Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-07, 20:45   #1006
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Exclamation re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by ~Ada~ View Post
Ai ce ai cu "bagaboanta"
Asa e..daca sta cu tine doar pentru masina bani cu prima ocazie o sa te insele cand o sa apara altu' mai "bun" chiar daca ala e un nemernic
Din toata chestia asta te alegi cu o aventura-daca e cazul Sau cu un gust amar daca iti placea persoana
Astea se pot evita daca stii cum s-o iei si daca vrei sa o cunosti...dupa o seara de stat cu ea imposibil sa nu-ti faci o idee....daca te lasi cucerit usor si nu te mai gandesti la altceva atunci este vina ta(a voastra) ca pana la urma cadeti in 'plasa'
Ada ca de obicei,pune punctul pe"i" adevarat ca poti evita anumite situatii,dar nu stiu despre voi,dar eu din cand in cand imi face placere sa mai si"cad in plasa",si a doua zi redevin baiat destept,and everything it's over
Mult succes in continuare!Si..evident..pentru o femeie conteaza masina pe care o conduci!
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 11:27   #1007
car_addict

Stage 5
 
car_addict's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 379
Member of:
[MERCEDES]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Mda..

Am citit cam tot threadul...

Se poate remarca usor ca majoritatea dintre noi am avut cel putin o experienta in care pentru fata a contat tipul de masina.

Acum as vrea sa vorbim de normalitate, nu de extreme. In opinia mea, pentru o femeie normala nu cred ca ar conta o masina mai suparata.

Cred ca mai importante ar fi lucruri precum : pantofii curati, igiena , unghii , aspect fizic. creier, etc .

Prin ceea ce discutam aici putem afecta in mod negativ pe termen lung atat viitori masculi cat si sexul frumos. Baietii vor face pe dracu' in patru sa-si cumpere masini cat mai suparate crezand ca asa vor atrage sexu' frumos, iar fetele poate ca nu sunt asa cum le acuzati, dar toata ziua repetandu-le in cap : conteaza,conteaza, conteaza... Se ajunge treptat, treptat la un proces de dezumanizare la care toti luam parte.

Rugamintea mea este sa pastram acea nota de decenta si sa nu amestecam borcanele : normalitate, parvenism, etc...


Multi dintre voi poate radeti, dar cei 7 ani de acasa chiar se vad usor, sau nu..Oricum, as vrea sa multumesc pe aceasta cale userilor : clauditza si bea69, de la care aveti numai de invatat fetelor, iar la baieti : aleks , care chiar daca mai glumeste se vede de la o posta ca este de bun simt..

Va urez numai bine.
car_addict is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 12:52   #1008
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

multumesc frumos domnu'!
stii care e schema?este mult mai usor sa dai vina pe faptul ca nu ai masina tip "magnet de fete" ,decit sa te uiti in oglinda si sa admiti,ca da mah...arat ca un taran manelist..sau ca urla dupa mine ca sunt neingrijit si arogant cu un plus de imbecilitate pe deasupra...
desi,este ceva tipic feminin sa cauti sa dai vine pe oricine altcineva..dar aparent si barbatii invata cum trebuie ridicat la nivel artistic...
cei care nu se simt cu musca pe caciula,va rog nu sariti!
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 14:48   #1009
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

@Car addict : ai pus punctul pe I ...daca mai era nevoie! Cine a vrut sa inteleaga a inteles de mult cum sta treaba! Eu din cauza asta am si renuntat sa mai postez. Si prin faptul ca ai facut referire la mine(care am postat ultima data cu multe pagini in urma) se vede ca ai luat topicul la rand...
Si se mai observa si experienta unui barbat matur, care a avut suficient timp sa cunoasca femeile.

Asa ca... nu va mai ascundeti in spatele volanului si nu dati vina pe "cazan" daca nu va ies combinatiile. Sunt sigura ca daca ai Audi sau Mercedes nu te poti lauda ca nu ai avut insuccese

In alta ordine de idei... aspectul masinii mai reflecta si felul soferului... si asta poate fi un - sau un + in impresia pe care o lasi. Dar valoarea masinii nu e la fel de importanta..... sau poate nu pt majoritatea! Orice padure are si uscaturi....
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 17:17   #1010
car_addict

Stage 5
 
car_addict's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 379
Member of:
[MERCEDES]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Va multumesc stimate colege de forum.


O zi buna tuturor.
car_addict is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 23:19   #1011
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

dapz deci pana la urma de cand s`a inceput topicu se reiau aceleasi lucruri...fetele stau strans legate de parerea lor ...iar baietii de parerea lor......
eu sunt cu parerea mea :
DA majoritatea fetelor se uita dupa masina care o conduci....dar pana sa observe masina care o conduci se uita mai intai la tine....cum esti imbracat cum esti aranjat....caci degeaba ai ferrari daca arati ca unu de la gheboaia din vf dealului.......

deci si prin urmarea conteaza masina pt fete...dar pana at...conteaza aspectul de la prima vedere al baiatului:P si punkt
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 07:57   #1012
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by robertzEL_bz View Post
eu sunt cu parerea mea :
DA majoritatea fetelor se uita dupa masina care o conduci....dar pana sa observe masina care o conduci se uita mai intai la tine....cum esti imbracat cum esti aranjat....caci degeaba ai ferrari daca arati ca unu de la gheboaia din vf dealului.......

deci si prin urmarea conteaza masina pt fete...dar pana at...conteaza aspectul de la prima vedere al baiatului:P si punkt
robertzEL_bz , atunci nu conteaza masina daca ea la prima vedere observa si vrea sa observe aspectul ingrijit sau neingrijit pe care il are baiatul.., atunci ...masina o va observa doar ca pe un "mijloc de locomotie", nicidecum ca fiind un brand in industria auto...sau nu..
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 09:26   #1013
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Body...si eu sutn de aceeasi parere cu tine insa adaug inca o chestie...femeia aia se va uita si daca are ceva in cap "tipul"...
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 21-12-07, 00:06   #1014
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
robertzEL_bz , atunci nu conteaza masina daca ea la prima vedere observa si vrea sa observe aspectul ingrijit sau neingrijit pe care il are baiatul.., atunci ...masina o va observa doar ca pe un "mijloc de locomotie", nicidecum ca fiind un brand in industria auto...sau nu..

hmm te cam contrazic...depinde...daca ea vrea ....depinde de ea ..deci sa zicem k te place k esti ingrijit etc in club iesiti afara si te vede cu caruta/tranbant/ sau o dacie varza........zic in genral.... se razgandeste.....deci am un prieten...care acum 2 ani nu avea posibilitati materiale bune...dar arata ft bine tipu si aveam o dacie veche...ruginita ....dar isi facea treaba cu ea...si am fost in club...a agatato pe una si knd au iesit si au ajuns la masina tipa s`a uitat cam ciudat si a zis k are putin treaba si nu mai poate sta ......deci va dati seama...


totusi conteaza si cum arati si ce conduci in ziua de azi oricum majoritatea fetelor is pe interes....
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 21-12-07, 09:02   #1015
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

discutie intre 2 pustoaice: prima a cunoscut un baiat cu 1 seara inainte, cu care a petrecut seara, iar a doua zi se duce la a 2a sa ii povesteasca la o cafea:
2a: si cum e fata?
1a: fata, e dragut, are "Septar"....


asta asa...ca exista si fenomene de genul asta, dar imi place sa cred ca nu toate...
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 21-12-07, 14:18   #1016
stefanb

Stage 4
 
stefanb's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 246
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

heh.. din pacate, pentru multe din fetele din ziua de azi conteaza masina. dar se gasesc si exemplare mai rare, care nu se gandesc la asta.
apoi.. vine si randul baietilor.. cu "septar" care ies in club/pe strada sa agate.. din masina.. repede, pe moment, si nu asteapta dupa o fata "cuminte", s-o convinga X luni de zile ca .. el e cel care il cauta d-o viata.. ca o iubeste sincer.. etc etc. ci.. scanteie, go. .
fetele vorbesc in scoala.. "ca intre fete", si se duce vorba.. ca esti tare sa ai prieten cu bani, e bine sa te lase cu "septaru" la scoala.. ti se acorda alta atentie.. stiti cat de mult se rup "cei mici" in figuri.. parca e concurs de po|aritate.. iar fetele astea inca mici (vb de varsta 15-17 ani).. cresc in ideea "cu bani e altfel.." si mai tarziu nu mai ai ce sa le faci.. conteaza masina pt ele..? conteaza totul.. bani sa coste
iar pentru cele care cu adevarat nu conteaza partea materiala.. toata stima pentru parintii lor sau pentru cine le`a oferit educatia.. exista si "specia asta".. dar din pacate cele care le`am intalnit (relatie) ori aveau FOARTE multe inhibitii (nu chiar ce aveam in gand..) ori aveau anumite idei care, dupa un timp chiar devin sacaitoare, stresante, si prefer sa las tot deoparte(sa pomenesc aici de "oficializarea" relatiei , s.a.m.d.).. eu unul prefer sa evit re-educarea/modificarea "ideilor" daca a trecut de "majorat" , din moment ce viata e numai una, si depinde de tine alegeri faci.
conteaza ce masina ai - pentru cele tinere - da, in mare parte..
pentru femeile mai.. "experimentate" conteaza mai putin, DAR se uita.. cel putin la cat de ingrijita e in interior.. nu`i place nimanui sa stea printre sacose/pungi/murdarie.. e indicat un abia-sesizabil miros de .. ceva.. placut.. (nu pomisori de masina cu miros extra concentrat de.. mai stiu eu ce .. ). in general ce conteaza pentru toate femeile, sunt micile detalii, de asta puteti fi siguri.
stefanb is offline   Reply With Quote
Old 21-12-07, 19:00   #1017
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by robertzEL_bz View Post
hmm te cam contrazic...depinde...daca ea vrea ....depinde de ea ..deci sa zicem k te place k esti ingrijit etc in club iesiti afara si te vede cu caruta/tranbant/ sau o dacie varza........zic in genral.... se razgandeste.....deci am un prieten...care acum 2 ani nu avea posibilitati materiale bune...dar arata ft bine tipu si aveam o dacie veche...ruginita ....dar isi facea treaba cu ea...si am fost in club...a agatato pe una si knd au iesit si au ajuns la masina tipa s`a uitat cam ciudat si a zis k are putin treaba si nu mai poate sta ......deci va dati seama...


totusi conteaza si cum arati si ce conduci in ziua de azi oricum majoritatea fetelor is pe interes....
Nu mai inteles...,si ai exagerat, partea cu caruta..
intr-o masina plina de rugina sau mai stiu eu cum , care prezinta un grad avansat de deteriorare ...nu ai merge nici tu ,
ma refeream la brand..auto, la o masina care nu se remarca ....fiind din 1900 toamna,
Referirea la un baiat curat , ingrijit..care se da jos dintr-o masina rupta in 2..nu prezinta siguranta..,
siguranta in schimb chiar doresc fetele... , siguranta , ocrotire..nu neaparat brand auto, sau daca nu e din 2008 nu se urca,
P.S. daca esti la mare.. si plimbi fata in caleasca... printre statiuni.. e romantic cica ... [referitor la caruta ]

Last edited by bodyspeed; 21-12-07 at 19:02.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 22-12-07, 14:40   #1018
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

A dracu' chestie ...
Bai oameni buni, eu ma mut din Bucuresti. Pe cuvant ... Viata e foarte roz in alte localitati.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 19:49   #1019
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Nu mai inteles...,si ai exagerat, partea cu caruta..
intr-o masina plina de rugina sau mai stiu eu cum , care prezinta un grad avansat de deteriorare ...nu ai merge nici tu ,
ma refeream la brand..auto, la o masina care nu se remarca ....fiind din 1900 toamna,
Referirea la un baiat curat , ingrijit..care se da jos dintr-o masina rupta in 2..nu prezinta siguranta..,
siguranta in schimb chiar doresc fetele... , siguranta , ocrotire..nu neaparat brand auto, sau daca nu e din 2008 nu se urca,
P.S. daca esti la mare.. si plimbi fata in caleasca... printre statiuni.. e romantic cica ... [referitor la caruta ]
dap faza cu marea e tare asa e acolo...da aici? ) toate k toate ...oricum majoritatea fetelor pe care le cunosc....vor baiat cu masina/bani/si frumos
oricum faza asta e idioata dar....sa recunoasca...k xce fata se uita dupa un baiat cu masina super smechera si toate ar vrea sa fie cu ala....
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 20:57   #1020
SkreLLn

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 18
Wink re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by car_addict View Post
Mda..


Cred ca mai importante ar fi lucruri precum : pantofii curati, igiena , unghii , aspect fizic. creier, etc .
CEL MAI BUN POST !
SkreLLn is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 02:15.


- Copyright 2024 4Tuning