Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-08, 19:14   #676
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by Dripci View Post
@DanSGH: fain bannerul, o sa scot maine la imprimanta cateva si le lipesc pe stalpi. Si e o super idee cea cu datu' in judecata..impreuna nu avem cum pierde...
Bannerul l-am primit, si la randul meu il trimit mai departe, sper si imi doresc sa fim cat mai multi pe 13.

Vorba unui prieten, maine poimaine o sa apara un alt tembel la tv care sa ne impuna sa gatim numai cu ulei Bunica, si sa intindem pe paine numai unt Unirea, iar ca desert numai ciocolata cu Rom .....

Azi taxa auto ..... maine poate taxa pe aer .....

Niste colegi de munca, plecati in delegatie, la un restaurant, prima zi factura a venit mai mult decat erau preturile in meniu, a doua zi la fel ..... pe factura aparea pe langa TVA "DT" si unul dintre colegi il intreaba pe chelner, ce inseamna "DT" si raspunsul lui Daca Tine

Asa si Tariceanu, DT ...
DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 19:33   #677
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Citat de pe blogul tariceanu cu mici comentarii...mai mult nu imi permit fiindca omul e prim ministru

Votează pentru o Românie mândră şi prosperă! sau pt buzunarul tau?
Tocmai am votat la Ciofliceni, în Ilfov. bun asa...cel putin stim unde locuiesti
Pentru viitor şi pentru a continua lucrurile bune începute împreună cu românii.Omule tu esti roman sau grec? Lucrururile bune incepute impreuna cu romanii !!! NU ITI DAI SEAMA CA ASTA SUNA CA SI CAND AI FI STRAIN ???Nici macar cei care iti scriu discursurile nu sunt romani !!!!CE CAUTI IN TARA NOASTRA ????
Astăzi este o zi istorică pentru România.sau pt tine?
Românii trebuie să aleagă între politicile de Stânga, care vor arunca România în trecut sau politicile de dreapta, liberale, prin care vom continua să creştem economia şi să le oferim românilor o viaţă mai bună. cresti economia?unde? esti pe ultimul loc in europa cu politica ta...si asta de 4 ani de cand esti prim ministru

Vreau să continuăm să creştem salariile şi pensiile, să creăm noi locuri de muncă. România poate deveni a 7a putere a Europei.a saptea putere poate in alaska...asta e tipul de mesaj comunist...noi suntem buricul pamantului
Acesta este mesajul meu către Dumneavoastră.Mesajul nostru este sa ceri azil in Africa unde nu te gaseste nimeni

Vă chem pe toţi la vot. Vino şi fă-ţi vocea auzită. Votează pentru o Românie mândră şi prosperă. Da da da O SA AUZI VOCEA NOASTRA

P.S. Vreau să le urez „La mulţi ani!" şi tot ce îşi doresc românilor care poartă numele Andrei sau Andreea.bine ca nu iti urezi singur comunistule

Last edited by mobiles_de; 08-12-08 at 20:36.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 20:58   #678
batranu15

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

o innebunit mha astia...?
roamania..ce s mai zic..............................ne cumparam citroen ce s facem..facem bani la tariceanu...=)))
batranu15 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 21:25   #679
Babanu

Stage 3
 
Babanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 75
Member of:
[FORD]
Angry Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Voi fi si eu In P-ta Victoriei pe 13. Sper ca nu o sa fie cu ghinion pt noi.
Vad ca se evita raspunsul la intrebarea : Cum stam din punct de vedere legal cu protestul?
Daca nu o sa fie acoperit legal,protestul nostru o sa fie un fiasco. Multi cred ca vor renunta sa mai vina, tocmai din cauza pericolului de a fii taxati cu "deranjarea linistii publice" sau ceva de genul.
__________________
It's not about speed , it's about technique !
Babanu is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 21:52   #680
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

cam la ce ora incepe protestul ?.... voi fi si eu prezent ...
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 21:58   #681
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

LOL... pt toti cei ingrijorati de leglitate... chiar va mai sperie o "taxa" in plus? prefer sa platesc cinci amenzi pt deranjarea ordinii publice decat sa platesc la masina noua euro 4 cu motor de 2500cmc vreo 4500 de euro taxa lu tariceanu... iar daca taxa nu se va scoate... masina nu o sa o inmatriculez in romania... dar aici am sa poluez.... iar logan citroen sau renault nu am sa cumpar in veci... pot sa le dea degeaba...
Marian20 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 22:04   #682
Babanu

Stage 3
 
Babanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 75
Member of:
[FORD]
Default

Quote:
Originally Posted by danirl View Post
miting piata victoriei data 13 decembrie ora 10-13
jos taxa auto!!!!


Ma vad nevoit sa citez pt ca inca mai sunt unii care intreaba"La ce ora?"
si asta dupa 237 de post-uri

Quote:
Originally Posted by DanSGH View Post
Un banner pt 13 Dec


Eu am facut 22 de copii si maine le imprastii pe strada in zona P-ta Victoriei.

Nu e mult ,dar daca am face toti la fel ar fi perfect pt ca nu toti folosesc internetul si impactul va fi mult mai mare.

Hai ca nu murim daca o sa consumam putina cerneala din imprimanta.

E pt o cauza buna si dreapta.


P.S. Nu intrebati de ce 22 de copii.
pur si simplu 22.

Last edited by aleks; 08-12-08 at 23:50.
Babanu is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 23:32   #683
Nemes Ion

Stage 5
 
Nemes Ion's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 388
Member of:
[Toyota]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

si la tiruri se tripleaza ??? eu am un cap tractor volvo fh12 din 97 euro 2 cu cilindree de 12 mi de cm cubi ???
Nemes Ion is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 23:34   #684
Hori
VW Driver

Stage 5
 
Hori's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

La tine o sa fie de 10 ori, dupa mintea lui Tariceanu!
Hori is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 01:23   #685
Avedei_ro

Stage 2
 
Avedei_ro's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 71
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

chiar nu stiu ce e in capul lui...sa vedem...taxa mare...hmmm...presimt o groaza de masini inmatriculate afara....banii nu mai ajung la ei...tot da faliment dacia...tot nu se vinde citroen....nu vad rostul...o sa dispara curand placuta cu RO

Last edited by Avedei_ro; 09-12-08 at 01:25.
Avedei_ro is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 07:18   #686
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Sa se dea reducer de taxe si impozite numai uzinei Dacia daca vor sa ajute industria autohtona, nu sa ne bage noua taxe pe gat sa-si umple ei gaurile negre din buget si ca sa mearga ei cu SUV-uri prin oras mai linistiti. Vin cu vrajeli de o zi, merg pe bicicleta la munca, da in rest habar nu au ce inseamna sa sa traiesti cu 250 lei pe luna si au tupeul sa spuna ca avem o crestere economica de speriat. Daca sistemul de vot ar fi fost integral uninominal Tariceanu nu mai era la putere. Noroc cu redistribuirea electronica. 13 sa fi ziua lor de ghinion, cand vor vedea ca nu fac ei tot ce vor din tara asta!!! VICTORIE
__________________
Traim in Romania si asta ne mananca toti banii!!!
avolocaru is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 07:28   #687
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

parerea mea...nu cred ca o sa mareasca in halu asta....UE ce zice??? aa nu zic nimic..ca doar ei ne conduc...totusi tariceanu asta ar trebui calcat cu tiru
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 07:47   #688
Radoo_84

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 232
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

cu 3 tiruri, sa triplam, asa cum ii place lui...
Radoo_84 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 08:59   #689
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by mad_aurel View Post
asta este singura solutie...............

si atunci ne miram de unde au astia atatia bani.................cat se mai fura in Romania, saraca............
Defapt Romania suntem noi ,oamenii de rand deci implicit ne fura pe saracii de noi !! si atata timp cat nu avem curajul sa iesim in strada si sa ne impunem vom fi furati la nesfarsit.Nu trebuie sa uitam ca noi i-am ales si sunt acolo datorita noua si pentru noi ,dar imediat ce urca pe "tron" uita si ne privesc ca pe niste mine neexploatate indeajuns fara niciun pic de mila ..taxe taxe taxe,..majorari majorari majorari..de taxe
__________________
'06 FIAT Croma Emotion 1.9 JTD 150cp
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 09:15   #690
ronnaldinho
VW Driver

Stage 5
 
ronnaldinho's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

sper sa fim cel putin 200-300 de persoane,altfel nu ne iau in calcul
ps: aseara a fost un protest[parca in severin sau mehedinti],a dat la stirile protv.
ps2:veniti in numar cat mai mare,ca sa fim MULTI!Impreuna putem face ceva,nu va fie frica!!!!
__________________
-----------------------------------------------------------------------------------
NU lasa pe maine ce poti face azi!
ronnaldinho is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -