Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 27-11-09, 23:47   #2461
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

tare ultima faza) oricum eu incerc sa o uit.......si desi mi-e greu...multi prieteni mi-au spus ca a fost nesimtita si ca nu o credeau in stare de asa ceva...dar uite ca s-a intamplat...sunt mai incurajat...parca nu mai e asa...cum era...
73dy is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 03:14   #2462
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
morpheusmaster: poate am fost eu ca nuca in perete aici, dar poate citesc altii si invata ceva in loc sa se sinucida fara rost; toata viata avem timp de iubiri

si nu te contrazic, o fi dat el mai mult la pasarica, cand a avut chef si eu nu, cautand, dar si cand gaseam " o bunaciune " (la varsta aia bunaciunile insemnau altceva fata de acum) chiar daca ma chinuiam ceva cu ea, aveam o satisfactie, asa si la a2a si la a3a.. alti sani, alt cur, alta gura etc ... nu ma plictiseam, nu era monotonie, si la naiba eram tanar; si inca ceva, de fete nu mi-am batut joc, cand simteam ca e una care merita ceva adevarat ii explicam si o lasam, dar in rest cele "usoare" erau cele mai bune; astea usoare sunt genul ala care te saluta si astazi si pot purta o discutie cu tine fara sa spuna " vai ce mi-ai facut " ,,,ba mai mult va spune " ce tampiti am fost " si rade.

Acum, exact cum mi-am dorit dupa 20-21 mi-am gasit ceva serios, ceva care merita, de care vreau sa ma tin, pentru ca una " usoara " e clar nu e de stat langa ea; si nu duc lipsa de alte fete pentru ca am facut si pe "curvarul" si stiu cum e, imi e bine asa cum e acum, momentan, pe viitor nu se stie.
Coane, 1 word: RESPECT! Atunci pe cursul discutiilor ai venit ca nuca'n perete dar leai dat un curs nou, foarte bun pentru recent majorul de aici. Ii sar si eu in cap imediat ca vad ca vrea sa'si taie pen1su' de durere...se plange ca o fata. (no offence dude...si eu faceam la fel ) Ai procedat foarte bine...si eu, om dupa o relatie de 3 ani si 5 luni, incheiata acum 9 luni (nereabilitat total inca dar lucrez la asta) imi pare rau ca nu am luato pe calea ta, sincer. Acum, gandesc altfel, mai matur, sincer. Atunci gandeam cum ai procedat tu...dar problema a fost ca mam indragostit. Si mam indragostit atat de tare de sa dus curvarul si clubberul din mine. Ma calmat si ma facut om de casa dupa care ma lasat. Si bine mia facut ca'mi termina viata ) (ciudat nu?)...

Quote:
Originally Posted by 73dy View Post
ms de sfat...chiar ma simt mai bine...azi m-am intalnit cu ea pentru ultima oara........incontinuu mi-a scos ochii cu vorbele spuse cu o seara inainte...m-am convins ca nu-i pasa...acum e cu el...si posibil se simte bine...eu nu-mi mai bat capul...si in legatura cu relatia de 3 ani...respectiva acum ma cauta...ma vrea inapoi...chiar daca s-a terminat urat rau atunci...nu stiu ce sa fac...mi-a propus maine sa ne vedem...defapt sa mergem la un gratar...mai multi printre care si ea...ce sa fac?
Nu trebuia sa existe acest "ultima data". Pe cine minti tu??...been there, done that!!! Tia placut? Ca teai dus la ea si ea tia scos ochii toata seara de vorbele spuse din suflet ranit?? Vezi ca nu ii pasa??? Daca ii pasa si chiar tinea la tine nu iti vb. asa. Si bine tia facut, ai sa te saturi odata sa o mai asculti si de atunci o sa se indrepte lucrurile.

Quote:
Originally Posted by 73dy View Post
) deci e disperata sa fie cu mine...dar e nasol....ea la buc si eu la ploiesti.......inainte era ea la bz si io la ploiesti....ne vedeam cam la 2 saptamani...dar tot a mers 3 ani...nu ma mai atrage nimic la ea...m-as folosii de ea ca sa o uit pe asta...dar nu stiu daca va merge...si stiu.........stiu ca si asta se va intoarce la mine...si nu stiu ce voi face...
Hai sa iti dau un sfat! Nu mai e nevoie sa sufere inca o persoana din cauza fostei tale. Nu te folosi de fata, incearca sa gasesti pe alta. Alta la care "sa lucrezi", sa o cuceresti ceva...pe asta daca e asa disperata o ai cand vrei tu...si nu te va ajuta cum crezi tu...doar ai sa o ranesti si pe ea daca te vrea asa disperata. asa ca GET OVER IT! Cucerind alta fata ai sa iti recastigi increderea in tine, implicit coaele. Ai sa te simti bine, ai sa vezi! hai capu' sus.

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
Uita-te intre picioare si da-ti un pumn daca te doare e bine , daca nu te doare am sa te rog sa schimbi forumul sa treci la coolgirl , la eva sau la forumuri de moda si unghii false.
Iti recomand si eu acest exercitiu in fiecare dimineata! Rezultat garantat, 100% succes

Quote:
Originally Posted by 73dy View Post
ce sa zic frate...frumoase si incurajatoare vorbe...si eu imi doresc ca peste 1 luna 2...3 sa spun tuturor ca ce bine ma simt si ca nu ma mai afecteaza nimic si ca ma distrez si ma simt minunat fara ea...tare imi doresc sa se ajunga la asta...
Hai sa iti spun o povestioara bro' Azi e vineri. Acum 4 ani vineri am iesit cu ea in oras 1 data. Astazi am fi facut 4 ani, nu a fost sa fie asa. In schimb dupa 3 ani si 5 luni sa dus cu altu'. Mia facuto cadou chiar de ziua mea, de 20 ani...singurul regret e ca daca stiam ca asa sta treaba preferam sa imi petrec aniversarea cu altcineva. De despartire, rau nu imi pare, sincer ma bucur. O consideram fata visurilor mele si cu timpul sa dovedit exact opusul, nu ca mam schimbat ci ca sa schimbat ea. Fetele, anturajul, cluburile si fitele iau oferit alte perspective. Mai avea si anumite frustrari, inca le are. Relatia in sine nu are rost sa o povestesc, pot sa spun ca acei 3 ani si 5 luni iam trait zilnic in rai si iam gustat din plin. Au fost cei mai frumosi 3 ani din viata mea si is constient de asta. Dupa ce neam desp, 3 luni nu mia vorbit. Apoi am vorbit, am iesit ca prietenii 2 saptamani, mai mult rau miam facut. A venit vara...3 luni nu neam vb. A fost o vara "cu baietii" cum nu mai avusem decat inainte sa o cunosc. A fost misto vara...putea fi mai misto dar am invatat sa ma bucur si la lucrurile mici. In primele 3 luni am avut si o tentativa cam macabra...stateam la 9, ghinionul meu de era sa fie. Am fost cu capul pe umeri, altfel nu se putea. Revenind...Cu 2 sapt inainte sa plecam la facultate am inceput iar sa vb. Inca o iubeam, inca o iubesc. Ce mia spus a schimbat total datele problemei. Am cautat sa o iert, iam cautat scuze desi nu avea, nu merita! Rau am facut. Tot ce cladisem vara, sa naruit! Am ajuns sa iesim zilnic "ca prieteni"...ne comportam la fel ca atunci cand eram impreuna mai putin aspectul fizic. Era like shit 4 me, foarte avantajos pentru ea. Am rezistat asa putin pana intro zi cand am aplicat tratamentul si iam spus ceva in genu "Auz...stii ceva???........" continuarea daca o scriu o va cenzura 4tuningul asa ca nu o scriu. Deci pentru ce mananc eu atat cacat aici?? Ca sa intelegi o treaba! 1) Nu cere de la tine prea multe. Probabil nu o sa iti treaca in 1 luna/2. ...depinde cat de mult ai iubito. Dar invata sa traiesti cu asta, invata sa iti faci viata fara ea. Posibil ca in 1 luna sa o vezi, sa te afecteze! Nu'ti taia venele, nu pune la suflet, un pumn in coa3, capu' sus si continua'ti ziua.

2) TRECI MAI DEPARTE!!! Nu te mai vedea cu ea "pentru ultima oara", nu ii cauta scuze, nu te gandi ce va fi cum va fi daca vrea inapoi. Nu ii da telefoane sa vezi ce mai face, nu ii raspunde la sms sau telefoane daca iti da!!! TRECI MAI DEPARTE!!! Ai 18 ani bro!!! Iati carnetu, condu'. Vine a 12a, cel mai bestial an de liceu!!! Traieste'l, Profita de asta!!! Nu o lasa sa ia mai mult decat a luat deja!!! NU MERITA, intelegi???

Nu sunt un exemplu elocvent...ma consider un ciudat. O iubesc, o iubesc ca prostu' dar totusi am bagato' pe unde a iesit si nu vreau sa mai aud de ea pentru ca stiu ca nu avem viitor. Cred ca am facut toate greselile care le poti face dupa despartire, dar toate!!! TE ROG, NU LE FA SI TU!!!

Iti urez succes! Sper ca nu am scris degeaba...sper ca intelegi ceva, desi e asa greu sa nu te gandesti la ea, sa nu o suni nu?? Time will heal


Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
cand m-am culcat prima data a fost ok , a doua oara ok a treia oara a fost ciudat , mi e scula dar mi se ulca repede , m-am gandit ca am o problema , de la steroizi de la plm ce prostii luam eu dar din contra alea fac maciuca tare , dar totul era in cap , si am vb cu un prieten care mi-a zis : Coaie , cate pisde am pierdut eu si nu am fu tu t ca ma gandeam la fosta sau mai stiu eu ce ; baga-ti mintiile in cap , totul e sus in CAP
Asta e o problema...grava si des intalnita. Ajungi in pat cu actuala si nu functioneste'. Dar ca orice problema are rezolvare!!! Ia fiecare fata in parte si nu incerca sa faci paralele, comparatii cu fosta/etc...Iao asa cum e si dai ceea ce vrei )

Quote:
Originally Posted by 73dy View Post
tare ultima faza) oricum eu incerc sa o uit.......si desi mi-e greu...multi prieteni mi-au spus ca a fost nesimtita si ca nu o credeau in stare de asa ceva...dar uite ca s-a intamplat...sunt mai incurajat...parca nu mai e asa...cum era...
Toate bro' au fost nesimtite, toate neau luat prin surprindere...dar asta e wright???



-----------------------
Inca o treaba...vad ca toti care scriem pe aici...neam luato in barba 1 singura data, cel putin eu. O fata am iubit pana acum, 1 fata am pierdut ). Dar...oare cum ajungi cand vine alta...si crezi ca e sanctuarul, refugiul...si sunteti de 4 ani...si te'nseala...deci 2...si mai vine alta in timp...si aia tio coace...oare cum e atunci?

Tind sa cred ca deabea atunci e groasa. Cand ai 40 ani, nu tu copil si mai mult de 2 femei care tiau facuto la sentiment. Deabea atunci trebuie sa te simti naspa. Cu ce ne confruntam noi aici sunt niste frectii la picior de lemn la greutatile vietii, sunt niste probleme adolescentine...niste...copilareli. Haideti sa crestem, sa lasam baietii in urma si sa ne comportam ca niste barbati.


Eu va salut pe toti cu respect!!! Ma stiu unii ca fac posturi kilometrice...altii imi reproseaza ca mam pierdut...ca nu mai scriu asa mult...ei....I'M BACK WITH THIS ONE!!! ) Vam plictisit citind??? Va salut va astept parerile!

Bogdan.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 08:10   #2463
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

nu bogdan,celputin pe mine nu m-ai plictisit...chiar ma simt mai bine...mai sigur pe mine cand va citesc sfaturile...una din greseli tocmai am facut-o ...mi-a dat mesaj la 2 dimineata cu ceva de genu:'uite ce mi-a debitat mintea mea creatza...hai s atsam o perioada asa dupa care sa uitam de restul lumii...bineinteles daca si tu esti de acord cu asta...'.dupa asta am sunat-o si am intrebat-o ce e cu mesajul ala...si zice...'ah...scuze...nu era pentru tine...dar eram obisnuita ss ati scriu tie mesaje...',desi...nu stiu ce sa cred...isi bate joc de mine...iar n-am putut dormi...nu stiu ce sa fac...oricum azi plec la munte cu prietenii...e posibil sa ma intalnesc cu fosta dar o sa tin cont de ceea ce mi-ai zis bogdan sper sa vin schimbat...imi doresc...in bine si va rog sa va da ti cu parerea despre mesajul ala...bafta
73dy is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 23:48   #2464
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

am ajuns si eu acasa de la munte...se pare ca nu m-am mai intalnit cu fosta dar oricum m-am distrat...nemaiintrand pe mess astea 2 zile...primesc mesajul urmator de la aceasta...nu-i pot spune fiinta...:'cu tn sau fara tn e tot una pt mn'...dupa care tot din nimic imi trimite altul:'esti bn?dc nu intrii pe mess?ai patit ceva?sms daca ai placere sa rasp...' si am facut prostia sa-i rasp...dupa care imi spune:'inteleg ca te ascunzi de mine...dar imi pasa de tine,dasta te intreb'...dupa care din nimic alt mesaj...:'stiu ca esti si bine...probabil la un chef...si asta inseamna ca esti bine...si ma bucur sincer pentru tine:*'...fratilor nu stiu ce sa zic...avand in vedere ca acu 2 zile ma ura de moarte si acu se ...... pe ea ca ii pasa de mine...ce parere aveti?
73dy is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 23:50   #2465
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Pai o roade ca "te descurci" si fara ea ! Stii ce a raspuns Dan Voiculescu la intrebarea "cum cuceresti o femeie in 30 de minute ?" ? "O IGNORI 30 DE MINUTE !" Sper ca ai inteles...

Last edited by Dripci; 29-11-09 at 23:54.
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 00:04   #2466
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

da...eram sigur...ea se hraneste cu suferinta mea...dar nu va mai fi asa...nu-i voi mai arata........si sper din suflet sa nu mai simt absolut nimic pentru ea in scurt timp...
73dy is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 00:13   #2467
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by 73dy View Post
da...eram sigur...ea se hraneste cu suferinta mea...dar nu va mai fi asa...nu-i voi mai arata........si sper din suflet sa nu mai simt absolut nimic pentru ea in scurt timp...
Nu ii arata ca suferi ... cand te cauta sau cand va intalniti ... fii relaxat ...si arata-i ca poti si fara ea ... si atunci sa vezi cum se ataca singura . Mie mi-a reusit ... cam o saptamana ...nu am vorbit cu ea ... nu am cautat-o ... si in seara asta surpriza ... intra pe mess....si ma intreaba daca am uitat-o ... ca de ce nu ii mai dau un semn de viata ... nu ii da explicatii ca de ce nu ai mai cautat-o ... sau ce ai mai facut zilele trecute ... las-o sa-si bata capu .
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 00:16   #2468
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

stiu frate...si desi e cu altu...ma gandeam ca nu face asa...ma rog...mi-a lasat si offline niste versuri ...ca si cum eu i-as fi dat papucii...nu stiu ce sa mai cred...nu stiu ce vrea...cred ca urmareste ceva
73dy is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 00:37   #2469
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Nu urmareste nimic, iti spun eu. Ceea ce face ea acum, face inconstient..din instinct. Suna urat, dar asa e ! Pe ea o intereseaza atat "sa nu ma uite, eu sa fiu aia speciala !" Si s-a combinat cu ala pt ca : 1. sa ii fie mai usor sa treaca peste tine (cui pe cui se scoate) 2. stii vba aia "decat sa planga mama, mai bine ma-sa!" - adica..decat sa sufere ea cand te vede cu alta, mai bine suferi tu ca o vezi cu altul...cumva se protejeaza. Imi permit sa fac afirmatiile astea pt ca majoritatea fetelor fac asta. Desigur ca o sa imi sara lumea in cap cu "nu mai generaliza !" dar...sa va intre bine in cap - femeile au mai multe lucruri in comun intre ele decat lucruri care le diferentiaza ! si nu te pune cu bagajul genetic. Daca instinctul ii spune ca ea trebuie sa fie singura pt un mascult, pai asta va urmari.
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 00:42   #2470
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

bun si la ce sa ma astept?unde se va ajunge?ce crezi ca va face mai departe?sunt prea bulversat sa ma mai gandesc...de aceea va cer parerea...
73dy is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 00:45   #2471
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Asteapta-te la asta : cu cat vei fi mai indiferent, cu cat de vei departa de ea mai mult (nu neaparat voit...ci pur si simplu iti vezi de viata ta, de prieteni, de alta gagica, de masina) cu atat va incerca ea sa se apropie de tine. Asta pana isi va da seama ca nu are rost, ca se injoseste si va renunta. Tu vezi-ti de viata ta mane..
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 00:52   #2472
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

sti...intr-un fel m-as razbuna pe ea desi razbunarea e 'arma prostului'...adica ma gandesc...daca se va intoarce la mine...nu neaparat sa i-o fac si eu...dar sa-mi urmaresc interesul...stiu ca suna ciudat....dar ce ma sfatuiti?
73dy is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 11:54   #2473
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by 73dy View Post
bun si la ce sa ma astept?unde se va ajunge?ce crezi ca va face mai departe?sunt prea bulversat sa ma mai gandesc...de aceea va cer parerea...
la ce sa te astepti?! poate te intoarce si va impacati...o sa dureze maxim 2 luni si apoi o sa plece iar...la ce crezi ca te poti astepta? sa te ia de barbat si sa-ti faca 3 copii?
acum este nesigura pe ea d-aia te cauta...cand o sa fie iar stapana pe situatie o sa dispara...ce e atat de greu?
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 12:24   #2474
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
la ce sa te astepti?! poate te intoarce si va impacati...o sa dureze maxim 2 luni si apoi o sa plece iar...la ce crezi ca te poti astepta? sa te ia de barbat si sa-ti faca 3 copii?
acum este nesigura pe ea d-aia te cauta...cand o sa fie iar stapana pe situatie o sa dispara...ce e atat de greu?
Foarte adevarat ce a scris Sasha!

& Ai uitat de regula cu pumnu'n ... executo acum
Ai executat? booon...acum k le ai (sper...) stergei id si dai ignore! Asta ca sa nu mai primesti toate ***urile de la ea si sa iti invarta cutitu'n rana inutil. Sms cand primest si vezi destinatarul inchizi automat mesajul fara sa'l citesti si il stergi!!! Daca nu poti face asta din 1...executi regula cu pumnu'...si faci dupa. Ca sa fii mai motivat ai putea sa ii schimbi numele pe telefon in "NU O SUNA!"...te ajuta si asta ca sa'ti aduca aminte de fiecare data ce ai de facut defapt.

& nu te invinovati ca nu ai reusit din 1 faza cu ignore...cu cat ai sa reusesti mai repede cu atat o sa iti fie mai bine...cu cat o sa reusesti mai tarziu cu atat o sa iti fie mai rau...

Succes!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 12:51   #2475
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
la ce sa te astepti?! poate te intoarce si va impacati...o sa dureze maxim 2 luni si apoi o sa plece iar...la ce crezi ca te poti astepta? sa te ia de barbat si sa-ti faca 3 copii?
acum este nesigura pe ea d-aia te cauta...cand o sa fie iar stapana pe situatie o sa dispara...ce e atat de greu?
ma termina fratzilor...aq mi da msg k hai sa ne impacam...sa avem o rel asa...fara sa stie actualul ei...e de belea...ce sa fac?m-as razbuna...
73dy is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:33.


- Copyright 2024 4Tuning