Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   AMG vs. M vs. RS (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/93009-amg-vs-vs-rs.html)

criss_cars 04-10-08 00:06

AMG vs. M vs. RS
 
Mercedes AMG vs Bmw M vs Audi RS. Vb in general despre divizia sport a marcilor gemane nu compar o anume masina.

UNLORD 04-10-08 15:58

Re: AMG vs M vs RS
 
La M (unde s-a dus si votul meu) am considerat si editiile CSL.

steffan 04-10-08 23:27

Re: AMG vs M vs RS
 
categoric M... e cel mai vechi, si cel mai redutabil!

TURBOSS 05-10-08 00:16

Re: AMG vs M vs RS
 
RS nu isi are rostul sa fie comparat cu M si AMG-ul. mi se pare o jignire sa faci lucrul asta ;)

desii imi plac mult bmw, implicit M-urile, votul meu merge la AMG, pt ca masina insusi cu inima AMG este ceva cu totul special.

boy_wonder 05-10-08 00:18

Re: AMG vs M vs RS
 
AMG.. in special pentru CLK si SL Black Series ;)

22VIN 05-10-08 00:25

Re: AMG vs M vs RS
 
am votat M pentru plusul de sportivitate, dar iubesc si AMG pentru puterea bruta si farmecul lor.
rs nu are nici una nici alta, e fara caracter

DarkJEDI 05-10-08 01:04

Re: AMG vs M vs RS
 
De ce ziceti mai ca rs nu inseamna nimic?? dupa mine rs e mai bine pus la punct decat M de la BMW. un RS in orice situatie se comporta mai bine decat m de la bmw. atat ca nu iti ofera aceelasi fior. e mai subtil, mai elegant. oricum am ales AMG pentru sunetul motoarelor. preferatul meu dintre cele 3.

22VIN 05-10-08 01:14

Re: AMG vs M vs RS
 
un rs4 dupa mine e lipsit de orice farmec si urma de personalitate pe langa un bmw m3

b_gt 05-10-08 01:44

Re: AMG vs M vs RS
 
AMG DE DEPARTE.....DUPA RS....SI ULTIMUL M...M PT CE? POATE DOAR PT VECHIUL M3..M6?O MASINA CARE NU POTI SA O CONTROLEZI DELOC...SI PANA LA 200 E F SLABA...SL 63/65 CL63/65 ETC...MULT PESTE M

blazeyblaze 05-10-08 01:59

Re: AMG vs M vs RS
 
AMG fara discutie pentru ca da clasa atat M cat si RS prin simplul fapt ca nu incape comparatie :)
nu am vazut nici un vag-ist sau bmw-ist sa isi ridice coada in fata AMG-ului

rapid_1923 05-10-08 02:13

Re: AMG vs M vs RS
 
divizia M este si va ramane peste concurenta
cei de la M poate nu fac motoare care chiar iti ridica parul din cap . . . dar
pana la urma nu sunetul ci puterea fac diferenta si aici M stie cum sa faca o treaba buna
ca pana la urma degeaba ai 600 cp si 1000 Nm daca masina poate doar sa invarta rotile pana cedeaza cauciucul . . . si aici ma refer la AMG
cat despre RS . . . senzatie=0
k . . . si AMG ofera senzatie . . . senzatia ca o sa zbori prin parapet . . .

PS : Parerea mea !

zGb 05-10-08 05:32

Re: AMG vs M vs RS
 
///M overall pentru masinile echilibrate si dinamice care ies de acolo...grea decizie oricum ca apreciez destul de tare VAG-ul iar AMG este senzatie :)

riptor 05-10-08 07:18

Re: AMG vs M vs RS
 
EMMM :), rs la audi parca nu e definit ca concept au de obicei motoare medii aspirate sau turbo, M merge pe aspirate cu o tehnica impecabila iar amg pe forta bruta si motoare mari. am ales M desi AMG e foarte aproape pe locul 2.. nu poti ramane indiferent cand trece unu pe langa tine

steffan 05-10-08 12:49

Re: AMG vs M vs RS
 
Cand va scoate AMG un motor cu 100cp/litru aspirat sa imi dati si mie un beep, iar RS-ul nu are niciun farmec... RS4 abia dak intrecea M3 E46... E92 ii da un tir!

Alex_55 05-10-08 13:47

Re: AMG vs M vs RS
 
M fara nicio discutie, cam singurii care scot mai mult de 100cp/litru, clilindree cat de cat mica si putere destul de mare, primii care au pus un V10 intr-o limuzina ( care este senzatie ) cutii de viteze senzationale, cei mai buni pe motoare aspirate !

amg-ul deja au motoare de 6.2l si scot "doar" 520cp ! se pare ca foarte multa lume regreta faptul ca amg a renuntat la compresor

rs-ul face fata doar datorita turbinelor altfel si putere lor ar fii mai mica in comparatie cu cilindreea motorului.

dar pana la urma toti sunt buni in ceea ce fac !! :)


All times are GMT +2. The time now is 01:38.

- Copyright 2024 4Tuning