Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-11, 14:14   #2236
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Gata cu certurile... pentru ca vin si eu si te intreb unde ai fost pe 24 decembrie 2010? Ai fost cumva la pompa sa o blochezi? Nu cred, pentru ca nu am vazut vreo Skoda atunci... rover insa da.

Potoliti-va cu certurile.

De altfel, a fost sters postul meu cu referire la atentionare: daca se insista cu protestele de genul blocarii pompelor s-ar putea sa va treziti cu neplaceri - in tara asta mai exista securitatea si se va proceda exact ca in 90, cand principalii instigatori la violenta erau securistii infiltrati printre protestatarii calmi.

Eu sustin cauza nealimentand de la grupul OMV / PETROM.
Mai multe informatii pe ve ve ve punct eject punct ro.
baiatul cu Skoda ...uite raspunsul la Mustang sus ...24 ? ..30 stiu ca am iesit parca si atunci nu ??? si mai citeste putin mai jos apoi !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 14:17   #2237
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
baiatul cu Skoda ...uite raspunsul la Mustang sus ...24 ? ..30 stiu ca am iesit parca si atunci nu ??? si mai citeste putin mai jos apoi !!!
Da, ai fost si pe 28 (pare-mi-se - eu n-am ajuns ca au fost probleme cu masina), iar pe 30 am venit cu Bau88.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 14:21   #2238
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Da, ai fost si pe 28 (pare-mi-se - eu n-am ajuns ca au fost probleme cu masina), iar pe 30 am venit cu Bau88.
e daca ai venit cu BAU poate iti explica el niste chestii si poate intelegi aici ca pe forum aici nusi are rostu sau ADD noi2_felice
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 14:21   #2239
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Nu ne certam, eu mi-am exprimat parerea. La celelate proteste nu am fost pentru ca nu am stiut. eu am participat la 1 / 5 ca nu am stiut de ele, tu la 4/5 ca nu ai mai vrut ! ( ce exemplu dadeam pe forum cand scriam ca in bucuresti nu s-a mai intamplat nimic ca am plecat cu toti acasa ??? )
__________________
Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga in traista !!!
montero is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 16:16   #2240
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Bai bodish, si acum o saptamana ti-am zis ca nu sunt vorbele tale, nu sunt parerile tale, pentru ca nu esti singurul care se uita la emisiunea "In gura presei". In seara cand Badea a zis ceea ce ai postat tu a doua zi, am auzit-o si eu in direct.

Propun sa desachidem un topic pentru cei impotriva protestului. Mi se rupe despre ceea ce cred altii despre aceste proteste, nu mai suntem o natie care sa ne permitem sa stam cu capul ridicat si sa facem pe marii demagoci, culti, destepti. Suntem rusinea Europei, iar daca oamenii de generatia ta (20 de ani) repeta parerile altora cuvant cu cuvant si le sustin, este o mare problema de personalitate si luare de decizii.


Bodish, propune tu o alta metoda de boicot.

Last edited by Daci; 18-01-11 at 16:26.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 17:27   #2241
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

http://www.timesnewroman.ro/life-dea...a-interbancara
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 18:04   #2242
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Acest topic este citit de mii de oameni din toate domeniile.

Certurile de tipul "protestul meu e mai mare" ne discreditează.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 18:38   #2243
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

BAI BAIETI, CERTATIVA CAT VRETI, DAR VREAU SA STIU SI EU CATI DINTRE VOI VENITI SIGUR VINERI 21 IANUARIE, LA ORA 17 SA BOICOTAM PETROMUL DE LA IESIREA PE A1?????CA EU AM INCEPUT SA MAI CAUT OAMENI SI UNII SUNT DISPUSI SA VINA, SA STIU CE LE SPUN LA BAIETI, NE STRANGEM MAI MULTI SAU SUNT DECAT EU, MONTERO SI CUTZITARU????HAIDETI MA BAIETI MA, CA ACOLO CHIAR AM PUTEA DA O LOVITURA TARE SI POATE POATE FACEM CEVA, MONTERO POTI SAMI FACI SI MIE ROST DE MONEDE D-ALEA DE 1 BAN?VREO 10 LEI ASA)
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 18:45   #2244
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Daci View Post
Bai bodish, si acum o saptamana ti-am zis ca nu sunt vorbele tale, nu sunt parerile tale, pentru ca nu esti singurul care se uita la emisiunea "In gura presei". In seara cand Badea a zis ceea ce ai postat tu a doua zi, am auzit-o si eu in direct.

Propun sa desachidem un topic pentru cei impotriva protestului. Mi se rupe despre ceea ce cred altii despre aceste proteste, nu mai suntem o natie care sa ne permitem sa stam cu capul ridicat si sa facem pe marii demagoci, culti, destepti. Suntem rusinea Europei, iar daca oamenii de generatia ta (20 de ani) repeta parerile altora cuvant cu cuvant si le sustin, este o mare problema de personalitate si luare de decizii.


Bodish, propune tu o alta metoda de boicot.
dai singura chestie este sa falimentam o firam din cele mult... stiu k nu e ideea mea dar am vrut sa ajut prin postarea mea si am si exemplificat...in orice economie falimentul duce la scaderea preturilor brusc!!! METODA PROPUSA DE MINE: nu mai alimentam de la PETROM 1 2 3 luni
apoi dupa cele n luni TOTI alimentam numai de la petrom ca o sa scada preturile ceea ce o sa ii faca si pe ceilalti sa scada preturile daca nu mai au clienti...e simplu . trebuie sa gasim numai oameni care sa si faca asta.. UN MARE dejavantaj este ca astia cu protesrul si cei care tin cont de indtumarile protestatarilor sunt "copii" cu varsta cuprinsa intre 18 si 30 maxim 35 si rareori peste 35!!! deci suntem putini fratilor!!!!
__________________
ce tie nu-ti place altuia nu-i face
bodysh is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 18:52   #2245
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

tocmai ce am aflat astazi ca protestul nu pune nici o problema ptr acest grup omv-petrom,ci ptr al nostru guvern care a fost atat de prost(mai bine spus atat de lacom)incat pur si simplu a dat de pomana resursele Romaniei(implicit ale noastre)pe lucru de nimic(cel putin partea care ii revine statului,ca partea care le revin lor(si aici ma refer de la guvernul Nastase pana in ziua de astazi,ca toti au gustat din aceasta bucata de cascaval,sub premiza:daca cel dinainte a putut inseamna ca si eu pot).Problema este alta ca la ce contract s-a incheiat,grupul omv-petrom face cam ce vrea cu aceste resurse,deci tind sa cred ca ori acest grup au niste negociatori ffff priceputi ori ai nostri au avut interese sa incheie un acord asa de dezastros ptr noi.
dar faza interesanta de abia acum vine:daca cumva acest grup nu isi poate asigura monopolul,sau faptul de a dicta si impune propriile idei si concepte pe piata noastra,pur si simplu vor inceta activitatea la noi.dar nu de tot,dintr-o companie care se ocupa cu extragerea,prelucrarea si comercializare de petrol,va deveni o companie sugativa:adica va mentine in continuare actiune de extragere dar in loc de prelucrare si comercializare la noi,va trece foarte frumos la actiunea de relocare a petrolului(cea mai sigur urcat in vagoane si dus unde cererea este constanta si la un pret mai mare;de ce la un pret mai mare ptr ca transportul trebuie scos de undeva si de ce nu vor fi probleme deoarece la un salariu minim de 1650 euro nu cred ca 20eurocenti ar conta prea mult;la noi sigur acest lucru conteaza).
de ce credeti ca toti incearca sa perie atat de mult petromul,ptr ca ce am relatat mai sus ar duce la un dezastru ptr tara noastra si asa constransa de alte probleme,de ce credeti ca tin asa mult oameni cu influenta in stat ca acest grup sa nu pateasca nimic(uitati-va ce verdict a dat corpul de control al ministerului finantelor si cei de la oficiul concurentei)ptr ca au interese personale...
pot sa spun ca stiu din surse sigure ce am relatat mai sus,si cred ca Romania in momentul de fata se afla prinsa intr-un mare rahat...
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 19:09   #2246
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

mai roby wws, crezi si crezi degeaba, ai vazut ca de cand am inceput protestele astia zic ca le-au scazut vanzarile cu 20%?deci logic ar fi sa continuam, si cred ca petromul de la iesirea pe a1 ar fi ideal pentru a da o gaura mare, stand 3 4 ore acolo, in 3 4 ore se duce vestea si multi incep sa alimenteze din alte benzinarii inainte sa iasa din bucuresti, deci pierderea pentru ei ar fi si mai mare.parerea mea e ca acolo ar fi punctul slab, pentru ca de acolo au un profit urias, dar cel mai important e sa ne strangem MULTI,de aia si incerc sa mai adun si eu ceva lume, ca sa fim mai multi.chiar toti renuntati la ideea asta???asa e romanu, cel mai usor ii e sa se resemneze si sa indure in continuare oricat de rau ar fi, sau cum a zis basescuuteti sa plecati, nu va tin eu aici!!!nu vezi ca celor de sus nu le pasa de oamenii normali din tara asta?daca nici noua nu ne pasa de soarta noastra cui ar trebui sa ii pese?
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 19:10   #2247
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Ieri s-au implinit 11 ani de cand marele om politic Ion Ratiu a decedat lasand in urma sa vesnica intrebare Cum ar fi arătat Romānia cu Raţiu preşedinte?
http://www.adevarul.ro/actualitate/e...305969981.html
Astazi Dumnezeu a decis ca inca un membru marcant al Pietei Universitatii sa vina alaturi de el...autorul imnului golanilor Cristian Paturca a decedat astazi

http://www.evz.ro/detalii/stiri/a-mu...ca-918532.html

https://www.youtube.com/watch?v=lSlUW5Imylc

https://www.youtube.com/watch?v=k18A5...eature=related

La moartea laudatorului ceausistilor Adrian Paunescu romanii s-au calcat in picioare...parca vad ca si acum marii oamenii din romania sunt ignorati si nu sunt apreciati

RIP
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 19:25   #2248
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

La petromul de la intrare pe A1 vin multe masini,dar partea nasoala e k divulgati locatia. E mai frumos sa se faca k pe 30. Sa se aleaga ad'hoc. Cel mai frumos 'ie' elementul surpriza.
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 19:34   #2249
cutzitaru

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 61
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by montero View Post
DECI RAMANE CEVA STABILIT PE 21 in Bucuresti la PETROM MILITARI ???
EU PREZENT ( in cazul in care o sa fim de acord mai multi )
CINE SE MAI BAGA ???

cutzitare imi cer drepturile de autor pentru una dintre poze postate pe blogul tau )
Sigur frate! Nu-i blogul meu, dar eu nu am avut camera la mine, deci nu am avut poze... Zi cate beri fac drepturile de difuzare la poza aia

Eveniment pe FB pentru 21:
https://www.facebook.com/#!/event.php...27695947297620
__________________
BMW E36 320i &
Kadett 3drs. C16NZ

Last edited by cutzitaru; 18-01-11 at 19:40.
cutzitaru is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 19:50   #2250
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

http://boicotlapompa.ro/


Apar site-uri... se implica si ziarele. Suntem pe drumul cel bun
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -