Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 19-01-11, 10:52   #2266
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Daci View Post
Bai bodish, si acum o saptamana ti-am zis ca nu sunt vorbele tale, nu sunt parerile tale, pentru ca nu esti singurul care se uita la emisiunea "In gura presei". In seara cand Badea a zis ceea ce ai postat tu a doua zi, am auzit-o si eu in direct.

Propun sa desachidem un topic pentru cei impotriva protestului. Mi se rupe despre ceea ce cred altii despre aceste proteste, nu mai suntem o natie care sa ne permitem sa stam cu capul ridicat si sa facem pe marii demagoci, culti, destepti. Suntem rusinea Europei, iar daca oamenii de generatia ta (20 de ani) repeta parerile altora cuvant cu cuvant si le sustin, este o mare problema de personalitate si luare de decizii.


Bodish, propune tu o alta metoda de boicot.
dai singura chestie este sa falimentam o firam din cele mult... stiu k nu e ideea mea dar am vrut sa ajut prin postarea mea si am si exemplificat...in orice economie falimentul duce la scaderea preturilor brusc!!! METODA PROPUSA DE MINE: nu mai alimentam de la PETROM 1 2 3 luni
apoi dupa cele n luni TOTI alimentam numai de la petrom ca o sa scada preturile ceea ce o sa ii faca si pe ceilalti sa scada preturile daca nu mai au clienti...e simplu . trebuie sa gasim numai oameni care sa si faca asta.. UN MARE dejavantaj este ca astia cu protesrul si cei care tin cont de indtumarile protestatarilor sunt "copii" cu varsta cuprinsa intre 18 si 30 maxim 35 si rareori peste 35!!! deci suntem putini fratilor!!!!
__________________
ce tie nu-ti place altuia nu-i face
bodysh is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 10:59   #2267
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Aşa o fi. Dacă te ascultă cāteva sute de mii de automobilişti. Īn acelaşi timp.

Dacă sunt toţi cu capra vecinului ("n-aveţi decāt să crăpaţi voi, eu pun tot de la OMV şi Petrom fiindcă vreau să vă fac īn ciudă"), e cam greu.

Mai trebuie cāteva proteste ca să le atragem atenţia.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 11:48   #2268
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

au facut si cei din navodari protest....dar au inceput sa faca scandal...sa joace zaruri in statia peco...si asa au primit si amenzi....NU ASA SE FACE
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 14:31   #2269
steli73

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 5
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

http://www.citynews.ro/cluj/chestiun...ica-te-105889/

lucrurile incep sa se miste....
steli73 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 14:45   #2270
doi2

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 32
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

eu sunt de parere ca protestul de 3 zile nu i-a afectat cine stie ce si propun sa nu mai bagam benzina deloc de la statiile de benzina omv pe parcusul 19-29sau chiar mai mult daca nu vom baga benzina vor fi nevoiti sa scada preturile si automat dupa ce vor scadea preturile vom baga de la ei mai mult si automat celelalte statii vor fi in pierdere.. si vor fi obligati sa scada pretul carburantului
doi2 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 15:58   #2271
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
nu ma tata faza la iasi a fost ca directorul petrom podu de piatra a platit niste asa zisi baieti ca sa faca scandal si sa se ea de baieti dar asta peste cadavrul meu ...
si nu sunt singur am si eu fratiorii mei iubiti
ironia e ca politia si jandarmeria nu au facut nimic pur si simplu asteptau sa ripostam dar e vorba de un protest destept
Exact asta vroiam sa subliniez: ca vor aparea uniii printre voi care vor provoca scandal in vederea discreditarii - ca baietii aia au fost platiti sa faca tam-tam, e partea a doua. Oricum sunt ferm convins ca daca cineva raspundea la provocarile "baietilor", se implica si politia cu tot cu jandarmerie? Si cei care trageau ponoasele erau tocmai cei care se aparau?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 16:02   #2272
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Exact asta vroiam sa subliniez: ca vor aparea uniii printre voi care vor provoca scandal in vederea discreditarii - ca baietii aia au fost platiti sa faca tam-tam, e partea a doua. Oricum sunt ferm convins ca daca cineva raspundea la provocarile "baietilor", se implica si politia cu tot cu jandarmerie? Si cei care trageau ponoasele erau tocmai cei care se aparau?
Nu e cel mai bine sa nu se mai prezinte nimeni la benzinarii?DELOC?
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 17:39   #2273
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
Nu e cel mai bine sa nu se mai prezinte nimeni la benzinarii?DELOC?
Eu ce zic de o zi si ceva ?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 17:56   #2274
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

eu nu am mai mers cu masina de 2 saptamani ...si ghici ce, am slabit 2 kg, portofelu sa ingrosat si km la masina au ramas 64.000, consider ca e un bine facut masinii ca nu o mai uzez in w.c.-u asta de oras
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 18:05   #2275
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

eu unu nu am alimentat de de pe 17 si nici nu am mai scos masina a mint, doar ca s-o spal, e pe low acu la benzol, dar asta e...poate maine ies cu ea si trec pe la lukoil

oricum chiar credeti ca petromu, respectiv omv ar recunoaste ca pierd din cauza prostestului?
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 18:19   #2276
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

http://videonews.antena3.ro/action/v...la-benzinarii/

cam scandalagi baietii de la navodari...ar fi si culmea sa nu se dea amenzi si alte chestiii...fiti mai pasnici ca asa nu faceti nimic
__________________
bertone turbo by ruff ryders
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 18:20   #2277
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
eu unu nu am alimentat de de pe 17 si nici nu am mai scos masina a mint, doar ca s-o spal, e pe low acu la benzol, dar asta e...poate maine ies cu ea si trec pe la lukoil

oricum chiar credeti ca petromu, respectiv omv ar recunoaste ca pierd din cauza prostestului?
nu cred ca pierd nici macar 0,01...%, nu noi astia 5 de pe forum suntem clientii lor principali...probabil omv-petrom aprovizioneaza tot ce se poate in romania cu benzina motorina si pacura, avioanele cu ce merg...locomotivele diesel...etc etc, transportatorii....
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 18:40   #2278
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
eu nu am mai mers cu masina de 2 saptamani ...si ghici ce, am slabit 2 kg, portofelu sa ingrosat si km la masina au ramas 64.000, consider ca e un bine facut masinii ca nu o mai uzez in w.c.-u asta de oras
tin sa te apreciez ....au inceput sa lucreze din nou muschii la Picioare ...si am ajuns la o CONCLUZIE foarte buna ...MERSUL pe JOS este cel mai SANATOS ..in astea 3 zile am economisit suma de 90 lei !!! 30 lei pe zi BENZINA !!!

....si vreau sa va spun ca ....RATB asta din Bucurestui sa skimbat mult ...CALDURA grava si o liniste deplina in transport ..mai ales la ORA de varf + METROU ce ajunge ca AVIONU !!! ..... !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 18:57   #2279
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
avioanele cu ce merg...locomotivele diesel...etc etc, transportatorii....
De fapt avioanele merg cu kerosen si locomotivele diesel sunt din ce in ce mai rare.

Intr-adevar, ei alimenteaza mare parte din chestiile din Romania, dar tu le-ai ales pe cele mai nepotrivite
eMH is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 19:00   #2280
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
De fapt avioanele merg cu kerosen si locomotivele diesel sunt din ce in ce mai rare.

Intr-adevar, ei alimenteaza mare parte din chestiile din Romania, dar tu le-ai ales pe cele mai nepotrivite
si kerosenul cine il face, nu tot rafinariile? cine il distribuie? nu tot petrom/omv? nu intreb la misto, chiar nu stiu!
b01uxd is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -