Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-10, 08:22   #376
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Eu nu înţeleg ce treabă a avut BGS-ul sau altă firmă de pază, cu voi?

Atâta vreme cât nu aţi deranjat liniştea privată a S.A/S.R.L-ului, chiar nu înţeleg de ce au venit ei?!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 08:37   #377
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Eu nu înţeleg ce treabă a avut BGS-ul sau altă firmă de pază, cu voi?

Atâta vreme cât nu aţi deranjat liniştea privată a S.A/S.R.L-ului, chiar nu înţeleg de ce au venit ei?!
BGS aveau ca obiectiv ACEL OMV pe care noi l-am blocat , vanzand ca EU alimentam de 2 lei in 10 minute , SANTOS de 4 lei in 10 minute , UNU stergea LUNETA la papuc printre gratii ....FOARTE multi pacolo , camere de filmat , de FOTOGRAFIAT !!! efectiv SAU PANICAT si au chemat BGS !!!

IN lateralul benzinariei erau 4-5 masini de POLITIE care asistau alaturi de NOI (nu s-au legat de nici unul dintre noi) EI aia de la BGS siau facut DATORIA ca niste MAIMUTE care ESTE !!! cam aia este BGS niste MALAI care gandesc cu .....DUPE ce marea majoritate acolo eram niste Copii pe langa iei INTERVENTII DALEA de zici ca era mare scandal !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 09:12   #378
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Felicitari pentru initiativa dar personal cred ca asta nu este o metoda cu blocarea benzinariilor,alimentarea inceata sau plata cu fise.Nu o sa zica astia ca scad pretul benzinei doar ca veniti si blocati benzinaria,daca ar fi sa-l scada voi cam cat credeti ca ar ajunge pretul pe litru?Faza ca stati sa bagati presiune la masina si va foiti pe acolo nu prea tine,la un moment vei da peste oameni care nu accepta chestiile astea si au nevoie sa alimenteze,unii mai si muncesc si au nevoie de combustibil asa ca daca o sa dati peste niste clienti nervosi sau pur si simplu tarani nu stiu daca ar mai iesi asa bine.La faza cu fisele pot gasi foarte repede solutie,mai maresc pretul benzinei si isi cumpara o masina de numarat fise de exemplu.Sunt si eu constient ca astia ne fura pana peste cap,am adus masina de afara si am inmatriculato aici asa ca am platit aiurea.De acord ca nu trebuie sa stam sa induram dar nici chestia asta nu e o solutie,cel putin eu personal nu cred ca o sa se schimbe nimic si cred ca o treaba ar fi daca am face ceva mare mare sa blocam artere mari in timpul zilei si atunci probabil ca am capta atentia cuiva.Salutttt
babone is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 09:13   #379
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Linkul de pe Facebook https://www.facebook.com/#!/event.php...32931593433733

Cum am spus si acolo,da-ti invite la toti prietenii din lista. Chiar daca nu vor venii multi poate tot se gasesc cativa si usor usor valul va creste sigur. Trebuie repetate pana prinde lumea curaj.
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 09:18   #380
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Nea Babone,credeam ca vi cu solutii nu cu pareri si constatari. Deastea sunt destule pe aici.
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 09:27   #381
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Din pacate singura solutie care cred eu ca ar fi este sa ne adunam foarte multi si sa protestam calumea blocand artere principale dar din pacate pentru asa ceva trebuie autorizatie.Pur si simplu eu nu cred ca prin aceste actiuni ale noastre se va schimba ceva legat de taxa de inmatriculare de exemplu,e in avantajul lor asa ca...au bagat porcaria cu poluarea si cam asta a sucit mintiile tuturor,vorba aia au pacalit atatia oameni cu gripele lu peste afumat si vaccinele miraculoase,in fine
babone is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 09:36   #382
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by babone View Post
Felicitari pentru initiativa dar personal cred ca asta nu este o metoda cu blocarea benzinariilor,alimentarea inceata sau plata cu fise.Nu o sa zica astia ca scad pretul benzinei doar ca veniti si blocati benzinaria,daca ar fi sa-l scada voi cam cat credeti ca ar ajunge pretul pe litru?Faza ca stati sa bagati presiune la masina si va foiti pe acolo nu prea tine,la un moment vei da peste oameni care nu accepta chestiile astea si au nevoie sa alimenteze,unii mai si muncesc si au nevoie de combustibil asa ca daca o sa dati peste niste clienti nervosi sau pur si simplu tarani nu stiu daca ar mai iesi asa bine.La faza cu fisele pot gasi foarte repede solutie,mai maresc pretul benzinei si isi cumpara o masina de numarat fise de exemplu.Sunt si eu constient ca astia ne fura pana peste cap,am adus masina de afara si am inmatriculato aici asa ca am platit aiurea.De acord ca nu trebuie sa stam sa induram dar nici chestia asta nu e o solutie,cel putin eu personal nu cred ca o sa se schimbe nimic si cred ca o treaba ar fi daca am face ceva mare mare sa blocam artere mari in timpul zilei si atunci probabil ca am capta atentia cuiva.Salutttt
Tu dupa tine , in perioada aia de aproximativ 1 ora cat am tinut noi blocata benzinaria cam ce vanzare crezi tu ca ar fi avut ?
Suma totala a fost in jur de 40 de lei intr-o ora , crezi ca intr-o ora ar fi vandut benzina/motorina doar de 40 de lei ?
Solutii sunt multe dar de la 30 de oameni nu o sa de-a roade .
Oricum pe forumul asta sunt multi viteji , razboinici , cursanti dar pe nici unul nu il intereseaza de buzunarul sau , n-are nimic sa se faca 10 lei cum zicea Ford v6 daca lui Ii convine sa de-a 10 lei n-are decat s-au sa plecam din tara . De ce sa plec din tara mea , ca ma forteaza taxele astea mizere si guvernul asta de ... ?
Ford v6 tu esti unul din cei care nu-i pasa de el si de nimic , chiar si gaborii mi-au spus ieri ca daca nu suntem uniti toti nu o sa schimbam nimic ( cand a spus TOTI S-A referit la toata lumea indiferent de clasa sociala ) .
Spuneti-ne voi alte solutii mai bune decat asta si care vor da roade cand sunt 30 de oameni si 14 masini .
Chiar vreau sa le aud/vad . Va este frica de gabori ... stati linistiti ca nici lor nu le convine si ei sunt oameni ca noi si platesc tot acelasi pret la benzina/motorina .
Ganditi-va si voi este normal ca la o masina veche , cu motorul de 4.000 cmc dau exemplu un e34 540i o masina de 3.000 de euro sa platesti impozit 70 de milioane ? In doi ani iti mai cumperi o masina , daca ai o masina cu cilindree mare nu ai automat si bani .
Guwy is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 09:47   #383
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

De acord cu tine,dar eu ma gandesc la o chestie daca ar fi sa blocati lukoil-urile de unde eu trebuie sa alimentez masina de la munca si as gasi niste oameni care sa blocheze benzinaria sa se miste greu,sa piarda timpul nu cred ca ne-am intelege.Am vazut multe benzinarii unde au aparat de numarat bancnotele asa ca nu ar fi dificil sa cumpere si unu pentru monede daca treaba asta va evolua.Partea mai rea este ca toata scumpirea asta nu se va opri aici,vom ajunge sa nu ne mai permitem sa circulam cu masina si probabil asta este si targetul lor
babone is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 09:59   #384
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Babone... ia spune-mi o chestie - nu te atac, chiar sunt de acord cu tine in tot ceea ce ai spus: daca ar exista unitatea care exista in alte tari, iar toate benzinariile dintr-o localitate ar fi boicotate asa, s-ar mai gasi indivizi care sa comenteze? Iti spun eu ca toti si-ar suci mentalitatea la 180 de grade si s-ar alatura cauzei. Pentru ca ... asta e: toate pompele sunt blocate, din tot orasul - n-au unde sa se duca sa alimenteze.

Pana la urma eu m-am resemnat cu gandul ca romanul nu va fi niciodata unit si va merge mereu pe principiul: "Bagami-as... iar au scumpit astia benzina... Da' nu ma duc sa fac nimic, sa o faca tineretul ca el urmeaza sa traiasca in tara asta!"

Tineretul va spune: "de ce sa fac eu si nu ala? ce, eu sunt mai prost?!".

Si uite-asa... descoperi cu stupoare ca atat de unita este Romania. Si ca preferam sa ajungem in situatia in care vom tremura de frica pentru simplul fapt ca nu vom mai avea ce sa punem pe masa in viitorul apropiat. Si nu ma refer la scumpirea benzinei neaparat (nu o sa ne mai permitem sa mergem cu masina, asta e: o vindem sau o lasam acasa), dar ce o sa ne facem cand nu o sa mai putem plati mancarea???

Solutiile cu plecatul din tara denota un "patriotism" iesit din comun!

In alta ordine de idei: Sarbatori fericite!

Eu am incheiat orice discutie pe marginea acestui aspect. Cine vrea sa inteleaga bine, cine nu, ii urez succes in viata grea pe care e posibil sa o aibe (sa nu se inteleaga ca doresc raul cuiva!).
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 10:05   #385
MaliBuGTI

Stage 4
 
MaliBuGTI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

babone, tu zici ca nu e bine sa blocam o benzinarie, ca alimenteaza lumea care mai si munceste, dar crezi ca ar fi mai bine sa blocam artere importante in timpul zilei. Buna asta.

In perioada asta nu munceste nimeni si nu vad o problema prin blocarea pt. un anumit timp a unei benzinarii, la cate benzinarii sunt in Bucuresti. Pe deasupra, cred ca ar fi si clienti care ni s-ar alatura. Noi vrem doar sa atragem atentia cui trebuie. Iar legat de cat am vrea noi sa ajunga benzina... hmmm, n-avem pretentii mari, dar macar sa se opreasca o data, sau sa nu mai creasca pretul asa, cate putin, cate putin, la intervale scurte... si lasa ca prostii care au nevoie de benzina, tot o sa cumpere si nici n-o sa-si dea seama ca prin scumpirea benzinei mai cresc si preturile multor altor lucruri importante.
__________________
Peugeot 206 Grand Touring Injection
MaliBuGTI is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 10:08   #386
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

De acord cu tine Mustang chiar mi-as dori sa iesim toti si sa se faca dreptate pentru ca asa nu se mai poate si ne ducem tot mai mult in vale si credema ca mi-as dori multe sa schimb in tara asta care este cu adevarat frumoasa dar pacat ca este locuita de fel si fel de oameni care accepta sa lase capul plecat la toate porcariile astea si le convine sa fie injositi.Sper sa ne mai desteptam si sa gasim o solutie si mai eficienta ca asta,singura solutie pe care eu o vad ar fi un protest cu un numar cat mai mare de persoane fara autorizatie fara nimic,vreau sa cred ca atunci cand vor veni autoritatiile ni se vor alatura pentru ca si ei sunt tot oameni,si eu au familii si nu se culca linistiti noaptea.Salut
babone is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 10:12   #387
RCarlos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,237
Member of:
[Crazy Drivers]
[Fiat]
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

pentru membrii din arad: propun sa facem o actiune similara si in arad
RCarlos is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 10:14   #388
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by MaliBuGTI View Post
babone, tu zici ca nu e bine sa blocam o benzinarie, ca alimenteaza lumea care mai si munceste, dar crezi ca ar fi mai bine sa blocam artere importante in timpul zilei. Buna asta.

In perioada asta nu munceste nimeni si nu vad o problema prin blocarea pt. un anumit timp a unei benzinarii, la cate benzinarii sunt in Bucuresti. Pe deasupra, cred ca ar fi si clienti care ni s-ar alatura. Noi vrem doar sa atragem atentia cui trebuie. Iar legat de cat am vrea noi sa ajunga benzina... hmmm, n-avem pretentii mari, dar macar sa se opreasca o data, sau sa nu mai creasca pretul asa, cate putin, cate putin, la intervale scurte... si lasa ca prostii care au nevoie de benzina, tot o sa cumpere si nici n-o sa-si dea seama ca prin scumpirea benzinei mai cresc si preturile multor altor lucruri importante.
Man eu gandesc din punctul meu de vedere ca nu prea as fi intelegator daca as intampina problema asta cand m-as duce sa alimentez masina de munca ca sa plec in continuare pe traseu,astia sunt singurii bani pe care-i castig asa ca nu cred ca as lasa masina acolo si m-as alatura.Lumea munceste si in perioada asta,eu cel putin am muncit si ieri.Cui ai vrea tu sa-i atragi atentia prin acest protest?Crezi ca vor zice porcii in costum "Gata,scadem pretul benzinei acum ca au pus astia afise pe masini",sincer cred ca-i doare undeva ca vrem noi taxa de inmatriculare scazuta.Atunci cand nu ne va mai fi frica de guvernul nostru atunci vom putea face ceva dar asta va mai dura ceva timp,sti cum e ca nu te duci la dentist doar atunci cand te doare maseaua deci probabil ca si noi vom face ceva atunci cand chiar o sa murim de foame la propiu.
babone is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 10:23   #389
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by babone View Post
Man eu gandesc din punctul meu de vedere ca nu prea as fi intelegator daca as intampina problema asta cand m-as duce sa alimentez masina de munca ca sa plec in continuare pe traseu,astia sunt singurii bani pe care-i castig asa ca nu cred ca as lasa masina acolo si m-as alatura.Lumea munceste si in perioada asta,eu cel putin am muncit si ieri.Cui ai vrea tu sa-i atragi atentia prin acest protest?Crezi ca vor zice porcii in costum "Gata,scadem pretul benzinei acum ca au pus astia afise pe masini",sincer cred ca-i doare undeva ca vrem noi taxa de inmatriculare scazuta.Atunci cand nu ne va mai fi frica de guvernul nostru atunci vom putea face ceva dar asta va mai dura ceva timp,sti cum e ca nu te duci la dentist doar atunci cand te doare maseaua deci probabil ca si noi vom face ceva atunci cand chiar o sa murim de foame la propiu.
PRIETENI ...sa va vedem maine care va strangeti !!! .....mai stau ce mai stau prin casa ..si ma duc sa caut magazine sa SKIMB 10 lei in FISE de 5 bani adica 200 de fise !!! VA ROG FRUMOS sa imi lasati si mie POMPA LIBERA nu va ingramaditi !!!

DESCOPERIRE : 15 lei NUMAI maruntis !!! ii selectez acuma urmeaza POZE !!!

Last edited by rover_cabrio; 25-12-10 at 10:28.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 10:42   #390
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

cam asa o sa platesc maine BELEAUA este ca iam numarat de vreo 3-4 ori pana sa ii pun in punga (mi-am luat si rezerva 50 bani POATE mam incurcat ) )

10 lei numai maruntis
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	AngelDoll0269.jpg
Views:	116
Size:	636.3 KB
ID:	1794374   Click image for larger version

Name:	AngelDoll0270.jpg
Views:	79
Size:	507.1 KB
ID:	1794375   Click image for larger version

Name:	AngelDoll0272.jpg
Views:	113
Size:	510.1 KB
ID:	1794376  

Click image for larger version

Name:	AngelDoll0228.jpg
Views:	112
Size:	359.0 KB
ID:	1794377  
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -