Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-09, 00:33   #631
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

.............si poate se termina si offtopicul inutil ....................!!!!!!!!!!!!!!!
in concluzie nu am ajuns la tulcea - timpul meu anul asta a fost foarte limitat din pacate - motiv pt care am ratat multe curse in 2009 - poate ajung la pitesti(este relativ mai simplu - imi petrec 80% din timp la iesirea spre A1) - daca o sa pot o fac indiferent de conditiile de acolo - desi ca sa fiu cinstit am mai mare incredere in cronometrarea si regulamentul din ungaria - dar nu conteaza - ma dau si pe cronometrarea din albania daca pot si este cazul - daca o sa ma mai dau cronometrat anul asta o sa se vada ca si asa stage 1 am un cuvant greu de spus in cursele de pe loc pe 400 de mt!!! si nu as fi sigur ca ramane acelasi clasament de acum!!!

la 400 de mt batalia de la varf este stransa - dar anul viitor va fi cu totul altceva - desi acum avem si noi timp de 10,XX sincer nu cred ca se va ramane aici prea mult - cred ca 10,XX se va fi ca 11,XX anul trecut - desigur nu este usor sa se obtina astfel de rezultate cu o masina in categoria street dar nici pe departe imposibil - eu imi doresc sa am o masina in categoria street care sa faca 9 sec la drag si sa bata tractiune spate turbo cu motor mare din mers 100 - 300 kmh - cine stie poate in 2010 se intampla minuni!!!

tot ce pot spune in final este ca ma pregatesc de pe acum ca in 2010 sa reusesc sa particip la aproape toate cursele cronometrate, koe west si east,etc... si multe curse din mers - in plus chiar vreau sa ma dau cu virgil la primavara si sa ii vad nr de aproape si la peste 300 kmh

desi poate o sa ne mai jucam putin anul asta - ghita, ricky, jeff, nasi, boby, george, ............. si toti cei care aveti ceva de spus la acest subiect - felicitari pt 2009 - va urez spor la treaba si pt 2010 - "gata cu joaca"!!!

PS .....si un film ca sa destindem atmosfera!!!! https://www.vimeo.com/6852772

Last edited by georgerg; 27-10-09 at 00:43.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 02:29   #632
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Subscriu, si mentionez ca ce am reusit noi anul acesta nu e de neglijat: sunt perfomante obtinute cu masini de strada, de fiecare zi, cu benzina de strada si ecu de serie. Ne-am dus la curse sute de km pe roti, si ne-am intors tot asa!
Spor la treaba tutror pentru 2010!
__________________
Romanian Dragracing Site
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 08:49   #633
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
.............

- eu imi doresc sa am o masina in categoria street care sa faca 9 sec la drag si sa bata tractiune spate turbo cu motor mare din mers 100 - 300 kmh - cine stie poate in 2010 se intampla minuni!!!
Sa de-a dumnezeu sa ti se implineasca prima dorinta!!!)
La a doua nu iti doresc la fel,...desi motor mare nu am)
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 19:17   #634
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Sa de-a dumnezeu sa ti se implineasca prima dorinta!!!)
La a doua nu iti doresc la fel,...desi motor mare nu am)
E si cu tine acum - lasa sa se implineasca si a doua - sa ai si tu concurenta cat de cat ca prea esti de unul singur - sa transpiri si tu putin!!!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 20:28   #635
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

George esti unul dintre putinii sa nu zic singurul care are 4x4 si vrea si chiar si face curse de la 100 in sus. Eu altcuiva vroiam sa arat ce masina slaba are. Nu tie, tu ai facut in ultimul timp mai multe curse ca alti in 5ani. Sunt sigur de acum ca vei fi un adversar puternic si fair. Dar pt categoria 100-300 iti trebuiesc Turbo mai mari. Ai timp pana in primavara oricum sa iti faci bolidul.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 20:34   #636
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

scuze de offtopic !!!

virgil vroiam sa te intreb daca nu cumva masina ta este "afectata" si de benzina din tara !?
adica tu presupun ca ai un soft la masina facuta pentru benzina 99+ ( probabil ) iar ce avem noi pe aici NU se compara cu ce este in vest, sunt curios daca ai simtit diferenta de benzina. multumesc !
__________________

Last edited by Alex_55; 27-10-09 at 20:38.
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 20:40   #637
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
George esti unul dintre putinii sa nu zic singurul care are 4x4 si vrea si chiar si face curse de la 100 in sus. Eu altcuiva vroiam sa arat ce masina slaba are. Nu tie, tu ai facut in ultimul timp mai multe curse ca alti in 5ani. Sunt sigur de acum ca vei fi un adversar puternic si fair. Dar pt categoria 100-300 iti trebuiesc Turbo mai mari. Ai timp pana in primavara oricum sa iti faci bolidul.
Eu am un obicei(prost poate) sa ma dau oricum chiar daca de cele mai multe ori nu sunt avantajat - chiar merg in avantajul adversarului - dar stii ce bine te simti cand bati pe cineva asa cum vrea el sa te bata pe tine!?!
Pai atunci ce sa fac - o sa imi pun 2 turbo mari ca sa fie treaba - pana la 1 martie o sa fie gata masina!!! deci o sa te astept pregatit si vreau sa vad 100 - 300 si un 0 - cat duce masina!!! si vezi ca eu nu pun frana niciodata!!!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 20:55   #638
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
scuze de offtopic !!!

virgil vroiam sa te intreb daca nu cumva masina ta este "afectata" si de benzina din tara !?
adica tu presupun ca ai un soft la masina facuta pentru benzina 99+ ( probabil ) iar ce avem noi pe aici NU se compara cu ce este in vest, sunt curios daca ai simtit diferenta de benzina. multumesc !
Ba da ALex, am avut probleme in Romania cu benzina!!
Dar am invatat si de atunci am softul numai pe benzina de 98.
Mai ales ca atunci nici nu stiam ce are masina...
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 21:01   #639
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
Eu am un obicei(prost poate) sa ma dau oricum chiar daca de cele mai multe ori nu sunt avantajat - chiar merg in avantajul adversarului - dar stii ce bine te simti cand bati pe cineva asa cum vrea el sa te bata pe tine!?!
Pai atunci ce sa fac - o sa imi pun 2 turbo mari ca sa fie treaba - pana la 1 martie o sa fie gata masina!!! deci o sa te astept pregatit si vreau sa vad 100 - 300 si un 0 - cat duce masina!!! si vezi ca eu nu pun frana niciodata!!!
Pai eu cum crezi ca ma dau in Romania? Tot in avantajul concurentei.
Mai am un obicei sa iau si oameni in masina, dar asta este placerea.
Sa fi sigur ca vreau si pe 400m cu tine, dar stiu din Start ca am sanse minore, e bine uneori sa nu franezi dar nici sa nu mai accelerezi)
ma bucur ca esti asa de pus pe treaba, pana atunci pot incepe si pariurile))
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 21:32   #640
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

bine, eu pariez pe porschele din oradea ca va bate pe amandoi pe 400m
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 21:43   #641
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
bine, eu pariez pe porschele din oradea ca va bate pe amandoi pe 400m
Daca tot pariezi pariaza si pe 1000m si de la 100 in sus!
Daca pariez si eu pe george pe 400m te bagi Alex?
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 22:29   #642
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Ba da ALex, am avut probleme in Romania cu benzina!!
Dar am invatat si de atunci am softul numai pe benzina de 98.
Mai ales ca atunci nici nu stiam ce are masina...
eh la nevoie gasim si ceva benzina de curse!!! stai linistit - se rezolva vb inainte sa ajungi pt detalii!!!
Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
bine, eu pariez pe porschele din oradea ca va bate pe amandoi pe 400m
- na ce sa zici tu porsche lover - eu pariez ca o sa-ti placa (desi nu o sa recunosti) sa stai in gtr in dreapta cand bat porschele de la oradea pe 400 m!!! ghita no offence dar pana nu ne dam impreuna in aceleasi conditii nu se stie rezultatul asa ca pot sa dau cu presupusul!!!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 23:23   #643
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

sincer eu sunt de parere ca mai bine incetati cu subiectul asta - cine are ceva de demonstrat si vrea sa se dea ok - cine nu iarasi bine - fiecare este liber cu masina lui sa faca ce vrea, sa se dea cu cine vrea si cum vrea, daca vrea!!! asa ca daca virgil nu vrea sa se dea cu foresterul - ok nu vrea si gata!!! nu inseamna nimic - sau daca vrea - ok - tot nu inseamna nimic!!! eu tot nu inteleg de ce atata disputa si pt ce - daca amandoi vreti sa aflati ce si cum ma dau eu separat cu fiecare si vedem prin comparatie care este treaba - mare inginerie!!!
oricum eu sunt de parere ca anul viitor va amestec gandurile grav si voua si la mai toata lumea pe 400 de mt - asta este parerea mea personala - o fi buna? o fi gresita? mai conteaza? chiar nu!!! ideea fiind ca in general chiar nu vad de ce trebuie sa exageram pe anumite subiecte!!!

Last edited by georgerg; 27-10-09 at 23:31.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 01:00   #644
pop gheorghe

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 36
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
eh la nevoie gasim si ceva benzina de curse!!! stai linistit - se rezolva vb inainte sa ajungi pt detalii!!!

- na ce sa zici tu porsche lover - eu pariez ca o sa-ti placa (desi nu o sa recunosti) sa stai in gtr in dreapta cand bat porschele de la oradea pe 400 m!!! ghita no offence dar pana nu ne dam impreuna in aceleasi conditii nu se stie rezultatul asa ca pot sa dau cu presupusul!!!
sincer ne-am dat de 3 ori de cite ori ai cistigat? iar timpul meu era de 11,67 cel mai bun ,iar al tau de 11,28 , . Iar eu imi aduc aminte ca de fiecare data am cistigat, asa e? Iar acuma timpul meu mediu e de 11 ,00 ce te face sa crezi ca de data asta o sa ma bati ? din amitiri https://www.youtube.com/watch?v=Hj41m...eature=related https://www.youtube.com/watch?v=lMURg...eature=related https://www.youtube.com/watch?v=0d3ej...eature=related

Last edited by pop gheorghe; 28-10-09 at 01:06.
pop gheorghe is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 09:33   #645
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by pop gheorghe View Post
sincer ne-am dat de 3 ori de cite ori ai cistigat? iar timpul meu era de 11,67 cel mai bun ,iar al tau de 11,28 , . Iar eu imi aduc aminte ca de fiecare data am cistigat, asa e? Iar acuma timpul meu mediu e de 11 ,00 ce te face sa crezi ca de data asta o sa ma bati ? din amitiri https://www.youtube.com/watch?v=Hj41m...eature=related https://www.youtube.com/watch?v=lMURg...eature=related https://www.youtube.com/watch?v=0d3ej...eature=related
Vreau sa incerc si eu cu tine....dar deocamdata nu pe 400m...mai lung! Dc ai vreodata drum prin B anuntza-ma!

Te salut!
bobiMOM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -