Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 28-10-09, 09:20   #646
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by pop gheorghe View Post
sincer ne-am dat de 3 ori de cite ori ai cistigat? iar timpul meu era de 11,67 cel mai bun ,iar al tau de 11,28 , . Iar eu imi aduc aminte ca de fiecare data am cistigat, asa e? Iar acuma timpul meu mediu e de 11 ,00 ce te face sa crezi ca de data asta o sa ma bati ? din amitiri https://www.youtube.com/watch?v=Hj41m...eature=related https://www.youtube.com/watch?v=lMURg...eature=related https://www.youtube.com/watch?v=0d3ej...eature=related
corect - eu ma refer la timpul pe 400 mt strict nu si cu timpul de reactie!!!
ce ma face sa cred ca te bat este ca m-am antrenat pt timpul de reactie si masina mea fata de satu mare merge mai bine pe 400 de metrii - ma rog nu conteaza vedem cu prima ocazie cel mai rapid sa castige!!!

Last edited by georgerg; 28-10-09 at 09:25.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 09:23   #647
pop gheorghe

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 36
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Vreau sa incerc si eu cu tine....dar deocamdata nu pe 400m...mai lung! Dc ai vreodata drum prin B anuntza-ma!

Te salut!
daca doresti ai aproape de tine pe prietenul meu Ryky. Stiu ca vati mai dat dar nu la configuratia noua iar daca cu el ai sanse de izbinda atunci vin si eu unde doresti: de la 50 - 250 e bine ?
pop gheorghe is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 09:25   #648
pop gheorghe

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 36
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
corect - eu ma refer la timpul pe 400 mt strict nu si cu timpul de reactie!!!
ce ma face sa cred ca te bat este ca m-am antrenat pt timpul de reactie si masina mea fata de satu mare merge mai bine pe 400 de metrii - ma rog nu conteaza vedem cu prima ocazie
dar tine cont ca nici un semafor de start nu seamana unul cu celalalt. Poate la Pitesti daca vii? anunta-ma si sunt prezent PS: ai grija ca si masina mea merge altfel fata de cind am scos 10,8

Last edited by pop gheorghe; 28-10-09 at 09:30.
pop gheorghe is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 09:32   #649
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by pop gheorghe View Post
poate la Pitesti daca vii? anunta-ma si sunt prezent
dar tine cont ca nici un semafor de start nu seamana unul cu celalalt. Poate la Pitesti daca vii? anunta-ma si sunt prezent PS: ai grija ca si masina mea merge altfel fata de cind am scos 10,8
sigur, te anunt pana vineri ce si cum!!! eu de la sm am doar o resoftare si piesa la transmisie - daca tu ai mai lucrat de la 10,8 este posibil sa castigi - eu nu cred ca pot sa fac mai bine de high 10's - poate un 10,8 mai bun ca al tau - daca tu faci mid sau low 10's - felicitari - eu pt 2010 am ca si target 9,XX - si din cate imi dau seama si tu asa ca o sa avem de lucru nu gluma!!!

Last edited by georgerg; 28-10-09 at 09:39.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 09:45   #650
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by pop gheorghe View Post
daca doresti ai aproape de tine pe prietenul meu Ryky. Stiu ca vati mai dat dar nu la configuratia noua iar daca cu el ai sanse de izbinda atunci vin si eu unde doresti: de la 50 - 250 e bine ?
Pey pe el il prind si pe 400m, adik se micsoreaza distantza de la start, intelegi! 50..280-290 este ideal pt mine in conditziile de fatza! Anul viitor cu siguratza cu cea mai mare placere va fac si eu concurentza pe 402m! Deocamdata concurez la patinaj artistic 100m!
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 14:10   #651
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
sigur, te anunt pana vineri ce si cum!!! eu de la sm am doar o resoftare si piesa la transmisie - daca tu ai mai lucrat de la 10,8 este posibil sa castigi - eu nu cred ca pot sa fac mai bine de high 10's - poate un 10,8 mai bun ca al tau - daca tu faci mid sau low 10's - felicitari - eu pt 2010 am ca si target 9,XX - si din cate imi dau seama si tu asa ca o sa avem de lucru nu gluma!!!
No offence, dar sa treci de 11.2 la 9.xx e cam greu, la datele tale - ai avea nevoie de 900+ cp, si sincer nu cred ca e inca vre-un GT-R care sa scoate sub 10sec. Ar fi super sa fie din RO, dar...
vcsomin is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 17:43   #652
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Te-au sunat toti tunerii pe tine sa iti spuna ca nu exista GTR sub 10 sec )
No offence dar aici prinzi fluturi cu damigeana cu dopu pus !

Uite un 10.4 si in panta :

https://www.youtube.com/watch?v=nuXRCroZM2g
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !

Last edited by EVOLUTION8; 28-10-09 at 17:54.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 18:02   #653
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8 View Post
Te-au sunat toti tunerii pe tine sa iti spuna ca nu exista GTR sub 10 sec )
No offence dar aici prinzi fluturi cu damigeana cu dopu pus !

Uite un 10.4 si in panta :

https://www.youtube.com/watch?v=nuXRCroZM2g

si ce te face pe tine sa crezi ca ala chiar este un 10.4 real, nu vad pe acolo aparate de masurat profesioniste ! sa masuram din ochi sau pe iphone nu cred ca este ceva profesionist si precis.
__________________
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 19:30   #654
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by vcsomin View Post
No offence, dar sa treci de 11.2 la 9.xx e cam greu, la datele tale - ai avea nevoie de 900+ cp, si sincer nu cred ca e inca vre-un GT-R care sa scoate sub 10sec. Ar fi super sa fie din RO, dar...
Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8 View Post
Te-au sunat toti tunerii pe tine sa iti spuna ca nu exista GTR sub 10 sec )
No offence dar aici prinzi fluturi cu damigeana cu dopu pus !
Uite un 10.4 si in panta :
https://www.youtube.com/watch?v=nuXRCroZM2g
calm domnilor - nu am spus ca exista - am spus ca asta imi doresc si nu acum ci anul viitor daca se poate in martie - cel de la switzer de 10.40 sau 10.19 (care nu este prea oficial) nu este nici pe departe reteta cea mai buna - inca vorbim de ecu oem - anul viitor o sa apara deja versiuni mult mai tari - de ex este deja in testare asta:

http://www.sp-power.com/2009/10/hing...final-results/
https://www.vimeo.com/7292698

eu zic ca 775awhp adica ~ 880bhp suna promitator - omul are masina acasa de 3 zile si toti fanii gtr asteptam sa faca primele teste pe pista de drag - poate vedem un high 9,xx cine stie!!! oricum daca un 800hp cum sunt cele de la mvp sau ssp au scos 10.3X eu zic ca sunt sanse destul de mari sa vedem sub 10!!! - daca acum avem ~880 hp eu zic ca anul viitor sigur se va depasi pragul de 900 hp
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 19:39   #655
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
calm domnilor - nu am spus ca exista - am spus ca asta imi doresc si nu acum ci anul viitor daca se poate in martie - cel de la switzer de 10.40 sau 10.19 (care nu este prea oficial) nu este nici pe departe reteta cea mai buna - inca vorbim de ecu oem - anul viitor o sa apara deja versiuni mult mai tari - de ex este deja in testare asta:

http://www.sp-power.com/2009/10/hing...final-results/
https://www.vimeo.com/7292698

eu zic ca 775awhp adica ~ 880bhp suna promitator - omul are masina acasa de 3 zile si toti fanii gtr asteptam sa faca primele teste pe pista de drag - poate vedem un high 9,xx cine stie!!! oricum daca un 800hp cum sunt cele de la mvp sau ssp au scos 10.3X eu zic ca sunt sanse destul de mari sa vedem sub 10!!! - daca acum avem ~880 hp eu zic ca anul viitor sigur se va depasi pragul de 900 hp
Cu niste mici specificari C16 race fuel...... . Oricum anul viitor o sa fie plin de masini tari , ca niciodata in RO
vcsomin is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 19:42   #656
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Nu cred ca puterea este o problema pt Gtr .
George este pe drumul bun, daca va reusi asta pe "pistele" din Romania va fi o surpriza!
Oricum va fi un drum foarte greu,eu cred ca stie ce vrea si de multe ori asta este cel mai Important!!
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 20:18   #657
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by vcsomin View Post
Cu niste mici specificari C16 race fuel...... . Oricum anul viitor o sa fie plin de masini tari , ca niciodata in RO
asa este - ce sa zic - se mai gaseste pe la garaj un butoi cu ceva gaz de lampa de la sunoco
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 21:39   #658
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
si ce te face pe tine sa crezi ca ala chiar este un 10.4 real, nu vad pe acolo aparate de masurat profesioniste ! sa masuram din ochi sau pe iphone nu cred ca este ceva profesionist si precis.
Am gasit filmul intamplator si mi s-a parut rapida masina.Eu am observat niste celule pe stanga drumului dar asta nu e important.Lumea e foarte mare si poate exista R35 sub 10 sec.Asta vroiam sa subliniez.
Au reusit pe Mitsubishi "771 WHP ON STOCK ECU " asa ca pe GTR nu cred ca va fi o problema !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 21:57   #659
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8 View Post
Am gasit filmul intamplator si mi s-a parut rapida masina.Eu am observat niste celule pe stanga drumului dar asta nu e important.Lumea e foarte mare si poate exista R35 sub 10 sec.Asta vroiam sa subliniez.
Au reusit pe Mitsubishi "771 WHP ON STOCK ECU " asa ca pe GTR nu cred ca va fi o problema !

pai sa vedem daca tine trenul de rulare ca pana una alta ...


oricum george iti doresc din tot sufletul meu de FAN PORSCHE sa iti atingi obiectivile pentrul anul viitor !

ps. dar stii ca tot porsche este mai rapid
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 22:17   #660
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Cred ca anul viitor cea mai rapida masina din Romania pe 400m va fi tot un Nissan, un 300zx din Oradea
vladpvs is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -