Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-08, 13:08   #526
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by mariusD View Post
Am un A6 din 07/2001 2500CMC Quattro FULL OPTION EURO 3 luat din Germania cu 8900 E. E intrat in tara din octombrie. pe 2 decembrie Am luat al 2-lea set de numere rosii, programarea facuta luna trecuta pe 10 m`au programat tocmai pe 23 Ianuarie. Daca actuala taxa era de 1614E aprox, apai la triplarea asta va fi 4800E , mai bine de jumatate din pretu masini! O rushine de tara! De OM! M`am saturat de hoti, sper sa se faca ceva pe 15, proteste in masa in toate orasele, orice, nu se mai poate!
tu iesi in strada ?
la tine la piatra neamt, du-te in fata prefecturii si striga ca nu vrei taxa, ia-ti prietenii cu tine, singur nu te auzi.

noi, in Bucuresti mergem pe 15 in Piata Victoriei.

puneti-va la semnatura, dati mass pe messenger, si daca vb si la TV ne strangem mai multi si ne auzim mai tare.


JOS TAXA DE INMATRICULARE !

Protest in Bucuresti - 15 dec 2008 - Piata Victoriei
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 13:11   #527
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

nu traim intr-o tara de "cacao",traim intr-o tara condusa de niste rahati cu ochi,sa tripleze taxa e o aberatie cat capu lu tariceanu
pe viitor aveti grija cu cine votati,de javre de astea nu avem nevoie...

o curiozitate am- care era averea lu jegu.....pardon tari cand a fost ales si care e averea lui acum

in fine scapam de el si legea asta nu o sa se puna in aplicare
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 13:16   #528
ronnaldinho
VW Driver

Stage 5
 
ronnaldinho's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

eu sunt din Giurgiu,dar pe 15 dec pot veni in Bucuresti,CU CEA MAI MARE PLACERE,poate poate il intimidam pe hotu asta care nu se mai satura....gandesc doar pentru ei,pentru noi oameni mai saraci nu iau masuri.
multumim foarte mult
ronnaldinho is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 13:16   #529
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

@Bubu_021: FELICITARI ! O idee: facem un model de fluturas pe care sa il punem in parbriz/luneta la toate masinile cu numere straine sau cu numere rosii de circulatie provizorie...un soi de campanie de "induiosare"
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 13:23   #530
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by Bubu_021 View Post
tu iesi in strada ?
la tine la piatra neamt, du-te in fata prefecturii si striga ca nu vrei taxa, ia-ti prietenii cu tine, singur nu te auzi.

noi, in Bucuresti mergem pe 15 in Piata Victoriei.

puneti-va la semnatura, dati mass pe messenger, si daca vb si la TV ne strangem mai multi si ne auzim mai tare.


JOS TAXA DE INMATRICULARE !

Protest in Bucuresti - 15 dec 2008 - Piata Victoriei
Stabiliti o ora!!! De preferinta, pentru a aduce veni mai multi, puneti acest meeting dupa orele 17, sa scape si oamenii de la joburi.
Vin si eu.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 13:41   #531
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Stabiliti o ora!!! De preferinta, pentru a aduce veni mai multi, puneti acest meeting dupa orele 17, sa scape si oamenii de la joburi.
Vin si eu.
frate... ai de ales iti iei 1 zi concediu sa urlam cat ne tin plamanii sau platim in urmatorii 4 ani de ne sar bastile de pe cap.
unii mai greu, altii mai usor, dar TOTI AM MUNCIT pt banii din buzunare.
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 14:02   #532
Deril

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 2
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Mi se pare o mare prostie fiindca romanul nu si poate permite sa si cumpere o masina noua.Sa speram ca nu l vor aproba astia de la Comisia Europeana!!!
JOS CU TARICEANU!!!se vede ca ii actionar
Deril is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 14:37   #533
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

pai da ... pe Tariceanu il doare in basca .. sta la caldurica la servici , salariu de Nshpe mii de euroi .. etc .. etc,el isi permite ce masini vor muschii lui ; il cam doare in **** de restu` ...
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 15:31   #534
mariusD

Stage 5
 
mariusD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 477
Member of:
[AUDI]
[Opel]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by Bubu_021 View Post
tu iesi in strada ?
la tine la piatra neamt, du-te in fata prefecturii si striga ca nu vrei taxa, ia-ti prietenii cu tine, singur nu te auzi.

noi, in Bucuresti mergem pe 15 in Piata Victoriei.

puneti-va la semnatura, dati mass pe messenger, si daca vb si la TV ne strangem mai multi si ne auzim mai tare.


JOS TAXA DE INMATRICULARE !

Protest in Bucuresti - 15 dec 2008 - Piata Victoriei
Crezi ca nu o sa FIU PREZENT IN BUCURESTI CHIAR DAK SUNT DIN PIATRA? crezi ca pentru mine e un impediment 400KM? voi fi acolo pentru ca nu mai suport! Nu mai suport acest om de nimic nu se mai poate continua asa in aceasta tara!
mariusD is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 15:43   #535
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Ideea e ca nu o sa accepte U.E. taxa asta dar o sa se accepte o solutie mai de mijloc si pana la urma taxa tot o sa creasca daor nu chiar de 3 ori.Stie cineva daca aduci de dincolo masina euro 4 dar nu noua ce regula se aplica?!!!
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 15:55   #536
dizzyluke

Stage 5
 
dizzyluke's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 392
Member of:
[Old School Cars]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Asta deja nu mai e taxa...e pedeapsa. Mie cel putin asa mi se pare. Fac in asa fel incat sa nu mai aducem masini. Punct. Cine aduce, e pedepsit cu vreo 5-6 miare. Halal democratie
__________________
Megane Coupe 1.6 16v
dizzyluke is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 15:57   #537
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

comisia a respins deja ,au zis la radio ca,Comisia nu vor permite intrarea in vigoare a acestei aberatii
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 15:59   #538
qatalinu

Stage 2
 
qatalinu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 55
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by datapimp View Post
Qatalinu, degeaba esti tu de acord, ca problema aglomeratiei din orase e o problema la nivel mondial nu doar in Romania. Dar vezi tu, toti trebuie sa traim si toti avem nevoie de o masina. Daca s-ar face o reforma la nivel mondial prin care sa ne scoata de pe sosele pe 50% din soferi pe motiv ca suntem prea multi, fii sigur ca o sa te numeri si tu printre aceia. Pana atunci nu fi ipocrit si egoist.

Incepem si noi, romanii sa ne civilizam, si odata cu civilizatia vin si problemele de tara civilizata, printre ele se numara si aglomeratia de pe sosele. Obisnuieste-te cu ea, ca nu o sa dispara prea curand.
...

Mi-am asumat raspunderea pt ce am spus si mi-o asum in continuare ..probabil trebuia sa completez un pic afirmatia mea "trist dar adevarat"..poate asa intelegeai si tu ce am vrut sa zic..,Dar se pare ca ti-a fost mult mai usor sa ma faci iprocrit si egoist.Hai sa iti expic eu ce se intampla in Romania noastra draga.Exista o mare parte a populatiei acre in ultimul timp datorita creditelor si-au cumparat masini noi ...si dat fiind faptul ac platesc o groaza de bani pe rate nu isi permit sa o lase acasa zii de zii ,si uite asa numarul masinilor in trafic a crescut enorm,mai nou o mare parte a populatiei a descoperit SH-ul ...si uite asa persoane care acum ceva timp nu erau deranjate de mersul cu transportul in comun brusc nu isi mai dau "fundul jos din masina "
Faptul ca sunt de acord cu un adevar ma face ipocrit pe mine ..sau te face pe tine ingust la minte sa realizezi ca avem o problema in Romania legata de importul alarmant de masini vechi care sufoaca orasele mari.
Nu m-am nascut in masina si pot sa renunt destul de usor la ea atata timp cat nu o sa ma omoare cineva cu masina pe dum cand merg scuterul sau motocicleta.
Intrebarea mea este "tu Poti sa renunti la masina" sau tu te impaci cu ideea ca o sa fii printre aceeia 50%care vor mai avea dreptul sa meraga cu masina.
Numai bine ...Nu mai imi aduce jigniri pe nedrept ..
qatalinu is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 16:07   #539
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by Urban_Racing View Post
Sa ii dea Dumnezeu lu Tariceanu 3 masini la poarta! Ambulanta pompierii si politia
Eu supralicitez : 4 masini cele trei spuse de tine plus aia de la morga !
Fratilor, asa nu se mai poate : HAI LA BUCURESTI , HAI SA FACEM CEVA !!! Referitor la cazane eu am doua : un Citroen Xantia din 96 si Daewoo Nexia din 95. Citroenul l-am luat din Germania , de la proprietar si as vrea sa ii intreb pe cei care sunt de acord cu marirea taxei si generalizarea prin cuvantul "cazan " : Domnilor, demonstrati-mi ca o Dacie Nova, Supernova, Solenza sau Logan sunt mai bune ca cele 2 cazane ale mele , si sunt mai sigure si mai dotate. Si inca ceva : credeti ca ITP-urile de la noi sunt mai bune ca cele de la nemti ( TUV-urile ) ? Eu nu cred. Nu vreau sa jignesc pe nimeni din posesorii de Dacii, am avut si eu doua : o Dacia 1100 si o Dacia 1300 din primele serii, si dati-mi voie sa va mai deranjez cu o remarca : astea doua au fost masini , intr-adevar ! Dar totusi....daca ne-am luat masini ieftine de la nemti nu inseamna ca ne-am luat toti " cazane " ! Si repet : HAI SA FACEM CEVA !!!!! Respect tuturor !
__________________

Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......


https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 16:14   #540
qatalinu

Stage 2
 
qatalinu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 55
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by THUNDER77 View Post
Eu supralicitez : 4 masini cele trei spuse de tine plus aia de la morga !
Fratilor, asa nu se mai poate : HAI LA BUCURESTI , HAI SA FACEM CEVA !!! Referitor la cazane eu am doua : un Citroen Xantia din 96 si Daewoo Nexia din 95. Citroenul l-am luat din Germania , de la proprietar si as vrea sa ii intreb pe cei care sunt de acord cu marirea taxei si generalizarea prin cuvantul "cazan " : Domnilor, demonstrati-mi ca o Dacie Nova, Supernova, Solenza sau Logan sunt mai bune ca cele 2 cazane ale mele , si sunt mai sigure si mai dotate. Si inca ceva : credeti ca ITP-urile de la noi sunt mai bune ca cele de la nemti ( TUV-urile ) ? Eu nu cred. Nu vreau sa jignesc pe nimeni din posesorii de Dacii, am avut si eu doua : o Dacia 1100 si o Dacia 1300 din primele serii, si dati-mi voie sa va mai deranjez cu o remarca : astea doua au fost masini , intr-adevar ! Dar totusi....daca ne-am luat masini ieftine de la nemti nu inseamna ca ne-am luat toti " cazane " ! Si repet : HAI SA FACEM CEVA !!!!! Respect tuturor !
Prin cazane cred ca se referea la masini sub 1990...probail sau mai mult ca sigur citroenul tau este mai bun ca un logan.
De facut ceva ...Ce sa facem ..suntem naivi sa credem ca se poate face ceva ..sa imi spuna si mie cineva cand au fost conducatorii nostri intimidati de miscari in masa ...si pun pariu ca maine poimaine o vor ieftinii iarasi taxa si iar vom fii mielusei...

Io m-am impacat cu ideea si gandind la rece ..era de asteptat ..
qatalinu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -