Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-10, 14:45   #46
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
protestul nu are autorizatie cum nici ei nu au autorizatie sa fure cat fura.
daca va e frica stati acasa, de fricosi n-avem nevoie
daca sunteti din alte orase decat bucuresti,faceti la voi in oras, nu veniti in bucuresti, decat daca sunteti aproape, gen ploiesti si etc.
la noi chiar s'a vorbit despre asta ,dar cel mai bine e sa fie facut cand e mai cald.
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 14:56   #47
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
la noi chiar s'a vorbit despre asta ,dar cel mai bine e sa fie facut cand e mai cald.


EvLSant0S ...de ce nu le spui celorlalti ce poate rezulta de pe urma acestui protest ? ....amenzi , dosare penale ...etc ...nu fiti tampiti si nu actionati asa dupa impuls pt ca se poate termina fara succes si chiar urat pt voi , nu zic ca nu trebuie facut ceva ba dimpotriva daca as stii ca am putea face ce au facut grecii, francezii. italienii ....adica o adevarata revolta care sa duca la o schimbare as fi in prima linie ,,,,dar decat sa merg sa fac dansul pinguinului si sa blochez cateva benzinarii si sa ma aleg cu vreun dosar sau amenzi fara sa fi schimbat ceva in tara asta mai bine stau acasa
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:11   #48
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
la noi chiar s'a vorbit despre asta ,dar cel mai bine e sa fie facut cand e mai cald.
glumesti, nu ? sa-l facem cand e cald ?
Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
EvLSant0S ...de ce nu le spui celorlalti ce poate rezulta de pe urma acestui protest ? ....amenzi , dosare penale ...etc ...nu fiti tampiti si nu actionati asa dupa impuls pt ca se poate termina fara succes si chiar urat pt voi , nu zic ca nu trebuie facut ceva ba dimpotriva daca as stii ca am putea face ce au facut grecii, francezii. italienii ....adica o adevarata revolta care sa duca la o schimbare as fi in prima linie ,,,,dar decat sa merg sa fac dansul pinguinului si sa blochez cateva benzinarii si sa ma aleg cu vreun dosar sau amenzi fara sa fi schimbat ceva in tara asta mai bine stau acasa
spune-le tu,cat stai acasa,spune-le...
daca tot suferi ca ai fi in prima linie, si sunt convins ca n-ai face asta, de ce nu imparti din cunostintele tale si ajuti la o mai buna organizare a protestului asta,m-am saturat de voi,tastaturistilor, stati si comentati ce fac altii da voi nu faceti nimic,stati acolo linistit, sa va stea porcu-n gat pe 24.
daca mergem toti, n-au ce sa ne faca, daca sunt basiti ca voi care tot gasesc motive sa nu vina ca e friguts si ne ingheata nasu si n-avem autorizatie si alte mizerii d`astea,n-o sa iasa nimic, si singurii vinovati o sa fiti voi,cei care n-ati venit, eu o sa fiu linistit si impacat cu gandul ca am incercat, dar n-am avut cu cine, de ce ? pentru ca sunteti niste pisde si stati in cur si inghititi cat vi se da.
neam de curve...
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:12   #49
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Acasa sa stati, bravo voua! NOT!

Pentru ce dosare si amenzi ? Pentru ca parchezi masina plina de afise si pancarte intr-o parcare la Victoriei ? Pentru ca pleci dupaia la plimbare prin centru cu avarii ? Pentru ca opresti sa alimentezi ?

El a dat acolo un exemplu de desfasurare si repede il criticati, dar idei mai bune din partea voastra nema !

Ce vedeti voi la stiri in alte tari, aia au cerut autorizatie si le-a fost frica de dosare ? Nu, au fost uniti si au facut treaba ! Nu ca astia de pe aici care nici macar nu apreciati ca cineva se zbate pentru fundul vostru care sta in canapea la caldurica si arunca cu noroi in cine apuca. Eventual cereti autorizatie lu' Basescu sa ii luati capul, sa vedem ce iese. Asa mentalitate...

Se poate protesta si prin a nu mai alimenta majoritatea populatiei un timp, pana de voie, de nevoie cei de sus vor trebui sa faca cateva schimbari.
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:19   #50
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

succes iti doresc ....nu vreau sa ma iau de tine nu cumva sa te inmoi pe 24 cand o sa ai deaface cu trupele de interventie , las sa stau eu acasa sa fac bradul in timp ce tu o sa iei mandat pt 29 de zile pt instigare la violenta si deranjarea ordinii publice , daca voi credeti ca se schimba ceva asa cu proteste facute adhoc pe un forum va inselati amarnic , nu au schimbat zecile de mii de sindicalisti si tu crezi ca daca tu esti EvilSantos gata vine base si iti pupa picioarele ? prietene in tara asta trebuie o lovitura de stat ca sa se mai schimbe ceva ,trebuie un plan minutios , bine pus la cale nu asa cum vrei tu sa faci .......ma gandesc ca o sa infuriati multa lume nevinovata prin blocarea benzinariilor .....la aia nu te gandesti ???
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:19   #51
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

autorizatia unui protest suna cam asa

statul iti fura 1 milion

dupa care TU (pagubitul) te duci la STAT si ii ceri AUTORIZATIE
ca sa te iei de EL (stat) ca ti-a furat UN MILION de lei.

CINE A MAI POMENIT ASA CEVA ?!

cand va fura unu pe strada ... ii cereti voie sa va luati de el ca v-a furat telefonul sau mai stiu eu ce ?!
NU ! fugiti dupa el si-l bateti pana-l omorati si va luati BUNUL inapoi !
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:23   #52
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
succes iti doresc ....nu vreau sa ma iau de tine nu cumva sa te inmoi pe 24 cand o sa ai deaface cu trupele de interventie , las sa stau eu acasa sa fac bradul in timp ce tu o sa iei mandat pt 29 de zile pt instigare la violenta si deranjarea ordinii publice , daca voi credeti ca se schimba ceva asa cu proteste facute adhoc pe un forum va inselati amarnic , nu au schimbat zecile de mii de sindicalisti si tu crezi ca daca tu esti EvilSantos gata vine base si iti pupa picioarele ? prietene in tara asta trebuie o lovitura de stat ca sa se mai schimbe ceva ,trebuie un plan minutios , bine pus la cale nu asa cum vrei tu sa faci .......ma gandesc ca o sa infuriati multa lume nevinovata prin blocarea benzinariilor .....la aia nu te gandesti ???
pot sa-ti zic ca ma pish pe bradul tau, ca daca erai baiat, stateai si te gandeai cum sa ajuti, nu te gandeai la bradu tau, si cand eu o sa am, daca o sa am ,mandat, ghici pe cine o sa blestem ? pe pisde, ca tine, care faceau bradu pe 24 ...
de inmuiat nu ma inmoi, doar ma faci sa cred ca nu merita... de ce ? de ce nu merita deranjul ? din cauza oamenilor ca tine
facem invers
organizeaza tu, si stau si cand NU fac bradul, inainte sau dupa ce fac bradu, te critic, iti convine ?
nu-ti convine..
ajuta... nu mai critica...
vino cu idei...
nu sta sa faci bradu si sa te iei de altii ca incearca...

"nu au schimbat zecile de mii de sindicalisti si tu crezi ca daca tu esti EvilSantos gata vine base si iti pupa picioarele ?"
eu doar am facut un event pe fb, ca sa se centralizeze mesajele vis-a-vis de toata situatia asta cu pretului combustibilului si cu taxa, atat...
nu vreau sa fiu eu organizator,da cand vad ca nimeni nu zice nimic,vin eu cu idei, poate vin si altii, vino c-o idee buna, sunt mai mult decat fericit s-o punem in aplicare daca e buna, de ce ? ca toti avem acelasi interes...
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:28   #53
fetherw80

Stage 1
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 22
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Ideea in sine e foarte buna, dar trebuiesc vazute aspectele legale pentru a nu avea probleme legale, recomand sa consultati un jurist/avocat si obtinere autorizatie pentru protest de la Primaria Capitalei.
E un paradox tara asta, avem zacaminte de petrol si gaze naturale si totusi platim foarte mult pentru produsele finite.
fetherw80 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:28   #54
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

asculti prea mult parazitii )))
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:35   #55
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Omu are o parte din dreptate,si o alta parte o ai tu.
Santos..
Revolutia nu a fost ceva planuit de oameni,a fost o lovitura de stat pusa bine la punct,armata daca nu ii era ordonat sa se alature oameniilor,nu se alatura.
Ce se intampla in Grecia e total altceva,posibil sa fie niste jocuri politice la mijloc,chestii pe care chiar n-avem cum sa stim? Sau nu te-ai gandit la treaba asta ?..eu te felicit pentru intiativa si sunt total de accord cu ea.Dar tare mie sa zica multi ca vin,si sa ramai cu gust amar in gura,intelegi ce zic ? Sa te dezamageasca o gramada.
Am citit topicul..
parerea mea ?..
alimentati cu bani putini si cu monezi..e chiar foarte buna ideea.
Cat despre trupele de interventii...cand e vorba de gramada..ei dau cu frica,cu teama dau,degeaba are ala..baston,scut,casca...is de ajuns 4 oameni nervosi din multime la unu de la interventii si e ca si castigata treaba...dar chestia asta tre sa se tina in lant..
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:36   #56
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Dar de revolutia din '89 ati auzit si voi ? I s-a cerut autorizatie lui Ceasca sa-l omoare ? Atunci cum a putut fi lumea unita si acum nu? Pe la stiri va uitati sa vedeti ce se intampla afara ?
Santos, dai apa la moara, sincer, cu resemnatii/fricosii/lenesii n-ai ce face.
Cei pe care ii intereseaza soarta lor o sa fie prezenti acolo, ori o sa organizeze mici actiuni in orasele lor pana se vor unii majoritatea/toti romanii, cine nu, sa stea in patut la caldurica treaba lor, dar sa nu mai comenteze aiurea, ca pana la urma e si interesul lor.
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:46   #57
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by fetherw80 View Post
Ideea in sine e foarte buna, dar trebuiesc vazute aspectele legale pentru a nu avea probleme legale, recomand sa consultati un jurist/avocat si obtinere autorizatie pentru protest de la Primaria Capitalei.
E un paradox tara asta, avem zacaminte de petrol si gaze naturale si totusi platim foarte mult pentru produsele finite.
... de cate ori mai trebuie scrisa treaba cu autorizatia pentru protest ?
NU-TI TREBUIE NICI O AUTORIZATIE ! ASTA NU TI SE MAI PARE UN PARADOX ?


Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Omu are o parte din dreptate,si o alta parte o ai tu.
Santos..
Revolutia nu a fost ceva planuit de oameni,a fost o lovitura de stat pusa bine la punct,armata daca nu ii era ordonat sa se alature oameniilor,nu se alatura.
Ce se intampla in Grecia e total altceva,posibil sa fie niste jocuri politice la mijloc,chestii pe care chiar n-avem cum sa stim? Sau nu te-ai gandit la treaba asta ?..eu te felicit pentru intiativa si sunt total de accord cu ea.Dar tare mie sa zica multi ca vin,si sa ramai cu gust amar in gura,intelegi ce zic ? Sa te dezamageasca o gramada.
Am citit topicul..
parerea mea ?..
alimentati cu bani putini si cu monezi..e chiar foarte buna ideea.
Cat despre trupele de interventii...cand e vorba de gramada..ei dau cu frica,cu teama dau,degeaba are ala..baston,scut,casca...is de ajuns 4 oameni nervosi din multime la unu de la interventii si e ca si castigata treaba...dar chestia asta tre sa se tina in lant..
parerea mea,e ca ar trebui sa te apuci sa vbesti cu ai tai de acolo sa faceti si voi. cata vreme facem toti acelasi lucru n-au ce sa faca.
ce faci? ti teorii legate de chestii care sa se intample in lantz si tu ? ce faci ? noi facem in bucuresti ? voi ? rupeti lantzu ?
da , asta faceti .
Quote:
Originally Posted by maverick1508 View Post
Dar de revolutia din '89 ati auzit si voi ? I s-a cerut autorizatie lui Ceasca sa-l omoare ? Atunci cum a putut fi lumea unita si acum nu? Pe la stiri va uitati sa vedeti ce se intampla afara ?
Santos, dai apa la moara, sincer, cu resemnatii/fricosii/lenesii n-ai ce face.
Cei pe care ii intereseaza soarta lor o sa fie prezenti acolo, ori o sa organizeze mici actiuni in orasele lor pana se vor unii majoritatea/toti romanii, cine nu, sa stea in patut la caldurica treaba lor, dar sa nu mai comenteze aiurea, ca pana la urma e si interesul lor.
nu mai compara cu revolutia. n-are sens
problema e ca cei ce vin,chiar risca, de ce risca ? pentru ca-s pisde ca ricko, care stau si fac bradu... d`aia risca...
daca ar veni toata lumea, n-ar mai risca nimeni nimic...
ricko... mi-e sila de tine.
si de oameni ca tine.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:49   #58
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

chiar nu ma intereseaza ce parere ai tu despre mine , dar vad ca tu continui sa gandesti cu inima in loc sa gandesti cu capul
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 15:56   #59
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
chiar nu ma intereseaza ce parere ai tu despre mine , dar vad ca tu continui sa gandesti cu inima in loc sa gandesti cu capul
am gandit pana acum cu capu, cu ce m-am ales ? cu multa multa frustrarea(gandeam ca tine,n-o sa se schimbe nimic,nu ies,nu merg,nu fac,am realizat ca n-o sa faca NIMENI altcineva NIMIC pentru tine si ca daca vrei ceva ptr tine tre sa faci tu cu mana ta) tu continui sa gandesti cu capu si stai acasa, daca ai gandi cu inima, ai face ceva,nu zic sa nu gandim deloc chestia asta, DIMPOTRIVA, imi doresc sa fie CALCULATA perfect, dar nu se poate de unu singur, d`aia tre sa ajutati, macar c-o idee,nu sa criticati ce fac altii si sa ziceti,ah eu stau acasa, vino c-o propunere,si facem.
bun ?

p.s: daca gandesti prea mult cu capu nu faci nimic, ca intervine frica, iar frica, te opreste.
uneori mai tre sa faci si altfel, corect?
hai vino c-o propunere buna ca s-o dam la pace
scoate din calcul autorizatia de protest ca nu se duce nimeni sa ia nici o autorizatie.


https://www.youtube.com/watch?v=8m8zfrJEcN8 la sfarsit,cu cauciucurile

Last edited by EvLSant0S; 19-12-10 at 16:00.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 16:01   #60
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
DE CE ?
Fiindcă e puţin ipocrit să protestez după ce am luat benzină de la "ei". Aşa, n-au decāt să rabde. Chiar dacă e vorba de numai 15 zile, pānă la 3 ianuarie. Abia mai fac o economie.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -