Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Femei (https://forum.4tuning.ro/28-femei.html)
-   -   Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o? (https://forum.4tuning.ro/28-femei/13732-uiti-persoana-iubit.html)

ESPinoza 27-02-06 22:19

Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?
 
cum sa uitzi o persoana pe care ai iubit-o si cu care tocmai v-atzi despartit dupa o relatie?

eu de exemplu, dupa ce orice faceam, faceam cu ea. pot sa spun multe dar cred ca majoritatea stitzi ce inseamna sa iubesti.. si acum mi`e greu sa trec peste, pentru ca este cea mai lunga relatie a mea si am tzinut cel mai mult la asta. merci

RA_2fast4u 27-02-06 22:27

Re: cum sa uitzi o persoana pe care ai iubit`o
 
timpul le rezolva pe toate :wink: dc ai iubit-o cu adevart atunci o sa tina ceva dorul pt ea...
si nu potzi sa faci nik ca sa o scoti din mintea ta......................................asta este ...it's a fucked up world...

Eugen_TL 27-02-06 22:30

e o vorba mare\" o iubire se uita prin alta\" poate ai noroc la mine nu functioneaza asta ! eu incerc sa fiu indiferent cu toate ca e greu tare ..incerc sa n-am nici un fel de contact cu ea,nici la tel nici pe net nici pe strada pt o vreme! cand imi trece poate o sa vorbim! acum fiecare cu felul lui de a fi

Psycho 27-02-06 22:30

nu am fost inca in situatzia ta dar .. e greu sa uitzi in fine cred k cel mai bun lucru ar fii sa iti gaseshti pe altcineva .... mai bun decat persoana pe care ai parasit`o sau chiar daca tu gaseshti una mai \" nashpa \" ca ea ... incearca in mintea ta sa iti inchipui k e de 1- ori ami buna k ea :)

ESPinoza 27-02-06 22:37

asta incerc si eu sa fac.. sa ignor tot... am scapat cam de tot ce imi aminteste de ea.. dar mi`e dor... si mi`e dor tare.. cum sa fac sa treaca timpu mai repede... abia astept sa`mi revin si sa o iau de la capat

Psycho 27-02-06 22:41

stai calm .. k trece ... incearca sa faci ce am zis eu .. nu incerca sa o uitzi k nu o sa potzi :P .. incearca sa gaseshti p alta sa fie de n ori mai buna .. sa iti placa mult mai mult decat ultima ... si incearca sa iubeshti si tuh cu \" ala mic \" nu cu inima

Eugen_TL 27-02-06 22:42

stai sa vezi ca atunci cand iti vei reveni cum spui tu si o sa fie totul ok... parca te duce gandul sa mai incerci o data ca poate osa fie ok ... ! euy vb din propria experienta! :) eu m-am certat de 2 ori serios ( 3 luni despartiti) si ne-am impacat! acum e a3a cearta si nu stim ce vrem niciunul :D dar cum spune o vorba mare\" noi sa fim sanatosi\" / recunosc ca ma simt naspa si sufar dar am zile cand nici nu ma intereseaza si de lasat n=o pot lasa ca eu la mintea mea de 17 ani spun ca e cea mai buna pt mine si ea zice la fel ... ne intelegem super si ne potrivim de minune si ne cunoastem f f f bine ! dar ce o fi o fi acum :(

ESPinoza 27-02-06 22:47

si noi am mai fost despartzitzi o data dar mai putin o saptamana... acuma insa e diferit. ash vrea sa ma impac cu ea dar acuma nu! poate peste vreo 5 luni... si faza cu iubitu cu ala mic :)) asta o fac cu fetele care numai asta merita.. da aici nu a fost niciodata vorba de asta..

mI^cHeLLe 27-02-06 22:52

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Psycho\"
... si incearca sa iubeshti si tuh cu \" ala mic \" nu cu inima


mama da egoist mai esti ...macar ramai doar tu nu invata si pe altii sa faca ca tine ca nu-i frumos

d3vilish_lips 27-02-06 22:59

..........eu zik sa pastrezi amintirile bune da sa nu traiesti in ele........orikum solutie nu este tre sa reusesti sa estompezi iubirea si asta poate cu timpu se va rezolva in rest nu kred....a si sa nu le compari pe restul fetelor cu ea k niciodata nu va fi bine 4 u..... :roll: dak mai imi trece ceva prin kap iti zik

ESPinoza 27-02-06 23:02

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"d3vilish_lips\"
..........eu zik sa pastrezi amintirile bune da sa nu traiesti in ele........orikum solutie nu este tre sa reusesti sa estompezi iubirea si asta poate cu timpu se va rezolva in rest nu kred....a si sa nu le compari pe restul fetelor cu ea k niciodata nu va fi bine 4 u..... :roll: dak mai imi trece ceva prin kap iti zik

mersy pt sfaturi ... ma simt mai bine acum :P

TEKIN 27-02-06 23:03

spor la treaba bre...... nu ai cum sa o uiti daca o iubesti.......si eu incer sa o uit pe fosta mea da nu merge... am vorbit cu ea 5 ani si nu mai suntem de vreo 6 luni da inca nu am uitat o si nici nu cred ca o uit



bafta 8)

EvLSant0S 27-02-06 23:23

Re: cum sa uitzi o persoana pe care ai iubit`o
 
Quote:

Originally Posted by \"ESPinoza\"
am o problema :) nu`mi place dar trebuie recunosc.. cum sa uitzi o persoana pe care ai iubit`o si cu care tocmai vatzi despartit dupa o relatie de peste un an... dupa ce orice faceam, faceam cu ea. pot sa spun multe dat cred ca majoritatea stitzi ce inseamna sa iubesti.. si acuma mi`e greu sa trec peste pt ca este cea mai lunga relatie a mea si am tzinut cel mai mult la asta. mersy

Hmmm poate ca asta o sa te faca sa te simti UN pic mai bine , tu .... o vezi zilnic ? aveti acelasi cerc de prieteni ? banuiesc ca nu ,si daca il aveti ,va evitati or whatever, eh , in cazul asta, poti sa stai linistit ,ca altii .... sunt obligati ... sa stea alaturi de .. fosta .. in acelasi anturaj .. ba mai mult sa o vada combinata cu buni prieteni de-ai respectivului , si tot asa, in fine ,exista si variante MAI grave, eu inca n-am trait , si deci ma rezum la .. ce-am trait pana acum ,si traiesc, si deci ,toata \"dragostea\" se transforma in URA , n`o mai inghiti , n`o mai suporti , te irita, e nasol .. da.. ata ete.. de uitat n`o uiti , n-ai cum , mai ales cand e prin jur .. timpul le rezolva pe toate cum zicea cineva mai sus , mai toti :) , in schimb , ziceai ca vrei sa .. grabesti procesul .. :) eh .. gaseste-ti o tipa , bine , ideal e sa te gaseasca ea pe tine ,ca dac-o cauti ... nush dac-o gasesti .. stii cum e ,cand cauti , nu gasesti , da ea peste tine cand e cazul :) anyway , eu am avut bulan ,cat eram cu aia , o tipa pusese ochii pe mine , aveam senzatia ca se da la mine, dar eram \"ORBIT\" :) de dragostea aleia , si nu prea-mi dadeam seama , si chiar daca imi dadeam seama ,negam ... eh , intr-un final , dupa cat rau mi-a facut aia , am ajuns cu asta , care-i un inger, ea m-a ajutat ff mult sa uit de fosta , asa deci si prin urmare, nu trebuie decat sa-ti gasesti alta care sa te fwta bine de tot , usor usor o sa realizezi ca ce-ai avut .. nu era tocmai ... cea mai cea, ca exista si altele mai bune decat ea , din mai multe puncte de vedere, doar ca .. nu le vedeai inainte, ca doar erai in lovex de \"fosta\" ..
deci , ai 2 variante, ori astepti , si timpu` le rezolva .. greu .. da sigur :)
ori cauti una .. care sa tzina la tine si etc, tu clar n`o sa mai poti sa o iubesti pe asta (aia de te salveaza :) ) ca .. pur si simplu nu poti , asta la inceput , dar cu timpu` o uiti de tot p`aia , iti dai seama ca .. n-a meritat stresul , si hop .. incepi sa iubesti din nou , asta desigur pana cand se intampla poc`u din nou , si iar cazi , si iar te salveaza una :) si tot asa :) momentan astept sa faca poc relatia de acum :) la capitolul asta am ajuns, desigur, nu-mi doresc .. dar.. e inevitabil , odata si odata tot se intampla ..
te-a ajutat vreun pic postu asta sau am scris degeaba ? :P

ESPinoza 27-02-06 23:28

m`a ajutat:) chiar nu ma asteptam la un ditamai raspunsu.. :) nu avem chiar aceleasi cercuri de prieteni.. cei pe care ii aveam in comun am rupt eu legatura cu ei.. cum ai spus si tu vreau sa grabesc procesu asta de trecut peste asta.. eu m`am gandit ca o luna sa revin la viata mea dinainte de golan :) sa frek tot ce prind sa umblu cu baietzii dinainte.. si ce mai e de facut cand esti burlac stitzi voi :P dar vreau ca dupa aia sa gasesc o fata serioasa si cuminte :) pt ca simt nevoie sa am pe cineva cu care sa vorbesc orice si in care sa am incredere deplina.. sa pot spune orice fara nici o teama.....

EvLSant0S 27-02-06 23:37

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ESPinoza\"
m`a ajutat:) chiar nu ma asteptam la un ditamai raspunsu.. :) nu avem chiar aceleasi cercuri de prieteni.. cei pe care ii aveam in comun am rupt eu legatura cu ei.. cum ai spus si tu vreau sa grabesc procesu asta de trecut peste asta.. eu m`am gandit ca o luna sa revin la viata mea dinainte de golan :) sa frek tot ce prind sa umblu cu baietzii dinainte.. si ce mai e de facut cand esti burlac stitzi voi :P dar vreau ca dupa aia sa gasesc o fata serioasa si cuminte :) pt ca simt nevoie sa am pe cineva cu care sa vorbesc orice si in care sa am incredere deplina.. sa pot spune orice fara nici o teama.....

vai cat de tare !!!! deci ... esti RUPT in 2 ... vorba vine ,nu interpreta gresit , o parte din TINE vrea sa. .. fie din NOU burlac si sa petreaca si sa frece tot ce prinde si etc :D
si cealalta parteeeeeeeee :D
Quote:

dar vreau ca dupa aia sa gasesc o fata serioasa si cuminte :) pt ca simt nevoie sa am pe cineva cu care sa vorbesc orice si in care sa am incredere deplina.. sa pot spune orice fara nici o teama.....
:D da-mi permiti , as spune ca esti un pic cam indragostit, asa cuvinte frumoase numai un indragostit ar putea sa spuna ,si ... 1 luna ? dupa 1 an si ceva de zile ? in visele tale erotice ! o sa te frece la cap subiectu` asta MULT timp ;) crede-ma ..
bine acum depinde de la pers. la pers. la mine a fost mai greu :) da a trecut :)


All times are GMT +2. The time now is 07:16.

- Copyright 2024 4Tuning