Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-09, 11:16   #1681
papastratos

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 22
Default ciobanii si samsarii

CIOBANII SI OIERII sint in strada si isi cer drepturile!!!
Ca sa vezi care este diferentza intre oamenii ce stiu ce vor(si nu au nevoie de scoli inalte de cite 4 etaje) si cei smecheri care stau in casa la caldurica cu masini super si se complac in situatia asta de jaf pe fatza a lui Tariceanu-guvernul Boc si acolitii lor ce se plimba in masini de lux si te obliga sa cumperi Loganul-citroenul-reno- etc,,.

Bucurestenii se pare ca au bani de taxe daca nu au fost in stare sa isi miste fundul la protestele legale IAR acesti ciobani protesteaza fara nici o autorizare,...

Felicitari ciobanilor > Stiti ce vreti si sper sa obtineti ce meritati si pt ce luptati!!!
papastratos is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 11:17   #1682
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by akileon View Post
ai inteles perfect , platesti acum o taxa si din vara alta taxa , cumulate vor fi mai mare decat cea triplata , yeeeeee , ne-am scos
O sa se plateasca in functie de ce emisii ai.
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 11:21   #1683
luckas
VW Driver

Stage 3
 
luckas's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 111
Member of:
[VW]
Default Re: ciobanii si samsarii

Quote:
Originally Posted by papastratos View Post
CIOBANII SI OIERII sint in strada si isi cer drepturile!!!
Ca sa vezi care este diferentza intre oamenii ce stiu ce vor(si nu au nevoie de scoli inalte de cite 4 etaje) si cei smecheri care stau in casa la caldurica cu masini super si se complac in situatia asta de jaf pe fatza a lui Tariceanu-guvernul Boc si acolitii lor ce se plimba in masini de lux si te obliga sa cumperi Loganul-citroenul-reno- etc,,.

Bucurestenii se pare ca au bani de taxe daca nu au fost in stare sa isi miste fundul la protestele legale IAR acesti ciobani protesteaza fara nici o autorizare,...

Felicitari ciobanilor > Stiti ce vreti si sper sa obtineti ce meritati si pt ce luptati!!!
ROMANII NU STIU SA-SI CEARA DREPTURILE,UN POPOR DE SLUGI....
luckas is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 11:43   #1684
SERJAN
VW Driver

Stage 3
 
SERJAN's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 160
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by The_Mask View Post
Am sunat de dimineata la RAR si m-au programat azi al 13:30, am vorbit cu tipa de acolo si deja e imbulzeala, va tin la curent cu ce s-a intamplat.
asteptam sa intri dupa ce vii de la rar sa ne spui si noua ce zic si aia de acolo, poate ei stiu mai multe...
SERJAN is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 12:37   #1685
BR-03-PMP

Stage 4
 
BR-03-PMP's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 186
Member of:
[DACIA]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

cand a fost vorba so mareasca imediat sa marit iar acuma cand e vorba sa o faca mai acceptabila se misca ca melcun panta!!
BR-03-PMP is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 12:47   #1686
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
Taxa de poluare auto va fi redusă

Nivelul actual al taxei de poluare auto va fi redus, a anunţat ministrul Mediului, Nicolae Nemirschi. În prezent, taxa este trei ori mai mare comparativ cu valorile din luna iulie 2008. De asemenea, există posibilitatea ca statul să restituie diferenţa de bani proprietarilor de vehicule care au achitat taxa la valoarea triplată.

Potrivit declaraţiilor ministrului Mediului, modificările vor fi realizate de Guvern prin ordonanţă de urgenţă, în următoarea şedinţă a Executivului. Nicolae Nemirschi a mai spus că proprietarii de vehicule care nu au încheiat procedurile de înmatriculare până la 15 decembrie 2008, data la care taxa de poluare auto a fost triplată, vor beneficia de o "păsurire".

Guvernul a fost recent informat de Comisia Europeană, că ordonanţa de urgenţă, emisă de fostul Cabinet, prin se tripla taxa de poluare auto, încalcă legislaţia comunitară.

Sursa: Antena3
redusa cat de mult?
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 14:55   #1687
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

"De asemenea, există posibilitatea ca statul să restituie diferenţa de bani proprietarilor de vehicule care au achitat taxa la valoarea triplată."
Eu nu stiu cat mai rezist cu nenorocitii astia...ma scot din minti.Cred ca imi iau AK si ma duc in excursie la Guvern.
Vine careva cu mine???Platesc eu drumul!
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 15:04   #1688
luckas
VW Driver

Stage 3
 
luckas's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 111
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by kir0087 View Post
"De asemenea, există posibilitatea ca statul să restituie diferenţa de bani proprietarilor de vehicule care au achitat taxa la valoarea triplată."
Eu nu stiu cat mai rezist cu nenorocitii astia...ma scot din minti.Cred ca imi iau AK si ma duc in excursie la Guvern.
Vine careva cu mine???Platesc eu drumul!
CU CE MERGEM ,CA MIE MI-AU EXPIRAT NR?
luckas is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 15:05   #1689
SERJAN
VW Driver

Stage 3
 
SERJAN's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 160
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by kir0087 View Post
"De asemenea, există posibilitatea ca statul să restituie diferenţa de bani proprietarilor de vehicule care au achitat taxa la valoarea triplată."
Eu nu stiu cat mai rezist cu nenorocitii astia...ma scot din minti.Cred ca imi iau AK si ma duc in excursie la Guvern.
Vine careva cu mine???Platesc eu drumul!
pai mergem impreuna ca stam aproape...
SERJAN is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 15:28   #1690
Raresh_156

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 168
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

da frate..i-am votat pe spartii astia de guvernanti ca au zis ca o sa scoata taxa imediat ce intra la putere..dar cum anumiti jmekeri din Romania au interesul sa fie taxa..gata se micsoreaza fata de actuala..dar o sa fie mai mare ca cea din vara..se merita sa ne batem cu politia..ca in grecia frate..ei au obtinut ce-au vrut..
Raresh_156 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 15:53   #1691
Khaid

Stage 3
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 89
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

poate fac pana la urma ceva,macar sa faca:d
Khaid is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 16:06   #1692
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Doar ce am ajuns acasa de la RAR, motorul de pe masina mea indeplineste euro 5 chiar ei au spus insa nu-mi pot da euro 5 deoarece vine din SUA, mi-au spus doar ca daca mai exista cel putina una in Europa care sa fi fost trecuta euro 5 imi dau si mie, dar n-am avut noroc. Prin urmare voi avea de plata, sper , 2500 euro pe vechi intrucat masina a fost adusa in tara si vamuita in noiembrie.
__________________
INFINTI G37 S ====>>> https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/97760-infiniti-g37s.html
TRANSPORT CONTAINERIZAT INTERN SI INTERNATIONAL
IMPORT AUTOTURISME USA
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 16:15   #1693
SERJAN
VW Driver

Stage 3
 
SERJAN's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 160
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by The_Mask View Post
Doar ce am ajuns acasa de la RAR, motorul de pe masina mea indeplineste euro 5 chiar ei au spus insa nu-mi pot da euro 5 deoarece vine din SUA, mi-au spus doar ca daca mai exista cel putina una in Europa care sa fi fost trecuta euro 5 imi dau si mie, dar n-am avut noroc. Prin urmare voi avea de plata, sper , 2500 euro pe vechi intrucat masina a fost adusa in tara si vamuita in noiembrie.
interesanta treaba cu norma de poluare, ce treaba ai tu daca mai exista inca una in europa sau nu. e euro 5 si atat. dar na... romania. totusi cei de la rar ce zic... este vreo sansa sa se schimbe taxa sapt viitoare, sau nici ei nu stiu?
__________________

vw golf mk3 1.8 8v
SERJAN is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 16:19   #1694
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

@the_mask , man... am auzit de la multi oameni ca se duceau cu masini euro 2 , euro 3 si le treceau cu un euro mai mic , euro 1 era trecut non euro... doar ca sa plateasca taxa mai mare , e mare vrajeala ce ti-au zis ei tie... atata timp cat masina are euro 5 si noxele emise se incadreaza la categoria euro 5 cum sa ti-o treaca euro 4 ? doamne ce jegosi... si chiar daca ar fi euro 4 , 2500 de euro pt o masina euro 4 ? asta nu mai e taxa pe plouare... e taxa anti mediu mai bine zis , daca stam sa ne gandim prin taxa lor cate masini non euro sunt folosite din lipsa de bani fac mai rau mediului nu bine... si uniunea asta bai frate , nu e prima data cand ii preseaza sa renunte la taxa... chiar nu exista cineva mai presus de ei sa-i puna cu botu pe labe... mai presus de ei ar fi poporul ca doar noi ii votam dar romanii sunt lasi din pacate... lasaaaa ca e loganu` euro 4 si la 130 vorbesti prin sms-uri cu cine mai esti in masina...
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 16:28   #1695
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by denver View Post
@the_mask , man... am auzit de la multi oameni ca se duceau cu masini euro 2 , euro 3 si le treceau cu un euro mai mic , euro 1 era trecut non euro... doar ca sa plateasca taxa mai mare , e mare vrajeala ce ti-au zis ei tie... atata timp cat masina are euro 5 si noxele emise se incadreaza la categoria euro 5 cum sa ti-o treaca euro 4 ? doamne ce jegosi... si chiar daca ar fi euro 4 , 2500 de euro pt o masina euro 4 ? asta nu mai e taxa pe plouare... e taxa anti mediu mai bine zis , daca stam sa ne gandim prin taxa lor cate masini non euro sunt folosite din lipsa de bani fac mai rau mediului nu bine... si uniunea asta bai frate , nu e prima data cand ii preseaza sa renunte la taxa... chiar nu exista cineva mai presus de ei sa-i puna cu botu pe labe... mai presus de ei ar fi poporul ca doar noi ii votam dar romanii sunt lasi din pacate... lasaaaa ca e loganu` euro 4 si la 130 vorbesti prin sms-uri cu cine mai esti in masina...
Motorul este dat de producator euro 4, insa indeplineste normele euro 5, acelasi motor echipand si Nissan 370Z, ei sustinand ca daca mai este pe europa seria asta de motor VQ37 inregistrat cu euro 5 imi dau si mie. Unde pui ca aveam 7500 euro de plata la ea)
The_Mask is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -