Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 24-12-10, 22:30   #346
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

COSMIN_COSMIN ....daca tu esti Roman ....ai BANI da ?? asta nu inseamna ca ceilalti 4 din 5 romani care traiesc la un NIVEL minim de trai au aceleasi POSIBILITATI ca tine !! DACA NOI astia clasa MEDIE tinem aproape ..VOI astia de SUS de ce nu tineti cu noi si nu ne dati dreptate ???

INTREBARE : dintrun salatiu de 800 lei IMPOZABIL ....+ prietena si ..NU COPIL un catel in casa si o masina ....

din 800 BANUIESC ca ramai cu 650-700 lei ..da ? 100-150 lei dai si tu la ...intretinere POATE stai cu chirie ...mai dai la Lumina ....abonament la TV , telefon ..INTERNET da ???

....mai ramai SA ZICEM cu ...500 lei ....TREBUIE sa iesi si tu cu PRIETENA la un suc , o pizza CEVA in oras , trebuie sa mai skimbi si tu CIORAPII si un tricou pe tine ....DA , pe langa asta mai ai un CATEL care ala nu mananca paine GOALA ...trebuie sa ii iei si lui GRAUNTE ....acolo in fiecare SAPTAMANA si niste OASE de la macelarie sa le fierbi ??? CORECT ???

sa zicem ca ....ramai cu 300 LEI !!!
din astia 300 lei TREBUIE sa bagi benzina care e 4,9 lei LITRU ..ca daca tot AVEM masini nu le tinem in fata casei sa ne uitam la ele ..SA SPUNEM ca bagi ..30 litri pe Luna POATE mai mult MAI scade 140 lei ...SA SPUNEM

ramai cu 140 lei da ??? ALIMENTAREA de mancare IN CASA ??? din ce faci ? traiesti cu 140 lei ??? 30 de zile ??? sa mananci de 5 lei ??? cam cat mananca si masina ??

ACUMA spunemi tu DACA am calculat GRESIT salariu de 800 lei ????

EU nu muncesc din SEARA de 31-12-2009 DAR ma descurc BINE si totusi si pentru mine este GREU !!!

si am uitat sa specific? TIGARI (daca fumezi) , cafea , un cappucino ? un pachet de mancarica la servici ???
daca EU GRESESC in treaba asta numai pun un COMMENT AICI !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322

Last edited by rover_cabrio; 24-12-10 at 22:33.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 22:34   #347
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Acum am ajuns si eu acasa si am stat sa citest toate posturile de azi.
Felicitari tuturor celor care au venit azi (si cei din Bucuresti si cei din tara - ca am inteles ca s-au mai strans).
Multumim celor care ne-au "sustinut" din fata monitoarelor ... cred ca fara ei nu am fi reusit.
Data viitoare cand se va mai organiza asa ceva,cei care fac cerere lu taticu` in cursu saptamanii sa-i dea si lui masina vineri seara sa impresioneze sa treaca la mentiuni ca vrea sa utilizeze masina si in scopul de a merge la un astfel de protest (ca nu e in fiecare zi).
Santos, stai linistit, ca nu ai cu cine sa-ti bati capu. Sa spunem ca acum nu au putut venii multi ca a fost craciunu,sarbatori,etc. Poate data viitoare nu va mai fi nimic si nu vor mai lipsii.
@cosmin_cosmin_1: daca la voi in valcea e benzina ieftina spune-ne si noua, poate cumparam si noi de la voi! sau daca tu ai banii de ii intorci cu lopata si nu te intereseaza cat costa benzina, abtine-te de la comentarii rele asupra celor care se lupta sa faca ceva pentru toti ceilalti din fata monitoarelor.
__________________
ggd_87 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 22:36   #348
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Ok... Santos are motor de 4 litri si resimte scumpirea benzinei... ca deh... e "sarac" si "mandru" ca are litraj mare... Da' cum se face ca resimt si eu scumpirea benzinei cu o "bicicleta" de motor: 0.8l?

Asta ca sa va faceti o parere ca cilindreea nu are nicio treaba cu scumpirea benzinei!

Mmmmm?!

Reveniti cu picioarele pe pamant mai baieti!

Edit: punct... va citesc, dar nu imi mai obosesc degetele!

Last edited by Mustang; 24-12-10 at 22:39.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 22:42   #349
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

APROPO !!! VAD CA AU APARUT MAI MULTI UTILIZATORI PE FORUM ACUMA !!!

DUMINCA ACEASTA 26.12.2010 VA AVEA LOC URMATOAREA INTALNIRE la care SPERAM sa ne strangem MAI MULTI !!! parcarea de la GARA BANEASA !!!

rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 22:42   #350
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Următoarea întâlnire va fi la Fântâna Mioriţa ..mergem în benzinărie şi blocăm benzinăria fără să creem probleme.
Trebuie să fim cel puţin 40 de maşini de data asta , câteva maşini alimentează într-un timp cat mai lung posibil preferabil 20-30 de minute , ceilalţi şoferi creeaza coadă şi aşteaptă astfel încât adevăraţii clienţi să nu aibă acces. Cei ce alimentează , alimentează suma de 10 lei după care intră în benzinărie si platesc, preferabil in monede mici gen 10 bani 50 de bani. Filmeaza toata faza. Filmele/Pozele sunt apoi urcate pe youtube , date mai departe , teoretic vestea se răspândeşte şi asta se va întâmpla în curând în toată ţara, iar apoi vor fi obligaţi să scadă preţul.


Link Ştire Realitatea
bv baieti si eu va sustin din Suceava, vad ca a scazut carburanti dar foarte putin 5 bani pe litru avand in vedere ca ei in mai putin de o luna au scumpit cu peste 30 de bani....tot asa poate nesimtiti astia vor scade carburanti, dai dracu, ei vad ca in tarile din UE carburanti sunt mult mai scumpi si repede sa faca si la noi la fel....dar fratilor uitati-va ca aia din UE au salarii de mii de euro in timp ce noi murim de foame in casa cu salarul de 700ron nici macar 200 de euro....
Ps: nu conteaza fata baiat tot noi platim mai mult
__________________
Toyota yaris 2005 1.3 87hp Ex:sold

Golf V 2004 1.6 102hp Ex:sold

Audi A3 2006 2.0tdi 140hp Ex:sold

To be continued.....

Last edited by flow87; 24-12-10 at 22:45.
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 22:45   #351
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Aici este link-ul pentru următoarea întâlnire CLICK
DTH is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 23:03   #352
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Chiar nu contează ce cilindree ai!
Ei scumpesc benzina/motorina pentru că au văzut că le merge şi limita de suportabilitate la români este a dracu' de mare.

Observ că nu puteţi purta o discuţie civilizată fără să vă trimiteţi colegii prin organele genitale şi alte alea...Mai multă decenţă ar fi apreciată!

Este de apreciat ceea ce aţi făcut astăzi în Bucureşti!

Pasiunea pentru auto ne uneşte! Nu lăsaţi arfele şi figurile să ne învrăjbească!

P.S Dacă sunt şi useri din Călăraşi pe aici şi ar dori să repetăm şi noi acţiunea, aş participa cu plăcere!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 23:04   #353
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Chiar nu contează ce cilindree ai!
Ei scumpesc benzina/motorina pentru că au văzut că le merge şi limita de suportabilitate la români este a dracu' de mare.

Observ că nu puteţi purta o discuţie civilizată fără să vă trimiteţi colegii prin organele genitale şi alte alea...Mai multă decenţă ar fi apreciată!

Este de apreciat ceea ce aţi făcut astăzi în Bucureşti!

Pasiunea pentru auto ne uneşte! Nu lăsaţi arfele şi figurile să ne învrăjbească!

P.S Dacă sunt şi useri din Călăraşi pe aici şi ar dori să repetăm şi noi acţiunea, aş participa cu plăcere!
initiaza.
tre sa fie 20 de masini din calarasi pe forum
si daca nu sunt
aveti vecini.
aveti prieteni.

as aprecia daca nu ai sterge mizeriile de aici.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 23:04   #354
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

VARIANTE de plata a BENZINEI de 10 ron !!!

1: 200 de fise a 5 bani = 10 lei
2: 100 de fise a 10 bani = 10 lei
3: 100 fise a 5 bani + 50 a 10 bani = 10 lei
4: 150 de fise a 5 bani + 25 a 10 bani = 10 lei

DACA faceam treaba asta 16 MASINI da in BENGA benzinaria aia , skimba casa de marcat !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 23:06   #355
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Chiar nu contează ce cilindree ai!
Ei scumpesc benzina/motorina pentru că au văzut că le merge şi limita de suportabilitate la români este a dracu' de mare.

Observ că nu puteţi purta o discuţie civilizată fără să vă trimiteţi colegii prin organele genitale şi alte alea...Mai multă decenţă ar fi apreciată!

Este de apreciat ceea ce aţi făcut astăzi în Bucureşti!

Pasiunea pentru auto ne uneşte! Nu lăsaţi arfele şi figurile să ne învrăjbească!

P.S Dacă sunt şi useri din Călăraşi pe aici şi ar dori să repetăm şi noi acţiunea, aş participa cu plăcere!
NORMAL ca participati ca daca tin minte si tu ai cam 4 masini !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 23:06   #356
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Am si eu niste intrebari la toti protestatarii cu venele umflate de suparare ca dau pe benzina un euro shun'pic ... Daca tot sunteti nemultumiti de salariile si conditiile din tara asta mizera de ce nu plecati sa lucrati pe salarii adevarate si sa cumparati benzina la pret real in Europa occidentala ? In loc sa filozofati pe marginea a tot felul de subiecte mai mult sau mai putin cu iz politic si social de ce nu va agitati sa gasiti metode sa va sporiti venitul ala de 800 de lei pe care il plangeti ?

Si ma mai mira un lucru ... toti va plangeti ca salariul e mic ca benzina e scumpa dar paradoxal toate marile orase si drumuri din tara asta sunt sufocate de masini ... oare categoria de oameni care chiar nu se descurca e totusi mult mai mica decat vreti voi sa para sau romanu mananca paine cu iaurt sa-si plimbe curu in masina personala, deseori cumparata cu mari sacrificii evident tot consumand painica cu sana ?

Unde sunt efectele crizei si scumpirilor ? Unde sunt zecile de mii de masini trase pe dreapta cu praful de 2 degete pe ele ? Unde sunt cluburile si carciumile care dau faliment doua pe saptamana ? Unde sunt service-urile auto fara comenzi ?

Marile orase sunt in continuare sufocate de numarul mare de masini, la inmatriculari si RAR e coada, carciumile si cluburile sunt pline, service-urile lucreaza pe baza de programare ... stau si ma intreb unde este problema ?

Eu unul astept ziua in care benzina o sa fie 10 lei/ litru iar impozitul anual 100 de milioane la motor de 2.0 ... atunci o sa fie caternica maxima ... acum doar niste zambete timide !
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 23:10   #357
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Am si eu niste intrebari la toti protestatarii cu venele umflate de suparare ca dau pe benzina un euro shun'pic ... Daca tot sunteti nemultumiti de salariile si conditiile din tara asta mizera de ce nu plecati sa lucrati pe salarii adevarate si sa cumparati benzina la pret real in Europa occidentala ? In loc sa filozofati pe marginea a tot felul de subiecte mai mult sau mai putin cu iz politic si social de ce nu va agitati sa gasiti metode sa va sporiti venitul ala de 800 de lei pe care il plangeti ?

Si ma mai mira un lucru ... toti va plangeti ca salariul e mic ca benzina e scumpa dar paradoxal toate marile orase si drumuri din tara asta sunt sufocate de masini ... oare categoria de oameni care chiar nu se descurca e totusi mult mai mica decat vreti voi sa para sau romanu mananca paine cu iaurt sa-si plimbe curu in masina personala, deseori cumparata cu mari sacrificii evident tot consumand painica cu sana ?

Unde sunt efectele crizei si scumpirilor ? Unde sunt zecile de mii de masini trase pe dreapta cu praful de 2 degete pe ele ? Unde sunt cluburile si carciumile care dau faliment doua pe saptamana ? Unde sunt service-urile auto fara comenzi ?

Marile orase sunt in continuare sufocate de numarul mare de masini, la inmatriculari si RAR e coada, carciumile si cluburile sunt pline, service-urile lucreaza pe baza de programare ... stau si ma intreb unde este problema ?

Eu unul astept ziua in care benzina o sa fie 10 lei/ litru iar impozitul anual 100 de milioane la motor de 2.0 ... atunci o sa fie caternica maxima ... acum doar niste zambete timide !
NU TE CONDAMN , ai dreptate aici ..dar stim cu totii ca 4 romani din 5 traiesc VAI de EI , tu faci parte din al 5 lea !!! GLUMESC sa nu o iei in nume de rau tu stii !!

DAR daca noi nu incercam sa facem ceva ...O SA IESI TU in locul nostru ??/ toate au inceput !!

ELIBERAREA a inceput la TImisoara si a durat pana la BUCURESTI !!
asa incepe la Bucuresti ....TENTATIVA de eliberare si trebuie sa se raspandeasca ACEST OBICEI peste tot in TARA !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 23:14   #358
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Nu va inteleg, pe bune...
Plecati voi, dar prin plecat nu se rezolva nimic, decat pentru voi, dar pentru restul (rude,copii,prieteni) , nu!
Sincer, s-a deviat mult de la subiect, iar lumea ar trebui sa gaseasca aici informatii legate de protest nu certuri intre participanti si gica contra.
Mai bine ati colabora, sa cautam idei mai bune de protest, ori imbunatatirea celor actuale, pentru a ajunge la rezultatul dorit. Dar voi nuuu, stiti doar sa criticati ! De parca nu suntem toti implicati in problema asta.
...
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 01:12   #359
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Cine mai sare calul cu expresii triviale primeşte ban (nu monedă, ci restricţie la forum), indiferent de persoana în cauză !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 01:38   #360
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Tin sa multumesc celor prezenti la "intalnirea de azi":EvLSant0s,MillionDollarBaby,rover_cabrio,DanSGH,B mwaldo,MaliBuGTI,Mustang(si hai sa incercam sa il aducem si pe Dan cu KIA),Kenzo,maverick1508,B25AIR,ggd_87,baietii cu scuterul si poate mai sunt persoane pe care le-am omis dar TOT RESPECTUL !!!Sper ca a-ti fost informati de urmatoarea "intalnire" :
https://www.facebook.com/event.php?eid=132931593433733
Cei care au criticat sau au comentat negativ:
cosmin_cosmin_1
Ford_V6
Twin16
darck_angel64,
ar fi bine sa numai incercati sa puneti "bete in roate" celor care vor sa va fie bine si sa mergeti la munte sau la mare cu un plin de cateva zeci de RON!Totodata respectati pe cei care in '89 au "cazut la datorie" ca voi si familiile vostre sa o duceti mai bine!Daca voi nu vreti,nu puteti sau incercati sa faceti ceva dar nu reusiti macar nu "omorati" si pe cei care incearca si poate reusesc!Au fost foarte multi care spuneau ca vor veni dar s-a dovedit ca neseriozitatea e boala din batrani!Oricum multi dintre ei au "frigiderul plin" acum!Sper sa insistam cu ceea ce s-a intamplat azi si in final sa reusim!Cum zicea cineva:daca nu reusim,macar stim ca am incercat(dar nu e nimic rau in a persevera).Recunosc sincer,azi tremuram de emotii(am scapat si tigarile pe jos)la cat fierbea sangele in mine dar cand am vazut ca suntem "o echipa de fotbal fara suporteri" imi venea sa ii fac guler camera video politistului de la Victoriei!Craciun fericit,sarbatori fericite si poate un 2011 mai bun pentru toti!!!

Last edited by bau88g3; 25-12-10 at 02:05.
bau88g3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -