Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-11, 14:18   #1936
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by nchivu View Post
ne alimentand de la Omv-Petrom normal ca o sa scada preturile dupa ce au scazut preturile incepem sa nu mai alimentam de la Lukoil si asa o sa scada si ei preturile , apoi Incepem sa nu mai alimentam de la Agip si uite asa o sa scada si ei preturile.... Sau eventual cumparam BioDisel de la Caracal si cu asta basta
ai propus ieri ceva de un mars pana la ruse...ar fi ceva am putea chema tv-urile daca am fi vre-o 20
Sa facem si o iesire mergem la cumparaturi in ruse...mai ieftin ca la noi,mergem si la un restaurant ceva ne simtim bine...si luam niste tricouri cu i love bulgaria
si pe ele motive...10% impozit pe profit...fara taxa de prima inmatriculare...impozit auto decent...benzina ieftina...fara imprumut fmi...430 km de autostrada intr-o tara jumate cat a noastra...etc etc
Cine ar fi interesat caci sunt ceva cheltuieli
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 14:20   #1937
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Totusi sa nu exageram cu I love Bulgaria si d-astea... problema care ne deranjeaza AICI este pretul combustibilului...nu cred ca are rost sa`i umflam in *** pe bulgari
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 14:22   #1938
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
ai propus ieri ceva de un mars pana la ruse...ar fi ceva am putea chema tv-urile daca am fi vre-o 20
Sa facem si o iesire mergem la cumparaturi in ruse...mai ieftin ca la noi,mergem si la un restaurant ceva ne simtim bine...si luam niste tricouri cu i love bulgaria
si pe ele motive...10% impozit pe profit...fara taxa de prima inmatriculare...impozit auto decent...benzina ieftina...fara imprumut fmi...430 km de autostrada intr-o tara jumate cat a noastra...etc etc
Cine ar fi interesat caci sunt ceva cheltuieli
SAR putea sa aduc 5 dube MERCEDES SPRINTER la PROTEST ....am vb cu un baiat sa vedem ce spun parintii daca le rtimit la protest !!!
catalin_toyo is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 14:24   #1939
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
Totusi sa nu exageram cu I love Bulgaria si d-astea... problema care ne deranjeaza AICI este pretul combustibilului...nu cred ca are rost sa`i umflam in *** pe bulgari
DACA nu ar fi BULGARIA o mare MANA de oameni sar uita si acuma la masinile din PARCARE sau ar zacea prin parcurile de dezmembrari !!!

DACA nu ar fi BULGARIA nu teai mai duce un SEJUR pe 150 euro ALL INCLUSIVE sa stai acolo distractie si mancare din BELSUG ...teai duce la CONSTANTA 1 zi la plaja !!!
catalin_toyo is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 14:25   #1940
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
Totusi sa nu exageram cu I love Bulgaria si d-astea... problema care ne deranjeaza AICI este pretul combustibilului...nu cred ca are rost sa`i umflam in *** pe bulgari
Reprezentam societatea civila romana si din cauza guvernantilor nostri bulgaria ne fura toti investitorii care isi relocheaza acolo afacerile.
Sa nu uitam la aderarea in U E Bulgaria a fost in urma noastra si de ceva timp ne-a depasit si distanta se leargeste zi de zi....un mesaj vrem politicieni Bulgari...UN SEMNAL DE ALARMA...astia se sesizeaza doar daca iesim in strada nu vedeti....sunt apolitici asindiclisti...nu suntem organizati...si asta le da cosmaruri...au iesit 70.000 de oameni ai sindicatelor si guvernul nu a intervenit in vreun fel...chiar daca ne a aburit ne-a invatat ca numai iesind in strada societatea civila se intampla ceva vor biciul deasupra capului nca altfel nu fac nimic
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 16:05   #1941
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bodysh View Post
prietene crezi ca daca mergi o saptaman gata se rezolva ceva, stai linistit!!! SINGURA SI UNICA METODA DE A ATRAGE INTRADEVAR ATENTIA ESTE ALIMENTAREA DE LA UN SINGUR "DEALER DE CARBURANT"!! treaba aia cu plata cu monede este o prostie si chestia aia cu nu alimentati 3 zile... mare branza parca pe 15 sau 20 nu o sa bagi iar plin!!! o sa dau un exemplu ca sunt multi foarte culti ,foarte foarte culti care o baga paia "daca nu esti cu noi esti impotriva noastra" sunt cu voi si cred ca toata romania este doar caoraganizare este jalnica! EXEMPLUL de care ziceam ,tu "desteptule care esti" zici k faci protest daca ii dai lu saraca femeie de la caserie dalea de 1 ban GRESIT!! tu de exemplu daca ai sa imi dai mie 1000 $ sa zicem si vii la mine cu un sac de centi nu e problema la fel si daca vi cu 10 de 100 $ ,chestia este sa mi dai pe toti!!!! la fel si cu protest 17 18 19 , daca ai sa imi dai mie 1000$ pe luna .nu ma intereseaza ca mii dai pe 1 pe 3 ,5,7,8,12,13,15,20,21,25,27,29,30,31 ale lunii eu stiu ca TU O SA IMI DAI MIE ACEI 1000$ in orice fel sau orice zi !!! deci BANII EI TOT SI PRIMESC INTR UN FEL SAU ALTUL!!!!! reamintesc MULTI foarte multi au impresia ca ei au descoperit apa calda si o sa zica e domne fa tu si drege tu daca esti mai destept.. nu sunt dar incerc sa vad problema intr un mod rezolvabil si nu chestii daste puerile gen pun de 10 bani benzina!!! fiti seriosi!!!


Nu esti singurul care se uita la Mircea Badea. Nu ma intelege gresit, nu sunt impotriva lui Mircea Badea, dar macar sa vii cu argumente proprii, nu cu reproduceri ale altor oameni. Ai fost la vreun boicot? Eu da, si mi-a placut atmosfera.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 16:30   #1942
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Uitati aici o statistica frumosa:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	04litri.jpg
Views:	159
Size:	50.0 KB
ID:	1819321  
cangri is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 18:40   #1943
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

cei din Bucuresti probabil va amintit foarte bine ce nebunie a fost pe 1.12.2007 cand s-a aprins bradul in piata unirii,nu aveai cum sa te misti stanga - dreapta,acum de ce nu am putea fi la fel ? a zis cineva ca nu se mai maresc taxele dak se strange multa lume ? s-a dat ceva gratis atunci ???
acum cand vrem sa facem ceva spre binele nostru...ciuciu..toti tac !!!!!!!

Legat de problema lui dani chiar nu se gaseste nimeni care sa ne reprezinte la tv ??? nu e nimeni capabil ? sau e nevoie sa facem preselectii ? ( eu unu nu sunt capabil sa fac asa ceva) trebuie sa aiba cineva curajul sa incerce macar.timpul trece si nu mi se pare ca e in favoarea noastra, sa profitam cat timp sunt toti cu ochii asupra noastra ( astazi am fost in real cotroceni sa schimb cativa lei in maruntis. O doamna de la casa m-a spus ca stie pt ce ii vreau, pt protestul la benzinarii, de asemnea si cativa clienti care erau dupa mine la coada. Nimeni nu mi-a spus ca sunt nu va avea efect sau ca ne chinuim degeaba, ba din contra m-au incurajat "foarte bine faceti, asa le trebuie" sa numai zic ca mi-a dat monedele moca, nu a mai vrut bani la schimb ( si aici nu ma refer la valoarea banilor ci la dorinta doamnei de a ne ajuta )
cu cat ne apropiem mai mult de ziua de vineri cu atat sunt mai nerabdator si increzator in sansele noastre ( poate si din cauza ca sunt liber )...glumeam )_
inainte sa faca si ceilalti fi tu un exemplu pentru ei !!!
__________________
Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga in traista !!!
montero is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 19:17   #1944
catalin_toyo

Stage 3
 
catalin_toyo's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 164
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by montero View Post
cei din Bucuresti probabil va amintit foarte bine ce nebunie a fost pe 1.12.2007 cand s-a aprins bradul in piata unirii,nu aveai cum sa te misti stanga - dreapta,acum de ce nu am putea fi la fel ? a zis cineva ca nu se mai maresc taxele dak se strange multa lume ? s-a dat ceva gratis atunci ???
acum cand vrem sa facem ceva spre binele nostru...ciuciu..toti tac !!!!!!!

Legat de problema lui dani chiar nu se gaseste nimeni care sa ne reprezinte la tv ??? nu e nimeni capabil ? sau e nevoie sa facem preselectii ? ( eu unu nu sunt capabil sa fac asa ceva) trebuie sa aiba cineva curajul sa incerce macar.timpul trece si nu mi se pare ca e in favoarea noastra, sa profitam cat timp sunt toti cu ochii asupra noastra ( astazi am fost in real cotroceni sa schimb cativa lei in maruntis. O doamna de la casa m-a spus ca stie pt ce ii vreau, pt protestul la benzinarii, de asemnea si cativa clienti care erau dupa mine la coada. Nimeni nu mi-a spus ca sunt nu va avea efect sau ca ne chinuim degeaba, ba din contra m-au incurajat "foarte bine faceti, asa le trebuie" sa numai zic ca mi-a dat monedele moca, nu a mai vrut bani la schimb ( si aici nu ma refer la valoarea banilor ci la dorinta doamnei de a ne ajuta )
cu cat ne apropiem mai mult de ziua de vineri cu atat sunt mai nerabdator si increzator in sansele noastre ( poate si din cauza ca sunt liber )...glumeam )_
inainte sa faca si ceilalti fi tu un exemplu pentru ei !!!

mda ....era FULL nu aveai loc era lumea si pe scari la metrou tin minte !!!
catalin_toyo is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 20:21   #1945
mitza1

Stock
 
mitza1's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 8
Thumbs up Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by nchivu View Post
ne alimentand de la Omv-Petrom normal ca o sa scada preturile dupa ce au scazut preturile incepem sa nu mai alimentam de la Lukoil si asa o sa scada si ei preturile , apoi Incepem sa nu mai alimentam de la Agip si uite asa o sa scada si ei preturile.... Sau eventual cumparam BioDisel de la Caracal si cu asta basta
de und ebiodiesel de la caracal? si cu cat litru?
mitza1 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 21:43   #1946
Codrut88

Stage 1
 
Codrut88's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 17
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Traim intr-o tara de hoti si de corupti bagati cu mainile pana la cot in buzunarele noastre.
Sa marit TVA, sa redus numarul de bugetari, s-au redus salariile bugetarilor, s-au redus pensiile si bani la buget tot nu sunt. Nu sunt fonduri pentru invatamant, nu sunt fonduri pentru sanatate, nu sunt fonduri pentru autostrazi nu se gasesc fonduri pentru nimic in tara asta. Da avem fonduri pentru cazarea parlamentarilor la 4 stele, avem fonduri pentru 30.000 de revolutionari, pentru masinile de lux ale statului pentru asta se gasesc fonduri. Au ajuns porcii astia sa infometeze si sa aduca populatia la disperare doar pentru ca ei si tot neamul lor sa traiasca in lux. Nu conteaza ce studii ai sau ce sti sa faci conteaza doar cine e tata,mama,matusa sau unchiu in tara asta. Ce ne ofera noua(tinerilor) tara asta? Nici nepotii nostrii nu vor termina de platit datoriile pe care le-au facut porcii astia in 21 de ani. ORICE SECTOR ECONOMIC AL TARII ASTEIA DACA STAM SA-L ANALIZAM NU ESTE CUM TREBUIE. Suntem furati legal exploatarea barilului in Romania costa 20 $ si noi ajungem sa platim la pompa 243? OMV SI PETROM cu ajutorul celor din PZD reusesc asta , chiar in momentul asta pe spinarea noastra
Codrut88 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 21:57   #1947
Codrut88

Stage 1
 
Codrut88's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 17
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Un baril(159LITRII) de petrol produs in Romania de OMV si PETROM costa 20$, iar noi ajungem sa platim 243 $.. daca esti nemultumit de pretul combustibilului evita alimentarea de la OMV,PETROM pentru a le diminua profitul.. O zi buna din partea protestatarilor cu simt civic
ACESTA ESTE MESAJUL PE CARE EU IL TRIMIT CELOR DIN LISTA MEA DE MESSENGER SI FACEBOOK
Codrut88 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 22:33   #1948
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

astia de la OMW.....si nu numai au inceput sa scada Preturile...deci este un lucru Bun...
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 22:40   #1949
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
astia de la OMW.....si nu numai au inceput sa scada Preturile...deci este un lucru Bun...
cat 1 bani pe litru ? ei maresc cu 1 leu pe an
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 22:52   #1950
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Unde au scăzut? La un OMV şi un Petrom care sunt aproape de mine sunt exact ca pe 1 ianuarie.

Singura veste bună ar fi că le este cu adevărat frică, iar pentru români frica e unul din puţinele lucruri care îi fac să se mişte. Ceaşcă şi Gheorghiu-Dej ştiau asta prea bine

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -