Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-11, 18:12   #1876
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

vad ca de cand s-a inceput acest protest in afara de scumpirea benzinei nu am vazut p la televiziuni sau alte mijloace media doar vb si statistici,eu nu am nimic cu acest protest chiar le multumesc din suflet celor care au venit cu idee dar cred ca trebuie sa cautam si alte forme de protest prin care sa atragem atentia hotiilor care ne conduc ca ei au puterea de a media acest conflict de la pompe dar vad ca pe ei ii dor la basca de noi,si lasa neavenitii sa fac ce vor la noi in tara
deci propunerea mea este un lant uman in jurul cladirii parlamentului...atunci sigur trebuie sa dea ochii cu noi si sa lase urechea la ce avem de spus
va astept cu comentarii la ideea de mai sus(nelamuriri si alte alea)
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 18:21   #1877
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by roby wws View Post
vad ca de cand s-a inceput acest protest in afara de scumpirea benzinei nu am vazut p la televiziuni sau alte mijloace media doar vb si statistici,eu nu am nimic cu acest protest chiar le multumesc din suflet celor care au venit cu idee dar cred ca trebuie sa cautam si alte forme de protest prin care sa atragem atentia hotiilor care ne conduc ca ei au puterea de a media acest conflict de la pompe dar vad ca pe ei ii dor la basca de noi,si lasa neavenitii sa fac ce vor la noi in tara
deci propunerea mea este un lant uman in jurul cladirii parlamentului...atunci sigur trebuie sa dea ochii cu noi si sa lase urechea la ce avem de spus
va astept cu comentarii la ideea de mai sus(nelamuriri si alte alea)
cu privire la aceste boicoturi inca suntem putini!!!foarte putini.Ne mobilizam din ce in ce mai multi.dar nu suntem destui.Degeaba iese Boc si spune nu stiu ce si nu da doi bani pe noi,dar atunci cand vor fi scaderi majore de profit la Petrom-omv atunci vom vedea rezultate

Crezi ca daca facem lant uman in jurul Parlamentului se vo dedica ei cauzei noastre?Au iesit profesori,pensionari la Parlament si degeaba.Noi prin boicoturi si alimentarea de la concurenta ii afectam prin scaderea profitului.Pensionarii si profesorii au iesit si au strigat si atat si rezultatele au fost zero.

Last edited by johnsonxxl; 11-01-11 at 18:26.
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 18:40   #1878
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Se pare ca ne-am atins partial scopul.... vad din ce in ce mai mult la tv ca se vorbeste despre pretul combustibilului si despre noi care blocam benzinariile.
Deci incepe speranta noastra sa fie din ce in ce mai mare. Eu unu cred ca se va schimba ceva
__________________
/!\ Drive Fast...but.... Drive Safe /!\
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 18:53   #1879
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Da, ceva se misca ,intra Fiscul peste Ei !!!
topser is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 19:02   #1880
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by YCEE View Post
Se pare ca ne-am atins partial scopul.... vad din ce in ce mai mult la tv ca se vorbeste despre pretul combustibilului si despre noi care blocam benzinariile.
Deci incepe speranta noastra sa fie din ce in ce mai mare. Eu unu cred ca se va schimba ceva
da vorbarie este de 21 de ani la noi in tara,dar ceva concret nu am vazut decat cand au venit a doua ora mineri spre bucuresti
bun sunt de acord cu acest boicot dar sincer este ca si cand ai alerga dupa bani pe o banda de exercitii:fugi dar esti mereu in acelasi punct.azi se inchide in buc o benzinarie ptr o ora,maine in ploiesti si tot asa dar ai uitat de restu de 20 care sigur o sa scoata mai mult pe aceea zi compensand pierderile celei care este inchise.cand o sa vad 10 benzinarii inchise timp de o ora in acelasi oras atunci o sa zic da ceva se intampla si sigur cineva v-a lua atitudine.crezi tu ca se va intampla asa ceva curand?eu unu mi-am pierdut speranta de anul trecut.
deci in concluzie pana nu o sa facem o revolutie iara nimeni nu o sa ne bage in semana ca mersurile sunt facute de ani si oricine va veni la putere nu v-a schimba nimic ptr ca sistemul de hotie functioneaza perfect...
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 19:19   #1881
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
De acum incolo trebuie sa ne educam ca si consumatori si sa-i ajutam pe cei de langa noi sa constientizeze ca suntem captivi intr-o piata monopolista si ca singurii care pot face ceva suntem noi cumparatorii.
Dupa inca o discutie azi cu Transportatorii,Dl Hagiu(FORT) si Dl Dinescu (UNTRR) am aflat ca marii consumatori adica dansii de fiecare data cand trec granita alimenteaza...fie ca este vorba de Ukraina Moldova unde benzina este cu 40% mai ieftina fie ca e vorba de Bulgaria de unde si aici avem cu-10 % mai poutin in pret ca sa nu vorbim ca Toti din ardeal de anul acesta isi vor alimenta exclusiv de la unguri caci de la 01.01.2011 statul ungar va da inapoi transportatorilor pe langa deducerea de tva si 12% din acciza,Slovenia si ea are un program similiar de ceva timp de care transportatorii profita...asa ca avem sprijinul conjuctural din prisma preturilor externe precum si un sprijin al dansilor fata de societatea civila reprezentata de noi.
Depinde doar de noi ca sa devenim cumparatori inteligenti si sa actionam in piata pentru a balansa avantajul in favoare noastra,cu cat cererea va scadea stocurile vor creste iar cum capacitatea de stocare este una limitata se vor opri rafinarii daca vom fi uniti pentru ca nu vor mai avea unde depozita.

http://www.money.ro/petrolistii-ne-a...na_819136.html

http://www.dailybusiness.ro/stiri-co...-cinstit-54883

http://www.realitatea.net/jurnale.html am fost impreuna cu Dl Hagiu de la minutul 6

La ora 18.00 voi fi pe antena3 se pare ca reusim sa tinem interesul ridicat desi nu am mai iesit in strada...asta sa inteleaga cei ce au criticat actiunea "maruntul" fara ea nu atrageam atentia si ramaneam niste "mizerii" cum ne-au catalogat unii.
Pentru cei care m-au intrebat prin pm daca problemele mele sunt din cauza interventiei unor actiuni ale statului impotriva mea...VA ASIGUR ca nu este deloc asa doamne fereste sa se fac interventii la adresa mea ca nu guvernul sau sri-ul imi va bate la usa...mie sa nu fie de mai departe...stiti cum e...de la est fine frigul
cred ca sunt singurul chior de pe forum dak nimeni nu a mai intrebat, unde mai exact sunteti voi cand vorbiti la realitatea, am cautat si minutu 6...??? ca eu nu gasesc nimic.
__________________
Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga in traista !!!

Last edited by montero; 11-01-11 at 19:22.
montero is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 19:20   #1882
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

pai daca s-ar strange 100 de masini per oras ar fi aiurea sa se duca toti in acelasi loc..25 intro benzinarie 25 in alta si etc etc si 4 blocate dintrun foc...am zis 100 asa ca se poate cu muult mai bine ca se vede clar cand e vorba de liniute cerculete cata lume/masini se strange/strang
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 19:25   #1883
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by montero View Post
cred ca sunt singurul chior de pe forum dak nimeni nu a mai intrebat, unde mai exact sunteti voi cand vorbiti la realitatea, am cautat si minutu 6...??? ca eu nu gasesc nimic.
uitate tu mai bine si o sa gasesti
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 19:49   #1884
cosmin300
VW Driver

Stage 3
 
cosmin300's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 141
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by montero View Post
cred ca sunt singurul chior de pe forum dak nimeni nu a mai intrebat, unde mai exact sunteti voi cand vorbiti la realitatea, am cautat si minutu 6...??? ca eu nu gasesc nimic.
de la minutul 16:10 incepe stirea despre scumpirea carburantilor
cosmin300 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 19:52   #1885
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

http://www.realitatea.net/jurnale.html

uitate pe la minutul 8 la jurnalul de la 11
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 20:23   #1886
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by cosmin300 View Post
de la minutul 16:10 incepe stirea despre scumpirea carburantilor
am gasit unde incepea, eu cautam inteviul cu dani. l-am gasit

Quote:
Originally Posted by Ruff_Ryders View Post
http://www.realitatea.net/jurnale.html

uitate pe la minutul 8 la jurnalul de la 11

da,multumesc., nu stiam in ce jurnal sa ma uit.
montero is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 20:28   #1887
mircione

Stage 2
 
mircione's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 48
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Salutare , am si eu nevoie de o lista cu toate orasele participante la protestul de vineri 14.10.2011 de la ora 17 si locurile de intalnire va rog. cei care sunteti membri si altor cluburi luati lista si postatio poate asa se vor mai incuraja mai multi .
Am inteles de la antena 3 de dimineata de la stiri ca taximetristii independenti vor protesta si boicota benzinarii joi 13.01.2011 incercati sa aflati ora si locul si haideti sa ii sustinem cei care pot si nu sunt la servici sa le aratam ca noi avem obraz si sarim in "ajutorul" lur si asa poate ii atragem si noi vineri. A fost o idee daca imi permiteti.
mircione is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 20:32   #1888
DORYN80

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 3
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Dragi colegi de forum sincer, sper sa nu fiu gresit inteles si sa nu se supere nimeni inutil, dar am urmarit cu interes tot ce se scrie pe aici si raman usor stupefiat de ceea ce vad mai ales ca in loc sa ne luptam cu benzinarii asa cum se doreste prin acest protest si cum spune si titlul, observ ca ne ciondanim intre noi, ca fiecare are ceva cu fiecare, ba ca scrie mare, ba ca scrie mic, ba ca sa plece din tara daca nu-i convin preturile(de parca a ales el sa se nasca in tara asta), ba ca scrie agramatical etc.
Ideea e ca nu suntem absolut decloc uniti si pentru a nu stiu cata oara dovedim ca noi romanii suntem o "specie" aparte(si cand spun asta nu vreau sa ma refer nici macar la animale, pentru ca le-as jigni, fiindca si ele macar au instinctul de grupare in haita pentru aparare si supravietuire, deci sunt mai inteligente decat noi).
Eu unu as dori sa particip la protestul de pe 14, dar nu prea am vazut pe aici pe nimeni sa confirme din Galati si oricum nu voi alimenta cu monezi ci voi sta de mai multe ori la rand si voi alimenta cu cardul cate 50-100 bani ca sa fie obligati sa-mi emita doua bonuri(pentru benzina si pentru plata cu cardul) si totodata sa piarda prin plata comisionului de la card, comision care va avea valoare mai mare decat ceea ce alimentez eu.
Astept un raspuns de la cei ce participa la protest din Galati sa stiu unde ne gasim si la ce ora(daca e tot la 17 cum e in restul tarii).
DORYN80 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 20:55   #1889
Codrut88

Stage 1
 
Codrut88's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 17
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Credeti ca am putea sa ne mobilizam si sa treimitem toti mesaje precum cel in care se solicita sa nu mai alimenteze nimeni in perioada 17-19 , numai ca de aceasta data sa specificam in plus sa nu se mai alimenteze de la PETROM/OMV niciodata pana nu scad pretul?
Codrut88 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 21:05   #1890
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

cu placere montero
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -