Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: AMG vs M vs RS
AMG 493 30.45%
M 759 46.88%
RS 367 22.67%
Voters: 1619. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-11, 20:25   #2146
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: AMG vs. M vs. RS

am editat postu de mai sus..

acum , ce treaba au modele de serie.ca in afara de caroserie nu mai impart nimic cu modelele de top.aici vorbim strict de M-uri si RS-uri si cele din urma au venit tot timpu la cate 3-4 ani distanta de primele.ce facem acum , ne apucam sa comparam masinile de serie?

dupa mine o comparatie corecta ar fi atunci cand o sa scoata audi un rs aspirat exact in aceelasi an cu BMW.sau acum ca incep sa iasa M-urile turbo ramane doar sa iasa un RS in aceelasi an.asta e o comparatie corecta dupa mine.F10-le iese acu in 2011 sunt curios daca in decurs de maxim 2 ani apare si RS-u ca sa se poata face o comparatie mai buna.

ti-am aratat mai sus turatiile.400rpm in + la M...uuuu o gramada.parca s-ar tura ca un monopost de F1 la 18-20000rpm.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 20:45   #2147
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: AMG vs. M vs. RS

As putea sa jur ca discutia asta a mai avut loc de cel putin 2 ori, anume ce generatie de Audi se compara cu ce generatie de BMW. Devine boring.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 20:51   #2148
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Vot M e cel mai vechi si cel mai sportiv.M a aparut primu pe circuit.
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 16:37   #2149
MoldamiN

Stage 4
 
MoldamiN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 176
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by dony ddc View Post
Vot M e cel mai vechi si cel mai sportiv.M a aparut primu pe circuit.
Commentul tau, este pe principiul, Mercedes-Benz, prima masina patentata din lume, deci cea mai buna. Desi sunt fan MB, implicit AMG, nu imi dau inca votul, deoarece nu am avut ocazia sa testez cel putin 2 dintre participantele acestui poll, a.i. sa pot avea un punct de vedere justificat. O zi buna!
__________________
“Arhitectura este sculptură locuită” Constantin Brancusi
MoldamiN is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 01:08   #2150
lucian_bmw

Stage 5
 
lucian_bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 482
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Consideri ca RS-ul este mult peste M sau de ce nu il bagi in discutie ? Esti constient ca ar fi rusinos si nedrept pentru M sa o ia pe coaja in felul asta ?

Ai putea sa te uiti la niste comparatii intre M3 E36 vs RS4 Avant (B5), M5 E39 vs RS6 / RS6+, M5 E60 vs RS6 C5, TT-RS vs Z4 35is, etc si sa ne spui si noua rezultatul la capitolul performante si orice vrei tu, asa poate iti dai seama ce ai debitat tu aici prin remarca aia plina de inteligenta.
ia zii , ai condus vreo masina din cele 3 comparate ? sau vorbesti din filme de pe youtube ? cred ca pronumele tau este audi ca prea iti place sa contrazici pe toata lumea . ai facut vraiste comparatiile de mai sus , nici tu nu cred ca ai inteles ce vroiai sa spui ! am spus eu cumva ca e mai rapid M decat RS sau amg ? data viitoare fii mai atent in exprimare sau citeste de 3 daca nu intelegi ......daca stii bineinteles....
lucian_bmw is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 15:08   #2151
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Inainte sa vii aici sa postezi asa acid mai bine ai lua o carte de gramatica in mana fiindca ai deficiente serioase + ca ai pierderi grave de memorie, cu 2 pagini in urma spuneai ca M este super sportiv si este un fel de Dumnezeu pe Pamant, s-a dovedit contrariul acum vii si spui ca tu nu ai afirmat asa ceva.

De asta nici nu ma mai mira ca tu habar nu ai care sunt clasele de masini si care generatii sunt comparabile daca tu zici ca alea facute de mine sunt varza. Iti recomand sa dai "Log Out" in dreapta sus, faci un bine forumului .
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 20:39   #2152
makess
Banned

Stage 3
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 122
Default Re: AMG vs. M vs. RS

turbo vs turbo, acum o sa fie interesant.

oricum bv bmw pt ca aspirat facea fara la rs bi/TURBO.
makess is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 00:25   #2153
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Si acum cu biturbo o sa faca acelasi lucru, in loc de motor mare de turatie o sa fie unu de cilindree mai mica, turbo si fara 9000 RPM. Sau voi va imaginati ca o sa zboare ?
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 02:39   #2154
lucian_bmw

Stage 5
 
lucian_bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 482
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Inainte sa vii aici sa postezi asa acid mai bine ai lua o carte de gramatica in mana fiindca ai deficiente serioase + ca ai pierderi grave de memorie, cu 2 pagini in urma spuneai ca M este super sportiv si este un fel de Dumnezeu pe Pamant, s-a dovedit contrariul acum vii si spui ca tu nu ai afirmat asa ceva.

De asta nici nu ma mai mira ca tu habar nu ai care sunt clasele de masini si care generatii sunt comparabile daca tu zici ca alea facute de mine sunt varza. Iti recomand sa dai "Log Out" in dreapta sus, faci un bine forumului .
bai asta deficiente ai tu , si inca multe , ce inseamna pt tine sportiv ? mai dute pe la scoala daca nu poti sa faci diferenta intre sportiv si rapid sau cel mai rapid . sportiv este si un subaru STI . asta pt cultura ta generala . nu stiu care dintre noi 2 a spus ca M5 E60 se compara cu RS6 C5 ! asa ca lasa gura aia mai mica ca ti-a luat toata lumea seama ca esti un fanboy . am inteles asta , dar deja ne plictisesti !
lucian_bmw is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 06:27   #2155
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by lucian_bmw View Post
bai asta deficiente ai tu ... mai dute pe la scoala
Epic. )
Multumim!
bluey is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 10:35   #2156
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Saracu de el, traieste intr-un univers paralel. Pe langa asta, are BMW la nickname si imi spune mie fanboy...Sunt interesante si specimenele astea, macar te mai amuza .

Last edited by _anaconda_; 03-02-11 at 10:39.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 20:04   #2157
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: AMG vs. M vs. RS

UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 22:30   #2158
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

asta mi se pare mai interesant puterea fiind mult mai mica, din motor N/a

https://www.youtube.com/watch?v=SAwFy...eature=related
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 23:22   #2159
lucian_bmw

Stage 5
 
lucian_bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 482
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by babau88 View Post
ce caterinca ieftina avetzi in voi... observ ca de ceva vreme...moderatorii nu-si mai prezinta interesul de a modera si uneori mi se face scarba sa mai citesc thread;ul asta
au replici de oameni complexati ! cand nu mai au argumente o dau in "gramatica " sau altele ! cat despre moderator , adica bluey , el se simte jignit si da infraction pt folosirea cuvintelor "fund" si "cal" . trageti voi concluziile
lucian_bmw is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 01:08   #2160
lucian_bmw

Stage 5
 
lucian_bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 482
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Epic. )
Multumim!
asta ti se pare a fi un raspuns inteligent ?
lucian_bmw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -