Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-08, 19:50   #556
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by Bubu_021 View Post
frate... ai de ales iti iei 1 zi concediu sa urlam cat ne tin plamanii sau platim in urmatorii 4 ani de ne sar bastile de pe cap.
unii mai greu, altii mai usor, dar TOTI AM MUNCIT pt banii din buzunare.
I'm in complet: am facut cererea de concediu si vin sa protestez.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 20:07   #557
sketinho

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 11
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Pe 15 in strada la Universitate.
sketinho is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 21:31   #558
mariusD

Stage 5
 
mariusD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 477
Member of:
[AUDI]
[Opel]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Pe 15 Voi fi prezent si eu in BucurestI! voi aduce cat mai multi prieteni care sunt in aceeasi situatie ca si voii la bucuresti! JOS TARICEANU SI TAXA CITROEN&LOGAN
mariusD is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 21:45   #559
solo24

Stage 5
 
solo24's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

taxa nu o sa fie pusa in aplicare deoarece nu ne lasa ue
deci nu va panicati asa de rau...ca intai trebuie sa aibe acordul alora si aia au spus ca nu au voie sa faca discriminari in functie de nr de ani ai masini si de motoarele ce echipeaza masinile
chil
solo24 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 23:07   #560
mad_aurel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 373
Default

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
I'm in complet: am facut cererea de concediu si vin sa protestez.

asta este singura solutie...............

si atunci ne miram de unde au astia atatia bani.................cat se mai fura in Romania, saraca............

Last edited by aleks; 06-12-08 at 09:42.
mad_aurel is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 23:15   #561
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

atunci pe ce data o sa fie mai exact ? ca se zvonesc 2 date
sau 13 sau 15 ? ...
eu in pana in bucuresti nu cred ca o sa ajung, dar in caz ca se mobilizeaza cei din oras sa o facem totzi in aceeasi data, sa fim uniti
Spark is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 23:35   #562
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

incetati sa mai postati link-uri altfel voi fi nevoit sa scot cartonasele.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 23:53   #563
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Un prieten de-al unui prieten de-al unui prieten..stiti voi povestea, mi-a spus ca cei de la Taxe si Impozite au primit dispozitie in forma oficiala sa incaseze de 3x mai mult dupa data de 15 la taxa de poluare :\. Parca era nevoie de acordul comisiei UE..
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 00:35   #564
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Astia au scapat rau de subcontrol, ce daca iau masina noua cu motor mai mare de 2000 platesc de trei ori taxa? Au inebunit ! Cred ca sunt disperati ca pierd alegerile.
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 00:36   #565
raduss

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

nu credeti ca ar trebui sa facem protestul asta mai devreme de 15 ? sa nu fie prea tarziu pana atunci...
raduss is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 01:59   #566
Radoo_84

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 232
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Astia is nebuni rau, cred ca o sa imi iau barca sa mai pot umbla in romania
odata eram mandru ca sunt roman, aku.......
Radoo_84 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 02:09   #567
Luchian_maxi
Peugeot Driver

Stage 2
 
Luchian_maxi's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 33
Member of:
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Sunt fantastici oamenii astia din conducerea tarii .....
Deja ma gandesc cum sa dau cu bazooka dupa ei ...
Luchian_maxi is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 02:39   #568
tudorcluj

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 218
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

tot ziaristi de CACAO!!! goana dupa 'SENZATIONAL"daca ar fi o tara in care presa sa fie o putere in stat nu lingator de ar mai fi ceva bun....da la noi numa care sa mai sinucis, violuri , crime si furturi astea is specilaitatea zilei...sau mai bine zis a celor 18 ani de dupa ceau-ceau.... va propun o mel. draga f**k you romania!!

Last edited by tudorcluj; 06-12-08 at 02:42.
tudorcluj is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 03:50   #569
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

au vazut voturile au vazut mandatele au vazut guvernarea, show pe ei asa ne trebuie ca i-am votat ( pt prima si ultima data ), oricum vrajeala cu industria e de cacao , daca vroiau sa o sustina atunci trebuia ca toti banii RABLA sa se duca strict pt DACIA , nu sa vina MERCEDES sau VW sau OPEL sa ia din banii NOSTRI ... HOTIE pe fata
Vladz is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 08:09   #570
drowssap

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

cred ca cel mai bine ar fi sa se piketeze rarurile din fiecare judet. sa vedeti ce o sa tzipe aia cind nu vor mai avea obiectul muncii la poarta! nu mai sunt inmatriculari, se vor alia cu noi.
nu mai sunt inmatriculari si revizii rar, nu se mai plateste taxa!

programul rabla cu cei 1000E care cica ar fi pragul psihologic e o prostie! in vest mai toata lumea are sistemul "trade in". matusa mea din italia a primit pe o rabla de miriafiori peste 2000 de euro reducere din pretul masinii noi. in anglia la fel.

noi suntem mai destepti! la salariile noastre de "proletari" cind o sa avem bani de masina care ne place, in 30 de ani? asa ka taxa e planificata pt:

1. mentinerea in saracie a romanilor obisnuiti.
2. sa economisim banii nostri munciti din greu in bancile lor, sa ne luam masina aia noua pt care sa platim tot lor taxa
3. eliberarea strazilor si a drumurilor de masini ceva mai veki sa nu/i incurce pe cei cu masini noi (care au bani)
drowssap is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -