Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-08, 13:38   #616
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

eu pe toti i`am auzit ca sa aprobat la bruxel si ca de pe 15 gata...
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 13:44   #617
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

zvonuri, nu e nimic oficial, iar bursa zvonurilor circulă liberă
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 14:33   #618
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
eu pe toti i`am auzit ca sa aprobat la bruxel si ca de pe 15 gata...
Cu tot respectul fata de ce scrieti dar eu cred ca sunteti naivi...sorry nu vreau sa atac pe nimeni...dar voi chiar credeti in povesti cu cereri de urgenta la UE si aprobari in 3 zile ? Pai politicienii aia nu au altceva de facut decat sa se ocupe de NONAME tariceanu care schimba legile la fiecare 2 zile ca un bucatar prost caruia nu ii ies retetele? El a schimbat legea cum a vrut iar UE o sa se ocupe poate peste cateva luni...INSA PANA ATUNCI MAI INCASEAZA COLEGUL TARICEANU CATEVA MILIONE... (dar parca a mai scris cineva asta aici...sorry daca repet dar asta e si parerea mea)
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 14:36   #619
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

oricum eu nu o inscriu pana la vara...poate pana atunci o sa mai scada sau ceva !
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 14:57   #620
Lil' D

Stage 5
 
Lil' D's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,016
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru toate maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Comisia europeana nu o sa-si dea in veci avizul pentru aberatia asta, sunt convins.
In opinia mea mai mult sau mai putin umila taxa e discriminatorie (in varianta propusa) din cauza ca masinile ce se cumpara din tara sunt taxate mai putin.

Ma mira si motivul modificarii taxei, si anume stimularea cumpararii de masini noi...sa fim seriosi in toata lumea masinile noi nu se prea vand. Toata lumea s-a luat dupa Romania si a introdus taxa de prima inmatriculare ? Si acum acesta este motivul pentru care nu se vand masini noi ?
__________________
Team SQNLL
Lil' D is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 15:18   #621
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

subţire motivaţia lor, într-adevăr....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 16:18   #622
TYBYSTC

Stage 5
 
TYBYSTC's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 753
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

eu cred ca am ajuns la vorba lui badea : traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!!!
ca puscarie cu toti hotii astia de guvernanti !!!!!
TYBYSTC is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 16:25   #623
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

1 Hai sa facem o hartie pe care sa o semnam toti cei care doresc sa vina, astfel vom sti exact cate masini vor fi la protest; 2 Sa incetam cu expresii de genul " Tariceanu e prost, sau tara e de kko" etc etc; Scopul nostru este sa ne adunam cat mai multi si sa aratam tuturor ca ne pasa. 3 toti cei care au indoieli de rezultatul acestui protest sa stea frumusel acasa; 4 sa incercam sa ne canalizam putin eforturile si sa stabilim cateva iedi de baza, cu care toti sa fim de acord. E aiurea sa ne trezim o gloata de oameni in piata Victoriei si fiecare sa ceara/sa spuna altceva; 5 Trebuie sa ne abtinem de la orice forma de protest violent, (ma refer la violenta verbala ca despre violenta fizica cred ca nici nu mai poate fi vorba); 6 Stabiliti clar data ora si locul intalnirii, eu sunt din Vaslui si nu vreau sa ratez treaba;
__________________
Traim in Romania si asta ne mananca toti banii!!!
avolocaru is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 16:46   #624
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Rog administratorii sa nu se supere pentru 2 post-uri consecutive dar cred ca e mai clar asa.
Asa cum am zis ar fi bine sa avem cateva propuneri.

1- Taxa auto de prima inmatriculare sa fie redusa pana la maxim 10% din valoarea masini. Valoare masinii este = valoarea asigurata la RCA
2- Masinile produse in Romania sa fie scutite de taxa de prima inmatriculare si de alte taxe in vederea protejarii acestora.
3- Fondurile provenite din incasarea taxei de prima inmatriculare se vor directiona direct catre scopuri de mediu al caror rezultat sa poata fi garantat minim 100 de ani. De ex: o suprafata impadurita din aceste fonduri sa fie protejata prin lege impotriva defrisarii minim 100 de ani.
avolocaru is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 17:04   #625
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
eu pe toti i`am auzit ca sa aprobat la bruxel si ca de pe 15 gata...
toti??? care toti? spune-ne mai multe
alaltaieri am citit pe stirileprotv.ro cum ca CE nici nu a fost instiintata despre aceste modificari.
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 17:10   #626
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Nu are importanta, de ce sa ne apere drepturile UE? Sa luam singuri atitudine. Voi ce credeti ca UE se poate impotrivi unei taxe daca romanii o accepta?
avolocaru is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 17:13   #627
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

http://www.petitieonline.ro/petitie-p45532046.html
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 17:53   #628
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Asa cum am zis cred ca cel mai bine ar fi sa ne dam cu parerea despre ceva concret si sa facem ceva. 13 dec sau 15 ca data de intalnire. Daca se vine pe 13 pot sa raman si pt data de 15 dar cel mai bine stabilim o singura intalnire iar sambata cred ca e cel mai potrivit.
avolocaru is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 18:28   #629
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Felicitari tututor care isi dau interesul, numai impreuna ne putem face auziti ! Bravo baietilor din Brasov care au protestat azi impotriva acestei taxe discriminatorii ! Acestia spuneau ca intalnirea din Bucuresti este pe 15, nu pe 13 ! ...nu mai inteleg nimic :-<. Sa fie clar..cand e ?! Sambata..sau luni ?
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 18:40   #630
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

am inteles ca azi 7 decembrie demonstrati la brasov...Amanunte? Cati au participat? etc etc etc etc ?????????????????????????????????
mobiles_de is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -