Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 10-09-08, 11:41   #616
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
eu cred ca nu vom rezolva nimic cu nimeni atata timp cat exista specimene de genul acesta, cititi comentariul.

http://www.hi5.com/friend/photos/dis...erId=302088187
mi-a dat add as friend tipa asta=)))))))trebuie neaparat sa-i las un comment legat de cioburile ei swarovsky))))))
fasso is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 12:08   #617
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

e prietena cu milioane de coco beibi de pe forumul nostru.
comentariile puse la poza respectiva o tradeaza, cu toate "arfele" ei de pe aici
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 12:54   #618
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

oricum trebuie cineva sa-i spuna ca e celebra...
fasso is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 13:12   #619
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

doamne proasta fiinta...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 00:20   #620
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Offtopic ...

Draga sofer de maxi-taxi:
Nu iti mai parca magaoaia de masina in "capu' strazii" cu jumate din masina pe strada pe care se face accesul altor automobile.
1. Nu ma pot asigura cum trebuie din cauza unui handicapat ca tine, care nu gandeste ca, in momentul cand parcheaza, nu mai exista deloc vizibilitate pentru cei care vor sa iasa de pe strada respectiva.
2. Daca bagi juma de "TIR" in parcare, iar jumate ocupa strada pe care se face accesul, s-ar putea sa te trezesti cu "TIR-ul" sters de un ins care nu are loc sa execute manevra, deoarece e atent sa nu loveasca un gard sau o alta masina.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 00:38   #621
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

mda... ma uit pe geam si observ o duba care ocupa 3 locuri... si printre cele mai bune. maine dimineata daca mai e sui niste poze...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 07:56   #622
CmI-user
BMW Driver

Stage 3
 
CmI-user's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 139
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

mda...conduc pe sosele si observ cu stupoare ca din ce in ce mai multi mosi trec prin intersectii ca prin gradina proprie...ati condus >40 de ani, va ajunge....sau daca chiar nu va ajunge faceti un drum la optica julia si cumparati o pereche de ochelari care sa va ajute la asigurarea in intersectii.

Deci Draga Soferule : - in intersectia unde intalnesti cedeaza trecerea sau stop trebuie sa te asiguri si din dreapta nu numai din stanga si inainte...nu de alta dar s-ar putea sa vina cineva mai tare si sa iti zdruncine ideile...
Sunt crima mosii astia..eu cel putin ma feresc de ei de fiecare data cand am ocazia.....ieri era sa ma puna bine un mos care binenteles nu s-a asigurat si din dreapta ,el avand stop.....concluzii dunga pe janta de la bara lui de plastic.
CmI-user is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 10:39   #623
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

poftim... sa fac ceva pe relicva lui... putea s-o duca in spatele blocului, unde e ditamai spatiul si se parcheaza dube si camioane. dar nu, el ne strica noua locurile... sa vin eu seara sa incerc sa parchez masina si sa vad daramatura asta trantita in parcare... of..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image033.jpg
Views:	96
Size:	286.7 KB
ID:	639011  
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 11:24   #624
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Quote:
Originally Posted by CmI-user View Post
mda...conduc pe sosele si observ cu stupoare ca din ce in ce mai multi mosi trec prin intersectii ca prin gradina proprie...ati condus >40 de ani, va ajunge....sau daca chiar nu va ajunge faceti un drum la optica julia si cumparati o pereche de ochelari care sa va ajute la asigurarea in intersectii.

Deci Draga Soferule : - in intersectia unde intalnesti cedeaza trecerea sau stop trebuie sa te asiguri si din dreapta nu numai din stanga si inainte...nu de alta dar s-ar putea sa vina cineva mai tare si sa iti zdruncine ideile...
Sunt crima mosii astia..eu cel putin ma feresc de ei de fiecare data cand am ocazia.....ieri era sa ma puna bine un mos care binenteles nu s-a asigurat si din dreapta ,el avand stop.....concluzii dunga pe janta de la bara lui de plastic.
subscriu, ies mosii astia ca din gradina lor, bine mosu` pe care l`am intalnit eu nu avea multi km la bord, era incepator...oare asa l`a invatat la scoala cand intalneste un indicator de STOP sau Cedeaza Trecerea ?.Am avut noroc ca din sens opus nu venea nimeni, am avut cum sa`l depasesc dar daca venea cineva sigur ma opream in spatele lui..
@amphetamine "specii" din astea de soferi gasesti la tot pasul, si eu am 2 vecini, si deasupra si sub mine in blocu` unde stau si in loc sa se ingramadeasca, sa incapa 3 masini, ei isi parcheaza masina pe mijloc dom`le de abia mai intra o a 2a...asa s`au invatat ei, sau poate nu`si dau seama

Last edited by viruszatu1; 11-09-08 at 11:28.
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 11:36   #625
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

am ajuns la o concluzie.nu ma mai enervez in trafic.pe drumu spre casa imi dau radioul pe radio romantic,sa nu ma "excite nervos" cine stie ce melodie,imi aprind 1-4 tigari,depinde cat dureaza drumul,stau calm in coloana,nu mai claxonez,nu dau flash-uri...pentru ce sa ma enervez?ca oricum mortii din fata mea care trec pe rosu in loc sa o faca pe verde tot asta or sa faca,aia care intra fara sa se asigure la fel,smecherii tot imi vor taia calea fara ca macar sa se scuze,taximetristii raman idioti or ce ar fi,soferii de maxi nu au decat acceleratie...de ce sa ma enervez?tot acasa ajung
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 12:27   #626
KTA87
BMW Driver

Stage 5
 
KTA87's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,331
Member of:
[VW]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Romanii sunt o specie de soferi foarte ciudata si imprevizibila.
Eu am o mare dilema! De mai multe ori am constatat. Venind dinspre Budapesta spre Arad, pe autostrada am depasit f multe masini puternice, cu numere de RO. As putea enumera VW Touareg, Audi Q7, Mercedes C,E,S si nu numai. Chiar ma miram. Imi verificam vitezometrul si vedeam ca sunt in limita legala. E....cand am intrat in hartoapele noastre de drumuri, si-au montat toti detectoarele radar si am fost depasit de tot cardul de masini pe care il lasasem in urma. O asa adrenalina... Care mai de care, sa depaseasca. In curbe, pe linie continua, pe treceri de pietoni...

A mai sesizat cineva fenomenul asta? Eu n-o sa-l inteleg...
__________________
By the way are you watching, how the world says goodbye?
KTA87 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 12:37   #627
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

ai dat un citat din mircea badea sau ai patit si tu acelasi lucru...
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 13:30   #628
KTA87
BMW Driver

Stage 5
 
KTA87's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,331
Member of:
[VW]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
ai dat un citat din mircea badea sau ai patit si tu acelasi lucru...
Nush legatura cu Badea. Ce am spus mai sus este trait de mine! Portiunea de la Budapesta la Szeget este plina de masini inscrise in RO.
KTA87 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 13:40   #629
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

explicatia e simpla.nu esti smecher daca nu incepi sa depasesti ca bezmeticul,plus ca la unguri e cam rau sa te intelegi cu politistii,la ei legea e lege.ai intrat in romania,esti smecher,mai ales daca ai si o masina de cateva zeci de mii de euro nu-ti mai sta nimeni in fata
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 13:51   #630
KTA87
BMW Driver

Stage 5
 
KTA87's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,331
Member of:
[VW]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
explicatia e simpla.nu esti smecher daca nu incepi sa depasesti ca bezmeticul,plus ca la unguri e cam rau sa te intelegi cu politistii,la ei legea e lege.ai intrat in romania,esti smecher,mai ales daca ai si o masina de cateva zeci de mii de euro nu-ti mai sta nimeni in fata
Intr-adevar, gaborii sunt foarte exigenti in Ungaria, mai ales cu romanii, dar eu nu-nteleg cum de-si permit romanii sa dea in gropi si sa dea cu burta de asfalt niste masini de zeci de mii de euro... I-am mai vazut pe unii sfarsind in santuri din cauza teribilismului.
KTA87 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -