Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-11, 15:54   #1216
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Nu LED-urile, ci pozitiile.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 18:26   #1217
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Nu LED-urile, ci pozitiile.
Si pentru ca LED-urile sunt mai ieftine, cost de productie mai mic si se vad mai bine pe timp de zi ca si luminile normale, cei mai multi producatori apeleaza la ele pentru pozitie, altii pentru semnalizare etc

Imi cer scuze, m-am exprimat gresit.
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 20:28   #1218
RVL 2000

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 862
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Aparitia led-urilor in auto nu are legatura cu VAG ci cu tehnologia smd, care a devenit mai accesibila.
RVL 2000 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 20:34   #1219
ELODIA GHINESCU
Banned

Stage 4
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 252
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

dragele mele, stiu ca led-urile alea nu au treaba cu VAG ci cu o directiva europeana. ce spuneam eu era faptul ca aceste led-uri au fost imediat sanctionate de forumisti spunand ca masinile audi sunt ca bradul de craciun, ca acele leduri sunt tiganie, briz-brizuri. uitati fetelor ca toti producatorii auto le-au adoptat, inclusiv bmw.
acum vreau sa aud cum ledurile nu mai sunt tiganie. nu, nu. cum asa? sunt bune, frumoase si utile. ca daca le au bmw-urile nici nu ar putea sa fie altfel.

este exact cum era acum cativa ani cu motoarele turbo. cum sa fie bune ?!motoarele turbo sunt facute de cei nu-s in stare sa faca un aspirat bun asa cum fac cei de la bmw. eeee, acum s-a schimbat treaba: sunt bune motoarele turbo ca daca le fac cei de la bmw inseamna ca turbo e viitorul. afirmatie ce nu era imbratisata de scumpetele dvs acum cativa ani.


UN ALT SUBIECT.

spuneti si voi care masina este mai buna privita allaround intre audi S4 b8 si bmw 335i(fie si xi).
sunt curios de opinii si de argumente.

ma gandeam sa deschid un alt topic cu un poll pe tema asta insa nu ma descurc. poate ma ajuta cineva

Last edited by ELODIA GHINESCU; 15-03-11 at 20:51.
ELODIA GHINESCU is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 20:51   #1220
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by ELODIA GHINESCU View Post
dragele mele, stiu ca led-urile alea nu au treaba cu VAG ci cu o directiva europeana. ce spuneam eu era faptul ca aceste led-uri au fost imediat sanctionate de forumisti spunand ca masinile audi sunt ca bradul de craciun, ca acele leduri sunt tiganie, briz-brizuri. uitati fetelor ca toti producatorii auto le-au adoptat, inclusiv bmw.
acum vreau sa aud cum ledurile nu mai sunt tiganie. nu, nu. cum asa? sunt bune, frumoase si utile. ca daca le au bmw-urile nici nu ar putea sa fie altfel.

este exact cum era acum cativa ani cu motoarele turbo. cum sa fie bune ?!motoarele turbo sunt facute de cei nu-s in stare sa faca un aspirat bun asa cum fac cei de la bmw. eeee, acum s-a schimbat treaba: sunt bune motoarele turbo ca daca le fac cei de la bmw inseamna ca turbo e viitorul. afirmatie ce nu era imbratisata de scumpetele dvs acum cativa ani.
Mai Elodia pai lumea te cauta si in gauri de serpi si tu stai pe forum si iti dai cu parerea cum ca Haudi este o super masina.Daca nu e Mercedes e Bmw si daca nu e Bmw e Mercedes...Haudi nu intra in ecuatie..cand o sa stranga istorie cat Mercedes si Bmw atunci poate o sa fie luat in calcul...
__________________

Last edited by Darkside_89; 15-03-11 at 20:54.
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 20:53   #1221
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

eu şi acum susţin că 1.4 turbo de la vw e motor de unică folosinţă, deşi mi-am luat şuturi în oo de m-am plicitisit de la fanii vag. şi ledurile în exces sunt brad de crăciun, chiar dacă e ţigănie generalizată, de la vag la land rover...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 20:58   #1222
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Plus ca toate modelele de Audi seamana extrem de mult intre ele...poate pe viitor imi voi cumpara un A4 caruia ii voi schimba stema cu una de A6...probabil nu isi v-a da nimeni seama
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 21:03   #1223
ELODIA GHINESCU
Banned

Stage 4
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 252
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

bai bmw e36.
tu vezi ca habar nu ai pe ce lume traiesti.
uite de asta mi-e groaza cand vad ce citesc pe aici.
pai tu stii cati ani au cei de la audi in spate ?
tu stii ce produceau cei de la audi in anii 50-60 si ce produceau cei de la bmw ?

fara sa ma uit pe profilul tau estimez ca ai pana in 25 de ani pt ca se vede ca ai minte putina.

tu vorbesti de "haudi" si abia te mai rabda internetul sa scrii prostii de ale tale.

omule uita-te mai jos sa vezi cine era audi in perioada interbelica , cine era in anii 60 si uita-te tot mai jos sa vezi cine era bmw in anii 60.

de asemenea, cauta o poza pe net cu un bmw din perioada interbelica.

tu vorbesti de istoria industriei auto cand tu habar nu ai cine a fost stefan cel mare ???!!!
ma mir ca te suporti .
eu ti-as da ban direct pt ca forumul asta e plin de nonvalori ca tine

gaseste si tu o poza cu un bmw din anii 60 si cu unul din perioada interbelica(sper ca stii ce e aia perioada interbelica)

sunt masini de epoca audi ce se vand la licitatii cu sute de mii de euro, e audi quattro din anii 80 ce se vinde pe aceleasi sume si tu ai nerusinarea sa vorbesti de istoria auto ?!


@alecks
sunt de acord cu motorul de 1.4 insa doar pt cel cu turbo si compresor.
vag a ajuns la concluzia ca e scump pt a fi prodis si nu e fiabil. va fi inlocuit cu unul de 1.6 turbo.
insa motorul de 1.4 turbo(fara compresor) nu are reviewuri proaste din punctul de vedere al fiabilitatii.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	800px-Audi_75_in_Rothenburg.jpg
Views:	67
Size:	97.8 KB
ID:	1920131   Click image for larger version

Name:	audi_225-front-roadster_35.jpg
Views:	63
Size:	214.6 KB
ID:	1920132   Click image for larger version

Name:	1296126020-73.jpg
Views:	62
Size:	45.0 KB
ID:	1920133  

Click image for larger version

Name:	1958-BMW-Isetta-300-Coupe-Green-PO.jpg
Views:	52
Size:	320.7 KB
ID:	1920134  

Last edited by ELODIA GHINESCU; 15-03-11 at 21:08.
ELODIA GHINESCU is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 21:11   #1224
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by ELODIA GHINESCU View Post
bai bmw e36.
tu vezi ca habar nu ai pe ce lume traiesti.
uite de asta mi-e groaza cand vad ce citesc pe aici.
pai tu stii cati ani au cei de la audi in spate ?
tu stii ce produceau cei de la audi in anii 50-60 si ce produceau cei de la bmw ?

fara sa ma uit pe profilul tau estimez ca ai pana in 25 de ani pt ca se vede ca ai minte putina.

tu vorbesti de "haudi" si abia te mai rabda internetul sa scrii prostii de ale tale.

omule uita-te mai jos sa vezi cine era audi in perioada interbelica , cine era in anii 60 si uita-te tot mai jos sa vezi cine era bmw in anii 60.

de asemenea, cauta o poza pe net cu un bmw din perioada interbelica.

tu vorbesti de istoria industriei auto cand tu habar nu ai cine a fost stefan cel mare ???!!!
ma mir ca te suporti .
eu ti-as da ban direct pt ca forumul asta e plin de nonvalori ca tine

gaseste si tu o poza cu un bmw din anii 60 si cu unul din perioada interbelica(sper ca stii ce e aia perioada interbelica)

sunt masini de epoca audi ce se vand la licitatii cu sute de mii de euro, e audi quattro din anii 80 ce se vinde pe aceleasi sume si tu ai nerusinarea sa vorbesti de istoria auto ?!


@alecks
sunt de acord cu motorul de 1.4 insa doar pt cel cu turbo si compresor.
var a ajuns la concluzia ca e scump pt a fi prodis si nu e fiabil. va fi inlocuit cu unul de 1.6 turbo.
insa motorul de 1.4 turbo(fara compresor) nu are reviewuri proaste din punctuld e vedere al fiabilitatii.
Tu spui ca eu n-am ce cauta pe un forum domne?Schimba-ti mai intai nickul ala de 2 bani..si vorbim dupaia,hai salut..
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 21:29   #1225
ELODIA GHINESCU
Banned

Stage 4
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 252
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

pai nick-ul meu te impiedica sa vorbesti tu cu mine ?
ce ai avea tu sa-mi spui mie ? cu ce ma poti tu lumina pe mine? cum putem noi doi comunica atata timp cat nu vorbim de pe un nivel apropiat ?
cu ce poti contribui tu la acest topic?

vezi-ti omule de drumul tau, pune mana pe o carte si invata sa vorbesti altfel decat in propozitii scurte, invata cum sa folosesti semnele de punctuatie si apoi stam la taifas.
ELODIA GHINESCU is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 21:43   #1226
only_4dan

Stage 5
 
only_4dan's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 996
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

nu va mai certati.....
o lord won't you buy me a MERCEDES BENZ
only_4dan is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 21:47   #1227
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by ELODIA GHINESCU View Post
pai tu stii cati ani au cei de la audi in spate ?
tu stii ce produceau cei de la audi in anii 50-60 si ce produceau cei de la bmw ?
e ca esti fanboy audi??

cati ani au cei de la audi in spate?ce produceau audi in anii 50-60??

uite aici ce produea BMW in 50-60

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_503

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_507

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_700

tot in anii 60 BMW alerga in formula 2

uite aici quote la 328 sports car

Quote:
Originally Posted by Wikipedia
It won the RAC Rally in 1939 and came in fifth overall (first in its class) in the 1939 Le Mans 24 hours.

Mille Miglia

In 1938, BMW 328 became a class winner in Mille Miglia.

In 1940, the Mille Miglia Touring Coupe won the Mille Miglia with average speed of 166.7 km/h (103.6 mph)

In 2004, the BMW 328 Mille Miglia Touring Coupe became the first car to win both the Mille Miglia (1940) and the modern-day classical version of the race..
sursa http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_328

in anii 30..ia sa vad ce facea audii in anii 30.sau cel putin in motorsport ce s-a auzit de audi pana in anii 80??

Last edited by Tzzantaru; 15-03-11 at 21:52.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 21:55   #1228
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by ELODIA GHINESCU View Post
pai nick-ul meu te impiedica sa vorbesti tu cu mine ?
ce ai avea tu sa-mi spui mie ? cu ce ma poti tu lumina pe mine? cum putem noi doi comunica atata timp cat nu vorbim de pe un nivel apropiat ?
cu ce poti contribui tu la acest topic?

vezi-ti omule de drumul tau, pune mana pe o carte si invata sa vorbesti altfel decat in propozitii scurte, invata cum sa folosesti semnele de punctuatie si apoi stam la taifas.
Ai stat tu la ciocanu meu sa stii atatea despre mine?Ne cunoastem de undeva??
Vad ca stii multe despre mine,o sa-ti trimit un poster cu mine sa-l lipesti pe perete..si ca sa incheiem HAI SALUT!
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 22:00   #1229
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

BMW Brutus (Monstrul Interbelic)..47 de litri....probabil ca haudi in perioada aia facea chiloti de dama...
Ca tot vorbeai de perioada interbelica
Lasa-ma sa-ti repet...47000cmc

Last edited by Darkside_89; 15-03-11 at 22:02.
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 22:35   #1230
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Nu vreţi voi două să vă certaţi prin altă parte,domnişoarele cu bmw şi audi, vă rog? Hai că se poate...
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -