Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-10, 16:17   #61
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
am gandit pana acum cu capu, cu ce m-am ales ? cu multa multa frustrarea(gandeam ca tine,n-o sa se schimbe nimic,nu ies,nu merg,nu fac,am realizat ca n-o sa faca NIMENI altcineva NIMIC pentru tine si ca daca vrei ceva ptr tine tre sa faci tu cu mana ta) tu continui sa gandesti cu capu si stai acasa, daca ai gandi cu inima, ai face ceva,nu zic sa nu gandim deloc chestia asta, DIMPOTRIVA, imi doresc sa fie CALCULATA perfect, dar nu se poate de unu singur, d`aia tre sa ajutati, macar c-o idee,nu sa criticati ce fac altii si sa ziceti,ah eu stau acasa, vino c-o propunere,si facem.
bun ?

p.s: daca gandesti prea mult cu capu nu faci nimic, ca intervine frica, iar frica, te opreste.
uneori mai tre sa faci si altfel, corect?
hai vino c-o propunere buna ca s-o dam la pace
scoate din calcul autorizatia de protest ca nu se duce nimeni sa ia nici o autorizatie.


crezi ca mie imi convine sa dau 5 lei pe litru la benzina ???? sau tu crezi ca mie imi convine ca mi-au luat 1000 euro pe taxa de imatriculare anul trecut ? nu imi convine chiar deloc insa prefer sa astept momentul potrivit pt o chestie dinasta plus ca nu sunt eu genul de om sa gandeasca o lovitura de stat ( trebuie sa reecunoastem ca doar asa poti schimba ceva )...cand o sa fie toata lumea hotarata da dom'le iesim si le rupem capul , deageaba te superi pe mine si ma jignesti dar planul asta eu zic ca e fix nimic , nu vei rezolva nimic asa , nu o sa ajunga pana la tinta glontul asta si in plus risti foarte mult


hai sa iti mai zic o chestie de ce nu prefer o chestie dinasta acum , tocmai acum cand base s-a aapucat de treaba adica sa dea afara rahatii aia de functionari lumeeeeeee in ce tara traim ca de 20 de ani in plm in loc de 1 milion de functionari noi avem 10 milioane , voi chiar nu vedeti ca pana acum au fost 10 pe un loc ? ca banii nostrii sau dus la ei ? am platit 9 functionari care frecau menta in tot acest timp ...suntem datori la fmi neam de neamul nostru si din cauza cui ? a sugaciului de iliescu rahatul ala libidinos care a bagat romania in pamant iliescu , nastase si tariceanu mami lor , la aia trebuie mers si rupt capu , suntem in U E toate preturile trebuie sa fie la fel ca la ceilalti , toate se calculeaza in euro dar salariile sunt in lei de ce ? deaia ca suntem bagati in datorii pana peste cap , datorii facute de gunoiul de iliescu de care romanul a fost privat sa afle . Chiar daca ma deranjeaza toate cresterile astea de preturi consider ca guvernul actual si presedintele trebuie lasat sa isi faca treaba , il vad ca pe un rau necesar
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 17:06   #62
deniel
Dacia Driver

Stage 5
 
deniel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 677
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Pot sa vin cu duba la protest?
deniel is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 17:08   #63
zahharia

Stage 3
 
zahharia's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 126
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

PREZENT !
zahharia is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 17:16   #64
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Veniti cu ce vreti ! Chiar si pe jos ! Conteaza sa fim cat mai multi !
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 17:24   #65
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
crezi ca mie imi convine sa dau 5 lei pe litru la benzina ???? sau tu crezi ca mie imi convine ca mi-au luat 1000 euro pe taxa de imatriculare anul trecut ? nu imi convine chiar deloc insa prefer sa astept momentul potrivit pt o chestie dinasta plus ca nu sunt eu genul de om sa gandeasca o lovitura de stat ( trebuie sa reecunoastem ca doar asa poti schimba ceva )...cand o sa fie toata lumea hotarata da dom'le iesim si le rupem capul , deageaba te superi pe mine si ma jignesti dar planul asta eu zic ca e fix nimic , nu vei rezolva nimic asa , nu o sa ajunga pana la tinta glontul asta si in plus risti foarte mult


hai sa iti mai zic o chestie de ce nu prefer o chestie dinasta acum , tocmai acum cand base s-a aapucat de treaba adica sa dea afara rahatii aia de functionari lumeeeeeee in ce tara traim ca de 20 de ani in plm in loc de 1 milion de functionari noi avem 10 milioane , voi chiar nu vedeti ca pana acum au fost 10 pe un loc ? ca banii nostrii sau dus la ei ? am platit 9 functionari care frecau menta in tot acest timp ...suntem datori la fmi neam de neamul nostru si din cauza cui ? a sugaciului de iliescu rahatul ala libidinos care a bagat romania in pamant iliescu , nastase si tariceanu mami lor , la aia trebuie mers si rupt capu , suntem in U E toate preturile trebuie sa fie la fel ca la ceilalti , toate se calculeaza in euro dar salariile sunt in lei de ce ? deaia ca suntem bagati in datorii pana peste cap , datorii facute de gunoiul de iliescu de care romanul a fost privat sa afle . Chiar daca ma deranjeaza toate cresterile astea de preturi consider ca guvernul actual si presedintele trebuie lasat sa isi faca treaba , il vad ca pe un rau necesar
nu le cere nimeni sa plece de la putere, sa termine cu taxa asta si cu pretul asta de rahat, atat
iti dau dreptate..
insa nu rezolvi nimic stand, asteptand,ca cineva sa faca ceva..
tre sa faci
TU !
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 17:28   #66
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

"Orice ai face in viata este nesemnificativ , dar este foarte important sa faci ceva pentru ca , nimeni nu va face.."

maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 17:35   #67
energie

Stage 3
 
energie's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 127
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
crezi ca mie imi convine sa dau 5 lei pe litru la benzina ???? sau tu crezi ca mie imi convine ca mi-au luat 1000 euro pe taxa de imatriculare anul trecut ? nu imi convine chiar deloc insa prefer sa astept momentul potrivit pt o chestie dinasta plus ca nu sunt eu genul de om sa gandeasca o lovitura de stat ( trebuie sa reecunoastem ca doar asa poti schimba ceva )...cand o sa fie toata lumea hotarata da dom'le iesim si le rupem capul , deageaba te superi pe mine si ma jignesti dar planul asta eu zic ca e fix nimic , nu vei rezolva nimic asa , nu o sa ajunga pana la tinta glontul asta si in plus risti foarte mult


hai sa iti mai zic o chestie de ce nu prefer o chestie dinasta acum , tocmai acum cand base s-a aapucat de treaba adica sa dea afara rahatii aia de functionari lumeeeeeee in ce tara traim ca de 20 de ani in plm in loc de 1 milion de functionari noi avem 10 milioane , voi chiar nu vedeti ca pana acum au fost 10 pe un loc ? ca banii nostrii sau dus la ei ? am platit 9 functionari care frecau menta in tot acest timp ...suntem datori la fmi neam de neamul nostru si din cauza cui ? a sugaciului de iliescu rahatul ala libidinos care a bagat romania in pamant iliescu , nastase si tariceanu mami lor , la aia trebuie mers si rupt capu , suntem in U E toate preturile trebuie sa fie la fel ca la ceilalti , toate se calculeaza in euro dar salariile sunt in lei de ce ? deaia ca suntem bagati in datorii pana peste cap , datorii facute de gunoiul de iliescu de care romanul a fost privat sa afle . Chiar daca ma deranjeaza toate cresterile astea de preturi consider ca guvernul actual si presedintele trebuie lasat sa isi faca treaba , il vad ca pe un rau necesar
Eeee tu esti unul din aia "5 milioane" care l-a votat pe marinar si nu stii cum sa ne-o zici... Sunt de acord cu tine ca trebuie calcati pe cap, dar atat...


On: daca va saturati sa mergeti cu masinile incercati sa blocati o strada in mod legal trecand pe trecerea de pietoni incontinuu, asa a protestat tatal meu acum ceva ani de au blocat centura la noi si nu au avut ce sa le faca
__________________
energie is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 18:00   #68
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by energie View Post
Eeee tu esti unul din aia "5 milioane" care l-a votat pe marinar si nu stii cum sa ne-o zici... Sunt de acord cu tine ca trebuie calcati pe cap, dar atat...


On: daca va saturati sa mergeti cu masinile incercati sa blocati o strada in mod legal trecand pe trecerea de pietoni incontinuu, asa a protestat tatal meu acum ceva ani de au blocat centura la noi si nu au avut ce sa le faca
Asta cu protestu cu trecerea de pietoni e ca si la fel ca cea cu sensul giratoriu, ca te poti invarti de cate ori vrei prin el toata ziua pt ca in lege nu scrie nicaieri ca o poti face doar de X ori pe zi sau etc, si toti ceilalti participanti la trafic trebuie sa iti dea prioritate pt ca tu te afli deja in sens (o alta idee de protest).
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 18:25   #69
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

am fost prezent pe 13 decembrie 2008 la mitingul pt micsorarea taxei.....si voi fi si acum....daca stati acasa nu rezolvati nimic....ei or sa-si vada in continuare de treaba....tot ce se intampla e doar din vina noastra...pt ca suntem niste lasi...si tacem si inghitim rahaturile lor.....
...TREZITI-VA!!!..pt ca de la anu' nu o sa mai aveti nici aia 15 lei sa bagati benzina...va bate gandul sa dati tunuri in peco...si va e frica de un protest? si de o amenda...doua?....
....cine nu vine...sa stea acasa sa stranga cureaua...sa o stranga tare...pana i-or sarii ochii din cap...si sa stea sa accepte toate rahaturile astea...
...oare nu vedeti in ce hal e Romania?...ca nici daca se chinuiau nu aveam atatea paradoxuri!!!!!
__________________
new cali in town
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 18:42   #70
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

o sa incerc sa fiu si eu prezent,o sa incerc sa conving cat mai multi prieteni sa vina,chiar este o idee buna,dar eu ridic alta problema:cati credeti ca o sa fim,100-150,nu cred ca e treaba asa;ce credeti ca o sa zica porci care stau pe scaune din piele:"lasa mah ca se plictisesc si ei odata,nu ne batem capu cu o mana de prosti".dar i-a sa ne strangem 1.000,dar hai sa iesim sa protestam in toate marile orase concomitem,atunci chiar o sa punem probleme si atunci singura solutie o sa fie rezolvare problemelor...
eu unu zic ca se poate macar o data sa fim solidari cu toti daca chiar vrem o schimbare...deci si cei din alte orase protestati in fata prefecturilor,sedii de partide etc...si cand aveti ocazia aduci vb de acest protest si rudelor,vecinilor,cunoscutilor,etc.
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 18:46   #71
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

nu asa frate .....trebuie propaganda , eventual liderii cluburilor legale sa faca , comunicate de presa ...sunt gratuite la radio si in presa , eventual cu ceva pile si la televiziunea locala .....foarte multi doritori nu vor afla pt ca nu au nici o legatura cu forumistii .....asa la tv local se poate pune un anunt ...stiti cum sunt alea de la mica publicitate la tv , ceva de genul ala
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 18:48   #72
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Haideti da-ti de veste tuturor cluburilor , mai sunt 5 zile e timp sa se stranga lume !
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 19:00   #73
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
nu asa frate .....trebuie propaganda , eventual liderii cluburilor legale sa faca , comunicate de presa ...sunt gratuite la radio si in presa , eventual cu ceva pile si la televiziunea locala .....foarte multi doritori nu vor afla pt ca nu au nici o legatura cu forumistii .....asa la tv local se poate pune un anunt ...stiti cum sunt alea de la mica publicitate la tv , ceva de genul ala
cel mai bun mijloc de propaganda ramane tot modul de exprimare oral:"frate am auzit ca pe dat de.... se faca un miting ptr a ieftini benzina...ce zici"si tot asa sa vezi ca intr-o singura zi cati oameni afla,probelma e cati or sa vina?trebuiesc si convinsi cumva.
la noi problema e ca de la revolutia aia mincinoasa cand uni au dat lovitura de stat ptr a profita niste oameni mic si fricosi(cati nu au devenit milionari dupa urma revolutiei si cati dintre ei nu sunt bagati in politica printr-un mijloc sau altu...iti zic eu ca 99%)de atunci romanu si-a bagat ceva in ele de demonstarti si proteste si s-a invatat sa rabde decat sa mai miste ceva ptr binele lor.
crezi ca revolutia a fost un succes total?spune-mi tu traim intr-o democratie deplina?ni se respecta drepturile fundementale democratice?crezi ca am facut bine ca am uitat complet vremurile comuniste(sau cum le numeste tatal meu epoca amintirile)?hai sa iti zic eu parerea mea:trebuia asimilat tot ce a mers in comunism(ma refer la agricultura,industria petroliera,drepturile familiei,si am dat doar cateva exemple)cu democratia care o asteptam de cand ii asteptam pe americani si iti zic eu ca dupa 20 de ani eram mai tari ca germani(si stim cu toti ce au facut germani nu?si nu i-a persecutat nimeni)
si sa sti ca ai si tu dreptate in leg cu faptul ca nu mai avem lideri,asta asa este...dar sa ne gandim ca liderii se nasc din sustinere
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 19:11   #74
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by roby wws View Post
cel mai bun mijloc de propaganda ramane tot modul de exprimare oral:"frate am auzit ca pe dat de.... se faca un miting ptr a ieftini benzina...ce zici"si tot asa sa vezi ca intr-o singura zi cati oameni afla,probelma e cati or sa vina?trebuiesc si convinsi cumva.
la noi problema e ca de la revolutia aia mincinoasa cand uni au dat lovitura de stat ptr a profita niste oameni mic si fricosi(cati nu au devenit milionari dupa urma revolutiei si cati dintre ei nu sunt bagati in politica printr-un mijloc sau altu...iti zic eu ca 99%)de atunci romanu si-a bagat ceva in ele de demonstarti si proteste si s-a invatat sa rabde decat sa mai miste ceva ptr binele lor.
crezi ca revolutia a fost un succes total?spune-mi tu traim intr-o democratie deplina?ni se respecta drepturile fundementale democratice?crezi ca am facut bine ca am uitat complet vremurile comuniste(sau cum le numeste tatal meu epoca amintirile)?hai sa iti zic eu parerea mea:trebuia asimilat tot ce a mers in comunism(ma refer la agricultura,industria petroliera,drepturile familiei,si am dat doar cateva exemple)cu democratia care o asteptam de cand ii asteptam pe americani si iti zic eu ca dupa 20 de ani eram mai tari ca germani(si stim cu toti ce au facut germani nu?si nu i-a persecutat nimeni)
si sa sti ca ai si tu dreptate in leg cu faptul ca nu mai avem lideri,asta asa este...dar sa ne gandim ca liderii se nasc din sustinere


ai dreptate
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 19:13   #75
rizea.vlad

Stage 3
 
rizea.vlad's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 161
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by maverick1508 View Post
Veniti cu ce vreti ! Chiar si pe jos ! Conteaza sa fim cat mai multi !
Foarte adevarat!
O sa fiu prezent cu inca 20 de tovarasi!
rizea.vlad is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -