Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: AMG vs M vs RS
AMG 493 30.45%
M 759 46.88%
RS 367 22.67%
Voters: 1619. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-07-10, 21:00   #1846
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Ca sa iti dau apa la moara,seria 5 Gt este uratzel dar nu mai urat decat Audi A2 ! in plus, A7-le nu e concurentul seriei 5 GT, ci a seriei 6 GT:


Daca e asa, inseamna ca e 1-0 pentru BMW.
Designul la A7 e oribil, e un fel de panamera cu audi badge si oleaca restilizat.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 01:00   #1847
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Apreciez inovaţiile, dragostea de maşini şi dorinţa de a crea noi clase pentru a ne servi plăcerea de a conduce ( a se citi disperarea de a mai scoate nişte cash din buzunarele cumpărătorilor, cu orice preţ) dar noul trend cu maşini foarte urāte, sub formă de struţocămile gen X6, Panamere sau diverse GT-uri umflate pe spate ca şi cum ar suferi de probleme la coloană efectiv mă face să-mi doresc industria auto a anilor 80-90: break-uri, berline, compacte, supersportive, jeep-uri şi motociclete.
Alegeai ce-ti plăcea, ce-ţi permitea bugetul şi aici se concentra toată bătălia pentru dezvoltare şi inovaţie, nu īn diverşi Quasimodo schilodiţi de designeri gay demenţi.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 04:11   #1848
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Apreciez inovaţiile, dragostea de maşini şi dorinţa de a crea noi clase pentru a ne servi plăcerea de a conduce ( a se citi disperarea de a mai scoate nişte cash din buzunarele cumpărătorilor, cu orice preţ) dar noul trend cu maşini foarte urāte, sub formă de struţocămile gen X6, Panamere sau diverse GT-uri umflate pe spate ca şi cum ar suferi de probleme la coloană efectiv mă face să-mi doresc industria auto a anilor 80-90: break-uri, berline, compacte, supersportive, jeep-uri şi motociclete.
Alegeai ce-ti plăcea, ce-ţi permitea bugetul şi aici se concentra toată bătălia pentru dezvoltare şi inovaţie, nu īn diverşi Quasimodo schilodiţi de designeri gay demenţi.
+1, de acord la BMW si Audi, cu exceptia Mercedes. Fac masini frumoase si au facut, nu am ce sa le reprosez, chiar ai ce sa iti iei de la Mercedes din orice clasa, nu au scos mizerii sau masini de bulani/complexati.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 09:43   #1849
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

R-klasse ti s-a parut prince charming???
bluey is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 10:42   #1850
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Nici nu stiam ca exista pana acum, nu am vazut pe strada asa ceva.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 10:48   #1851
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Exact la el mă gāndeam, este unul parcat aici pe lāngă mine şi-l văd zilnic, nu reuşesc să īnţeleg motivaţia celui care a dat atāţia bani pe el...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 10:57   #1852
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Am vazut ca este un esec comercial pentru Benz, nu mi se pare groaznic de urat, este urat pentru un Mercedes asta este adevarat. Probabil o sa renunte la el, inteleg ca a fost creat pentru piata nord americana mai degraba decat pentru europa.

Last edited by a3ds; 26-07-10 at 11:00.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 11:01   #1853
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Exact la el mă gāndeam, este unul parcat aici pe lāngă mine şi-l văd zilnic, nu reuşesc să īnţeleg motivaţia celui care a dat atāţia bani pe el...
I-o fi placut Sunt oameni care dau bani pe Fiat Multipla )
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 18:16   #1854
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
+1, de acord la BMW si Audi, cu exceptia Mercedes. Fac masini frumoase si au facut, nu am ce sa le reprosez, chiar ai ce sa iti iei de la Mercedes din orice clasa, nu au scos mizerii sau masini de bulani/complexati.
Ti-ai lua A/B klasse ? Mie nu mi se par premium masinile alea si demne de numele Mercedes. Te-as mai fi intrebat si de CLC - concurentul cu tractiune spate al Seriei 1 (ce mostenea interiorul vechii clase C - inca un lucru nu f. premium in opinia mea) dar Merc l-au retras deja, datorita vanzarilor dezastruoase.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 18:21   #1855
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: AMG vs. M vs. RS

A klasse este ok,nu este urata, nici ciudata, nici inutila. B klasse este cam acelasi lucru. am mers in Germania cu asa ceva, daca ar trebui sa imi cumpar o masina de oras de clasa ei cu fwd probabil ar fi o optiune, imho este mult mai aratoasa decat seria 1 de la bmw sau decat audi a2.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 18:57   #1856
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Decat Audi A2 cu siguranta dar A2 in niciun caz nu este in clasa cu Seria 1 sau B Klasse, acolo se vorbeste de A3 si imo arata mai bine ca amandoua.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 20:12   #1857
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

r class-ul mi se pare o masina frumoasa. a si b class nu pot spune ca mai bine nu se fabricau.conceptia a class-ului cred ca este una destul de buna. o masina mica, de oras dar incapatoare pt dimensiunile ei. fac pariu ca daca era coupe toti eram inebuniti dupa ea.b class-ul e in aceeasi categorie cu zamfira parca? zamfira toti o vad ca o masina utila, si b-ul e lafel. cu un plus la design din punctul meu de vedere.cred ca sunt destui care dau pretul de premium pentru cele mai sus enumerate chiar daca sunt cutii de chibrituri si noua nu ne plac. sincer ca lansarea R-ului ma asteptam sa aiba succes, chiar am ramas uimit afland ca a fost un esec. stiu ca am citit odata despre r class ca exista si o varianta amg care fusese retrasa pentru ca nu aveau comenzi.
irimia, promotorul de la local kombat avea un r class chiar decand aparuse.acum nuj daca mai are tot aceeasi masina
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 20:29   #1858
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Rodius wannabe )
Frumooos!
bluey is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 22:13   #1859
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Daca tot vorbeam despre testul comparativ Car and Driver (nu e inca disponibil pe site) un mic scan din revista (eu stiu castigatorul, nu aveam niciun dubiu dar astept publicarea pe site ):

___________________Audi RS5____________ BMW M3!__________CTS-V________________

UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 28-07-10, 09:04   #1860
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: AMG vs. M vs. RS

............................
https://www.youtube.com/watch?v=eJ_RT...layer_embedded

Last edited by GTR; 28-07-10 at 09:07.
GTR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -