Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-11, 20:56   #2956
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
ignoranta este cea mai buna arma impotriva ei , o va durea mai mult ca o pereche de palme.
Asta pot confirma si eu.
Intelectul feminin este construit in asa fel incat doreste sa primeasca un raspuns. Fie el pozitiv sau negativ. Uneori femeile prefera sa li se raspunda negativ decat sa fie ignorate sau sa nu li se dea un raspuns. In schimb, noi barbatii, suntem fix invers. Replica clasica: " Mai gandeste-te. "
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 21:01   #2957
mikeadrian
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Ma bucur nespus de mult ca am cu cine sa vorbesc,daca spuneti ca ati trecut prin asa ceva,inseamna k va puteti imagina prin ce trec eu in aceste momente,am sters nr de tel,ignore la mess,tot,,,pfai de plm..am gasit o pereche de pantaloni de ai ei la mne(...anyway,sincer nu credeam ca in romania sunt oameni dispusi sa ajute,oameni care isi pierd timpul incercand sa de-a sfaturi celor ca mine..dar probabil pt ca ati trecut prin asa ceva si intelegeti durerea insuportabila prin care trec,va multumesc ca sunteti alaturi de mine,sincer ma simt mai bine decat in momentul in care am intrat pe usa casei mele..va multumesc!povestiti-mi cum ati trecut...cat timp a durat sa uitati persoana iubita....va rog..
mikeadrian is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 21:08   #2958
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Depinde ce intelegi prin a uita. De uitat nu ai sa o uiti niciodata. Ca e prima dragoste. Si din cate am inteles nu se uita .
Ideea ca distanta de timp care un om o face cand trece de la o relatie la alta e variabila si depinde de 3 factori :
-cat de mult ai tinut la persoana respectiva;
-cat de mult a durat relatia;
-ce fel de om esti tu.

P.S. Poti zice ca ai trecut peste o relatie cand te intalnesti cu respectiva persoana pe strada, vorbesti cu ea, eventual radeti ambii si stabiliti o intalnire la o cafea. Aia e o comportare matura care detona ca ai trecut peste respectiva relatie.
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 21:09   #2959
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by mikeadrian View Post
Ma bucur nespus de mult ca am cu cine sa vorbesc,daca spuneti ca ati trecut prin asa ceva,inseamna k va puteti imagina prin ce trec eu in aceste momente,am sters nr de tel,ignore la mess,tot,,,pfai de plm..am gasit o pereche de pantaloni de ai ei la mne(...anyway,sincer nu credeam ca in romania sunt oameni dispusi sa ajute,oameni care isi pierd timpul incercand sa de-a sfaturi celor ca mine..dar probabil pt ca ati trecut prin asa ceva si intelegeti durerea insuportabila prin care trec,va multumesc ca sunteti alaturi de mine,sincer ma simt mai bine decat in momentul in care am intrat pe usa casei mele..va multumesc!povestiti-mi cum ati trecut...cat timp a durat sa uitati persoana iubita....va rog..
Cat dureaza depinde de tine.
Nu te obosi sa stergi numere si orice iti poate aminti de ea, ca nu esti femeie, trebuie sa fii capabil sa te controlezi si sa te doara undeva daca iti amintesti de ea sau nu.
Cum a zis si Mustang, iesi cu prietenii, distreaza-te, nu incerca sa iei curve sau sa f**i ce gasesti ca nu ajuta; de fapt nu incerca sa faci ceva ca si cum ar fi din razbunare, ca nu rezolvi nimic. Vezi-ti de viata ta, stai cat mai mult cu prietenii tai si nu te apuca sa cauti consolare in alte femei.
Gandeste-te, chestia asta oricum se intampla odata si odata, o fata trece prin multe schimbari de la 15 ani in sus, sunt foarte rare relatiile care sa inceapa de la 15 ani si sa nu se termine. Si dupa parerea mea nici nu-s bune, sa stai cu aceeasi femeie de la 15 ani e cam aiurea si cel mai sigur mai tarziu iti va parea tie rau. Cauta sa ai cat mai multe prietene si cand ajungi la o varsta la care esti capabil cu adevarat sa-ti dai seama ce-ti place si ce nu, atunci iti cauti o femeie pe care s-o ai langa tine.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 21:10   #2960
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by mikeadrian View Post
Ma bucur nespus de mult ca am cu cine sa vorbesc,daca spuneti ca ati trecut prin asa ceva,inseamna k va puteti imagina prin ce trec eu in aceste momente,am sters nr de tel,ignore la mess,tot,,,pfai de plm..am gasit o pereche de pantaloni de ai ei la mne(...anyway,sincer nu credeam ca in romania sunt oameni dispusi sa ajute,oameni care isi pierd timpul incercand sa de-a sfaturi celor ca mine..dar probabil pt ca ati trecut prin asa ceva si intelegeti durerea insuportabila prin care trec,va multumesc ca sunteti alaturi de mine,sincer ma simt mai bine decat in momentul in care am intrat pe usa casei mele..va multumesc!povestiti-mi cum ati trecut...cat timp a durat sa uitati persoana iubita....va rog..
Aici sunt baieti care chiar iti pot da un sfat! Ai apelat la cine trebuie ca sa zic asa .
Hai sa iti zic cum am trecut eu de astfel de momente. Mereu imi gaseam ceva de lucru! Meream imi faceam de lucru, de iesit undeva, de vorbit cu cineva despre orice rahaturi etc. Si ai sa vezi ca facand diferite activitati ce poate pana acuma nu le faceai. E indicat sa faci ceva nou, incat sa nu iti aduci aminte de ceea ce faceai cu ea, ai sa cunosti si alt fete. Ai sa incepi sa vorbesti cu ele, sa le invit in oras si toate cele. Apoi o sa te culci cu ele, o sa uiti de fosta ca de un caine puricos. O sa ajungi sa fii impreuna cu acele fete si iti va fi mult mai bine! Ai sa vezi, acum e putin mai greu, va fi bine! Arunca un ochi la semnatura mea si ai sa vezi cum trebuie sa tratezi o fata si cam ce categorii mari si late sunt pe lumea asta de fete(fara sa generalizez)
Cozmescu-Alin is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 08:00   #2961
Vicious
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Parerea mea e ca nu poti sa uiti persoana pe care ai iubito, in schimb cu timpul vei accepta faptul ca nu mai poti sa fii cu acea persoana. Asa mi sa intamplat si mie am iubit-o ne-am deaspartit, am incercat sa o uit, nu am reusit si acum dupa un an si ceva de cand totul sa terminat toata aceea relatie imi pare ca sa intamplat unei alte persoane.
Vicious is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 08:06   #2962
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by RacerJunior View Post
Ma bucur sa aud asta.
Atunci nu vad o mare problema in asta. Nu te mai gandi la ea si gata.
Incearca pe cat posibil sa te refugiezi in alte lucruri. Pe cat posibil benefice. Nu vicii sum am expus eu mai sus, pentru care vad ca sunt judecat.
Viciile te ingroapa - asta ca sa stii si tu! Sa te faci muci din bautura, nu o sa iti faca decat rau si o sa iti aduca numai flashbackuri in cap. Ca sa nu spun ca exista si sansa stupida sa te faci de ras de fata cu prietenii tai, incepand sa plangi (ca-n filme) dupa o proasta.

Intreba tipul cat dureaza pana uiti: nu vei uita niciodata. Iti va trece - dupa cat timp, habar nu are nimeni. De obicei cui pe cui se scoate: in momentul cand iti va lua mintile o alta tipa nici nu o sa mai stii cine era fosta.

Si o rugaminte: renuntati la limbajul de messenger. Puteti scrie si voi in loc de "k" cu "ca", normal.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 08:35   #2963
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Viciile te ingroapa - asta ca sa stii si tu! Sa te faci muci din bautura, nu o sa iti faca decat rau si o sa iti aduca numai flashbackuri in cap. Ca sa nu spun ca exista si sansa stupida sa te faci de ras de fata cu prietenii tai, incepand sa plangi (ca-n filme) dupa o proasta.

Intreba tipul cat dureaza pana uiti: nu vei uita niciodata. Iti va trece - dupa cat timp, habar nu are nimeni. De obicei cui pe cui se scoate: in momentul cand iti va lua mintile o alta tipa nici nu o sa mai stii cine era fosta.

Si o rugaminte: renuntati la limbajul de messenger. Puteti scrie si voi in loc de "k" cu "ca", normal.
Corect, bagi un cui si ai rezolvat. Boutura ii ca pu1a, iarba ii ca p***a >
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 11:26   #2964
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Persoana pe care ai iubit-o nu o vei uita, pentru ca raman amintirile clipele petrecute cu ea, dar cum au spus-o si altii te obisnuesti fara ea, iti va trece din iubirea ce o ai ptr acea fata,
cu totii am patit-o, sa stam cu o fata sa o iubim si dintr-o data punct. ei aici fac greseala cam toti baietii, ca o suna o cauta dau semne ca sunt disperatii, nu e bine asa am facut-o si eu candva, dar indiferenta doare cel mai tare, nu o suna nu o cauta, o sa te caute ea cand isi va da seama singura, ca e mai bine cu tine, asta daca i era mai bine cu tine daca nu asta e, fete sunt cu gramada daca stai si te inchizi in casa si suferi de unu singur nu rezolvi nimica te distrugi pe tine si parerea mea dupa ce vezi fata cu baiatu care ti a luato, baiatu ganditi-va nu are nici o vina, ba merita ca premiu o bere ca a putut sa ti o fure, fata in schimb, ea e vinovata , asta in cazul in care te lasa ptr altu, si n-are chiar nici un rost sa stergi poze sau cine sti ce amintiri ai cu ea, ptr ca intr-o buna zi vei dori sa le revezi.
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 11:59   #2965
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Ce sa faci:
1: Taie orice legatura cu ea (adica nu telefon, nu mess, orice mijloc de comunicare, eviti locurile unde merge ea sau cunostiinte d-ale ei)
2: Sterge facebook (si orice iti aminteste de ea, poze, muzica etc)
3: Mergi la sala sau gaseste-ti un hobby nou care sa te tina ocupat

Ce NU functioneaza:
1: statul in casa
2: nu te imbata sa iti uiti problemele
3: nu te folosi fizic de altcineva sa iti uiti problemele

Dragostea e doar o reactie chimica, odata ce ai rupt legatura intri in sevraj. Dar in cateva luni scapi de dependenta.
Crisskro is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:03   #2966
mikeadrian
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Mesajele voastre m'au facut sa ma simt mult mai bine,nu stiu daca ma credeti sau nu,ma simt mult mai bine,am putut sa dorm foarte bine cu toate ca ea a dormit la ala acasa,si o spun din toata inima,nu credeam ca o sa ma trezesc asa fresh in dimineata asta:X,dar acuma a aparut o alta problema si sunt cam confuz si nu stiu ce sa fac.
Pe la 2 dimineata mi-a dat mesaj ceva genu.."sper sa te simti bine cu noua ta cucerire,succes"asta inseamna ca o roade sau ca ii pare bine ca am gasit pe alta?,si de dimineata mi-a trimis mesaj ca daca vreau sa vin pe la ea sa vorbim....ar trebui sa ma duc sau sa o ignore...eu nu i-am trimis nici un mesaj nimica...ar trebui sa ma duc?
mikeadrian is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:05   #2967
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Asta inseamna ca trebuie sa ii dai mesaj cu "Mersi". Si sa nu te duci la ea.
Crisskro is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:17   #2968
mikeadrian
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Crisskro View Post
Asta inseamna ca trebuie sa ii dai mesaj cu "Mersi". Si sa nu te duci la ea.
I-am trimis mesajul cu "mersi" si mi-a raspuns.."ce gata?m-ai si uitat?,chestia este ca daca ma duc la ea mi-e frica ca o sa o vad si iarasi inimioara o sa bata cu putere si o iau de la capat,cred ca ar fi mai bine sa ma duc sa beau o cafea cu un amic,dar vreau sa fiu sincer cu voi doar asa veti putea sa explicati mai bine,ma roade sa ma duc la ea da nu stiu dc,ori vreau sa o vad,ori am nevoie de explicatii,nu stiu care din aceste motive e de vina...chestia este ca ma simt destul de bine in aceste momente,sincer nu credeam ca nu o sa ma mai doara(cel putin asa de tare),si simt ca sunt pe drumul cel bun,ar trebui sa o ignor total?
mikeadrian is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:19   #2969
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Ii spui ca, asa cum te-a uitat ea, o poti uita si tu la fel de rapid.
Completeaza-i ca ea a luat o decizie si asta e... viata merge mai departe.
Dupa aia ignor-o.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:24   #2970
Crisskro

Stage 5
 
Crisskro's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 574
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by mikeadrian View Post
I-am trimis mesajul cu "mersi" si mi-a raspuns.."ce gata?m-ai si uitat?,chestia este ca daca ma duc la ea mi-e frica ca o sa o vad si iarasi inimioara o sa bata cu putere si o iau de la capat,cred ca ar fi mai bine sa ma duc sa beau o cafea cu un amic,dar vreau sa fiu sincer cu voi doar asa veti putea sa explicati mai bine,ma roade sa ma duc la ea da nu stiu dc,ori vreau sa o vad,ori am nevoie de explicatii,nu stiu care din aceste motive e de vina...chestia este ca ma simt destul de bine in aceste momente,sincer nu credeam ca nu o sa ma mai doara(cel putin asa de tare),si simt ca sunt pe drumul cel bun,ar trebui sa o ignor total?
Da-mi mesaj: Nu te-am uitat, sunt fericit si vreau sa fii si tu fericita.

Disclamer: topicul e cum sa uiti persoana, daca esti hotarat sa renunti la ea, e calea buna. Daca vrei sa o ai inapoi, e calea buna. Creierul femeii: it's a fucked up thing.

Last edited by Crisskro; 12-01-11 at 12:27.
Crisskro is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 21:01.


- Copyright 2024 4Tuning