Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-08, 03:16   #481
kulturistu22

Stage 4
 
kulturistu22's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 190
Question Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

asa ne trebuie pt ca suntem prea prosti sa facem ceva impotriva lor...e normal pt ca ei isi permit..si pana la urma...imnatriculam pe BULGARIA....tinem nr naspa de italia,germania,franta,austria..si nu au ce sa faca...dreaq io mai alege si acum un sg lucru mi-as dori..la restu tarilor,cea mai mare taxa este undeva la 1000e cred,sper sa nu ma insel.iar la noi ne rup astia ca nu au deunde fura ei......UE sa ii dea in judecata cu taxa lor si personal...nu sa dea statu' roman in judecata direct pe astia care tin taxa : gen TARICEANU...sa vdm ce mm ii convine sa tina taxa cand plateste din buzunar greseala?? ...dc toti am avea salariul lui mi s-ar parea normal sa avem numai masini noi..ca de aia noi aducem "rable" care se pipilica pe loganu de *** care il fabricam noi...intrebare...ATI DA 10,000 PE UN LOGAN SAU ATI DA 10,000E PE O MASINA CARE II MERITA?? ....raspunsul o sa fie unul singur...orice rabla gen OPEL VECTRA B din 96-2000 e mai masina decat un logan 2009....deci...lasatine sa aducem ce masini vrem,si taxa sa fie omeneasca...sau....facetzi taza de miii de uero pt cine isi permiste LUXUL...nu pt muritori de rand care reprezinta 60% din populatie...
kulturistu22 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 03:18   #482
kulturistu22

Stage 4
 
kulturistu22's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 190
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

kiar asa...hai sa ne intamlim pe 14-15 vb la omu' de mai sus Dripci...ce mai stam? cat dreaq sa ne mai calce astia in picioare?
kulturistu22 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 07:22   #483
Radoo_84

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 232
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

in Timisoara nu se face nimic? Acolo pot sa ajung si eu si chiar as veni
JOS TARICEANU !!!
Radoo_84 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 07:28   #484
Mircea-Finutz

Stage 5
 
Mircea-Finutz's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,513
Member of:
[BMW]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Daca se face ceva in legatura cu taxa....va rog anuntati pe orice cai! Sunt sigur ca vor fii destui sustinatori in toata tara! Cineva a spus mai sus ceva si are foarte mare dreptate: SUNTEM PROSTI CA NU FACEM NIMIC!!!! Corect!!!!!! atata timp cat le permitem si stam cu mainile in san....ne vor fura de dracii ne ia!! Eu personal sustin orice demers impotriva taxei!

NOTĂ MODERATOR: fii mai ponderat în afirmaţii !
__________________
Prefer oricand un fier vechi in locul unui plastic nou!!

Last edited by Gabi; 05-12-08 at 13:28.
Mircea-Finutz is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 07:37   #485
fulgerash

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 82
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Daca au distrus industria si au FURAT toti banii din privatizarea ei , nu mai au de unde sa SUGA , asa ca trag pe populatie , in toate domeniile se intampla asa , numai bete in roata cum sa ne dezvoltam fara industrie fara locuri de munca prin talharie , JEG de PARLAMENTARI buhaiti de bani din PADURI furate cu vagoanele si dau vina pe amariti sunt multe de spus , toti din parlament si guvern au afaceri cu LEMN inclusiv TARICEANU , industria textila au distrus-o ca si-au facut banii .........Astia ne distrug in toate domeniile trebuie sa facem ceva nu sa stam cu mainile in buzunar si nenorocitii astia sa sa ca.e in capu nostru UUUUUAAAAAA .
fulgerash is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 07:42   #486
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

niste mafioti nenorociti.bine ca am reusit sa inmatriculez masina ca daca ma prindeau vremurile astea...era jale
daman is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 07:59   #487
comisarul

Stage 1
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 13
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Mai multe persoane am scris la Comisia Europeana poate mai vrea cineva sa vorbesaca despre acest abuz aici : http://ec.europa.eu/europedirect/wri...x/index_en.htm
comisarul is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 08:18   #488
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Sa dea Domnu ca PRAFUL SA SE ALEAGA DE EI mai ales DE TARICEANU !!!....deci nu se mai poate e strigator la cer......adica acuma de la 4000 de euro trebuie sa dau 12000 pe o masina care valoreaza 20000 .....wow BINE bai nene TARICENE...din partea mea iti urez " tot binele din LUME" si sa nu mai cazi cu motoru:
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 08:27   #489
caiuscorneliu

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 4
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

cea mai marsava mutare din ultimii ani cu siguranta..acuma sa speram ca CE nu-si va da acordul pt furtul asta pe fata.daca totusi o va face eu imi iau 'rabla' (care de altfel ii da clasa oricarui logan nou) si ii dau foc in fata guvernului...
caiuscorneliu is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 08:28   #490
vitezoman

Stage 4
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 172
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

ee o MARE porcarie inseamna pt noi oameni mici de rand trebuie sa asteptam sa tragem bani mai mult sau sane ducem la banca sa facem imprumut care ori cum nu ne da
dar guvernul nu sa gandit si pt prospeti soferi ca mine si ca alti eu sa mai stai pieton din cauza lor ,numai in Romania asta pute sa se intample ceva de genul astra
vitezoman is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 08:32   #491
datapimp

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 25
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by comisarul View Post
Mai multe persoane am scris la Comisia Europeana poate mai vrea cineva sa vorbesaca despre acest abuz aici : http://ec.europa.eu/europedirect/wri...x/index_en.htm
Vezi ca nu functioneaza linkul, copiaza-l corect, te rog.

Tariceanu si Patriciu trebuie sa-si dea seama ca facem totusi parte dintr-o comunitate cu interese mult mai vaste decat micile lor afaceri, si odata intrati in uniune "harburile" din Germania nu sunt harburile NEMTILOR sunt harburile NOASTRE, ale intregii comunitati, printre care si ale romanilor !

Asta nu intelege romanul care e pentru taxa, odata ce am intrat in Uniune am primit si "uscaturile" lor, nu numai beneficiile! (Intre noi fie vorba stiu si domniile lor ca decat uscaturile noastre, mai bine ale lor)

Intri in hora trebuie sa joci prietene! Jos cu taxa!
datapimp is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 09:13   #492
danelu

Stage 4
 
danelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 181
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

nu vreau sa supar pe nimeni si nu vreau sa fiu criticat, dar eu sunt de parere ca este bine ca exista o taxa mai mare pentru masinile rulate,(nu sunt de parere ca e bine ca e de trei ori mai mare) dar in ultimul an au aparut numai cazane prin tara, toti ...... isi cumpara masini din afara si se dau mari smecheri in Romania. La noi decat sa dai 8000 euro pe logan ....romanul prefera sa ia o masina din afara fara sa fie constient de costurile de intretinere si de riscurile cumpararii unei masini SH. Repet nu am nimic cu nimeni si este o parere personala.
danelu is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 09:29   #493
datapimp

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 25
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by danelu View Post
nu vreau sa supar pe nimeni si nu vreau sa fiu criticat, dar eu sunt de parere ca este bine ca exista o taxa mai mare pentru masinile rulate,(nu sunt de parere ca e bine ca e de trei ori mai mare) dar in ultimul an au aparut numai cazane prin tara, toti ...... isi cumpara masini din afara si se dau mari smecheri in Romania. La noi decat sa dai 8000 euro pe logan ....romanul prefera sa ia o masina din afara fara sa fie constient de costurile de intretinere si de riscurile cumpararii unei masini SH. Repet nu am nimic cu nimeni si este o parere personala.
Asta e problema consumatorului roman, el face alegerea, el stie ce buget are si cum il cheltuie.
Nu poti sa limitezi comertul cu bunuri din alte state, de orice natura ar fi ele. Principiul asta sta la baza uniunii, din care vrei nu vrei faci parte.
Adica noi suntem in uniune cand le cerem bani, dar daca vor ei sa ne vanda o masina, gata nu mai vrem? Nu merge asa...
datapimp is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 09:29   #494
B-84-zwt

Stage 3
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 110
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Exprimari de sentimente aici pe forum ),Nu sunt de acord cu triplarea taxei de inmatriculare,Dar trebuia marita cel putin pentru euro 2 si euro 1....ca prea sa umplut capitala de JEGURI,totodata lor li se pare straniu sa iti aduci un euro 4 de afara ........cine a zis ca am scapat de comunism ,sa inselat !
__________________
Drive insane
B-84-zwt is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 09:51   #495
Prodigu

Stage 2
 
Prodigu's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 31
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

intrun fel e in avantaju meu, poate asa imi vand si eu masina (gata inmatriculata)
Prodigu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -