Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-09, 10:23   #331
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania

Pe forum toti suntem viteji dar la cursele legale din ultima vreme .........pauza.....
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 12:11   #332
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

vorba multa saracia omului !
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 12:31   #333
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania

Quote:
Originally Posted by gollum_ View Post
Pe forum toti suntem viteji dar la cursele legale din ultima vreme .........pauza.....
Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
vorba multa saracia omului !
Din pacate am niste probleme personale de rezolvat si nici pe strada nu am mai mers cu masina - dar la curse. - sper sa-mi rezolv treburile si sa termin masina ca sa pot participa. Pana atunci nu mai spun nimic ca nu are sens.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 11:25   #334
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

Quote:
Originally Posted by Sebastian-clona View Post
Banuiesc ca nu ai inceput sa mergi pe drumul deja batatorit de skn-tuning.
Adica masina nu are o problema mecanica cauzata de anumite modificari.
Am tot respectul pentru clientii oricui si-mi pare rau ca trebuie sa intru pe topicurile lor ca sa descopar ceea ce skn-tuning spune ca ...
Oricum totul e o vrajeala un marketing si poate cu noroc si functioneaza altfel...
Eu vreau sa mentionez ceva si o fac doar odata. Nu stiu, nu ma priveste, nu ma intereseaza si nu vreau sa particip la problemele unuia sau altuia cu SKN sau cu altcineva. Daca ai o problema personala cu o persoana/firma o rezolvi in liniste si pace, discret, adica nu speli lucrurile murdare in public. Am rugamintea sa nu mai incerci sa ma implici sub o forma sau alta in probleme sau discutii care nu ma privesc - daca tot ai incercat deja iti pot raspunde - masina mea - GTR - modificata de SKN merge perfect dupa toate modificarile - declar asta desi nu vad de ce trebuie sa o fac ca nu ma obliga nimeni sa dau raportul. La fel de bine merg si celelalte masini ale mele precum si alte masini ale prietenilor si/sau cunostintelor care au apelat la serviciile SKN. Hai totusi sa ne limitam in discutii la subiectele de pe acest forum/topic si sa pastram distanta fata de problemele personale ale unora sau altora. Eu sunt multumit de cum mi-am cheltuit banii pentru aceasta masina si nu vad care este problema daca am ales SKN sau alta firma - fiecare face ce vrea si ce stie cu masina si banii lui si nu vad de ce trebuie despicat firul in patru si vazut daca nu cumva a gresit cand a ales o firma sau alta atat cat omul este multumit. Daca spui ca ai respect fata de clientii oricui te rog sa ai respect si fata de mine si sa nu mai incerci sa ma convingi ca am gresit cu ceva daca lucrez cu SKN - sunt banii si alegerile mele si nu sunt influentat de vorbe ci doar de fapte si am o varsta la care am destul discernamant. Cam asta am avut de spus pe subiect si sper ca lucrurile sa fie clare pt oricine.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 08:39   #335
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
da de dat ne mai dam si noi ?
CAND O MERGE MASINA .....MOMENTAN ARE PROBLEME ...
YCSNHT is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 10:00   #336
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

Quote:
Originally Posted by bbm View Post
indraznesti sa provoci o masina rapida? pardon, mai rapida
oricand cu placere - cat de rapida mai vedem noi dupa astept detalii

Last edited by georgerg; 28-05-09 at 10:03.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 10:02   #337
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

Quote:
Originally Posted by YCSNHT View Post
CAND O MERGE MASINA .....MOMENTAN ARE PROBLEME ...
ce sa faci si tu - te bagi in seama - aplaudacule treci la cotet ca nu stii pe strada esti - tu vezi de masina grecului ca aia nu a mai aparut pe strazi de luni de zile - a mea merge dar nu are cu cine sa se dea pt moment
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 13:23   #338
YCSNHT

Stage 5
 
YCSNHT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,007
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
ce sa faci si tu - te bagi in seama - aplaudacule treci la cotet ca nu stii pe strada esti - tu vezi de masina grecului ca aia nu a mai aparut pe strazi de luni de zile - a mea merge dar nu are cu cine sa se dea pt moment
DA ASA E ASTIA CU DACIILE NU MAI AU BANI DE BENZINA SA SE DEA CU TINE
YCSNHT is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 15:45   #339
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

nht-ule te rog nu mai lua atitudinea asta
mersi
de provocat mai provocati? nu de alta da` omu asta tot munceste la masina, restul dau din gura ca sa nu se plictiseasca
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 16:26   #340
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

O/T: Volk ... da shit

Quote:
The awaited Nissan GT-R offset Volk Racing G2 are shipping now so you can finally get your hands on some if these look like they might be your style. These lightweight forged aluminium wheels, originally named after the legendary TE37, debuted at SEMA 2008 in the US and Tokyo AutoSalon 2009 in Japan and first appeared on the Mine’s GT-R. Since then they’ve been tweaked to look more aggressive on the GT-R and the tweaks are all for the better in my opinion.

The sizes seen here are 20×10J +30mm front and 20×11J +15mm rear. The same as those found as an option on the Zele Performance Complete Edition. Pickup a set through your favourite Rays Volk Racing wheels dealer.


Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rays-vrg2-100.jpg
Views:	96
Size:	788.6 KB
ID:	939536  

Last edited by aleks; 28-05-09 at 19:08.
Achim is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 19:34   #341
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
O/T: Volk ... da shit
sincer la modelul asta ma gandesc de ceva vreme - foarte tare mai ales varianta negru mat - mai erau si dymag de carbon dar acolo e cu problema la cascaval
ar fi ceva frumos sa arate asa si a mea:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rays-volk-te37g2-002.jpg
Views:	170
Size:	273.7 KB
ID:	940031  

Last edited by aleks; 29-05-09 at 00:47. Reason: deformează pagina imaginea pusă direct în postare
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 22:53   #342
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

ai dreptate cu BBS'urile alea

recordul de 1/4 mile l-ai vaz nu?

Quote:
Well known Texas based Toyota Supra shop MVP Motorsports have been preparing their own Nissan GT-R for some time now while also preparing to launch their new online store MVPGTR.com.

And, as they say, what better way to do it than to set a new record R35 GT-R quarter mile time? Hitting up the brand new Dallas Raceway dragstrip they managed a 10.31 second ET @ 131 mph beating the previous world GT-R record by almost two tenths.

Of course this GT-R is no factory standard car and modifications include upgraded turbos, intercoolers, intakes, turbo outlet pipes, and y-pipe by ARD Motorsports. The ECU is a MVP tuned Cobb AccessPORT. Notice also that nitrous is left conspicuously OFF the modifications list and indeed was not used at the drags.
si ambreiaj



Quote:
Southside Performance say they have had a lot of success with their upgrade clutches for the Nissan GT-R’s GR6 DSG gearbox today in their latest update. Running them in their development GT-R with over 700hp, they’ve managed to reduce any clutch slip issues significantly. Over 30 sets have found homes with GT-R owners worldwide to date.

Done properly, clutch upgrades like these wont only improve the GT-R’s ability to get power to the ground but should lead to lower transmission operating temperatures under load and thus less transmission maintenance overall. Priced from $1,399 they also come with a 1 year warranty, you can check out the full press release here.

Combine these with other upgrades to the transmission like the PPG 1st gear and input shaft upgrade of the PPG 1st-6th gear upgrades for a more robust gearbox all round.

One weak link down in the quest for big horsepower GT-Rs…
bonus ... kit JUN



Quote:
Well we had a little tidbit of info back in March regarding this but now we’ve heard that pre-orders are being taken for the JUN VR38DETT engine internals and it will be known as the VR38DETT Custom Kit. The kit should contain:

* Billet conrods
* Billet pistons
* Billet crank shaft
* Upgraded cams

The first 10 prototype kits are expected for September 2009 delivery and will sell for 1,575,000 yen in Japan. Expressions of interest on the first 10 kits are being taken but not deposits yet.

Those keen should contact their local dealer of JUN parts like GT-RR or GTC who I thank for passing on this info.
Achim is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 00:46   #343
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

de recordul asta vb cred:

https://vimeo.com/4715430?pg=embed&sec=
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 01:05   #344
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

Cred cel mai bine arata astea - si acum am realizat ca sunt defapt pe 20 - sunt Volk Rays GT30 nu R30 si merg perfect cu potenza de fabrica!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc_4206ps.jpg
Views:	168
Size:	346.6 KB
ID:	940098   Click image for larger version

Name:	dsc_4686ps.jpg
Views:	130
Size:	281.3 KB
ID:	940099   Click image for larger version

Name:	big.jpg
Views:	71
Size:	181.5 KB
ID:	940100  

georgerg is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 14:07   #345
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romania?

BBS LM ie "cacatul " ca sa zice si eu ca americanu'
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gtrlms1xnd6.jpg
Views:	101
Size:	180.6 KB
ID:	940757   Click image for larger version

Name:	gtrlms2xqe4.jpg
Views:	104
Size:	269.3 KB
ID:	940758   Click image for larger version

Name:	gtrlms3kh4.jpg
Views:	123
Size:	252.7 KB
ID:	940759  

Click image for larger version

Name:	gtrlms4xoy6.jpg
Views:	74
Size:	170.7 KB
ID:	940760  

Last edited by Alex_55; 29-05-09 at 14:12.
Alex_55 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -