Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-10, 02:11   #361
B25AIR

Stage 2
 
B25AIR's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 29
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

e vre unul care nu a mers la protest sa inteleaga odata si odata:


NU BENZINA DIN REZERVORUL NOSTRU ESTE FONDUL PROBLEMEI, CE NU INTELEGETI? BENZINA CRESTE.......CRESTE SI PRETUL LA ALIMENTE!! CE ESTE ASA NECLAR? TOATE PRETURILE CRESC DIRECT PROPORTIONAL CU PRETUL BENZINEI ASTA E PROBLEMA!!! TOT E INFLUENTAT DIRECT DE PRETUL BENZINEI!!! cautati pe net petrom face profit intr`un an cat ar trebui sa faca in 4!!! O spun cu mana pe inima ca nu o duc deloc rau inanciar am 22 de ani si nu sunt nevoit sa lucrez, dar deja sunt prea multi bani aruncati pe fereastra!!! am ajuns sa dam pe un litru de ulei 5-6 lei e normal? ia spuneti-mi voi mie va convin preturile la alimentele de baza? am fost si eu inafara da e adevarat benzina e cam ca la noi dar noi suntem tara producatoare de combustibil!!! preturile sunt la jumatate iar nivelul de trai e dublu pe putin fata de al nostru!!!


Noi nu facem parte din aceea clasa sociala care voteaza pt un carnat si`o bere, sau iese in strada ca primeste o sapca si un tricou gratuit, dar nici din cei violenti. Consideram ca avem o forma de protest perfect legala.... uitati-va in spania ultimul protest al controlorilor de trafic si nu le-a mai zis nimeni sa emigreze in allte tari.


Suntem niste penibili ne mancam intre noi mai rau ca in triburi, lasati-ne pe noi sa facem ce vrem si nu ne mai jigniti si criticati, ca nu vrem sa fim laudati vrem doar sa facem ce ni se pare normal si ce simtim. CRACIUN FERICIT>
B25AIR is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 02:25   #362
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Dupa discutiile de asta seara, am realizat un singur lucru.
Aici, trebuie sa ai grija de tine, si cam atat.
Capitalism maxim, survival of the fittest.
Cinste voua.
Cine-o mai trage pentru altii...
Aici tre sa tragi doar cu tine, ca altfel te ia lumea la rost
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 02:35   #363
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Dupa discutiile de asta seara, am realizat un singur lucru.
Aici, trebuie sa ai grija de tine, si cam atat.
Capitalism maxim, survival of the fittest.
Cinste voua.
Cine-o mai trage pentru altii...
Aici tre sa tragi doar cu tine, ca altfel te ia lumea la rost
aprob
bau88g3 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 03:00   #364
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Singurul motiv pentru care as mai venii ar fii acela ca unii oamenii chiar vor sa faca ceva am spus UNII ca de exemplu:Sant0s,Kenzo,MDB si restu se stiu.

Mie pur si simplu mi se face greata.


Cum ma fratilor 14-15 masini?ADUNATE SI ALEA...greu...

am ajuns la concluzia ca nu merita deranjul,altii se zbat sa faca ceva si pe altii ii dor in PIX si nici acolo !

As fi preferat genul de raspunsuri DA si pentru(nu stiu sigur) direct raspunsul NU !

Inseamna ca va este "bine" asa cum este...


Spunea cineva in pagina anterioara sa plecam din tara.

Pai din moment ce tu te-ai nascut/crescut in Ro nu inteleg fenomenul de a fugii din tara.De ce sa faci asta din moment ce este tara ta natala?E mai usor sa iti bagi picioarele sa renunti decat sa faci unele lucruri pentru a schimba ceva nu?
Si cei din afara cu 100$ fac plinul si merg 3 saptamani o fi rentabil la un salariu de cel putin 1000$?Nu poti compara asa ceva in Ro sunt salarii de 4-6-8 mil,dintre care mai si mananci,mai si ai grija de tine,te mai si imbraci.Ia vedeti va ajung banii?...Cu asta am incheiat !
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 03:41   #365
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Multe pagini scrise, de curiozitate am citit tot. Muuuulte prostii debiteaza unii. Totusi unele posturi am zis ca merita o parere din partea mea.

Quote:
Originally Posted by maverick1508 View Post
Duminica propun sa trecem pe la mai multe benzinarii.
Azi am fugit cam repede, ce au zis "ah i-am speriat, am castigat".
O idee foarte buna!!! Tineti cont de ea. Stati 1h intr'o benzinarie, E DE AJUNS!!! Nu mentionati pe FB, TWIT, 4T & so on care e benzinaria vizata. (sa nu va astepte acolo BGS&BPR&...) Va adunati in X si stabiliti acolo...sau aveti gata stabilit de inainte (conducerea) si ziceti "mergem acolo!"...dupa 1h, plecati si o ardeti si la altii!!!

Tineti cont de asta

Quote:
Originally Posted by catalin266 View Post
fratii mei au am fost alturi de voi am alimentat de 50 de lei si am platit cu monezi de 10 bani la mine in tg-jiu , ce hazliu era sa o vad doamna casiera cumarand 50 de ron , de vreo 3 ori ca se incurcat , intreaba oprariune a durat 30 de minute , si se facuse o coada destul de mare in spatele meu la casierie.
Bravo frate!!! E de apreciat gestul tau!!! Totodata ieri am plecat din Bucuresti prin Afumati. La iesirea dp centura e un Petrom. (afumati acolo) Am intrat in el, stat la coada...prins pompa...alimentat INCET! IAR DUPA, pana sa platesc si sa trag masina de langa pompa (cum faceam de obicei) am luat...spalat farurile, geamurile...stopurile...numarul...era coada in spatele meu...daca era OMV faceam si o presiune mica in roti ) asa...sa mai treaca timpul. Erau niste microbuze de "transport scolar" in spatele meu care faceau o coadaaaaaa...intrat in magazin...cautat ceva de mancare...alea alea..stat la coada de la casa. AFARA, cum erau microbuzele, eu fiind undeva la o pompa din mijloc, deja era blocat accesul catre 2 pompe de dupa microbuze (adca intelegeti...ele formau cumva 1 zid) )...ies si plec. BA, MAM SIMTIT ATAT DE BINE!!! MAXIM!!! Ma jur! Am scris asta nu ca sa ma laud, ci ca sa dau 2 exemple de cum FIECARE in sinea lui (si fricos) poate PROTESTA!!! SI DA!!! O sa facem bip bip (ca ma baneaza Gabi daca ziceam excrement in argou) DACA NU SUNTEM MULTI!!! UNITI!!! NU o sa facem NIMIC!!! Daca!!! SI DOAR DACA!!! NU O SA FACEM DIN ASTA UN FENOMEN NATIONAL!!! Sa se intample astfel de lucruri in BUCURESTI, GALATI, CLUJ, DEVA, ORADEA, TIMISOARA, CONSTANTA, ROMAN, SUCEAVA!!!

LUATI EXEMPLU!!! SE POATE!!! MA JUR, SE POATE!!! Trebuie DOAR SA VRETI SA SCHIMBATI CU ADEVARAT!!! Daca o sa fim multi o sa se poata!!!

Quote:
Originally Posted by Twin16 View Post
Da ma, bateti-va cu pumnii-n piept ca ati fost acolo si ati blocat o benzinarie o ora. Acu puteti sa impartiti flegme in stanga si-n dreapta, ca deh, va e scarba de ce-i in jurul vostru. Am vazut cuvinte mari p'aici. Revolutie, EVREI... paana mea...
Cu actiuni gen platit in monezi sau "hai sa le explicam vanzatoarelor ca-i pretul prea sus si sa postam pe youtube" ati fi facut ziua de *** unui angajat care n-are absolut nici o treaba cu scopul adunarii voastre. Acu nu stiu ce ati facut voi acolo, mie doar anuntul initial mi-a zis ca mai bine stau acasa.. nu parea un protest la care as fi vrut sa particip.

Dar in loc sa va ... pe voi ca prea putini au venit, ati putea sa mai incercati o data cine stie, poate vin mai multi.

Poate se mai organizeaza vreo intalnire fara caterinca monezi 'n' shit..doar mers si alimentat cu 3 lei atat.
Prietene...cum mai zicea cineva, imagineaza'ti ca platim 20 OAMENI cu monezi!!! Le facem PRAF CASELE, totul!!! TI se pare caterinca??? Ti se pare ca nu am avea altceva mai bun de facut??? ESTI R TART!!! No offence!!!

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Am si eu niste intrebari la toti protestatarii cu venele umflate de suparare ca dau pe benzina un euro shun'pic ... Daca tot sunteti nemultumiti de salariile si conditiile din tara asta mizera de ce nu plecati sa lucrati pe salarii adevarate si sa cumparati benzina la pret real in Europa occidentala ? In loc sa filozofati pe marginea a tot felul de subiecte mai mult sau mai putin cu iz politic si social de ce nu va agitati sa gasiti metode sa va sporiti venitul ala de 800 de lei pe care il plangeti ?

Si ma mai mira un lucru ... toti va plangeti ca salariul e mic ca benzina e scumpa dar paradoxal toate marile orase si drumuri din tara asta sunt sufocate de masini ... oare categoria de oameni care chiar nu se descurca e totusi mult mai mica decat vreti voi sa para sau romanu mananca paine cu iaurt sa-si plimbe curu in masina personala, deseori cumparata cu mari sacrificii evident tot consumand painica cu sana ?

Unde sunt efectele crizei si scumpirilor ? Unde sunt zecile de mii de masini trase pe dreapta cu praful de 2 degete pe ele ? Unde sunt cluburile si carciumile care dau faliment doua pe saptamana ? Unde sunt service-urile auto fara comenzi ?

Marile orase sunt in continuare sufocate de numarul mare de masini, la inmatriculari si RAR e coada, carciumile si cluburile sunt pline, service-urile lucreaza pe baza de programare ... stau si ma intreb unde este problema ?

Eu unul astept ziua in care benzina o sa fie 10 lei/ litru iar impozitul anual 100 de milioane la motor de 2.0 ... atunci o sa fie caternica maxima ... acum doar niste zambete timide !
Nu gresesti in ce zici doar ca pui gresit problema in discutie . E parerea mea

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Dupa discutiile de asta seara, am realizat un singur lucru.
Aici, trebuie sa ai grija de tine, si cam atat.
Capitalism maxim, survival of the fittest.
Cinste voua.
Cine-o mai trage pentru altii...
Aici tre sa tragi doar cu tine, ca altfel te ia lumea la rost
Abea acum?


-----------------

REPET!!!

Nu cred ca o sa schimbam NIMIC, DACA si doar DACA o sa ramanem o sala de clasa in strada!!! Nu actionam ilegal, nu facem haos, panica, MILITAM IMPOTRIVA UNUI SCOP intr'o metoda cat se poate de LEGALA!!! 5 lei e bataie de joc!!!

O mica paranteza! Stiti strategia Coca Cola de marketing? Episodul "de ce vindeti sticla de Cola cu 5lei?" PENTRU CA LUMEA DA BANII!!! Asta a fost raspunsul celor de la Coca Cola (nu Romania)...de ce sa o facem 2 lei cand lumea da 5 lei pe ea!!!? Asa si cu benzina!!! O sa o faca 8 lei in 2 ani. DE CE??? PENTRU CA SUNTEM INDIFERENTI SI DAM BANII ASTIA!!! Pentru ca ne complacem si tara asta e ca un virus!!! Ea ne educa sa fim asa delasatori, asa "da frate...inca un necaz. LAS'O BA CA MERGE ASA"...

ASA CA!!! Veniti si voi la manifestarile astea, faceti si voi in orasul vostru la fel. Incercati sa mediatizati cat mai mult, sa atragem atentia mass media!!!


Is naiv (poate) si visez ca o sa reusim cu benzina (in timp), lumea o sa vada CA SE POATE si dupa poate o sa reusim cu altceva...si asa poate o sa schimbam ceva. E NEVOIE DE UN PRECEDENT!!! E NEVOIE DE UN EXEMPLU!!!

PENTRU CA DACA TARA ASTA E ASA ACUM!!! NU VREAU SA IMI IMAGINEZ CUM O SA FIE CAND O SA FIE COPILUL MEU DE VARSTA MEA!!!

SI DACA EU NU FAC CEVA ACUM, ATUNCI DEGEABA SA MA PLANG!!! Pentru el nu o sa mai pot schimba nimic...si atunci automat solutia ar fi instrainarea de casa...voi asta vreti? Eu nu!!!

Luati si bagati chestiile astea in cap!!! Nu's valabile doar pentru mine.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 03:41   #366
morimoto

Stage 2
 
morimoto's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 34
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Toata lumea se plange de scumpiri de ... dar la votare dati toti buzna , acum cautati solutii..... penibil
Mai traiti bine?
Veti mai trai bine ?
morimoto is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 04:03   #367
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Am si eu niste intrebari la toti protestatarii cu venele umflate de suparare ca dau pe benzina un euro shun'pic ... Daca tot sunteti nemultumiti de salariile si conditiile din tara asta mizera de ce nu plecati sa lucrati pe salarii adevarate si sa cumparati benzina la pret real in Europa occidentala ? In loc sa filozofati pe marginea a tot felul de subiecte mai mult sau mai putin cu iz politic si social de ce nu va agitati sa gasiti metode sa va sporiti venitul ala de 800 de lei pe care il plangeti ?

Si ma mai mira un lucru ... toti va plangeti ca salariul e mic ca benzina e scumpa dar paradoxal toate marile orase si drumuri din tara asta sunt sufocate de masini ... oare categoria de oameni care chiar nu se descurca e totusi mult mai mica decat vreti voi sa para sau romanu mananca paine cu iaurt sa-si plimbe curu in masina personala, deseori cumparata cu mari sacrificii evident tot consumand painica cu sana ?

Unde sunt efectele crizei si scumpirilor ? Unde sunt zecile de mii de masini trase pe dreapta cu praful de 2 degete pe ele ? Unde sunt cluburile si carciumile care dau faliment doua pe saptamana ? Unde sunt service-urile auto fara comenzi ?

Marile orase sunt in continuare sufocate de numarul mare de masini, la inmatriculari si RAR e coada, carciumile si cluburile sunt pline, service-urile lucreaza pe baza de programare ... stau si ma intreb unde este problema ?

Eu unul astept ziua in care benzina o sa fie 10 lei/ litru iar impozitul anual 100 de milioane la motor de 2.0 ... atunci o sa fie caternica maxima ... acum doar niste zambete timide !
eu am posibilitati financiare, o duc chiar bine si mi-as permite sa alimentez si 10lei/litru . Insa nu " inghit " un lucru, sa fiu furat ! Mersi
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 06:59   #368
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Am citit toate posturile de pana acum si nu imi dau seama cum unii sunt atat de nepasatori si pe langa asta mai baga si bete in roate cand vad ca se face ceva...IN ROMANIA NU MAI EXISTA SIMT CIVIC,sa ajungi sa spui ca ar trebuii sa parasim tara pentru a cumpara benzina la "pret real" care este egal cu cel din romania,cred ca ar trebuii sa iasa cat mai multi romani pe afara macar pana in Ungaria si pote asa creste gradul de civilizatie,sa nu auzi claxoane ori flashuri prin orase sau pe autostrazi chiar daca esti pe prima banda la 120 depasind un camion si din spate vine o masina de 600 de cai si sute de mii de euro,va frana si apoi va depasii fara nici macar o grimasa din partea soferului,sa mergi intr-o tara mai mica decat jumate din romania cu 10 milioane locuitori(deci baza impozitabila mica si un consum intern mic) si sa ai 1014 km autostrada in 2009 justfica pretul benzinei egal cu cel din romania...nu stiu cata lume stie dar 40% din pretul benzinei merge sub forma de taxe si accize din care si taxa de drum.
Cu cat creste pretul benzinei cu atat mai multi bani vor fi pentru risipa pentru ca asta se intampla in Romania risipa pe banii contribuabililor iar daca in alte state se ia atitudine desi aia au salarii mult mai mari decat ale noastre noi stam cu mana in san si mai si injuram de pe margine toocmai de accea transhumanta si povestea din "miorita" ne caracterizeaza ca si popor.
Istoria mincinoasa ne-a invatat sa ne umflam in pene si ne credem mari zmei insa realitatea este cu totul altfel,exact cum mi-a soptit un domn politist de la rutiera prezent ieri la protest "Romanii sunt niste curve"...am fost depasiti numeric de catre jandarmerie si politie( VA DATI SEAMA CA EI SE ASTEPTAU LA SUTE DE ZMEI DE PE 4 TUNING)in fata in Piata Victoriei desi la benzinarie cei ce spargeau seminte de pe trotuar earu mai multi dacat noi iata ca am produs o paguba importanta acelei benzinarii.
O benzinarie incaseaza in intervalul orar 07.00-20.00 cam 70 % din vanzarile unei zile,iar faptul ca am blocat statia mai mult de o ora inseamna -10%,intro tara in care grupul omv face mai mult profit dact in toate subsidiarele sale si in tara mama Austria la un loc va asigur ca daca 14 masini au reusit sa obtina acest succes premizele de viitor sunt foarte bune,a durat cel putin 10 minute sa imi numere 10 lei in monezi incurcandu-se de 2 ori DATA VIITOARE TOTI TREBUIE SA AVEM MONEZI si sa nu o lalaim la pompa ca sa intervina gibboni de la BGS sa facem noi cpada la casa sa le dam atatea monezi cat sa nu poata ei numara...santos stie ca,casierele zambeau si nu au fost deranjate de marunt chiar glumeau ca le trebuia nu cred ca le facem probleme caci banii ai primesc la ore lucrate nu la monezi numarate
Felicitari pentru toata lumea care si-a rupt cateva ore ca sa participe in ajunul craciunului,felicitari pentru bunul simt si pentru faptul ca a iesit ceva civilizat...sper ca sunteti constienti ca noi am instigat pe acest forum la o manifestatie in Piata Victoriei neautorizata si ca aveau dreptul sa blocheze accesul in acea parcare cum au facut la Craiova sau la Deva si astfel sa sparga gasca...sau dupa 5 minute dupa ce s-a adunat lumea puteau sa ne amendeze legal...multi am avut folie pe geamuri..eu personal am fost incadrat de 2 masini de politie in drumul de la Piata Victorie catre Kisselef si nu imi mergea un bec pe frana deci puteau sa ma opresca linistiti insa nu au facut-o ba chiar mi-au zambit din masina sau susotind ne-au dat dreptate,si ei sunt oameni la fel ca noi care traiesc in romania si vorba acelui parlamentar pnl ce plangea dupa saltul in gol al inginerului Tvr si spunea "cacat de tara"
Sper sa ne strangem mai multi data viitoare si macar astia care am venit sa nu ne pierdem pe parcurs.Nu uitati revolutia romana a inceput la timisoare cu un singur om László Tőkés si culmea nu era roman get beget
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 07:01   #369
MaliBuGTI

Stage 4
 
MaliBuGTI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Asta nu intelege nici morimoto, observ. Mai si stie care cu cine a votat... nu stiu de unde. Eu m-am hotarat sa nu mai vin cu argumente pt. ca unii se desteapta mai tarziu, iar daca ii contrazici inainte, e posibil ca desteptarea sa nu se mai produca, doar din cauza ambitiei prostesti (romanesti)... e un "sindrom" specific. Oricum, imi place cum toti au aceiasi placa zgariata: "La urne v-ati inghesuit! Uite pe cine ati votat, acum meritati sa suferiti! Va plangeti ca s-a scumpit benzina, luati-va masini care sa consume mai putin!" Simplu sa arunci cu vorbele astea daca nu-ti folosesti materia cenusie. Saracu`Andrei Muresanu, a incercat "subtil" prin imnul pe care l-a creat sa ne zica sa ne trezim la realitate, auzi... Desteapta-te romane! Glumeam cand am spus subtil, de fapt e foarte pe fata si direct, zici ca e facut ca pt. niste inapti care trebuie sa inteleaga cumva. Imnul asta ni s-a potrivit la revolutia din Decembrie '89 si-atat, dupa care a urmat din nou o perioada in care ne-am lasat controlati cum au vrut ei, noua fiindu-ne mai usor sa dam vina pe restul.

"Deşteaptă-te, române, din somnul cel de moarte,
În care te-adânciră barbarii de tirani!
Acum ori niciodată croieşte-ţi altă soarte,
La care să se-nchine şi cruzii tăi duşmani!"

Cred ca toti cei care ati comentat pe-aici aiurea, nici nu cunoasteti prima strofa, ca sa nu mai zic de-a doua.

"Acum ori niciodată să dăm dovezi la lume
Că-n aste mâni mai curge un sânge de roman,
Şi că-n a noastre piepturi păstrăm cu fală-un nume
Triumfător în lupte, un nume de Traian!"

Cum sa avem asa IMN si noi sa stam cu mainile in buzunar si sa aruncam cu rautati si sa gasim repede o cauza si niste vinovati... si-atat, de parca asta ar rezolva ceva ?!

Nu mai zic nimic, decat ca deabia astept sa ne vedem la urmatorul target, Duminica. Si sper ca din nou, sa apara si televiziunea/televiziunile, ca altfel nu vede nimeni ca incercam sa facem ceva.
__________________
Peugeot 206 Grand Touring Injection

Last edited by MaliBuGTI; 25-12-10 at 07:07.
MaliBuGTI is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 07:05   #370
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
bv baieti si eu va sustin din Suceava, vad ca a scazut carburanti dar foarte putin 5 bani pe litru avand in vedere ca ei in mai putin de o luna au scumpit cu peste 30 de bani....tot asa poate nesimtiti astia vor scade carburanti, dai dracu, ei vad ca in tarile din UE carburanti sunt mult mai scumpi si repede sa faca si la noi la fel....dar fratilor uitati-va ca aia din UE au salarii de mii de euro in timp ce noi murim de foame in casa cu salarul de 700ron nici macar 200 de euro....
Ps: nu conteaza fata baiat tot noi platim mai mult
Lumea nu stie avem preturi la fel ca in multe tari dezvoltate din Europa.
In Spania cea mai ieftina benzina este 1.18 euro litrul
In Austria 1.22 litrul
In romania 1.17
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 07:05   #371
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Devin rautacios dar este doar strict parerea mea.
- ce s-a revolvat cand au iesti atunci sindicatele in strada???
-ce s-a revolvat cand au iesti aia 50 000 de pupincuristi care au votat ce au votat?
Punct

In legatura cu protestu'
-Ideea in sine e buna de a aduna cati mai multi sa vada si cei de sus ca incepe sa ne cam stranga cureaua(de gat)
-Chestia cu platitul in monezi de 1 ban,5 bani nu prea este cine stie ce ca pana la urma tot bani sunt. Timpul pierdut pe seama asta cred eu ca este cam neinteresant pentru statile peco dar totusi ii "loveste"si pe ei intr-un fel.
Acum...repet Degeaba dam toti din gura daca la fapte plecam sa facem cozonac.
Ar trebuii niste iesiri mai dese si chiar daca vine politia/jandarimii/BGS-u.. sau mai stiu eu care ar trebui vb cu ei explicata situatia ca pun pariu ca si ei stau si se gandesc intr-un fel s-au altu UNDE O SA AJUNGEM cu atatea scumpiri si asemenea salarii.
Cum s-ar putea face sa se faca un protest cu autorizatie(cam aiurea suna asta dar asta e),in felul acesta o sa se adune mai multi(cred) fara frica, sa vina si presa si incet incet sa deschida capu'la toti si la aia cu Q si cu X si cu scutere.
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 07:12   #372
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Hai sa anuntam ca este OBLIGATORIU sa platim in monezi mici...am vazut ieri ca daca am lalait-o mult la pompa a venit bgs-ul sa inchida statia a fost foarte bine caci statia a ramas inchisa mult dupa ce am plecat noi,dar asta ar fi de preferabil sa o faca cand deja noi am terminat...eu am fost cel ce a platit in monezi iar operatiunea de numarare a durat foarte mult fiind repetata de casiera de 2 ori caci pierduse sirul....daca toti vom platii in monezi vom face o mare coada la casa si nu va fi nevoie sa se inchida statia,sa cheme GIBONII ori noi sa exageram la curatatul geamurilor
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 07:45   #373
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

in primul rand, organizatorul de protest (cel care depune cererea la primarie) isi asuma intreaga raspundere pentru tot ce se intampla in perioada respectiva. e cineva dispus sa plateasca pentru ce pot face altii?
pe de alta parte, e mult mai eficient dupa parerea mea protestul la benzinarii.
o idee ar fi ca la intrarea in benzinarie cineva sa afiseze un mesaj de genul: protest impotriva pretului, desfasurat intre orele xx-yy. astfel, clientii care vor sa alimenteze sa stie despre ce e vorba si se pot alatura sau alege o alta benzinarie daca se grabesc

Last edited by cosmin_cosmin_1; 25-12-10 at 07:58.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 07:57   #374
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by cosmin_cosmin_1 View Post
in primul rand, organizatorul de protest (cel care depune cererea la primarie) isi asuma intreaga raspundere pentru tot ce se intampla in perioada respectiva. e cineva dispus sa plateasca pentru ce pot face altii?
pe de alta parte, e mult mai eficient dupa parerea mea protestul la benzinarii
si asta cu benzinaria e OK...dar trebuie un inceput.
eu nu cred ca ca cineva o sa pateasca ceva atata timp cat ne cunoastem pana la urma sa fie o "ďesire" nu lupta de strada
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 07:58   #375
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

daca ai pretentii sa vina multa lume, mai ales de pe net, n-ai cum sa-i cunosti pe toti. pot fi si instigatori printre voi. gandeste-te ce s-ar intampla daca, sa zicem, unul din angajatii firmelor de paza imbracat in civil, ar lua un pietroi si ar arunca in masina politiei.

Last edited by cosmin_cosmin_1; 25-12-10 at 08:01.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -