Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-08, 22:34   #601
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
eu as zice mai degraba sa nu mai cumpere nici un roman citroen) ar fi foarte interesant...
Deja nu se mai cumpara.
Astaeste frustrarea lui Tariceanu.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 22:47   #602
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Deja nu se mai cumpara.
Astaeste frustrarea lui Tariceanu.
Se cumpara la fel de bine, nu Citroen este problema, asta e praf in ochi.

APIA este problema!
Aia sunt in spatele acestei taxe nenorocite. Ia cautati prin structurile de conducere alea APIA (Asociatia Producatorilor si Importatorilor de Automobile) sa vedeti de cine dati: Calin Popescu Tariceanu si bunul nostru prieten: Constantin Stroe.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 00:09   #603
bt02ffa

Stage 3
 
bt02ffa's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 106
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

fratiilor vroiam sa imi cumpar si eu o masina mai buna decat dacia mea din 85,la care se trezeste tariceanu intr-o dimineata cu fata la perete si tripleaza taxa auto.si maine mai aud ca o scoate shi pe a mea din circulatie.e nebun de legat. DOMNULE TARICEANU DIN PARTEA MEA VA DORESC COPAC STRASNIC SI SANATOS SAU IN CEL MAI FERICIT CAZ UN CAPAT DE POD ABIA VOPSIT. JOS TARICEANU!!!!!!!!
__________________
dacia 1310 tx opel astra f caravan c14nz
bt02ffa is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 00:09   #604
DiavoLLo
Ford Driver

Stage 5
 
DiavoLLo's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,045
Member of:
[FORD]
Angry Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by solo24 View Post
taxa nu o sa fie pusa in aplicare deoarece nu ne lasa ue
deci nu va panicati asa de rau...ca intai trebuie sa aibe acordul alora si aia au spus ca nu au voie sa faca discriminari in functie de nr de ani ai masini si de motoarele ce echipeaza masinile
chil
stai linistit ca pana ajunge la UE mai e...pana atunci iar mai distrug niste oameni care apoi vor fi nevoiti sa ii dea in judecata sa recupereze taxa....istoria se repeta....
__________________
Ford Contour SVT 2.5 V6
DiavoLLo is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 01:32   #605
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by DiavoLLo View Post
stai linistit ca pana ajunge la UE mai e...pana atunci iar mai distrug niste oameni care apoi vor fi nevoiti sa ii dea in judecata sa recupereze taxa....istoria se repeta....
Nu aruncaţi cu vorbe dacă habar n-aveţi despre ce e vorba.
Citeşte posturile de pe prima pagină, acolo e pus linkul de pe pagina Guvernului Romāniei şi scrie destul de clar că Ordonanţa de Urgeţă intră īn vigoare doar dacă o aproba Comisia Europeană.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 01:55   #606
Big_85

Stage 4
 
Big_85's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 290
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

gata de pe 15 fug toti cu masinile in bulgaria ca aici nu mai se poate cu fomistii astia...taxe inimaginabile si sar in sus la salariile cu 50% majorate la profesori...ce lesinati de foame..pfff
Big_85 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 07:30   #607
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

din partea mea lumanari sa`si ia din banii astia la tot gubernul....si o sa vedem de pe 15 incolo...eu am programare pe 15 ianuarie.am maisna luata din germania cu 500 euro care aici mi`a adus`o cu 1000 euro in total....si sa dau 1800 euro pe taxa... de ce nu il prind eu in trafic pe tariceanu sau sa traverseze strada prin loc nepermis...
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 08:56   #608
bujie:P

Stock
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 8
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

o sa-mi aduc o masina din arabia saudita sau egypt....sa vedem atunci ce va spune lumea de nr meu=)))....am vazut o masina cu numere de dubai la noi in tara, in bucuresti...
bujie:P is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 09:24   #609
zolex

Stage 3
 
zolex's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 95
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

am facut un credit la banca ca sa-mi iau masina, acum cred ca si nevasta va trebui sa faca un credit ca sa-l inmatriculez. Parca nu-mi ajunge ca banca ma sacaie cu rate tot mai mari din cauza crizei financiare, acum inca si tariceanu iese cu idea lui geniala.

ASTA E ROMANIA............JOS CU TARICEANU................JOS CU TAXA AUTO
zolex is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 10:14   #610
Alex

Stage 4
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 295
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Fratilor,care vreti sa va calculati singuri taxa,uitati-va aici:http://stirileprotv.ro/stiri/social/...taxa-auto.html PS-Eu am mai pus o data link-ul,dar a fost sters,nu stiu de cine,probabil din interesul cuiva??!!Fiind ordonanta de urgenta,e greu de crezut ca se va schimba ceva in viitorul apropriat.Ce nemernici!!

Last edited by Alex; 07-12-08 at 10:16.
Alex is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 10:20   #611
dadydoris

Stage 5
 
dadydoris's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 409
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Mergem la Bulgari si "RABLELE" tot nu dispar si statul nu ia nici bani, poate doar pe rovinieta
dadydoris is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 11:02   #612
sketinho

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 11
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

PROTEST ANTI-TAXA TARICEANU
13 DECEMBRIE , BUCURESTI , PIATA VICTORIEI , BD-UL KISSELEFF , ORA 10:00
VENITI CU NOI ! UNITI SUNTEM PUTERNICI !!!
sketinho is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 11:52   #613
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

e o manevra de protejare a industriei auto din romania ford si dacia..oricum nu imi voi cumpara niciodata dacie mai bine imi aduc un bmw 520d 2001 va fi taxa de 2000 de euro si tot nu trec de 10000 euro cu totu si nu se compara cu logan..trebuie sa fim nationalisti dar sa faca lucruri de calitate nu coaja de logan ..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 12:23   #614
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Nu aruncaţi cu vorbe dacă habar n-aveţi despre ce e vorba.
Citeşte posturile de pe prima pagină, acolo e pus linkul de pe pagina Guvernului Romāniei şi scrie destul de clar că Ordonanţa de Urgeţă intră īn vigoare doar dacă o aproba Comisia Europeană.
da...ai dreptate...insa mai poti avea incredere in ce scrie guvernul ?
Sau mai bine zis cata incredere poti avea ? Astazi scrie ceva maine altceva...

Last edited by mobiles_de; 07-12-08 at 12:27.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 12:34   #615
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

aşa e, norocul nostru că nu depinde doar de noi
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -