Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-01-11, 00:17   #2101
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by badea_laurentiu88 View Post
million dollar baby tu ai fost cu swift-ul ala?
Nu am putut să ajung azi din motive personale din păcate ....deci nop ...
DTH is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 00:20   #2102
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

aha, a fost o fata cu un suzuki care a mers la ambele benzinarii, ma gandeam ca ai fost tueu va sustin in continuare, daca nu sunt la vreun examen(ca incepe sesiunea) o sa fiu prezent
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 00:23   #2103
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by badea_laurentiu88 View Post
aha, a fost o fata cu un suzuki care a mers la ambele benzinarii, ma gandeam ca ai fost tueu va sustin in continuare, daca nu sunt la vreun examen(ca incepe sesiunea) o sa fiu prezent
Mult succes
DTH is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 00:40   #2104
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

si la ploiesti s-a iesit din nou,si chiar a fost prezenta multa lume...singurul regret este ca nu toti au participat la blocarea pompelor,majoritatea au sta in parcare si doar au raspuns prezent...pacat mai ales ca benzinaria a fost una destul de mare si doar 2-3 masini la o pompa si chiar au mai fost uni care sau strecurat si au alimentat

oricum de la ploiesti vine faza zilei:cineva a alimentat de aproximativ 100 de lei numai in monede de 10 bani.

p.s:imi pare rau ca in buc unde se afla o densitate considerabila de participanti la trafic nu s-a reusit o mobilizare mai buna...pacat
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 00:51   #2105
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

da roby_wws dar miile alea de soferi bucuresteni sunt atat de comozi, plini de bani si plini de fite ca nu o sa isi piarda ei 4 5 ore de mol stand prin frig la benzinarii sa participe si ei cu ceva.cand eram la omv au venit 2 pitzi in spatele nostru sa alimenteze:una cu un cayenne si una cu un hyndai, si cand neam dus sa le dam pliante au strambat din bot, au intors si au plecat, ai cu cine????un mare exemplu este baiatul cu audi care nu cred ca stia nimic si ni s-a alaturat, bravo lui si sa avem parte de mai multi ca el.
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 01:29   #2106
RCarlos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,237
Member of:
[Crazy Drivers]
[Fiat]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

si la arad a fost protest.... s-au blocat pe rand 2 statii petrom. multumesc baietilor care au fost la protest
RCarlos is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 02:34   #2107
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
Sau cine are benzinarii particulare prin zona sa o faca de acolo...
Baga tu de acolo daca te "mananca" de un set de injectoare.Este mai ieftin pentru ca de cele mai multe ori este carburant contrafacut.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 05:24   #2108
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/...ni-foto~ni6vld

http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/...protest~ni6vi0
criminales is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 08:50   #2109
cl17rml

Stage 2
 
cl17rml's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 55
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Si la Calarasi a avut un mare succes, au fost blocate 2 statii pentru 2 ore si ceva.

http://www.antena3.ro/romania/intrar...ei-116835.html
cl17rml is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 09:00   #2110
lixinetwork

Stock
 
lixinetwork's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 5
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

salutare la buzau am reusit sa blocam omv din centru au taiat si curentu baieti au blocat pompe intrare a fost cat de cat bine am avut si sustinatori un nene cu un gipan care ii injura pe cei cu omv ) si un baiat cu un bmv cu volan pe dreapta caruia ii multumim nu a putut sta cu noi dat nea sponsorizat cu 5 lei in fise de 1 ban multumim sa speram ca se vor alatura mai multi si il asteptam la urmatoarea strigare
lixinetwork is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 09:15   #2111
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by turbojack View Post
Baga tu de acolo daca te "mananca" de un set de injectoare.Este mai ieftin pentru ca de cele mai multe ori este carburant contrafacut.
daca urmareati .....EMISIUNILE TV de la inceput vedeati ca BENZINARIILE PARTICULARE sufera dupe urma PRODUCATORILOR MARI de carburanti DEOARECE ei cumpara benzina de la ei nu o importa sau o fac ei !!!

drept urmare sunt OBLIGATI sa creasca preturile la ea sa aiba un PROFIT la standardele celeorlalte BENZINARII !!! .....
cand a fost o emisiune la REALITATEA a intrat PRESEDINTELE benzinarilor PARTICULARI care au dat dreptate acestui MANIFEST !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 09:20   #2112
games_bond

Stage 5
 
games_bond's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 441
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Ai fost? Cheama-ma si pe mine tura viitoare ! Ma alatur si eu dreptatii !
Am fost doar 2 masini... Cred ca din cauza masinilor de politie nu a mai avut nimeni curaj sa vina.
Am stat pana la 6 si am plecat.
games_bond is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 09:29   #2113
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by games_bond View Post
Am fost doar 2 masini... Cred ca din cauza masinilor de politie nu a mai avut nimeni curaj sa vina.
Am stat pana la 6 si am plecat.
salut ......in Giurgiu acolo e cam greu cu adunarile ...stiin ca 50% acolo in oras sunt persoane juridice....si daca cineva incearca sa faca ceva BUN ....o sa fiti privit URAT de ceilalti ..... acolo daca blocati cele 3 benzinarii principale leati dat DAUNA ....
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 12:18   #2114
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

azi fiind la un curs veni vorba din una in alta (legate de materie) de petrom si profesorul a facut o mica pauza si a spus:''ati vazut probabil ca recent se fac niste proteste cu privire la pretul combustibililor si vreau sa spun ca este laudabila initiativa acestor tineri care fac un protest cu CAPUL PE UMERI,unul gandit care stie unde sa atace,mai rar asa ceva in Romania si ii respect pe acesti tineri''.Simteam nevoia sa o spun pentru ca aceste cuvinte au fost zise de un om cu multa carte si cunoscut in domeniul in care lucreaza.Totusi multi din clasa au inteles mesajul nostru gresit spunand anumite chestii la care i-am lamurit dupa cursuri.
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 12:22   #2115
MihaiS
Opel Driver

Stage 5
 
MihaiS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,153
Member of:
[Opel]
[Oltcit]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

din pacate azi am avut ocazia sa vad de ce se duce tara de rapa, de ce suntem unde suntem si cum isi merita unii soarta. Am participat la protestele din craiova, unde pe data de 30 mi-am luat si amenda... Intrebarea care mi s-a pus astazi de 13354 de ori este de ce te duci ba??? Pai BA mie unu nu-mi convine sa-si bata joc de mine, sa ma jupoaie ca pe o gasca, sa platesc rogvinieta ca sa pot da cu masina in gropi, sa-mi sparg spoilerul de 2 ori in gropile platite fregvent, sa ajung sa nu-mi permit sa ma deplasez cu un autovehicul la locul de munca, sa ma uit in portofel si sa imi calculez benzina in cativa litrii. Frate nu-mi convine tara in care traiesc, nu-mi convine cum sunt tratat, nu-mi convine ca sunt jupuit. Degeaba ma duc eu cu 50 de prieteni sa protestez cand din 10 indivizi unul intelege ce vrem noi sa facem si de ce ne manifestam. Cred ca e timpul ca multi dintr-e acesti "oameni" sa-si deschida orizonurile, sa isi dezghete creierul si POATE, POATE atunci o sa se faca ceva. Regret ca trebuie sa traiesc in ***-ul asta de sistem, urasc birocratia romana si mai ales ca atunci cand vrei sa faci ceva iti pun eticheta....
MihaiS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -