Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 06-11-14, 20:28   #5281
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Important!!!!
In primavara anului 2015 va avea loc debutul Campionatului National de Turisme pe circuit (inclusiv stradal), prin grija presedintelui FRAS, Ovidiu Mazilu, implicat personal in acest proiect de realizare, inclusiv a regulamentelor specifice.
Regulamentele vor fi publicate pe site-ul federatiei.
Va exista o clasa nationala Logan si clasa monomarca LUPOCUP.
La aceste clase vor fi impuse conditii asfel incat sa existe o egalitate tehnica intre masini.
Pilotii vor putea sa-si construiasca autoturismele dupa specificatia aprobata sau vor putea inchiria auto gata preparate.
De asemenea, vor exista preparatori dedicati pentru aceste clase care vor putea personaliza masinile pilotilor.
Celelalte clase vor fi precizate prin regulamentul care va aparea in curand la Federatia Romana de Automobilism Sportiv.
__________________
"Poti invata sa mergi repede intr-un singur mod: mergand repede" R.K.
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 06-11-14, 20:39   #5282
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Aia cu "prin grija presedintelui" suna ca dracu', vorba unui politician postrevolutionar... Dar se potriveste de minune!
john17 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-14, 20:50   #5283
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Thumbs up Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by ROAD EMPIRE View Post
Eu revin inca odata ! Cu amabilitatea Corinei Bibiri
Fata mea nu este amabila de loc , decat cu cei ce merita
...spatiul era foarte mic OPTIC ...fizic era mare....nimeni nu stia ca in spatele scaunului de kart aveam 2 anexe mici pt sprijin umeri facute din fibra, care vad ca la F1 sau inventat de vreo 3-4 ani de coboara mieii din masina dupa ce isi dau "gulerul" jos...vad ca cineva se teme de tractiune spate pe aici , pe care eu o ador si nu as vrea altceva...pt ca aici la tractiune spate vezi daca ai "sange" si talent sau nu...si mai observ ca sa denaturat iar titlul topicului cu reclama agresiva pt Dacia Gologan ceea ce ma face sa ma limitez numai la vizionare plus probleme personale. BRAVO Tibi, BRAVO John, BRAVO Road...se duce dracu tot in tara asta cu diversiuni...Sa fiti sanatosi... toti CEI CE MERITA :d
PS : ce mai face amicul Racer ? Vad ca a aparut Dan SGH care este la fel se "sfatos" si priceput.....sau poate ma insel ?
__________________
Sunt viu si nevatamat ! In poze sunt chiar eu...Cu capu' stau rau...Se vede la avatar !
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-14, 21:19   #5284
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Talking Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by DanSGH View Post
Cati crezi ca stiu sa mearga cu un E36? ) La noi 4*4 si in cel mai rau caz tractiune fata, asta e trendul si se pare ca si BMW s-a "adaptat" din moment ce au inceput sa renunte la tractiunea spate si sa treaca la tractiune fata ..
ce este E36 ca eu stiu sa conduc dar nu sunt documentat in marci si tipuri de masini ? ...daca este cea din fotografie eu stiu sa merg cu ea ... cursele (circuit) dintotdeauna nu sau facut cu tractiune fata nici 4x4, desi au fost incercari,...sau facut cu "spatele" ...bemvenache vrea sa inventeze apa calda care e mai rece decat apa rece
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-14, 21:24   #5285
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

E36 e BMW-ul "pisica", seria 3 aparuta in 1991.
john17 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-14, 21:33   #5286
cornel1955

Stage 5
 
cornel1955's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,426
Thumbs up Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by john17 View Post
E36 e BMW-ul "pisica", seria 3 aparuta in 1991.
Aha, credeam ca e masina de formula din imagine cu care as dormi in pat noaptea mai bine decat cu nevastamea
cornel1955 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-14, 23:32   #5287
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by cornel1955 View Post
PS : ce mai face amicul Racer ? Vad ca a aparut Dan SGH care este la fel se "sfatos" si priceput.....sau poate ma insel ?
Nu sunt nici priceput, si nici "sfatos", daca te inseli sau nu ... bine ai revenit!
DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 06-11-14, 23:36   #5288
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Willi Nicolae mareste flota pentru LUPOCUP.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	10460243_739109762849910_3031643083631435366_n.jpg
Views:	77
Size:	150.9 KB
ID:	3046186  

Last edited by DanSGH; 06-11-14 at 23:41.
DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 07-11-14, 08:21   #5289
TG53

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,131
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

26WRC,vestea este buna,provine din vreo sursa oficiala?ce ma mira pe mine este inclusiv curse stradale,greu de crezut,dar vom vedea
cu grija presedintelui,John a recunoscut ceva,lupul asi schimba parul,dar naravul,BA
Cornele,ce zice nevasta ta,daca iei masina in pat?
TG53 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-14, 09:59   #5290
racerVTM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 325
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by cornel1955 View Post
PS : ce mai face amicul Racer ? Vad ca a aparut Dan SGH care este la fel se "sfatos" si priceput.....sau poate ma insel ?
Sunt pe aici, merci de intrebare , nu confunda capra cu varza , te rog .

Nu comentez deoarece NU MA PRICEP si nici nu sunt Racer ca altii de pe aici . Am fost la toate cursele povestite de pana acum de vreo doua luni incoace pe acest Thread si vad ca sunt comentatori destui si APRECIATI . Am parerile mele si le tin si nu le mai comentez. - offtopic totul pana acum in ultimele 200 posturi.
Oricum locul tau ( Cornel ) a fost luat de JOHN asa ca ..............

Last edited by racerVTM; 07-11-14 at 10:04.
racerVTM is offline   Reply With Quote
Old 07-11-14, 10:00   #5291
racerVTM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 325
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by cornel1955 View Post
ce este E36 ca eu stiu sa conduc dar nu sunt documentat in marci si tipuri de masini ? ...daca este cea din fotografie eu stiu sa merg cu ea ... cursele (circuit) dintotdeauna nu sau facut cu tractiune fata nici 4x4, desi au fost incercari,...sau facut cu "spatele" ...bemvenache vrea sa inventeze apa calda care e mai rece decat apa rece
Nu spune ca stii , PANA nu te sui pe ASA ceva , este o alta adrenalina de alt tip , si sperie nitel. ===== Spun asta doar sa te enervez nitel si sa incepi din nou sa scrii pe aici - BINE AI REVENIT

Last edited by racerVTM; 07-11-14 at 10:05.
racerVTM is offline   Reply With Quote
Old 07-11-14, 10:03   #5292
racerVTM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 325
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by DanSGH View Post
Willi Nicolae mareste flota pentru LUPOCUP.
LUPOCUP este un fel de jucarie FORK KA Cup care mai mult se pierde vremea si banii sponsorilor . Bineinteles , daca vrei un buget la LUPO iti ajunge si 5000 de euro pe cursa , dar daca vrei buget pe masina de BARBATI adevarati ai nevoie de mai mult . Oricum LUPOCUP este o abureala de 2 lei a lui Porsche Romania

Last edited by racerVTM; 07-11-14 at 10:06.
racerVTM is offline   Reply With Quote
Old 07-11-14, 11:44   #5293
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by racerVTM View Post
LUPOCUP este un fel de jucarie FORK KA Cup care mai mult se pierde vremea si banii sponsorilor . Bineinteles , daca vrei un buget la LUPO iti ajunge si 5000 de euro pe cursa , dar daca vrei buget pe masina de BARBATI adevarati ai nevoie de mai mult . Oricum LUPOCUP este o abureala de 2 lei a lui Porsche Romania
Tu crezi ca toti s-au nascut piloti si pot sa piloteze masini de 300 de cai?(Exemplul cel mai bun il ai la Coasta). Pararea mea de privitor de pe margine, este ca pentru inceput sa te dai cu 125 de cai (atatia cai are un Lupo GTI de fabrica, si cele de la Adancata sunt GTI-uri) pe un circuit este chiar bine pentru inceput, plus ca neavand un circuit pana acum ... nu stiu cati stiu sa piloteze cu adevarat pe circuit ... nu cred ca e ca pe playstation.
DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 07-11-14, 11:54   #5294
racerVTM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 325
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by DanSGH View Post
Tu crezi ca toti s-au nascut piloti si pot sa piloteze masini de 300 de cai?(Exemplul cel mai bun il ai la Coasta). Pararea mea de privitor de pe margine, este ca pentru inceput sa te dai cu 125 de cai (atatia cai are un Lupo GTI de fabrica, si cele de la Adancata sunt GTI-uri) pe un circuit este chiar bine pentru inceput, plus ca neavand un circuit pana acum ... nu stiu cati stiu sa piloteze cu adevarat pe circuit ... nu cred ca e ca pe playstation.
REPET , a fi sofer nu inseamna a fii PILOT si nici invers. Dar sa nu imi spui ca un sofer stradal nu poate conduce un LUPOO pana nu ii crapa motorul si sa il alerge de nebun pe un circuit. Raman la parerile mele , or esti pilot si ai ceva putere la pedala ori te joci de-a pilotatul si de-a mersul pe 4 roti . Vezi DANI OTIL , anul asta a mers OK , pentru max 180 de cai de la debutanti , dar sa vedem pe mai multi cai ce iese , deci momentan no COMENT
racerVTM is offline   Reply With Quote
Old 07-11-14, 12:25   #5295
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: Cand au inceput circuitele in Romania?

Quote:
Originally Posted by racerVTM View Post
REPET , a fi sofer nu inseamna a fii PILOT si nici invers. Dar sa nu imi spui ca un sofer stradal nu poate conduce un LUPOO pana nu ii crapa motorul si sa il alerge de nebun pe un circuit. Raman la parerile mele , or esti pilot si ai ceva putere la pedala ori te joci de-a pilotatul si de-a mersul pe 4 roti . Vezi DANI OTIL , anul asta a mers OK , pentru max 180 de cai de la debutanti , dar sa vedem pe mai multi cai ce iese , deci momentan no COMENT
Eu spun ca daca iei 10 oameni de pe strada si le dai cate un Lupo pe mana si-i pui sa faca o cursa pe circuit, sa alege praful de ei ...
Spui ca esti la curent cu ce s-a intamplat in ultimele luni, banuiesc ca esti la curent si cu ce a patit Catalin Cismaru pe circuit la Adancata. In caz ca nu, uite aici un filmulet : https://www.youtube.com/watch?v=TVHiwZIvaeI
DanSGH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -