Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 06-07-10, 23:05   #2761
Reality Check

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 44
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
Eu am un motto in viata .. Pe apa si pe femei nu dau banii
Si bine faci! Lucrurile cu adevarat de valoare nu se pot cumpara cu bani.
Reality Check is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 00:52   #2762
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Reality Check View Post
Niciun om nu este perfect, stim bine fiecare lucrul asta. Si chiar daca ar fi un om perfect, asta ne-ar plictisi uneori. Nu cred ca e prea placut sa stai langa un om de genul asta: un om care face totul ca la carte, care nu comite nicio eroare.
Diferenta de varsta intre voi doi este destul de mare (daca tu ai avea 30, iar ea 24 n-as mai spune asta, dar acum se simte foarte mult). Daca as discuta mai mult cu tine si ti-as pune mai multe intrebari despre copilaria ta, despre dinamica relatiei voastre, am descoperi impreuna aspecte care scartaiau in mod serios. La fel cum am descoperi si imaturitatea ta (no offence). Apropos, sa stii ca ne atragem intotdeauna egalul emotional.
perfectiune nu in sensul absolut ci perfect pentru persoana in cauza, sau destul de aproape de idealurile acesteia. si da, exista si greseli, e normal sa fie asta. daca chiar vrei poti sa pui intrebarile alea in privat, nu ma supar. si yea, n-am zis eu ca sunt cea mai matura persoana care exista.

Quote:
Originally Posted by Reality Check View Post
Daca tii la tine, rupi relatia cu ea. Ati fost impreuna, ea a vrut sa puna punct, OK, mergi mai departe. Dar nu in stilul descris mai sus. Amintiri? Absolut normal sa fie.
da, tin la mine, dar normal ca tin si la ea. voi merge mai departe, dar cumva tot sper sa fie bine intre noi.

Quote:
Originally Posted by Reality Check View Post
Ai 22 de ani, prietenele ei au 15, 16, 17 ani. Daca ele se uita la tipi de varsta lor si ii compara cu tine, e normal sa fii tu in avantaj. Tu ar trebui sa fii constient de ceea ce esti, de cat esti de bun sau rau (si asta nu prin comparatie cu altii) si sa-ti vezi de drum. Suferinta e parte din viata, te formeaza si te caleste. Important e sa treci frumos mai departe, avand grija de tine, invatand din greseli etc. Nu e vremea acum sa analizezi "la rece" pentru ca situatia e "calda". Dar, peste timp, vei intelege mai bine.
prietenele ei au in general 18-19 ani ca acuma au dat bacu, si in general are prietene mai in varsta incluzand si alti fosti, exceptand colegii care n-ai ce face si is de-o varsta. poate nu 100% dar sunt constient de cum sunt eu si ceea ce sunt si e destul de ok. momentan nu stiu din ce greseli sa invat ca nu prea vad cu ce am gresit, dar ma rog ...

si dupa felul in care vb pari ca ai trecut bine prin scoala vietii, sau ai studiat si psihologia

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
sfat de la sageata?????

vrei sa o pastrezi? las-o gravida!
acelasi nebun de sageata. tati ... macar mi-ai adus un zambet pe fata, desi nu ai toate tiglele pe casa, dar apreciez ca-ti dai efortul sa-mi dai sfaturi

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Spark...acu o sa incepem toti sa ne dam cunoscatori. De ce? Ca toti (sau majoritatea) am trecut prin ce ai trecut si tu. Ce'i clar (si nu tia fost zis) e ca ai 2 optiuni in momentul de fata:

1) Sa ne asculti si sa iei ceea ce a spus Psyco de buna si asa sa faci.
2) Sa te indoiesti de cele spuse si de sfaturile date si sa o iei pe "hard way"...de aici incepe phootayu...dar odata si odata ai sa ajungi la vorbele noastre si ai sa'ti doresti atunci sa fi ales prima parte...dar ai sa vezi ca ai pierdut 6/12/18/24 luni pentru o matza de mult timp plecata. Ai sa te convingi "pe propria piele" si ai sa ajungi sa ne dai dreptate...si o sa regreti.

...
Te rog (nu sfatuiesc) sa alegi prima optiune. E pentru binele tau!!! Nu fa si tu greseala care am facuto noi...dar din moment ce ai scris aici cred ca deja ai inceput sa o faci...acum de tine depinde cat o sa fie

Pace si succes!
prima optiune va si fi. e greu dar trebuie sa ma tin de ea (de optiune).

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
1.o relatie intre el 21,ea 15 suna putin a pedofilie,dar trecem cu privirea.
2.nu o sa mai gaseasca altul ca tine...cine naiba se desparte de cineva cautand pe altcineva ...identic?
3.are 16 ani si vrea sa mai experimenteze...nu trebuie neaparat sa aiba pe cineva ...acum,isi gaseste ea cu cine sa ..."experimenteze"
4.nu poti manca, simti ca innebunesti iar prietenele ei te vad perfect...ce mai vrei?sunt partenerele perfecte iar ...cui pe cui se scoate.
PS daca tot ce am scris mai sus nu te ajuta,suna-ti prietenii si du-te la curve,te vor ajuta sa treci mai usor peste tot
1. pedofilie e doar sub 12-13 ani, corupere de minori e de acolo la 15 ani, si de acolo e legal.
2. era in sensul bun a cuvantului pentru mine, ca tine o sa tina asa la ea, cine o sa faca atatea si gesturi mari si mici .. si din astea
3. as zice mai mult cu traitul vietii decat asa mult cu experimentatul, dar ce pot zice eu, doar ca asta cred.
4. nu sunt pentru asa ceva.
asta si fac ca ies cu prieteni si prietene sa-mi ocup timpul.

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
@spark

e naspa cand ajungi sa postezi aici ... cam toti am avut o perioada d-asta nasoala dar fiecare a trecu peste ea

1 la mana e o copila proasta are 16 ani si nii nu stie ce gust are p*la
2 la mana e o copila proasta care se lasa influentata de alte proaste , asa zie prietene :-@
3 esti tanar ... esti intreg ai cap ( sa nu iti ploua in gat ? ) , ai doua maini baga-ti p*la las-o in pace

...
stii ce e nasol acum , ca timpul care il petreceai cu ea acum e liber , incearca sa il umpli , iesi la bere cu baietii , iesi din casa , si veziti de ale tale , ca fete o sa fie , si o sa vina . eu in 10 ani am ars-o doar cu ea , nu imi pare rau , ca asta a fost dar , viata e frumoasa si merita traita , ce zice aia ca vrea sa isi traiasca viata e o curva , viata poti sa o traiesti si cu cineva alaturi , bine ca nu ti-a zis ca ea vrea sa se fu*a cu tot orasu.
cand o sa isi dea seama ca a pierdut , dar aici intervii tu , arata-i ca te-a pierdut , taie total orice contact cu ea , si cand te mai suna da-i viteza si spunei ca ai treaba , gaseste motive sa NU te vezi cu ea

vrajeala asta cu sa fim prieteni nu tine , eu dupa ce m-am intalnit odata cu ea a dat sa ma pupe asa cum se pupa psdele , si i-am zis sa isi pupe asa pizdele masculine cu care iese ea sa ma lase pe mine in pace

capu sus , si nu te mai consuma pentru ea nu merita , crede-ma
1.nu ma deranjeaza.
2. am o vaga banuiala ca e si asta
3. da, cam asa
la partea cu taiatu din viata mea, merge pana cand vine inapoi, pentru ca scopul final asta ar fi, dar sa vina ea ca atunci sunt sanse de schimbare in bine cred eu.
cu ramasu` prieteni nu se poate,cel putin la inceput clar nu. singura chestie e ca imi vine greu sa renunt de tot in general in situatii de genul pentru ca e o fata minunata si cum sa renunti de tot la astfel de persoana. dar momentan am zis ca asta voi face.

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
Spark, fii un domn si respecta-i decizia. Fara insistente, fara rugaminti etc, las-o asa. Daca e sa existe un motiv pt asta o sa ti-l spuna ea la momentul potrivit, e doar un copil de 16 ani, foarte usor de manipulat, vrea distractie, party-uri sa experimenteze, pai las-o sa-si faca de cap. Toate la varsta asta cand eram (implicate intr o relatie stabila) asta ne doream libertate, distractie, copilarie, adolescenta, fara explicatii si retineri..unele mai mult, altele mai putin... unele au regretat apoi, altele nu.
Situatia e clara, las-o libera...acum eu nu stiu cat e de matura ea si cat o sa aprecieze asta din partea ta, dar tu fii domn si arata-i ca decizia ei este respectata.
pe cat posibil asta si incerc sa fac.

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Sparkule... las-o.
Daca incepe sa iti faca din astea... e grav.

Totusi, eu as suspecta ca flirteaza cu un alt tip, chiar daca nu e nimic sigur intre ei doi. Nu stiu ce sa spun acum. Las-o in pace, nu ii da niciun semn de viata si cred ca se va urca pe pereti daca o tratezi cu... multa ignoranta.
din toate partile asta mi s-a spus si asa va fi.

Quote:
Originally Posted by bitang View Post
Nasol nene cu tine daca o "matza" de 16 ani iti suceste mintile in halu' asta.Nu "dispera" domle' esti tanar,mai bine traieste-ti viata din plin decat sa te amagesti pt dansa.Din cate spui tu eu cred ca tipa aia nu stie ce vrea cu adevarat de la viata.La anii ei nu exista altceva decat curiozitate.
aia cred si eu ca nu prea stie si de aia se intampla toate, ca ei cu da si cu nu si in gesturi si in vorbe.

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
MAN, ea a luat deciza asta? ATUNCI BAFTA. EA are ultimul cuvant de spus... CAND ea iti da papucii, nu ai altceva de facut decat sa o LASI. Dar sa o lasi, fara telefoane, mess, si altele... o lasi din toate punctele de vedere... Daca intradevar tine la tine si te vrea si etc, crede-ma te va cauta.
...
Si daca te cauta ii spui simplu : " eu nu vreau asa, ori ma cauti cu gandul sa ne impacam sa fie bine, ori nu ma mai cauti deloc, dar gandeste-te bine, sa nu fie prea tarziu "

...
Si nu-s misogin, femeia e buna normal, dar cand o apuca nebuniile, e de nerecunoscut, si face niste chestii la care nu te asteptai incat te face sa dai cu ea de pamant. Nu ramane decat sa-ti bagi piciorul, si sa mergi mai departe.
cam asa e cum zici.

nu am raspuns mai repede pentru ca asteptam sa vad ce ziceti si imi pare bine ca au sarit atatia cu sfaturi care le-au considerat de buna cuviinta. si in special ca au raspuns astia grei de pe forum, eugen, mustang, sasha, psyho, morph, sageata si nu numai.
situatia e momentan asa, ca suntem in pauza totala. ce va fi pe viitor nu stiu, dar sper sa fie bine.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 02:31   #2763
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

@ reallity




stai linistit ca nu am nevoie de psiholog , asa mi-a spus Ionel . prietenul meu imaginar , deci nu am nici o problema .

man femeile sunt ca sosetele , desii suna urat , cand transpiri le schimbi , uneori schimbi si doua perechi pe zii , eu unul asa fac , sa nu zic precum chilotii ca ca unu la mana nu port si doi la mana ei au un rol in viata noastra ne sustin p*la

Incearca si treci peste spark viata e frumoasa , ma uit la dobitocii astia care se sinucid , nu as face asta in vecii veciilor , nu pot sa iti spun mai multe , si nu pot sa spun multe in public , dar viata mea a luat o turnura super placuta

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 02:37   #2764
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Man, daca ai sa te tii de punctul 1 totul o sa fie bine si o sa se rezolve de la sine!!! ...iti urez succes si un cer senin in fata!!!

P.S. Haideti sa depasim subiectul "spark"...lasam si pe altii gen "reality check" sa ne povesteasca...ei se pare ca sunt mai cu 3 ooo
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 19:58   #2765
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
nu am raspuns mai repede pentru ca asteptam sa vad ce ziceti si imi pare bine ca au sarit atatia cu sfaturi care le-au considerat de buna cuviinta. si in special ca au raspuns astia grei de pe forum, eugen, mustang, sasha, psyho, morph, sageata si nu numai.
Da' am slabit vere... ce-ai cu mine?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 20:38   #2766
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Da' am slabit vere... ce-ai cu mine?
<---- 51 kg.. de unde "grea"? )
so.. sa ai bafta si timpul le vindeca pe toate
enjoy the life !!!
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 21:58   #2767
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Lasa gogule, ca mai "experimentezi" si tu, ce, numa' ea? Acu' incearca sa te gandesti numai la aspectele pozitive: orizontul ti s-a deschis brusc
Oricum, din cate cred eu, va realiza ce-a pierdut si va incerca sa se intoarca la tine. Si atunci sa te joci si tu putin cu ea, ca ai tot dreptul.

Deci, e vara, e soare, cum zice si melodia aia "la mare la soare fetitele sunt goale" Go go go!! Bine, sa nu se inteleaga ca-ti zic sa-ti alini suferinta prin asta, nici nu e bine, dar dupa ce trece perioada asta naspeta n-ai niciun motiv sa nu te distrezi putin.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 02:54   #2768
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Mustangu ca mustangu...tot mai misca putina cu la cantar...dar daca si sageata e la categoria "grei"...e clar ) (mai destindem atmosfera asa putin)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 09:33   #2769
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Tine minte o vorba , cel mai de pret lucru e libertatea Ai sa o intelegi candva
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 10-07-10, 21:21   #2770
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
Tine minte o vorba , cel mai de pret lucru e libertatea Ai sa o intelegi candva
subscriu
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-10, 22:42   #2771
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
Tine minte o vorba , cel mai de pret lucru e libertatea Ai sa o intelegi candva
da, daaaa!!! o sa ajunga ca mine.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 10:16   #2772
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
Tine minte o vorba , cel mai de pret lucru e libertatea Ai sa o intelegi candva
nu sunt de acord.. dar in fine
libertatea poti s-o ai si in timp ce imparti viata cu cineva, asta in cazul in care nu esti obsedat de libertate si ti se pare ca te sufoci non stop
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 12:30   #2773
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

aici sunt foarte de acord cu sasha,atata timp cat exista comunicare si intelegere reciproca e imposibil sa nu existe libertate;mai conteaza si ce faci cand esti liber
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 12:25   #2774
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
nu sunt de acord.. dar in fine
libertatea poti s-o ai si in timp ce imparti viata cu cineva, asta in cazul in care nu esti obsedat de libertate si ti se pare ca te sufoci non stop
Depinde enorm cu cine iti imparti viata.. ca unele sunt in stare sa priceapa multe, altele nu si iau foc numai cand intrii pe forum,facebook,messenger, primesti un tel de " mai traiesti esti ok?" de la o fosta colega de liceu sau fac, sa nu mai spun de iesirile cu baietii cam interzise ca nah, noi F@tem in GRUP cand iesim si multe alte "libertati" ....
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 11:39   #2775
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
Depinde enorm cu cine iti imparti viata.. ca unele sunt in stare sa priceapa multe, altele nu si iau foc numai cand intrii pe forum,facebook,messenger, primesti un tel de " mai traiesti esti ok?" de la o fosta colega de liceu sau fac, sa nu mai spun de iesirile cu baietii cam interzise ca nah, noi F@tem in GRUP cand iesim si multe alte "libertati" ....
aici depinde de barbat.. cata siguranta ii ofera ei, daca ai invatat sa-i arati ca poate sa aiba incredere in tine poti sa faci linistit lucrurile spuse de tine.
Femeile prin natura lor sunt posesive, nu toate ce-i drept... nu ca barbatii nu ar fi, dar cazul femeilor este mult mai des intalnit, si isi "apara" ce e al ei.Ah, si tu ca barbat daca de a lungul timpului prin acel fb,hi5,ym ai avut succes si ceva cuceriri si ea stie asta, well nu te astepta sa stea linistita
Sasha is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 17:20.


- Copyright 2024 4Tuning