Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-07, 11:56   #1021
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Arrow re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by car_addict View Post
Mda..

Am citit cam tot threadul...

Se poate remarca usor ca majoritatea dintre noi am avut cel putin o experienta in care pentru fata a contat tipul de masina.

Acum as vrea sa vorbim de normalitate, nu de extreme. In opinia mea, pentru o femeie normala nu cred ca ar conta o masina mai suparata.

Cred ca mai importante ar fi lucruri precum : pantofii curati, igiena , unghii , aspect fizic. creier, etc .

Prin ceea ce discutam aici putem afecta in mod negativ pe termen lung atat viitori masculi cat si sexul frumos. Baietii vor face pe dracu' in patru sa-si cumpere masini cat mai suparate crezand ca asa vor atrage sexu' frumos, iar fetele poate ca nu sunt asa cum le acuzati, dar toata ziua repetandu-le in cap : conteaza,conteaza, conteaza... Se ajunge treptat, treptat la un proces de dezumanizare la care toti luam parte.
Rugamintea mea este sa pastram acea nota de decenta si sa nu amestecam borcanele : normalitate, parvenism, etc...
Multi dintre voi poate radeti, dar cei 7 ani de acasa chiar se vad usor, sau nu..Oricum, as vrea sa multumesc pe aceasta cale userilor : clauditza si bea69, de la care aveti numai de invatat fetelor, iar la baieti : aleks , care chiar daca mai glumeste se vede de la o posta ca este de bun simt..
Va urez numai bine.



In sfarsit cineva spune CEEA CE TREBUIE !! Fiecare avem puncte POZITIVE si NEGATIVE dar important este in primul rand DACA TOTI AVEM cei 7 ANI de acasa si aceasta se vede in comportamentul fiecaruia .
O zi buna si SARBATORI FERICITE si poate anul 2008 sa ne faca pe toti mai buni decat suntem !!
Xel'Naga is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 13:05   #1022
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Majoritatea fetelor nu se uita dupa masina pe care o conduci ... se uita mai mult la felul cum te comporti, cum gandesti, cum actionezi ...
Pe de alta parte este clar ca daca ai o masina "super tare" atragi mai mutle priviri, dar pentru o tipa care are ceva in cap ... nu cred ca asta este cel mai important lucru la care se uita.
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 22:50   #1023
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Si dupa 69 de pagini poate am ajuns cu totii la o concluzie.....
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 22:58   #1024
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Depinde de categorie.
Prietena mea nu e interesata de acest aspect.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 08:54   #1025
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Chiar nu ar trebui sa ne oprim la acest numar predestinat de 69 de pagini,si va rog frumos oferiti-i o concluzie Clauditzei
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 15:57   #1026
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Concluzia este ca....acest topic e pe degeaba.....parerea mea.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 13:36   #1027
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

nah, nu-i degeaba, dar mie imi intareste anumite convingeri
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 14:15   #1028
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Mai spune-le o data.
Care sunt acele convingeri ? Ca omul isi mai schimba parerea intre timp, mai adauga pareri ... etc.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 13:37   #1029
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Corect...tot timpul vor fi femei pe care le va interesa si ce masina conduci si vor fi si femei pe care nu le intereseaza decat sa nu le ploua si sa fie ceva mai comod decat ratb-ul. Cat depsre noi, baietii, probabil ca tot timpul ne vom schimba aceasta parere in functie de ce gen de femeie intalnim in "pelerinajele" noastre...
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 16:06   #1030
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Mai spune-le o data.
Care sunt acele convingeri ? Ca omul isi mai schimba parerea intre timp, mai adauga pareri ... etc.
am convingerea ca pentru oricine, fata sau baiat, conteaza ce masina ai, din ce masina cobori, ce haine porti, cum stii sa le imbraci (ca stiu specimene imbracate din cap pana in picioare numai de firma, si tipa prostia din eidin ei: sunt marleteee!) ce telefon ai, ce ceas ai, ce pantofi ai, intr-un cuvant, imagine conteaza a dracului de mult, si masina face parte din imaginea fiecaruia, mult chiar...
asa e facuta lumea in care traim, nu inventam noi roata acum, si nici nu e bine s-o facem pe ipocritii si sa spunem: pentru mine nu conteaza.
intr-adevar, difera proportia, dar altfel vezi un om intr-o masina de 100 de mii de euro, si altfel pe unul intr-o dacie din 1972.
prima impresie e vitala, dupa aia, mai vezi tu, dar pirma impresie iti dicteaza cum sa abordezi omul ala.
o tipa la volanul unui porsche e mai interesanta si mai greu de abordat decat una intr-un tico, si la barbati e la fel, deci, nu putem spune ca nu conteaza masina...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 11:06   #1031
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Bv aleks cam ai dreptate in tot ce spui..imaginea conteaza mult ,iar daca topicul mai tine vreo 2-3 luni o sa va impartasesc niste lucruri interesante
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 15:36   #1032
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

multumesc, ma bucur ca m-am facut inteles...
oricum, poti sa ne impartasesti "lucrurile interesante" macar cate putin, si acum...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 12:10   #1033
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Nu conteaza, dar te caracterizeaza.

Ceea ce conteaza pentru mine mai mult este masina pe care o conduc eu.
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 12:29   #1034
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post
DA,ptr mine conteaza!!!! nah...de-al dreq .....
o masina ptr mine "povesteste" ...de ex,in primavara am cunoscut p cineva,cine avea un peugeot 205....gaaaalben,cu o instalatie d sound impresionant in ea....p linga asta baiatul e inalt d tot ...deci era haios d numa'!Rpd m-am bagat in seama cu el...si nu m-am inselat!E un baiat d nota 20!
Si un exemplu ce NU imi place....MERCEDES!Acum imi cer scuze...si nici p departe nu vreau sa generalizez,dar am o oarecare retinere,cind intru in vb cu cineva,cine conduce mertan...am o parere mai putin buna dsp ei,dar intodeauna am lasat loc k sa ma conving daca am dreptate sau nu!
adika ce vrei sa zici.............. sa vand masina si sa iau PEUGEOT
al3x82 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 12:43   #1035
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
am convingerea ca pentru oricine, fata sau baiat, conteaza ce masina ai, din ce masina cobori, ce haine porti, cum stii sa le imbraci (ca stiu specimene imbracate din cap pana in picioare numai de firma, si tipa prostia din eidin ei: sunt marleteee!) ce telefon ai, ce ceas ai, ce pantofi ai, intr-un cuvant, imagine conteaza a dracului de mult, si masina face parte din imaginea fiecaruia, mult chiar...
asa e facuta lumea in care traim, nu inventam noi roata acum, si nici nu e bine s-o facem pe ipocritii si sa spunem: pentru mine nu conteaza.
intr-adevar, difera proportia, dar altfel vezi un om intr-o masina de 100 de mii de euro, si altfel pe unul intr-o dacie din 1972.
prima impresie e vitala, dupa aia, mai vezi tu, dar pirma impresie iti dicteaza cum sa abordezi omul ala.
o tipa la volanul unui porsche e mai interesanta si mai greu de abordat decat una intr-un tico, si la barbati e la fel, deci, nu putem spune ca nu conteaza masina...
Aleks nu iti dau dreptate fiindca cel putin in cazul prietenei mele stiu ca nu s-a uitat la masina mea fiindca aveam o Dacie cand am cunoscut-o si pe urma dupa jumatate de am am primit un Passat si anul trecut un E-klasse si ea e alaturi de mine inca de la inceput si au fost zile cand o asteptam de la fac si erau unii cu bmw si incercau sa o agate si nici macar nu s-a uitat la ei asa ca eu consider ca daca o femeie te ia ptr masina, banii etc e clar ca pe urma te paraseste ptr altu,dar am asistat si la 2 faze super tarii in care eu eram la semafor singur in masina si langa mine era o dacie cu un cuplu si ea tot se holba la masina (sau la mine )) si a pleznit-o de nu i-a mai trebuit )) Eu cred ca totul depinde cum a fost crescuta persona respectiva (adika nu i-a zis mama ei sa il ia pe ala ca are banii sau pe celalalt ca are masina)
al3x82 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 11:51.


- Copyright 2024 4Tuning