Forum 4Tuning
Old 29-10-11, 09:12   #76
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
Pe principiul "cupele aduc cupe" am observat ca sunt cativa in romania care expun masinile impreuna cu o cutie de cupe castigate sau doar primite(cum spune mihai un post mai sus);mi se pare penibil,cupele alea se tin undeva acasa intr-un loc ferit,nu te afisezi cu ele la orice eveniment,daca masina merita alte premii le va primi cu siguranta pentru prestanta ei din acel eveniment,nu ca la evenimentele trecute a luat x cupe...
bah....ai dreptate....am si eu vreo 3 vaze d-astea....luate pe la legale...
cateva diplome...tot de pe la evenimente...au ajuns vai mama lor....le-a tavalit fimiu de tot.......daca e sa vand masina, acestea sint incluse in pret, dar nu mai sint in stare f. buna......
lasa ca ma duc in centru...am inteles ca e un magazin pe acolo ..imi comand 545 de cupe si m-am scos....

la expo nu am intrat niciodata...nu consider ca am masina pt asa ceva...
jakal is offline  
Old 29-10-11, 09:51   #77
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
Pe principiul "cupele aduc cupe" am observat ca sunt cativa in romania care expun masinile impreuna cu o cutie de cupe castigate sau doar primite(cum spune mihai un post mai sus);mi se pare penibil,cupele alea se tin undeva acasa intr-un loc ferit,nu te afisezi cu ele la orice eveniment,daca masina merita alte premii le va primi cu siguranta pentru prestanta ei din acel eveniment,nu ca la evenimentele trecute a luat x cupe...
Mestere tu ai luat vreo data vreo cupa sa vezi cum e?

Prin ce ai spus ai dat si in mine, Eu imi aduc cupele la fiecare eveniment, si nu mi se pare atat de josnic cum spui tu sa mi le aduc.
Este munca mea, sunt castigate corect, si le aduc sa vada lumea potentialul masinii.
Daca erau furate sau primite pe degeaba nu cred ca ar veni cineva cu ele.

p.s chiar asa este, cupele aduc cupe
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1 (1).jpg
Views:	235
Size:	411.0 KB
ID:	2203258  
B-11-AYG is offline  
Old 29-10-11, 09:55   #78
cosmin300
VW Driver

Stage 3
 
cosmin300's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 141
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

lumea vede potentialul masinii, prin ceea ce face masina, si nu prin cupele expuse pe ea.

Numai bine !
cosmin300 is offline  
Old 29-10-11, 10:27   #79
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Nu,n-am luat,desi munca mea la masina/masini n-a fost in zadar,sincer imi ajunge sa vad un
Click image for larger version

Name:	thumbs_up_large.png
Views:	66
Size:	81.6 KB
ID:	2203278
de la toti care ma depasesc in trafic sau ma prind la semafor,chiar si de la cel mai prost imbracat cersetor de pe strada,sau sa se opreasca motociclistii in dreptul meu(nu ca n-au loc de mine,ca in general ii vad si ma dau la o parte sa treaca) si sa se holbeze la propriu la masina,si de la toti cei care vad masina si o apreciaza pe ea,nu cupele care le-ar fi castigat.N-am luat nici o cupa si pentru ca nu am vrut pana acum sa particip la vreun eveniment cu rabloanta din dotare
,cine stie macar o cupa pentru participare as fi avut ca sa am un inceput in a strange cupe aduse de alte cupe
Cu tot respectul si pentr tine(care ai evoluat de la primele participari si pana acum) si pentru toti cei care i-am jenat,am "dat" in multi cunoscuti fara sa fac abatere de la nimeni!Tot respectul pentru munca depusa de fiecare in masina/masinile propri(i)e dar daca vii cu vitrina de cupe dupa tine inseamna ca vrei sa pleci cu alta neaparat,si probabil exista membri in jurii care de rusine aleg cupele in loc de masina cand acorda calificativele pentru expo . La fiecare eveniment ar trebui sa vii pregatit ca si cand ar fi prima oara cand participi,si din respect fata de ceilalti,eu unu asa vad lucrurile si nu-mi place sa ma invart in jurul cozii cand am de spus ceva,cine ma cunoaste mai bine stie ca le spun pe sleau,si nu din rautate,asta e parerea mea pur si simplu.
A nu se confunda parerea mea cu faptul ca nu sunt de parere ca masinile care au castigat in trecut cupe nu au ce cauta in continuare la expozitii!au,dar fara cupe

Poate o sa particip vreodata la orice fel de eveniment "soldat" cu premii sau cupe,cum zicea jakalu mai sus imi iau de la magazin cele mai frumoase cupe,scriu in congoleza pe ele si ma prezint de parca toata viata as fi luat cupe...basca fac de ras si cupele care le dau unii organizatori,sa fim seriosi multe sunt doar simbolice,daca le analizezi valoarea mai bine iti dadeau un plin de benzina si pastrai bonul sa-l pui in vitrina
Cu respect!
julaikos is offline  
Old 29-10-11, 11:24   #80
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by mihai.ghetto View Post
aoleu, trebuie sa mergem iar la biserica... asta e, cand vine pericolu te adaptezi, bagi rugaciuni, tii post, sacrifici caprioare, tot tacamu'

apropo, ochiu meu de sticla care nu apreciaza tuningu de calitate facut la baia mare, ci doar barile facute cu spuma si nituri a observat o neconcordanta in poza de mai jos. cupa numaru 3 este un impostor, e o vaza primita ca participant la showu din pitesti... gen toti care au fost prezenti acolo au primit-o. (eu spre ex o folosesc dimineata la mic dejun pe post de suport de oo fierte)

ce sa mai zic... bafta la vanzare
ai dat omul de gol , mare greseala =))
Andreea13 is offline  
Old 29-10-11, 12:19   #81
e36_boy

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 530
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

SCURT SI LA SUBIECT ,CASTIGATORII AR FI TREBUIT ALESI PRIN VOTURI DE LA PUBLIC ,NU DE JURIU
e36_boy is offline  
Old 29-10-11, 12:37   #82
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by e36_boy View Post
SCURT SI LA SUBIECT ,CASTIGATORII AR FI TREBUIT ALESI PRIN VOTURI DE LA PUBLIC ,NU DE JURIU
asta e la fel ca like-urile pe facebook...cine are mai multi prieteni castiga)
Yackone is offline  
Old 29-10-11, 13:52   #83
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Ba dar eu de ce nu am castigat nimic? unde pot depune o reclamatie? =))))
bogdy.ghetto is offline  
Old 29-10-11, 14:14   #84
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by e36_boy View Post
SCURT SI LA SUBIECT ,CASTIGATORII AR FI TREBUIT ALESI PRIN VOTURI DE LA PUBLIC ,NU DE JURIU
Ăăăăă, NU!!!
Aveam anul trecut o semnătură: Intr-o ţară īn care 42% din populaţie crede că Soarele se īnvārte īn jurl Pămāntului nu dau doi bani pe părerea majorităţii.
E valabilă mereu.
E ok să PARTICIPE toate dezastrele vizuale cu spoilere de BMW puse pe Ford sau cu vopseaua albă dusa din greu pe bosajele interioare negre, sau cu chitul ridicat 1 cm īn jurul parbrizului si pregatire de vopsire mizerabila sub culoarea tipatoare, si exemple aveti in minte toti cei care ati fost si stiti cu ce se mananca.
NU e ok sa FIE PREMIATE in schimb mai sus amintitele erori pe 4roti, si aici parerea publicului chiar nu conteaza, pentru ca sunt prea putini cei care vin sa vada tuning, si prea multi cei care vin sa vada pi#de intinse pe masini.
Ma bucur ca tura asta si-au luat teapa si zanele au fost inexistente, am putut in sfarsit sa vedem masini, si nu urme de bale in fata exponatelor.
Daca e sa imi spun parerea, doar masinile aduse de Mihai si inca una sau doua aveau ce cauta acolo.
Si nu-l pup in cur pe Ghetto, eu nu sunt sub nicio forma adeptul stilului lui, pentru ca eu prefer treburile mai colorate si mai Pimp, dar trebuie sa fim cinstiti si sa recunoastem ca la ora asta e cam singurul om care poate sustine cu mai mult de 2-3 masini expozitii de tuning in Romānia.
Sunt baieti cu firme de tuning sau care reprezinta firme de tuning pe la showuri care se crizeaza ca niste chatiste fara clienti cand li se aminteste ca masina lor arata ca p#la, ca e plina de chit, ca n-are finisaje, ca n-are linii unitare, ca e picata din alta era cu macrameurile de pe caroserie is din spoilere, dar vor toti premii si cupe.
Eu am invatat sa nu mai aduc masini neterminate, sau prost finisate, pentru ca e bine sa-ti respecti publicul care plateste biletul ala sa-ti vada tie munca, si sa te respecti pe tine cand expui. Daca tu iti aduci tomberoane ruginite pentru ca n-ai fost in stare sa faci tuning, dar te dai rusty, sau cand pui piese de pe 5 masini pe o singura caroserie care ar urla dac-ar avea gura, cand vii cu masina expusa si iti pui afise cu "de vanzare", toate astea spun despre tine ca nu te respecti, nu-ti respecti privitorii, si ca iti meriti toate suturile-n cur pe care ti le iei ulterior.
Ce e mai suparator pentru tine, care te simti in postura de-am povestit-o, e nu ca smantarii te condamna, ei nu conteaza, sunt aia 42% de mai sus, nu ca te condamna "concurenta" cu firme de tuning, ca astia suntem cativa de numarat pe degete, si toti niste isterici care ne scuipam de ne plictisim cum reuseste cate unul sa faca o masina mai de doamne ajuta, te condamna oamenii care stiu cu ce se mananca, oamenii care se invart in zona de multi ani, cei care au gusturile formate, cei care isi fac masinile si care baga bani, aia va supara, si de aia urlati ca din gura de sarpe.

Last edited by aleks; 29-10-11 at 14:20.
aleks is offline  
Old 29-10-11, 15:59   #85
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by mihai.ghetto View Post
aoleu, trebuie sa mergem iar la biserica... asta e, cand vine pericolu te adaptezi, bagi rugaciuni, tii post, sacrifici caprioare, tot tacamu'

apropo, ochiu meu de sticla care nu apreciaza tuningu de calitate facut la baia mare, ci doar barile facute cu spuma si nituri a observat o neconcordanta in poza de mai jos. cupa numaru 3 este un impostor, e o vaza primita ca participant la showu din pitesti... gen toti care au fost prezenti acolo au primit-o. (eu spre ex o folosesc dimineata la mic dejun pe post de suport de oo fierte)

ce sa mai zic... bafta la vanzare
=)))))))))))))))))))) LESIN !!!!!!!!!!!!
alexutzzzu1 is offline  
Old 29-10-11, 17:04   #86
Adoss

Stage 2
 
Adoss's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 68
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by razak View Post
Nu vreau sa creada lumea ca tip eu dupa vreo cupa. Sunt constient ca am o masina ce nu spune nimic, si asta pentru ca marea majoritate habar nu are cum arata masina la inceput si ce o face deosebita Pe mine ma bucura faptul ca am reusit sa particip, e un pas in fata pe care il fac!

Referitor la BMW-ul E9, vroiam sa zic ca merita mai mult BSK sau NDY, e36'le alb de la voi de la stand , e36 de la Ghetto pentru Stance-ul pe care il are si e static ... erau mai multe!

Calibra portocalie, Golf-ul portocaliu, Logan-ul de la K9, Logan-ul GGD de vanzare , 7'ar-ul de la TNT, si mai sunt in lista aia masini care nu aveau ce cauta la un eveniment cu iesire internationala.

Daca ma uit la MIVW, Wurste, Worthersee, ce vedem acolo ... imi vine sa-mi dau palme!
De-ai stii tu prietene catre zile am stat nemancat si nefumat, cate nopti nu am dormit ca sa iasa ceva din masina aia, crede-ma nu ai mai vorbi cu atata usurinta, calibra aia portocalie in primul rand a fost reconditionata total din surub in surub, in exterior s-a investit doar 1/4 din investitia totala care cred ca a depasit-o p a ta (asta ca sa iti faci o idee) nu este o masina noua la care sa te apuci sa ii pui cateva prelungiri si gata ai tuning, masina asta are 20 ani, eu cred ca e o linie foarte subtire intre tuning si kitch mai ales cand vorbim despre genul asta de tuning. Vezi tu asta face diferenta dintre noi, faptul ca eu am muncit personal la masina, si cam tot ce am facut la ea am facut singur desi acum 3 ani nu aveam habar a trebuit sa invat, a trebuit sa citesc, a trebuit sa experimentez si sa aleg varianta cea mai buna chiar daca nu era ieftina si/sau usoara. Fiecare are gusturi diferite dar te invit sa le punem una langa alta intr-o parcare de supermarket si sa vedem langa care se aduna lumea. Eu nu ma cert cu tine, vreau doar sa subliniez faptul ca gresesti in catalogarea ta, nu ma intereseaza de restul, sunt costient ca masina mea are defecte, dar de la defecte pana la a nu avea ce cauta la o expozitie e cale lunga sau ai vazut ca am numere de ilfov si ai crezut ca sunt un cocalar cu bani. Problema ramane deschisa, masina are 3 participari la saloane din care 2 cupe luate sau nu pe blat, avand in vedere ca masina mi-am facut-o din salariu si nu din combinatii, sau banii lu' tata. Si apropos, de cand nu mai e la moda fibra, atata simp cat e folosita cu bun gust, sau din lipsa de idei si de fonduri acum e la moda clean look-ul. Hai bafta la anulat bandouri si capace de rezervor.
Adoss is offline  
Old 29-10-11, 17:39   #87
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by Adoss View Post
Si apropos, de cand nu mai e la moda fibra, atata simp cat e folosita cu bun gust, sau din lipsa de idei si de fonduri acum e la moda clean look-ul. Hai bafta la anulat bandouri si capace de rezervor.
ai zis bine, "atata timp cat e folosita cu bun gust"...cu toate ca nu sunt adeptul fibrei, nu neg faptul ca exista si masini facute gu gust in felul asta, nu e cazul tau...
si apropo de stilurile clean, stock, etc...facute din lipsa de bani cum zici tu, pot sa-ti enumar cateva masini atat din bucuresti cat si din tara la care tu probabil n-ai vedea nimic special, la care s-a investit mai mult in jante si elemente oem decat banuiesc eu ca ai investit tu in toata masina.
tu ti-ai facut masina dupa gustul tau si fiecare liber sa cheltuie banii cum vrea, dar e un pic penibil sa ne batem cu caramida-n piept.
alexutzzzu1 is offline  
Old 29-10-11, 17:40   #88
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Wink Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
Nu,n-am luat,desi munca mea la masina/masini n-a fost in zadar,sincer imi ajunge sa vad un
Attachment 2203278
de la toti care ma depasesc in trafic sau ma prind la semafor,chiar si de la cel mai prost imbracat cersetor de pe strada,sau sa se opreasca motociclistii in dreptul meu(nu ca n-au loc de mine,ca in general ii vad si ma dau la o parte sa treaca) si sa se holbeze la propriu la masina,si de la toti cei care vad masina si o apreciaza pe ea,nu cupele care le-ar fi castigat.N-am luat nici o cupa si pentru ca nu am vrut pana acum sa particip la vreun eveniment cu rabloanta din dotare
,cine stie macar o cupa pentru participare as fi avut ca sa am un inceput in a strange cupe aduse de alte cupe
Cu tot respectul si pentr tine(care ai evoluat de la primele participari si pana acum) si pentru toti cei care i-am jenat,am "dat" in multi cunoscuti fara sa fac abatere de la nimeni!Tot respectul pentru munca depusa de fiecare in masina/masinile propri(i)e dar daca vii cu vitrina de cupe dupa tine inseamna ca vrei sa pleci cu alta neaparat,si probabil exista membri in jurii care de rusine aleg cupele in loc de masina cand acorda calificativele pentru expo . La fiecare eveniment ar trebui sa vii pregatit ca si cand ar fi prima oara cand participi,si din respect fata de ceilalti,eu unu asa vad lucrurile si nu-mi place sa ma invart in jurul cozii cand am de spus ceva,cine ma cunoaste mai bine stie ca le spun pe sleau,si nu din rautate,asta e parerea mea pur si simplu.
A nu se confunda parerea mea cu faptul ca nu sunt de parere ca masinile care au castigat in trecut cupe nu au ce cauta in continuare la expozitii!au,dar fara cupe

Poate o sa particip vreodata la orice fel de eveniment "soldat" cu premii sau cupe,cum zicea jakalu mai sus imi iau de la magazin cele mai frumoase cupe,scriu in congoleza pe ele si ma prezint de parca toata viata as fi luat cupe...basca fac de ras si cupele care le dau unii organizatori,sa fim seriosi multe sunt doar simbolice,daca le analizezi valoarea mai bine iti dadeau un plin de benzina si pastrai bonul sa-l pui in vitrina
Cu respect!
Pentru mine regula asta pe care o spui tu, cu rusinea juriului nu are nici o treaba, la muzica ai dat scorul bun ai castigat nu ai dat nu ai luat nimic.

Crezi ca pe mine sau pe altii care au bagat ceva bani in masina mai multi sau mai putin ne-ar interesa un plin de benzina sau motorina? daca asi vrea benzina mi-asi face cate un plin in fiecare saptamana dar nu e acelasi lucru cu a primi o cupa o diploma cu un loc pe podium, nu de participare.

Si eu cu muzica pot face multe chestii frumoase, de multe ori am vazut fete mirate de cum flexeaza tabla pe masina, sau cand ma opream la vreun semafor si auzeam cate un cocalar cu manele la maxim dadeam si eu drumu la muzica si se speriau la propriu. Si nu era cutremuri sau loviti de vreo masina eram doar eu cu muzicuta...


Poti sa iti si cumperi cupe dar nu e acelasi sentiment cu alea primite.
Nu ai idee cati oameni mi-au spus mie ca imi cumpara ei cupe doar sa ma las de muzica

In fine fiecare om e liber sa decida ce vrea sa faca cu cupelele si masinile lor.
B-11-AYG is offline  
Old 29-10-11, 18:58   #89
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

@Adoss

De-ai stii tu ca stiu ...

Masina noua de care zici tu a papat cam 9000 euro ca sa arate asa de clean si simplu ... s-au bagat foarte multi bani in accesorii si piese OEM, in vopsit piese cand erau zgariate, lovite sau cand au fost vopsite prost chiar si la reprezentanta!

La masina mea tot ce se demonteaza de pe ea e dat jos de mine, am rupt plastice, am cumparat altele noi, ehe ...

Si la masina ta, nu contest nici o secunda ca ai investit multi bani, multe ore de munca si nesomn insa la final rezultatul conteaza.

Ciprian, baiatu cu Calibra neagra de a lucrat la Claudiu DNC de ce nu i-a pus spoilere nfs? Daca ii tranteai un kit Rieger sau o tineai curata arata mult mai bine. E parerea mea de ghertoi oparit!

Ti-am atasat 2 poze gasite repejor cu ceva German Style si in acelasi timp si 2 poze cu gioarsa aia noua care are 2 bandouri scoase si jante

PS : La anu vine un BMX in locul portbagajului, atunci o sa mai fie de familist sau pusti teribilist?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Opel_Calibra_Car_Rieger_Tuning_fondo.jpg
Views:	129
Size:	197.4 KB
ID:	2203683   Click image for larger version

Name:	Rieger-targa-cool.jpg
Views:	131
Size:	32.9 KB
ID:	2203684   Click image for larger version

Name:	img3633t.jpg
Views:	110
Size:	153.9 KB
ID:	2203685  

Click image for larger version

Name:	64139901.jpg
Views:	176
Size:	339.5 KB
ID:	2203686  
razak is offline  
Old 29-10-11, 19:04   #90
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

nu vreau sa fiu rautacios

" Vezi tu asta face diferenta dintre noi, faptul ca eu am muncit personal la masina, si cam tot ce am facut la ea am facut singur desi acum 3 ani nu aveam habar a trebuit sa invat, a trebuit sa citesc, a trebuit sa experimentez si sa aleg varianta cea mai buna chiar daca nu era ieftina si/sau usoara

sincer....mai bine ii lasai pe altii sa munceasca


orcium...fiecare cu gusturile lui....
dany_let is offline  
Closed Thread

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 12:08.


- Copyright 2024 4Tuning