Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-09, 10:47   #406
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Porschele e si mai usor cu cca 150kg...
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 11:41   #407
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

asta este nu e vina mea
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 11:44   #408
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

sa speram ca George va reusi sa bata timpul acestui 997tt : https://www.youtube.com/watch?v=KBWK-oNACyM&NR=1 , aceasi pista de la King of Europe (mai nou cu VHT) si acelasi sistem de cronometrare.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 16:23   #409
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

au fost kiar doua 997 M/T la Satu Mare din ce am vaz eu, ambele cu timpi sub 11.8
Achim is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 21:22   #410
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

Quote:
Originally Posted by Jeff View Post
Cineva mai modest, cu cilindree mai mica...
sorry 11.4 - textul era exclusiv pt Alex - porsche owner & lover
Quote:
Originally Posted by Bogdan_mb View Post
sa speram ca George va reusi sa bata timpul acestui 997tt : https://www.youtube.com/watch?v=KBWK-oNACyM&NR=1 , aceasi pista de la King of Europe (mai nou cu VHT) si acelasi sistem de cronometrare.
ce sa zic - daca promit sau garantez ca il bat la KOE sa nu se spuna ca vb prosti - in mod normal trebuie sa il bat pt ca si acum pe o pista cu vht la limita am sanse de 10.9X - 11.1X - stage II sansele mele cresc destul de mult - in orice caz tare rau 997
Quote:
Originally Posted by Jeff View Post
Porschele e si mai usor cu cca 150kg...
si eu bat 100 - si tot nu e vina lui alex dracului pana la koe trebuie sa tin o cura de slabire macar eu daca nu cumva si masina

Last edited by Gabi; 18-06-09 at 09:14.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 09:22   #411
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

din pacate acel superb porsche a murit

http://www.**************/stiri/accid...aria-6696.html


bine ca nu au patit nimic proprietarii !
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 13:17   #412
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Cred ca a tras de volan de ciuda ca a pierdut
Alfa_band is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 13:42   #413
baluba

Stage 3
 
baluba's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 140
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Salut, sunt Catalin posesorul masinii EVO IX albastru de la Anonymous motorsport...am urmarit topicul tau si am acceptat provocare topicului... Dar am inteles ca nu vrei sa te dai cu mine...este adevarat??? Sunt constient ca ai o masina mai puternica decat a Mea...dar nu atat de slaba incat sa nu accept provocarea topicului.
__________________
ANONYMOUS NR 1
baluba is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 15:06   #414
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
din pacate acel superb porsche a murit
Proprietarul are unul nou, a mers deja low 11 si e in constructie. Probabil il vom mai vedea anul acesta la cursele din Ungaria.

https://www.youtube.com/watch?v=8K2AvJ7xXNc
__________________
Romanian Dragracing Site
Jeff is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 15:55   #415
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default

Quote:
Originally Posted by Alfa_band View Post
Cred ca a tras de volan de ciuda ca a pierdut
lamborghiniul poate !
Quote:
Originally Posted by Jeff View Post
Proprietarul are unul nou, a mers deja low 11 si e in constructie. Probabil il vom mai vedea anul acesta la cursele din Ungaria.

https://www.youtube.com/watch?v=8K2AvJ7xXNc
ma bucur pentru el

Last edited by Gabi; 18-06-09 at 16:09.
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 16:38   #416
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by baluba View Post
Salut, sunt Catalin posesorul masinii EVO IX albastru de la Anonymous motorsport...am urmarit topicul tau si am acceptat provocare topicului... Dar am inteles ca nu vrei sa te dai cu mine...este adevarat??? Sunt constient ca ai o masina mai puternica decat a Mea...dar nu atat de slaba incat sa nu accept provocarea topicului.
Sa revenim la topic....asa provocare???
Alfa_band is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 17:05   #417
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

Quote:
Originally Posted by baluba View Post
Salut, sunt Catalin posesorul masinii EVO IX albastru de la Anonymous motorsport...am urmarit topicul tau si am acceptat provocare topicului... Dar am inteles ca nu vrei sa te dai cu mine...este adevarat??? Sunt constient ca ai o masina mai puternica decat a Mea...dar nu atat de slaba incat sa nu accept provocarea topicului.
nu stiu ce ai inteles din moment ce tu personal nu ai vb in viata ta cu mine - barfa de la coltul strazii nu ma intereseaza - am inteles ca m-ai cautat dar vezi ca nu ai nr de tel corect - l-am schimbat recent si nu te-ai interesat la cine trebuie - ti-am transmis, prin intermediul prietenului comun Fluieras care m-a sunat aseara, ca ma dau cu tine din mers nu de pe loc - cel mult roll on treapta 1 - maine intentionez sa ies si te astept cu placere
stiu ce poate masina ta si stiu ca rs6 mtm te bate - asa ca nu vad ce sanse ai cu mine dar te astept - pana atunci inainte sa vb sau sa postezi incearca sa vb personal cu mine ca nu are sens sa carcotim aiurea pe la spate sau pe forum

PS astept PM pt nr de tel si detalii daca este cazul - cel putin asa sigur vorbesti cu mine si nu ne mai intelegem pe langa subiect
Quote:
Originally Posted by Jeff View Post
Proprietarul are unul nou, a mers deja low 11 si e in constructie. Probabil il vom mai vedea anul acesta la cursele din Ungaria.

https://www.youtube.com/watch?v=8K2AvJ7xXNc
foarte tare - probabil va fi tot sub 10 ca si precedenta - deci un concurent serios

Last edited by Gabi; 18-06-09 at 18:20.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 17:38   #418
baluba

Stage 3
 
baluba's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 140
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

hmmmmm eu stiu ca te-a batut rs6-le...iar legat de curse ,eu sunt invatat ca la legale,dupa loc...dar daca vrei ne dam odata dupa loc si odata din mers...
baluba is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 20:32   #419
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

Quote:
Originally Posted by baluba View Post
hmmmmm eu stiu ca te-a batut rs6-le...iar legat de curse ,eu sunt invatat ca la legale,dupa loc...dar daca vrei ne dam odata dupa loc si odata din mers...
asa cum spuneam - carcota la colt de forum - nu imi dau seama cine te tot "informeaza" - despre rs6 suna si vb cu proprietarul - nu cred ca te minte si este singurul care stie 100 % ce si cum ca si mine dealtfel - cat despre dat nu te supara pe mine dar eu de pe loc cu LC m-am dat doar la SM pt cronometrare - altfel nu ma dau pt nimeni - nu am abreiajul reglat si nu am montat piesa de intarire la cutie - puterea este mare si nu imi risc masina pt nimeni - sunt pe banii mei - si asa la SM am facut un compromis si m-am dat cu LC cu rotile spate inecate in apa si tot am scos 11.2 - dupa ce termin modificarile o sa ma dau de cate ori este cazul pana atunci daca vrei te astept din mers cum vrei tu: treapta/turatie/viteza oricum - repet daca nu bati rs6 cu mine nu ai sanse dar ma dau oricum pt fun ca sa nu zici ca nu ma dau desi pt mine "miza" este 0

PS stiu cine te tot instiga sa dovedesti ca esti mai bun ca mine pt ca am masina facuta de skn dar mai bine hai sa ne vedem ca oamenii normali - fara carcota ca nu are rost si sa lasam prostiile deoparte

Last edited by georgerg; 18-06-09 at 20:40.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 21:59   #420
Raul_WST

Stage 3
 
Raul_WST's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 84
Default Re: Cine vrea cu primul GT-R din Romānia?

sa imi fie cu iertare offtopicul sau daca supar pe cineva, dar am si eu o intrebare: Din discutiile anterioare am inteles ca GT-R`ul de fata bate RS6-le din Bucuresti ? din ce am inteles acel RS6 are doar evacuare si soft nu !?
Intreb din simplul motiv pentru ca impreuna cu cativa amici si cu cei de la MTM lucram la un RS6 in Germania si la o iesire in teste cu "hardughia" am avut ocazia sa intalnim un GT-R care din spusele posesorului nu prea mai avea nimic stock si din pacate pentru el si-a luat "leapsa"

Imi cer inca`odata scuze daca ofensez pe cineva; din contra am auzit vorbe frumoase despre acest GT-R
__________________
orange S3 powerd by Motoren Technik Mayer Berlin
www.mtm-berlin.com
Raul_WST is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -