Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-10, 16:55   #2911
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by fenomen15 View Post
Salut,sunt nou pe forum si am si eo o problema in legatura cu fosta...
Deci am stat cu ea 8 luni si neam desp acuma de sarbatori pe motiv ca no merit...mia zis cuvinte grele gen"de la familie si pana la prieteni toti miau zis ca nu esti de mne" "mie sila de tne" "jet(si inainte imi vorbea cu iubi,ma alinta alea alea)" ....Si numai vreau sa mai stau langa cineva kre imi vorbeste aja urat....dar nu prea pot ca dorul e prea mare si nu ma pot abtine sa nu vb q ea p mess...
Un sfat ar fi binevenit multumesc!
Dute la bagaboante! Au reduceri de sarbatori.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 19:00   #2912
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by fenomen15 View Post
Salut,sunt nou pe forum si am si eo o problema in legatura cu fosta...
Deci am stat cu ea 8 luni si neam desp acuma de sarbatori pe motiv ca no merit...mia zis cuvinte grele gen"de la familie si pana la prieteni toti miau zis ca nu esti de mne" "mie sila de tne" "jet(si inainte imi vorbea cu iubi,ma alinta alea alea)" ....Si numai vreau sa mai stau langa cineva kre imi vorbeste aja urat....dar nu prea pot ca dorul e prea mare si nu ma pot abtine sa nu vb q ea p mess...
Un sfat ar fi binevenit multumesc!

pfff , urata treaba asta exact de sarbatori.am patit-o si eu...

bun , pt inceput poti da mai multe detalii despre relatia voastra?adica , te-ai comportat mai urat cu ea?sau i-ai facut ceva vreodata?in cazu in care nu , inseamna ca ea e batuta in cap de a aruncat cu asemenea cuvinte.inseamna ca n-a tinut niciodata la tine si a stat doar asa..de dragu de a sta cu cineva(am patit-o si pe asta ).in momentu in care tii la cineva nu poti sa vorbesti in halu asta.in momentu in care ai auzit-o ca vb asa trebuia s-o scuipi in ochi , sa-i intorci spatele si sa pleci.iti spun eu ca se criza si mai tare .analizand putin cele spuse de ea ar trebui sa rupi orice contact cu ea , mess , tel , sms..etc.si poti s-o si anunti ca-i dai ignore si nu vrei sa mai auzi de ea.doru e mare la inceput si pe parcurs va trece...e greu dar in cazu tau e clar ca o asemenea persoana nu merita nici macar atentie dapai sa te intorci la ea.iesi cu prietenii acum de sarbatori cat de mult poti(numa sa nu te apuci sa bei ca n-are nici un rost) , incearca sa te distrezi , ocupati timpu' cu o pasiunea sau un hobby , nu asculta muzica "de jale" , nu te uita la poze cu voi(poti sa le si stergi din calc daca stii ca n-o sa te poti abtine) , si incearca pe cat de mult posibil sa nu te mai gandesti la ea.cum ziceam , e greu la inceput dar pe parcurs va fi din ce in ce mai usor.dupa inca 2-3 esecuri in dragoste vei dezvolta o imunitate la chestii de genu si vei fi total indifierent

Last edited by Tzzantaru; 19-12-10 at 19:03.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 19:17   #2913
fenomen15

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 3
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

@Tzzantaru

Nu cred ca mam purtat urat cu ea...decat ca iam zis ca incepe sa aibe besini pe cap de la fufele ei de prietene si ca numai ma respecta demi vorbeste asa...Iam zis chiar azi sa ne vedem sa vorbim f2f daka are tupeu si sami zika tot cemi zike pe mess in fata...si a zis ca nare timp pentru persoane ca mine(nustiu ce o insemnand asta)...am sters pozele cu ea am aruncat tot ce aveam de la ea dar nu pot sai dau igg pe mess .-. ...doare prea tare...si pot spune ca ea este First Love cu adevarat(celelalte erau neimportante...rel de 1-2 sapt)....si azi am iesit cu un prieten (best friend il stiu de 7 ani) la o bere sai povestesc despre ea...am vorbit nujt ce...cand revin acasa vreau sa ma culc tot nu pot...imi sta gandul la ea mereu8-|...imi vine so strang de gat....Nustiu ce sa fac .-.
fenomen15 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 19:54   #2914
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by fenomen15 View Post
@Tzzantaru

Nu cred ca mam purtat urat cu ea...decat ca iam zis ca incepe sa aibe besini pe cap de la fufele ei de prietene si ca numai ma respecta demi vorbeste asa...Iam zis chiar azi sa ne vedem sa vorbim f2f daka are tupeu si sami zika tot cemi zike pe mess in fata...si a zis ca nare timp pentru persoane ca mine(nustiu ce o insemnand asta)...am sters pozele cu ea am aruncat tot ce aveam de la ea dar nu pot sai dau igg pe mess .-. ...doare prea tare...si pot spune ca ea este First Love cu adevarat(celelalte erau neimportante...rel de 1-2 sapt)....si azi am iesit cu un prieten (best friend il stiu de 7 ani) la o bere sai povestesc despre ea...am vorbit nujt ce...cand revin acasa vreau sa ma culc tot nu pot...imi sta gandul la ea mereu8-|...imi vine so strang de gat....Nustiu ce sa fac .-.
Pentru început ...încearcă să scrii şi tu corect că totuşi suntem pe un forum nu pe mess

On : Dacă tu susţii că nu eşti vinovat cu nimic şi ea a început să aibă fitze arfe figuri etc din cauza prietenelor ei şi ai încercat să porţi o discuţie diplomată cu ea şi ea te-a luat cu vorbele alea ...înseamnă că nu ţine la tine ...adică scuză-mă te rog ....dacă iubeşti o persoană nu stai să îi vorbeşti aşa ...cel mai bine e să îţi găseşti alta
DTH is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 00:16   #2915
sad_cozma

Stage 3
 
sad_cozma's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 154
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Ideea e ca nu prea avem noi cum sa te ajutam. Iti zic si de ce (pe langa faptul ca nu avem cum sa te scoatem noi de manuta din pasa asta proasta) pentru ca fiecare trece peste treaba asta in mod diferit. La mine e in felul urmator: sters tot. mess (dar nu cu ignore - ea sa te vada online si daca are ceva de zis sa zica - dar tu sa nu o vezi si nici sa nu ii vezi statusu sau poza sau etc), facebook sters (eu mi-am sters profilul de tot - mi`am bagat %#@%$ in el de facebook ca si asa eram dependent si nu merita - prietenii ti`i faci live nu pe site`uri de socializare) telefon.. depinde de tine (adica poti sa stergi numarul dar daca te suna un numar sa nu o arzi dar tu cine esti ca nu am numarul tau ca e de porc - sau poate daca vrei poti sa faci asta expre - tu stii mai bine). Deci sters tot - continuat pe hobyuri cum au zis colegii - munca daca e cazul - viata merge inainte.

p.s. f multe iti zic pisi iubi si asa mai departe si a 2-a zi ti`o tranteste verde in fata. mama lor, nu poti trai cu nu poti trai fara - viata merge indiferent cum ar fii. deci nu are rost sa iti plangi de mila sa fii patetic si altele - iti zic din proprie experienta i`ve been there (i am there)
sad_cozma is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 09:56   #2916
fenomen15

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 3
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

mda...
@sad cozma...habar nai ce mia zis pe mess...cica ma blesteama ca iam intrat in capul ei si ca vrea sa ma uite cat mai repede ca numai ma suporta...deci a fost o lovitura mai grea decat toate
fenomen15 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 10:07   #2917
sad_cozma

Stage 3
 
sad_cozma's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 154
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

pai ori stai si esti tare si zici "da ok bine" (ca nu vad rostul sa te apuci si tu sa o injuri si sa ii zici - macar aratai ca esti peste ea) sau ignore si sanatate. daca te apuci sa vorbesti cu ea o sa iti mai zica si o sa te simti mai de cacat..
sad_cozma is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 10:10   #2918
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by fenomen15 View Post
mda...
@sad cozma...habar nai ce mia zis pe mess...cica ma blesteama ca iam intrat in capul ei si ca vrea sa ma uite cat mai repede ca numai ma suporta...deci a fost o lovitura mai grea decat toate
parerea mea, da-i ignore si o sa-ti vina muuult mai usor, nu are rost sa-ti bati capul, din cate imi dau eu seama are ceva pitici pe creier
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 11:22   #2919
fenomen15

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 3
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

da dar voi nu intelegeti ca ea sta aproape de mine...la 5 statii de tramvai....mereu cand ma duc la scoala trec prin locurile in care ne vedea mereu si imi amintesc de ea...nu stiam ca o fata poate avea acest efect asupra mea ca nimeni na reusit sa ma bage in depresie
fenomen15 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 11:34   #2920
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by fenomen15 View Post
da dar voi nu intelegeti ca ea sta aproape de mine...la 5 statii de tramvai....mereu cand ma duc la scoala trec prin locurile in care ne vedea mereu si imi amintesc de ea...nu stiam ca o fata poate avea acest efect asupra mea ca nimeni na reusit sa ma bage in depresie
1. Revino-ti! nu tu ai pierdut ci ea( stiu ca la inceput e greu cu autosugestia, dar o sa functioneze undeva mai tarziu), fii mai destept decat personajul in cauza(care intr-un mod sau altul incearca, dupa cum spuneai mai sus, sa-ti faca mai rau), ignora-l, n-ai nimic de pierdut, decat una care te-a jucat cum a vrut ea pe degete(dupa 8 luni de toate bune si frumoase nu te trezesti dintr-o data sa trantesti usa in nas).
2. Evita locurile ce-ti amintesc de personaj (daca n-ai cum, atunci incearca sa le privesti intr-un mod ironic)!
3. HAVE FUN!(Cred ca asta e mult mai important!)
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 12:38   #2921
sad_cozma

Stage 3
 
sad_cozma's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 154
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Prietene, cand o sa muncesti cu acea persoana la 10 m distanta birourile unul de celalalt, atunci sa vezi comedie ! 5 statii de tranvai sunt o enormitate... take the good side - it could be much much worse
sad_cozma is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 13:26   #2922
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

da-i ignore rapid.da inainte sa-i dai igonre lasa-i un mesaj pe mess in care ii spui scurt ca te-ai saturat de figurile ei si ii dai ignore.atat.dupa care delete din lista + ignore.o sa se urce pe pereti de nervi.

ca stai la 5 statii de unde sta ea si ca treci pe acolo in fiecare zi..mare branza..si eu treceam in fiecare dimineata pe langa locu unde statea fosta..intr-adevar mai intorceam capu' si ma uitam incolo dar treceam peste.ma gandeam la cu totu altceva si gata.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 17:34   #2923
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Nu, pe bune... da' ea e tiganca???
Prea are un limbaj de mahala!
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 17:42   #2924
fenomen15

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 3
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

nu mustang...era o fata normala,acuma parca a luato razna...ori si-a gasit pe altul ori s-a plictisit de mine...
fenomen15 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 00:41   #2925
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

am o cunostinta....a ramas fara persoana iubita (adica l.a parasit) acum cv timp, de curand, si e terminat cu toate ca n.a fost mare lucru intre ei...doar 2 luni.....culmea....tot acum de sarbatori....dureros o sa fie pt el revelionul...ca or sa fie amandoi impreuna ca si prezenta de revelion. tot incerc sa.l mai imbarbatez dar nu prea imi reuseste....

Last edited by cristianic; 23-12-10 at 00:43.
cristianic is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 17:48.


- Copyright 2024 4Tuning