Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 09-09-09, 00:28   #571
nebundlegat

Stage 3
 
nebundlegat's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 156
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

pai daca toata afacerea e 200RON , parerea mea e sa iti pui cesuri cu plasma la acelasi pret. Arata muuuult mai bine cu plasma decuti cu leduri.

Ps. tot parerea mea )
nebundlegat is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 00:40   #572
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

Quote:
Originally Posted by nebundlegat View Post
pai daca toata afacerea e 200RON , parerea mea e sa iti pui cesuri cu plasma la acelasi pret. Arata muuuult mai bine cu plasma decuti cu leduri.

Ps. tot parerea mea )
off- chiar nu arata bine plasma in e36 daca nu e de culoare rosie sau alba. daca pui albastra zici ca ai ceva vectra 1.8 din 93. not gangsta
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 00:51   #573
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

Quote:
Originally Posted by eduard_1 View Post
Merci frumos pt lamuriri!!! stiam si eu ceva de ledurile alea dar doar din auzite!!!
Cu ledurile din plafoniera chiar eram speriat, nu stiam ce dreq au de raman aprinse!!!
Merci inca o data si multa bafta!!!

Cu respect!!!
Cu placere......oricand cu orice problema
bebe no1 - Sper sa mai am pozele....daca le gasesc, le pun....ca intre timp nu mai vorbesc cu respectivul si na.....ma-ntelegi
nebundlegat - Asta e parerea ta, dar a mea pentru ca am avut plasma, te contrazic. De ce? Pentru ca e foaaaaarte deranjanta la ochi noaptea.....dar poti veni tu cu un raspuns, si sa-mi zici: are buton de intensitate, si poti da lumina mai slaba in ceasuri......si-atunci vin si eu cu un alt raspuns: la ce ti-o mai pui daca faci asa? Asta asa de fun....nu mi-o lua in nume de rau (peace)
Eu unul am renuntat la ea, mi-am schimbat toate ledurile din toate cele 7 butoane din masina (6 geamuri+1 trapa) in rosu....lumini sub bord: rosii, leduri in clante: rosii si sper/daca am timp, sa fac si ceasurile rosii....e mai placut pentru ochi noaptea, nu e deranjant.

P.S. Dar fiecare cu gusturile si parerile lui
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 03:16   #574
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

am si io o problema cu lumina din bord...deci sting farurile si las contactul pe prima pozitie...dar luminile din bord raman aprinse...putin mai fade decat aprinse dar chestia e ca nu se sting pana nu scot cheia din contact...si inca o chestie...aseara am coborat din masina sa imi iau un snitzel de la un fast food si cam 10 min sa zic cat am mancat m-am urcat in masina si pwla baterie...am avut pozitiile lasate aprinse dar normal statea si 3 ore fara sa se intample nimic...am geamurile la proiectoare sparte...amandoua...sa fie de la alea ? pt ca zilele astea a plouat si a intrat apa acolo...peste cateva zile imi iau alte proiectoare
__________________

Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrică !!!

NU exista viata dupa kitul de M de la BMW !!!
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 10:20   #575
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Wink Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

daca ma gandesc mai bine la ce a zis cineva de mai susu in legatura cu plasma uite il contrazic eu nui deloc deranjant la ochii asta daca iti alegi culoarea care trebuie si nui neaparat albastra la plasma sunt ceasuri (plasma)care au mai multe culori verde albastru rosu si alb sau care au un pontentiomeru si schimbi tu culoarea la ceas da acum nus pretul lor la cele care le schimbi tu
passatb4 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 13:22   #576
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

Quote:
Originally Posted by passatb4 View Post
daca ma gandesc mai bine la ce a zis cineva de mai susu in legatura cu plasma uite il contrazic eu nui deloc deranjant la ochii asta daca iti alegi culoarea care trebuie si nui neaparat albastra la plasma sunt ceasuri (plasma)care au mai multe culori verde albastru rosu si alb sau care au un pontentiomeru si schimbi tu culoarea la ceas da acum nus pretul lor la cele care le schimbi tu
Da tata, am avut pe masina inainte exact ceea ce zici tu....cu potentiomeru de intensitate a luminii si cu buton de schimbat culoarea albastru/verde.
Dar asa cum am mai relatat in postul trecut: fiecare cu gusturile si parerile lui.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 13:32   #577
nebundlegat

Stage 3
 
nebundlegat's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 156
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

jmekere arata-ne cum e bordul tau sa vedem. Cum am mai azis sa nu arunce omu banii airea pe plasma daca e mai frumos cu leduri.
nebundlegat is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 14:16   #578
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

frumos e cu leduri da acum si cu plasma arata frumos depinde ce model iei momentan eu raman pe normal e mult mai frumos avand in vedere ca la mine totul e digital
passatb4 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 14:21   #579
nebundlegat

Stage 3
 
nebundlegat's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 156
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

off: cum adica digital? argumentati cu poze. Si bordul meu e original ,dar as dori sa il fac mai frumos, dar cu stil... nu imi plac tiganiile.
nebundlegat is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 14:24   #580
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

adica la mine tot ce e pe masina e full electric si digital dubluclimatonic e digital si celalate optiuni la fel masina e full ast incercam sa zic si nare rost sa schimb bordul atat timp cand clima mi se vede portocaliu si obc la fel
passatb4 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 14:25   #581
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

si plasma e fix tiganie, asta e parerea mea...cel mai bine daca vrei as strici bordul unui bmw ii pui ceasuri d-alea "plasma vereee"
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 14:29   #582
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

eu unu am vazut ceva frumos rau pe un site acum nus daca e fake sau nu nu mai stiu adresa ca am intrat dintro prostie in loc de ceasuri avea 2 monitoare lcd-uri si ii arata km-tajul si turometru si celelate pe lcd da in altfel de pozitie si mult prea bestiale gen ozn nene o sa ma chinui sa vad adresa si poate scrie ceva ce ia facut la masina ia bagat pc in ea sau cum a facut asta daca e eral ce stiu e ca S-urile de la MB alea noi sunt cu lcd
passatb4 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 14:30   #583
nebundlegat

Stage 3
 
nebundlegat's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 156
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

pai si la clima/obc se poate pune leduri/plasma.

69WRX si mi-e plasma urata mi se pare tiaganie... sunt medele reusite... (alb neon de ex ) . as dori sa vad cum arata unul cu leduri.
nebundlegat is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 14:40   #584
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

nam stiud de obc sau clima ca merg plasma adica nus cum ar putea pune ee am gasit ceva da nu cum am vazut eu pe e 36 https://www.youtube.com/watch?v=Y5i8F...eature=related e prea tare faza
passatb4 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 15:04   #585
nebundlegat

Stage 3
 
nebundlegat's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 156
Default Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36

nu prea imi surade ,,, avand in vedere costuri...
asa ceva mi-ar place. probabil sunt leduri.
nebundlegat is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -