Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-08, 21:00   #781
eisman

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 68
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Stie cineva..daca iei o masina sh din AFARA UE , nu cumva iesi mai lesne (ca presupun ca taxa vamala va fi mai mica decat taxa de poluare..)? Ma rog.. ai cheltuieli de transport mari, dar asa ca idee..
PS: Si inca ceva..daca ai decizie de plata de la finante cu valoarea de plata a taxei dupa forma veche a legii si nu ai platit-opana azi, nu vad de ce ar trebui sa platesti taxa calculata dupa noua lege.. doar ai decizia de plata stampilata si parafata de ei..eventual platesti niste majorari de intarziere (0.02%/zi).Parerea mea..

Last edited by eisman; 09-12-08 at 21:04.
eisman is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:01   #782
datapimp

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 25
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by mobiles_de View Post
Ca noua lege cu triplarea taxei a fost deja aprobata de EU am citit si aici si pe diferite ziare online etc. INSA NICAIERI NU SCRIE SURSA de unde au aceasta informatie
Eu am impresia ca EU nu stie nimic oficial despre aceasta lege !!! si ca tariceanu mai baga cateva milioane in buzunar pana EU decide ceva.
Atentie! Nu au aprobat triplarea taxei! Tot ce a aprobat UE este abolirea taxei pentru masinile euro 4, fie ca e vorba de masini noi fie ca e vorba de masini rulate ! Ordonanta cu triplarea taxei, care s-a dat dupa ce au primit ei prima instiintare(aceea cu scoaterea taxei pt euro4) NU AU PRIMIT-O INCA !
Asta e de fapt marea marlanie politica in legatura cu taxa asta, s-au dat doua ordonante, una care scoate taxa pentru masinile noi si alta, care o tripleaza pentru cele vechi !
Citeste pe mediafax, ca nu pot sa pun eu link-ul aici. Pro Tv dezinformeaza, nu mai credeti ce spun ratatii aia manipulati !
datapimp is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:07   #783
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Asa cum nu s-a intamplat cu marile tunuri de la Caritas ,S.A.F.I ,Bancorex si altele ,asa cred ca va fi si acum:cainii latra,ursul trece.
Au fost cumpene mari peste care hotii astia de la conducere tot timpul au trecut si nu cred ca vor fi impiedicati acum de un miting.
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:13   #784
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

De un miting nu...insa poate de cativa avocati buni si de UE.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:14   #785
Gabone22

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 68
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

parerea mea este k trebuie sa facem si noi ca grecii k altfel nesimtitii astia ca tariceanu nu or sa se trezeasca daca marsaluim 2 ore intr-o zi prin oras o zi...
Gabone22 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:14   #786
DesignPlus

Stage 1
 
DesignPlus's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 13
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Salutare
Intradevar niste gunoiae..... se gandesc la populatie de nu mai pot
As avea o propunere sa facem proteste in toata tara sau ma rog in orasele in care sunt dispusi sa vina oamenii sa le aratam acestor jegosi ca noi i-am ales noi ii dam jos si ca trebuie sa ffaca ceea ce e mai bine pentru noi
DesignPlus is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:15   #787
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

jos guvernul!!!
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:39   #788
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Maine dimineata ma intalnesc cu cei care au solicitat autorizatia pt miting in data de 13 Decembrie. Daca protestul va fi legal eu spun ca este singurul moment in care putem scapa de aceasta TAXA ANTI ROMANEASCA.....care umple buzunarele smecherilor cu banii truditi de noi toti.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:44   #789
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Eu zic,sa trageti de timp cat mai puteti,parca vad ca UE nu va aproba legea lu Starbiceanu',intr-un fel e ilegala ! Iar daca tot o dau cu mediul,de ce nu ajuta lumea,adica poporul ce detine Dacii 1300,1310 pe carburatie sa le treaca pe Euro2,si asa au bani.Sau macar sa faca vreo 3,4 parcuri calumea,sau drumuri mai bune,semnalizate corect,sa instruiasca soferii viitori si actuali mai bine,cu asta ar scapa de accidente! Si sa toarne 2 km de asfalt drept in fiecare judet,oras mai mare sa aibe lumea unde sa se intreaca. Si un circuit calumea,dar deh traim in Romania. Tot nu inteleg pentru ce taxa la o masina noua cu motor mai mare 2000cmc,de cand masina cu motor mare a devenit un lux ?! Sau una sh de 1 hai punem 2 an.Nu vad rostu'.La masinile vechi mai inteleg,dar nu taxe aberante.

Daca eram in Bucuresti,veneam si eu la miting.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:58   #790
faraonu01

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 7
Angry Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Haideti fratilor nu mai tromboniti aici degeaba. HAI SA NE VEDEM LA MITING (DACA O SA VINA MULTI). SPER SA AVEM SANGE IN VEIOZE SI SA IESIM IN STRADA.HAIDETI FRATILOR IN STRADA SA ARATAM CA NU SUNTEM SCLAVII LOR
faraonu01 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:59   #791
bubu_power

Stage 4
 
bubu_power's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 183
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

de ce zice toata lumea de euro 2?? euro 1 nu e mai bun decat non-euro ?? scuze de off

p.s. eu am apucat sa'mi platesc taxa luni, mi'am inmatriculat masina. dar o sa fiu prezent la miting

Last edited by bubu_power; 09-12-08 at 22:01.
bubu_power is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 22:21   #792
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Politistii din capitala se tem de traficul de sarbatori. >Prima Tv
Sa le fie frica pe 13
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 09:13   #793
Raul80

Stage 1
 
Raul80's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 12
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Eu am sa vin fara numere pe masina.........nu de alta dar taxa pentru masina mea inainte sa se tripleze era de aproape 10000euro....acum va fi 30000euro pentru o masina pe care am dat 5000euro.......tara de kko
Raul80 is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 09:14   #794
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Eu zic,sa trageti de timp cat mai puteti,parca vad ca UE nu va aproba legea lu Starbiceanu',intr-un fel e ilegala ! Iar daca tot o dau cu mediul,de ce nu ajuta lumea,adica poporul ce detine Dacii 1300,1310 pe carburatie sa le treaca pe Euro2,si asa au bani.Sau macar sa faca vreo 3,4 parcuri calumea,sau drumuri mai bune,semnalizate corect,sa instruiasca soferii viitori si actuali mai bine,cu asta ar scapa de accidente! Si sa toarne 2 km de asfalt drept in fiecare judet,oras mai mare sa aibe lumea unde sa se intreaca. Si un circuit calumea,dar deh traim in Romania. Tot nu inteleg pentru ce taxa la o masina noua cu motor mai mare 2000cmc,de cand masina cu motor mare a devenit un lux ?! Sau una sh de 1 hai punem 2 an.Nu vad rostu'.La masinile vechi mai inteleg,dar nu taxe aberante.

Daca eram in Bucuresti,veneam si eu la miting.
Si in Timisoara se organizeaza un protest din ce stiu eu. Sper sa nu ma insel insa.

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
Maine dimineata ma intalnesc cu cei care au solicitat autorizatia pt miting in data de 13 Decembrie. Daca protestul va fi legal eu spun ca este singurul moment in care putem scapa de aceasta TAXA ANTI ROMANEASCA.....care umple buzunarele smecherilor cu banii truditi de noi toti.
Din ce am citit pe forumul antitaxa, oamenii au spus ca au primit unda verde pentru protest cu numar maxim de 2000 de automobile.
Daca aflii ceva nou, let us know.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 09:26   #795
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Guvernul a triplat de la 08.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by Raul80 View Post
Eu am sa vin fara numere pe masina.........nu de alta dar taxa pentru masina mea inainte sa se tripleze era de aproape 10000euro....acum va fi 30000euro pentru o masina pe care am dat 5000euro.......tara de kko
si eu care am zis ca am platit mult 6000 E..tara de kkat

On: cu cat o sa fim mai uniti cu atat mai bine, cu cat mai multi si mai bine...ca sa vada si ei cata lume are de suferit dupa urma uni "om". Macar jumate din ce sa intamplat la greci sa se intaple si la noi..si cred ca atunci o sa isi puna si ei un semn de intrebare. Si totusi ar trebui daca se poate chemata si o televiziunea mai buna ca sa vada si cei de afara ce se intampla la noi, ca nu cred ca UE stie prea multe despre m..... asta de tariceaNU.
G0rdy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -