiri nu se vor vedea doar la rezervorul tau, ci in tot ceea ce vei consuma de acum inainte, cum ziceau si colegii de forum
CLM_Audi is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 21:26   #1379
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

cum sa zis si in emisiune macar daca sar investi in ceva bani astia dar nu se vede nimic autostrazi ?... starea strazilor?...
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 21:32   #1380
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

In curand benzina va ajunge la 6 lei/litrul.Dragi Romani haideti sa nu ne mai lasam calcati in picioare de benzinarii MILIARDARI si sa-i facem sa vada ce inseamna sa piarda bani. Dupa asta pretul benzinei/ motorinei va SCADE. SA NU INTRE NIMENI IN NICIO BENZINARIE - pe 17-18-19. ianuarie. sa mergem cu RATB, cu bicicletele sau pe jos , sau alimentati inainte . Amintiti-va de 21-22 DECEMBRIE 1989 SI INCERCATI SA FACETI LA FEL. DATI MAI DEPARTE ACEST MESAJ SA AJUNGA LA TOATA TARA. Veniti romani sa ne cerem dreptul!!!!Bookmark
criminales is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -